Connect with Us

U infektua me Covid-19 gjatë pushimeve/ Humb jetën mësuesi nga Pogradeci

Aktualitet

U infektua me Covid-19 gjatë pushimeve/ Humb jetën mësuesi nga Pogradeci

Publikuar

-

Shifra shqetësuese në shtetin fqinj/ Humbin jetën 5 pacientë, konfirmohen dhe 177 raste të reja

Në Pogradec ka ndëruar jetë ditën e sotme një 44-vjeçar pasi ishte infektuar me Covid-19.

Ai ishte mësues ne Pogradec dhe prej 2 javësh gjendej i intubuar në Tiranë.

Baba i dy vajzave të vogla dyshohet se u infektua në Ohër gjatë periudhës kur ishte me pushime.

I ndjeri nuk kishte sëmundje të tjera shoqëruese që të vështirësonin gjendjen e tij shëndetësore./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Kush vjedh votën t’i pritet dora”/ Artan Hoxha ironizon Metën: U erdhi dita dhe kovaçëve

Publikuar

-

Nga

Gazetari Artan Hoxha ka ironizuar deklaratën e presidentit Ilir Meta i cili u shpreh sot se kush vjedh voten t’i pritet dora si në Mesjetë.

Me nota ironie, Hoxha thote se tashmë u erdhi dita edhe kovaçëve. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Hoxha thotë se pas premtimit të presidentit është rritur në mënyrë të menjëhershme kërkesa pranë kovaçeve, për prodhimin e sopatave të reja, apo per mprehjen e sopatave të vjetra.

“U erdhi dita dhe kovaçeve…. Me ne fund shfaqet drita ne fund te tunelit, pas nje epoke te erret, per zejen e hekurpunuesve, apo kovaçeve, si njihen ne zhargonin popullor.
Pas premtimit te presidentit Meta, se kush vjedh votat do t’i priten duart, eshte rritur ne menyre te menjehershme kerkesa prane kovaçeve, per prodhimin e sopatave te reja, apo per mprehjen e sopatave te vjetra. Sipas kovaçeve, sa me e mprehte te jete sopata, aq me shume duar vota-vjedhesish mund te shkurtosh Zyra e propagandes e qeverise, po heton se kush fshihet pas ketij premtimi te Metes. Pasi ka dyshime te forta se “trusti i kovaçeve”, qe prodhon dekoratat te cilat i shperndan presidenti Meta, mund te kete lobuar apo te kete paguar rryshfet, ne menyre qe te mundesohet lulezimi i ketij biznesi mijeravjeçar…”, shkruan Hoxha.

Më tej Hoxha thotë se për të parandaluar këtë lëvizje të presidentit, pritet shumë shpejt që qeveria të hartojë një projektligj, i cili do miratohet në kuvend, në mënyrë që të merren nën kontroll të gjitha kovaçanat e vendit.

LEXO EDHE:  Lajm i hidhur/ Ndërron jetë dirigjentja e parë shqiptare Rozmari Jorganxhi

LEXO EDHE:  I dënuar me 4 vite burg/ Arrestohet i shumëkërkuari, ja për çfarë akuzohet

“Ndersa kovaçet, do ti nenshtrohen nje testi se çfare bindje politike kane, dhe kush eshte politikani me i pelqyer prej tyre ne Facebook….”, vazhdon më tej ironia e Hoxhës./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Skandali me inceneratorët/ Malltezi nxjerr shifrat: Blushi po shet shpirtin dhe po shton lëpirjet

Publikuar

-

Nga

Skandali me inceneratorët/ Malltezi nxjerr shifrat: Blushi po shet shpirtin dhe po shton lëpirjet

Anëtari i kryesisë së PD-së, Jamarbër Malltezi ka denoncuar të tjera fakte, në lidhje me aferën e incineratorëve.

Pëmes një tabele me shira, Malltezi thotë se Ben Blushi është aksioner me 33% tek kompania e mafiozeve të plehrave. Sipas Malltezit, Blushi po paguan në natyrë duke shitur shpirtin e shtuar lëpirjen.

“Blushi aksioner me 33% tek kompania e mafiozeve te plehrave. Por kjo kompani i ka dhene 2.2 milione euro per 51% te aksioneve vjollca hoxha. Ende Blushi nuk tregon dot faturen e pageses prej 733,000 euro per pjesen 33% te kompanise qe paguan 2.2 milione euro! Kjo tregon qe mafia e plehrave po vjedh para publike dhe po ble kafe/media. Tani ose Blushi ka paguar 733,000 ne te zeze e nuk ka fare asnje deshmi, ose qartazi nuk ka paguar asgje por kjo eshte pjesa qe i paguhet Blushit per sherbim lepirje ndaj Rames dhe mafies se plehrave. Pra Blushi po paguan ne natyre duke shitur shpirtin e shtuar lepirjen!”, shkruan Malltezi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

E shoqëruan në komisariat/ Policia e Lezhës liron ish-deputetin Ndocaj

Publikuar

-

Nga

Policia e Lezhës ka lënë të lirë ish-deputetin Eduart Ndocaj, i cili u shoqërua mëngjesin e sotëm.

Ndalimi i tij ishte bërë në momentin që Ndocaj kishte shkuar për të marrë pjesë në inaugurimin e shtëpisë së Gjergj Fishtës, ku do të ishte i pranishëm edhe kryeministri Rama.

Sipas ish deputetit, shoqërimi i tij ishte bërë pasi ai nuk kishte ftesë për të marrë pjesë në aktivitet./CNA.al

LEXO TE PLOTE