Connect with Us

“Sot 18 vite më parë u largova të ndiqja një ëndërr”/ Modelja shqiptare jep mesazhin frymëzues

Showbizz

“Sot 18 vite më parë u largova të ndiqja një ëndërr”/ Modelja shqiptare jep mesazhin frymëzues

Publikuar

-

“Sot 18 vite më parë u largova të ndiqja një ëndërr”/ Modelja shqiptare jep mesazhin frymëzues

Modelja shqiptare Emina Çunmulaj ka vendosur që këtë 36 vjetor ta festojë në vendlindjen e saj. Ajo ka ndarë me ndjekësit në Instagram një foto nga veranda e shtëpisë, ku 18 vite më parë po përgatitej të nisej për një jetë të re.

Krahas postimit ajo ka dhënë një mesazh që mund të jetë frymëzues për shumë prej jush. Edhe pse prej vitesh jeton në SHBA, Emina nuk e ka mohuar kurrë origjinën e saj dhe është shprehur gjithnjë se ndihet krenare për gjakun e saj.

“Ky është 36-vjetori! Të mendosh që 18 vite më parë, në të njëjtën ditë, isha ulur në të njëjtin vend teksa bëhesha gati për t’u larguar nga shtëpia në kërkim të një jete më të mirë, si dhe të ndiqja një ëndërr që me shumë punë dhe pak fakt, u kthye në një udhëtim të jashtëzakonshëm dhe karrierë. Takova shpirtin tim binjak dhe solla në jetë dy vajza të bukura.

Tani jam po në të njëjtin vend me vajzat e mia pranë, me kaq shumë kujtime të bukura dhe kaq shumë mësime jete. Jeta është e bukur me gjithçka që ofron, të mira dhe të këqija! Na takon ne sesi t’i kthejmë ato momente dhe si të vazhdojmë të jetojmë.”- shkruan Emina./ CNA.al

Emina Çunmulaj rikujton jetën në fshat: “Këtu sillja lopët dhe…”
Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“Unë përdor photoshop?”/ Ana Kauri iu përgjigjet kritikëve

Publikuar

-

Nga

“Unë përdor photoshop?”/ Ana Kauri iu përgjigjet kritikëve

Ana Kauri është një nga vajzat më të komentuara dhe të pëlqyera të showbizit. Bukuroshja ka treguar se është pa komplekse duke zbuluar ndërhyrjet estetike që ka bërë në fytyrë.

Së fundi në një foto të publikuar në rrjetet sociale ajo ka treguar se është akuzuar nga ndjekësit për photoshop.

Ana iu është përgjigjur të gjithëve me një video në Instastory, ku tregon se ajo nuk përdor photoshop.

LEXO EDHE:  Shpërthen me format e saj/ Njihuni me modelen më të “nxehtë” të momentit

LEXO EDHE:  Disa modele interesante për Halloween (Foto)

Përshëndetje miq, po shikoja pak komentet në foton time të fundit që kam postuiar dhe po më akuzonit për photoshop. Unë photoshop? Si ka mundësi thashë? Unë kam përdorur vetëm efektin e kamerës që është për ta larguar sa më shumë objektin ose për ta afruar. Gjithsesi do iu dërgoj një video dhe ta mësoni dhe ju”, është shprehur Ana Kauri./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Pas reagimit të Mevlanit/ Juli bën paralajmërimin: Sekretet sheshit

Publikuar

-

Nga

Pas reagimit të Mevlanit në rrjetet sociale, ku përcjell mesazhin që “Shpresa nuk vdes kurrë “, ndjekësve iu ka tërhequr vëmendjen komenti i Julian Lalës.

Krahas fotos, Juli shkruan: “Ora 14:52 në dorë 😮 sekretet sheshit 😀”.

Nuk e dimë nëse ky është një koment me shaka apo thumbues i Julit, apo për çfarë sekretesh e ka fjalën. Kujtojmë se largimi i Ledjanës nga Përputhen është komentuar pafund në mediat rozë. Madje nuk kanë munguar as reagimet dhe akuzat nga të tjerë ish konkurrentë të Përputhen.

Pak ditë më parë Melisa hodhi akuza ndaj Ledjanës, duke aluduar se ajo ka një lidhje jashtë programit.

O zemra e vogel sa qenka lumturu qe i kam permend emrin ja se po te permend serish se me duket mi more me shaka mesazhet qe te shkruaja! Te flasesh ne telefon ke frike por te shpikesh mbi mua te pelqen! Une jam me parimin qe nese zihen 2 te rinj duhet te ngeli mes ketyre 2 te rinjve por te paftyrat nderhyjne familjen, permendin mamane dhe babane! Une personalisht u lodha me mesazhe me ty kshuqe preferoj te bej nje xhiro andej nga bukëmira! Dergoji fjalet edhe andej nga belgjika, do degjohemi shume shpejt por une jam qingji i urte qe pin 2 nena!”

LEXO EDHE:  E dashura seksi e mbrojtësit të Milanit/ Njihuni me modelen më provokuese të momentit

LEXO EDHE:  Shpërthyese dhe përvëluese/ Njihuni me bjonden që po ndez rrjetin

Ndërkohë nga ana tjetër Ledjana reagoi duke hedhur poshtë akuzat, madje duke kërcënuar se ata që po e akuzojnë padrejtësisht do ta paguajnë shumë shtrenjtë.

“Largimi im nga emisioni nuk ka te beje as me Mevlanin e as me faktin qe ju kam genjyer gjithe keto kohe. Jam akuzuar 2 here ne ate program per martese te rreme pa asnje prove, ndaj kjo eshte nje pabesi qe me eshte bere.

Po ju them vetem dicka , kushdo qe vazhdon dhe me akuzon per burrin ne Belgjike dhe thote kam bomba per Ledjanen, betohem ne Zot se sot eshte dhe dite e shenjte se ka per ta paguar shtrenjte”, shkruante Ledjana./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Pas ikjes së Ledjanës nga Përputhen/ Mevlani jep mesazhin e rëndësishëm

Publikuar

-

Nga

Pas ikjes së Ledjanës nga Përputhen/ Mevlani jep mesazhin e rëndësishëm

Konkurrentja e Përputhen, Ledjana Prenga, bëri të ditur vendimin e saj duke treguar se është larguar nga programi.

Nëpërmjet një statusi ajo bëri të ditur se largimi i saj nuk ka të bëjë me akuzat që janë hedhur së fundi ndaj saj, por për arsye të tjera të cilat i shprehu edhe në emision.

Nga ana tjetër, Mevlani nuk ka reaguar ende rreth largimit të saj, por nëpërmjet një statusi në rrjetet sociale ka përcjellë një mesazh të rëndësishëm.

LEXO EDHE:  Bjondina me trupin bombë/ Kjo është modelja që çmend meshkujt

LEXO EDHE:  Shpërthen me format e saj/ Njihuni me modelen më të “nxehtë” të momentit

“Shpresa nuk vdes kurrë”, shkruan ai. Ende nuk e dimë se çfarë ka ndodhur mes dyshes dhe nëse Mevlani do të vijojë të qëndrojë në program apo do të tërhiqet./ CNA.al

LEXO TE PLOTE