Connect with Us

Çifti më i famshëm në rrjetet sociale/ 70 vjeçari dhe e dashura e tij çmendin ndjekësit me stilin e tyre

Kuriozitete

Çifti më i famshëm në rrjetet sociale/ 70 vjeçari dhe e dashura e tij çmendin ndjekësit me stilin e tyre

Publikuar

-

Çifti më i famshëm në rrjetet sociale/ 70 vjeçari dhe e dashura e tij çmendin ndjekësit me stilin e tyre

Ky çift gjerman sigurisht që mund të na mësojë një ose dy gjëra rreth stilit. Me seli në Berlin, Britt Kanja dhe Günther Krabbenhöft kanë bërë xhiron e mediave sociale për shkak të veshjeve të tyre elegante, të çuditshme dhe të sofistikuara. Të dy Britt dhe Günther ndajnë një dashuri për modën dhe, padyshim, edhe shijen e shkëlqyeshme. Pavarësisht se ku shkojnë, ata me siguri janë të detyruar të kthejnë disa koka. Natyrisht, dyshja me stil është e dashur nga njerëzit edhe në mediat sociale, dhe vlerësohet për stilin e jetës frymëzuese.

Tani kanë kaluar dy vjet që kur Günther Krabbenhöft u bë I famshëm dhe u quajt “Gjyshi Hipster”. Për Günther, ajo që e mban të ri dhe të lumtur është vallëzimi, të cilin ai thotë se e zbuloi vetëm në një moshë më të madhe. “Që atëherë, unë kam qenë në gjendje të kapërcej programin tim tjetër të fitnesit, më duhet vetëm një trajnim i fortë anash,” i tha ai shitjes gjermane Süddeutsche Zeitung.

Natyrisht, shumë veta pyesin veten nëse “Hipster Gjyshi” erdhi nga një sfond i modës apo ishte një stilist. “Do të më pëlqente, po”, tha ai për një media. “Por unë nuk munda të rebelohesha ndaj prindërve të mirë bëra atë që më udhëzuan ata. Kështu që Günther vazhdoi me kuzhinën. “Ishte e vështirë për mua në fillim, por ishte në rregull. Një punë krejt normale ”./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Nga ndërtesat e mbuluara nga mjegulla tek ajsbergët/ Pamje mahnitëse të shkrepura nga lartësitë

Publikuar

-

Nga

Nga ndërtesat e mbuluara nga mjegulla tek ajsbergët/ Pamje mahnitëse të shkrepura nga lartësitë

Në konkursin Aerial Photography Awards, u ftuan fotografë nga e gjithë bota për të paraqitur fotot e tyre të shkrepura nga lart.

Në këtë konkurs morën pjesë rreth 65 vende që dorëzuan 106 fotografi të cilat pasqyrojnë pamje mahnitëse nga lartësia.

Fituesi i çmimit të madh ishte Belgjika, fotografi Sebastien Nagy, i cili u shpall Fotografi Aerial i Vitit 2020.

Pasi mori çmimin ai u shpreh: “Të them të drejtën, unë kurrë nuk kisha marrë pjesë në një konkurs më parë, por kisha dëgjuar të flitej në një mënyrë shumë pozitive për këtë konkurs, kështu që mora pjesë në garë. Nuk mendoja se do të fitoja dhe kjo ishte kryesisht për argëtim. Kështu që u befasova shumë kur dëgjova lajmin e mirë. Ishte pak e vështirë të besohej në fillim pasi ishte Grand-Pri, por unë ndjeva një gëzim dhe krenari të madhe.

LEXO EDHE:  FOTO-“Kur mezi pret të jetë pasagjer”/ Elgit Doda bën përgatitjet e fundit për ardhjen në jetë të djalit

LEXO EDHE:  Për çdo të dashur tatuazh?/ Në kraharor Zayn mban ish të dashurën

Për më tepër shihni fotot në galerinë e mëposhtme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Pyje magjike me mjegull, liqene magjepsëse dhe goditje të rrufeve/ Pamje nga natyra që të lënë pa frymë

Publikuar

-

Nga

Pyje magjike me mjegull, liqene magjepsëse dhe goditje të rrufeve/ Pamje nga natyra që të lënë pa frymë

Shkëlqimi i peizazheve rurale dhe urbane të Britanisë është kapur në një mënyrë që të lë pa frymë për herë të 13-të – nga kandidatët e përzgjedhur dhe fitues në konkursin të 13-të.

Çdo herë, pa dështuar, imazhet fituese dhe të zgjedhura nga fotografët amatorë dhe profesionistë më të talentuar të kombit të lënë pa frymë.

Ky libër është shoqëruesi i përsosur për të gjithë entuziastët e fotografisë.

LEXO EDHE:  Parajsa e modës ka vetëm një emër

LEXO EDHE:  Në kohën e krizës së koronavirusit, gjermanët i besojnë Merkelit

Më poshtë ne paraqesim mbi 20 foto  nga imazhet e përfshira në edicionin e vitit 2020, me skena që përfshijnë pyje magjike të mjegullta, liqene magjepsëse dhe valë spektakolare./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

FOTO- NASA përgatitet për misionin e radhës/ Përpjekja e ekipit për të marrë mostrën nga asteroidi Bennu

Publikuar

-

Nga

FOTO- NASA përgatitet për misionin e radhës/ Përpjekja e ekipit për të marrë mostrën nga asteroidi Bennu

NASA po përgatitet për të marrë disa mostra nga një asteroid i quajtur Bennu, mostrat e të cilit do të zbresin në Tokë në vitin 2023.

Agjencia hapësinore njoftoi se ekipi i saj do të prekë për pak sekonda asteroidin Bennu pasi një organizimi prej 4 orësh.

Sapo të ulet, një krah robotik do të përpiqet të mbledhë mostra të sipërfaqes që do të ruajë dhe të kthehet në Tokë – një udhëtim që pritet të zgjasë deri në tre vjet.

Shkencëtarët shpresojnë se misioni do të thellojë kuptimin tonë se si u formuan planetët dhe si filloi jeta dhe të sigurojë depërtim mbi asteroidët që mund të ndikojnë në Tokë.

LEXO EDHE:  Victoria Beckham, një manekin plot stil

LEXO EDHE:  Victoria Beckham, një manekin plot stil

Vendi Nightingale është zgjedhur sepse paraqet një nga zonat më të qarta në sipërfaqen e asteroidit me qasjen më të mirë në materialin e imët. Nëse ulja shkon edhe pak e gabuar, OSIRIS-REx do ta gjejë veten në një territor të pabesë, shpjegoi NASA./ CNA.al

LEXO TE PLOTE