Connect with Us

Aksident i rëndë në aksin Morinë-Milot/ Humb jetën një person

Kronika

Aksident i rëndë në aksin Morinë-Milot/ Humb jetën një person

Publikuar

-

Aksident i rëndë në aksin Morinë-Milot/ Humb jetën një person

Një aksident i rëndë ka ndodhur paraditen e sotme në aksin Morinë-Milot.

Mësohet se si pasojë e aksidentit ka humbur jetën një person. Një makinë me drejtues shtetasin F.N. është përplasur më një motor. Drejtuesi i motorit, shtetasi J.H., nuk ka mundur t’i mbijetojë plagëve ndërsa ka ndërruar jetë.

Policia po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të këtij aksidenti./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Ngacmoi seksualisht një të mitur/ Arrestohet 51-vjeçari në Fier

Publikuar

-

Nga

Vrasja e 82-vjeçarit në Fier/ Zbardhet ngjarja, në pranga autori

Një burrë është arrestuar në Fier, pasi ka ngacmuar seksualisht në vajzë të mitur.

Bëhet fjalë për 51-vjeçarin me iniciale A.K., i cili ka ngacmuar seksualisht një 15-vjeçare.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Divjakë, kapën dhe ndaluan shtetasin e shpallur në kërkim: M.R., 25 vjeç, banues në Divjakë.

Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Shkallës së Parë Lushnje, me vendimin e datës 22.07.2020, e ka dënuar me 9 muaj burg për kryerjen e veprës penale, “Vjedhje”.

LEXO EDHE:  WEF nxjerr raportet/ Kjo është përqindja e vdekjeve nga mishi i viçit

LEXO EDHE:  Përplaset për vdekje i mituri/ Arrestohet drejtuesi i automjetit

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, arrestuan në flagrancë shtetasin A. K., 51 vjeç, banues në Fier, pasi dyshohet se ka ngacmuar seksualisht një shtetase 15 vjeçe”, thuhet në njoftimin e policisë.

Ndërkohë, materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shpërthen në flakë makina e vëllait të Bujar Nishanit/ Dyshimet e para

Publikuar

-

Nga

Shpërthen në flakë makina e vëllait të Bujar Nishanit/ Dyshimet e para

Një makinë ka shpërthyer ditën e sotme në flakë pranë pallatit të sportit “Ramazan Nalja” në Durrës.

Raportohet se makina është në pronësi të Ilir Nishanit, vëllait të ish-presidentit Bujar Nishani.

Nga informacionet paraprake, raportohet se makina ka qenë në lëvizje në momentin e shpërthimit, ndërsa fatmirësisht vëllai i Nishanit nuk ka marrë dëmtime, pasi ka dalë në kohë nga makina.

LEXO EDHE:  Denoncimi i fortë/ “Karantina me kushte skandaloze, të riatdhesuarit me fëmijë flejnë në makinë”

LEXO EDHE:  Aksident i trefishtë/ Makinat bëhen copë në Elbasan

Dyshohet se shkak i shpërthimit të ketë qenë një defekt me impiantin e gazit. Ndërkohë, policia dhe forcat zjarrfikëse kanë shkuar në vendngjarje për të vënë nën kontroll situatën dhe për të zbuluar shkaqet e plota të shpërthimit të makinës./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Ushtronte lojëra fati në lokalin e tij/ Arrestohet 45 vjeçari në Shkodër

Publikuar

-

Nga

Ushtronte lojëra fati në lokalin e tij/ Arrestohet 45 vjeçari në Shkodër

Policia ka arrestuar në flagrancë një person për që ushtronte lojëra fati në Shkodër.

Bëhet fjalë për shtetasin me iniciale A.P., 45 vjeç, të cilit iu gjetën dhe sekuestruan në ambientet e lokalit në pronësi të tij, një sasi birre në shishe pa pullë fiskale, një tavoline pokeri, dy pako letra bixhozi dhe një pako çipsa për lojë pokeri.

Gjithashtu, shërbimet e Policisë kanë arrestuar në flagrancë edhe shtetasin J. P., 37 vjeç, për veprën penale “Organizim i lotarive të palejuara“, pasi kishte në pronësi tavolinën e pokerit që u gjet në lokalin e 45-vjeçarit.

LEXO EDHE:  Shpërthimi i fuqishëm/ Artan Hoxha: Me minë të telekomanduar

LEXO EDHE:  Aksident në aksin Milot-Rrëshen/ Mjeti përplas këmbësorin, një i plagosur rëndë

Nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër vijon puna për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarjeje./ CNA.al

LEXO TE PLOTE