Connect with Us

30 ditë i shtruar te “Shefqet Ndroqi”/ 65 vjeçari kthehet i shëruar në shtëpi

Sociale

30 ditë i shtruar te “Shefqet Ndroqi”/ 65 vjeçari kthehet i shëruar në shtëpi

Publikuar

-

30 ditë i shtruar te “Shefqet Ndroqi”/ 65 vjeçari kthehet i shëruar në shtëpi

Pas një muaji i shtruar në spitalin “Shefqet Ndroqi”, 65 vjeçari Arben Dojaka kthehet i shëruar në shtëpi.

Lajmin e ka bërë të ditur ministrja e shëndetësisë Ogerta Manastirliu, e cila shkruan se ndihet krenare për punën dhe përkushtimin e mjekëve.

“Pas 30 ditësh në spital, një pjesë prej të cilave i intubuar, Arben Dojaka, 65-vjeçari nga Tirana kthehet i shëruar në shtëpi.
Punë fantastike e ekipit të reanimacionit dhe të gjithë stafit të spitalit COVID2 “Shefqet Ndroqi”
Krenare për ekipet tona mjekësore për shërbimin dhe përkushtimin.
T’i ndihmojmë të gjithë bashkë, duke bërë pjesë të së përditshmes tonë maskën, duke ruajtur distancën dhe duke shtuar kujdesin për higjienën vetjake”, shkruan Manastirliu./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Lajmin i hidhur/ Humb jetën nga Covid-19 prifti i Kishës Orthodhokse në Pogradec

Publikuar

-

Nga

Lajmin i hidhur/ Humb jetën nga Covid-19 prifti i Kishës Orthodhokse në Pogradec

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, u nda nga jeta kleriku Atë Todi Jovani.

Mësohet se Atë Todi Jovani ka humbur betejën me koronavirusin dhe është ndarë nga jeta në moshën 71 vjeçare.

Lajmin e ka bërë të ditur Mitropolia e Shenjtë e Korçës, teksa deklaron se Atë Todi Jovani ka shërbyer për 30 vjet në qytetin e Pogradecit, që nga koha kur u hapën kishat.

Për ndarjen e tij nga jeta ka reaguar edhe Bashkia e Pogradecit, e cila shpreh ngushëllimet për humbjen e tij.

LEXO EDHE:  Shifrat e 24 orëve të fundit/ Mbi 120 raste të reja, humbin jetën 5 persona

LEXO EDHE:  Shifrat e 24 orëve të fundit/ Mbi 120 raste të reja, humbin jetën 5 persona

Me hidhërim të thellë mësuam ndarjen nga jeta të At Todi Jovanit në moshën duke luftuar me sëmundjen e Covid 19.

Bashkia Pogradec dhe Kryetari z. Ilir Xhakolli shprehin ngushëllimet e sinqerta për familjen mbi këtë largim të parakohshëm të njërit prej predikuesve të paqes dhe dashurisë në qytetin tonë. Qofsh i parajsës!”, thuhet në deklaratën e bashkisë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Infektohen me Covid 7 mësues në Korçë/ Pezullohet mësimi

Publikuar

-

Nga

Infektohen me Covid 7 mësues në Korçë/ Pezullohet mësimi

Shtatë mësues të Shkollës 9 vjeçare “Sotir Gura” në Korçë kanë rezultuar pozitiv me koronavirus.

Mësohet se edhe mësuesve të tjerë të kësaj shkolle, iu është marrë tamponi, dhe deri në rezultatin e tyre ata do të qëndrojnë të vetëizoluar, raporton ABC news,

Ndërkaq, bëhet me dije se nesër nuk do të zhvillohet mësim në këtë shkollë pasi gjithë godina do ti nënshtrohet dezinfektimit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Ishte infektuar me Covid/ Ndërron jetë mamia e spitalit të Elbasanit

Publikuar

-

Nga

Një mami në Spitalin Rajonal të Qarkut të Elbasanit, Majlinda Ilirjani ka ndërruarjetë në moshën 50 vjeccare.

Ky lajm i hidhur është bërë me dije përmes një postimi të Urdhrit të Infermierëvë në Shqipëri.

“Me hidhërim të thellë njoftojmë se Covid-19 i mori jetën në moshën 50 vjecare koleges sonë të nderuar Majlinda Ilirjani. Majlinda ushtronte profesionin e mamisë, pranë Spitalit Rajonal të Qarkut të Elbasanit, me një eksperiencë 30 vjeçare. Ndarja nga jeta e koleges sonë është një humbje e madhe jo vetëm për familjarët e saj, por edhe për kolegët dhe nënave të reja që ajo iu shërbeu me devotshmëri dhe profesionalizëm. Në emër të Urdhrit të Infermierit të Shqipërisë iu shprehim ngushëllimet e sinqerta”, shkruhet në postim./CNA.al

LEXO TE PLOTE