Incidenti te Arsenali, lojtarët përleshen para ndeshjes (VIDEO)

-

Arsenali luan ndeshjen hapëse në Premier Ligë, teksa përballet më Fulhemin në transfertë duke filluar nga ora 13:30.

Megjithatë një episod që ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve është regjistruar para fillimit të ndeshjes kur lojtarët po bënin nxehjen.

Pas një duel për top, Dani Sebajos dhe Edi Nketi janë përplasur me njëri-tjetrin.

Lojtarët janë shfaqur të tensionuar dhe gati për tu përleshur më njëri-tjetrin, pro ndërhyrja e shokëve të ekipi ka bërë që të shmanget një sherr i madh.

VIDEO/ Fiton frika në supersfidën Mançester Junajtid-Çelsi

-

Është mbyllur në barazim pa gola ndeshja mes Mançester Junajtidit dhe Çelsit, e vlefshme për xhiron e gjashtë në Premier Ligë.

Ishte një ndeshje, që deri diku skuadra e Solskjaer dominoi, por pa sukses për të gjetur rrugën e rrjetës.Të dyja skuadrat tentuan të gjenin golin, por pa sukses. Ishte një ndeshje e luftuar, të cilës i mungoi vetëm goli.

Një rezultat që nuk i bën punë asnjërës nga skuadrat, pasi Çelsi shkon në kuotën e 9 pikëve, në vendin e 6, ndërsa Junajtid mbetet në vendin e 15 me vetëm 7 pikë.

Rastet e MANCHESTER UNITED-CHELSEA

VIDEO/ Gol me roveshatë, sulmuesi i West Ham shtang Cityn e Guardiolës në pjesën e parë

-

West Ham United ia ka dalë të shënojë që në minutën e 18-të kundër Manchester City, që po dominonte në lojë. Gjithsesi “Çekiçët” u treguan më konkretë dhe shënuan me sulmuesin Michail Antonio, i cili arriti në kuotën e tre golave në Premier League këtë sezon.

Pas një krosimin në zonë, edhe pse ishte në mbulimin e një prej mbrojtësve të City, ai ka bërë një kthesë mjaft të bukur dhe e ka ndëshkuar portierin mik.

Emergjencë nga koronavirusi, Chelsea rikthen Peter Ceh në futbollin e luajtur

-

Çelsi ka regjistruar legjendën Peter Çeh në listën e portierëve të emergjencës në Premier Ligë. 38-vjeçari, i cili sot është këshilltar teknik në “Stamford Bridge” do të jetë zyrtarisht portieri i katërt i Frenk Lampardit pas Mendisë, Kepës dhe Kabazheros këtë sezon në Premier Ligë dhe një gjë e tillë është bërë për të shmangur çdo surprizë të mundshme që mund të rezervojë emergjenca e Koronavirusit.