Connect with Us

Transportonin emigrantë drejt BE-së/ Arrestohet 46-vjeçari

Kronika

Transportonin emigrantë drejt BE-së/ Arrestohet 46-vjeçari

Publikuar

-

Një 46 vjeçar është arrestuar nga policia për transportimin e 7 emigrantëve të paligjshme.

Ai është banues në Kosovë dhe kundrejt parave bënte të mundur kalimin e tyre drejt vendeve të BE-së.

Policia është në ndjekje të dy personave të tjerë të cilët po transportonin 13 shtetas të tjerë në dy makina të ndara.

25-vjeçari me iniciale A. K. dhe 49-vjeçari me iniciale A. Th., 49 vjeç, të dy banues në Durrës  po udhëtonin në dy mjete të ndara respektivisht, fuoristradë tip “Benz” dhe mjetit furgon tip “Ford Transit”.

Ata nuk i janë bindur thirrjes së policisë për të ndaluar dhe janë larguar me automjete. Më psa në afërsi të fshatit Hudënisht, Pogradec ata lanë automjetet dhe u arratisën me 13 emigrantët.

LEXO EDHE:  Kosova homazhe për Oliver Ivanoviç

Materialet në ngarkim të tyre i kaluan Prokurorive të Rretheve Gjyqësore Korçë dhe Pogradec, për veprime të mëtejshme.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Përplasen dy motorë në Lushnje/ Humb jetën 54- vjeçari

Publikuar

-

Nga

Përplasen dy motorë në Lushnje/ Humb jetën 54- vjeçari

Një tjetër aksident i rëndë me pasojë vdekje e një personi është regjistruar mbrëmjen e sotme.

Ngarja e rëndë ka ndodhur në Lushnje, në fshatin Halilaj, ku dy motorë janë përplasur me njëri-tjetrin.

Si pasojë e aksidentit ka ndërruar jetë një prej drejtuesve.

“Sot rreth orës 18:50, në fshatin Halilaj, Lushnjë, shtetasi V. B., 54 vjeç, banues në fshatin Verri, Fier, duke drejtuar një motomjet, është përplasur me motomjetin me drejtues shtetasin F. K., 43 vjeç, banues në Halilaj.

Si pasojë e përplasjes ka ndërruar jetë shtetasi V. B., dhe është dëmtuar shtetasi F. K., i cili ndodhet në Spitalin Lushnjë jashtë rrezikut për jetën.

LEXO EDHE:  “Shpërthen” Albin Kurti: Serbia po fiton gjithçka që synoi, Kosova asgjë

LEXO EDHE:  Kosovë/ Sulmohet me granatë stacioni i policisë në Zubin Potok

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes”, njofton policia./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

E rëndë në Tiranë/ E reja pret damarët në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”

Publikuar

-

Nga

E rëndë në Tiranë/ E reja pret damarët në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Tiranë.

Mësohet se në vajzë, rreth 30 vjeçe ka lënduar veten duke prerë damarat.

Sipas informacioneve zyrtare nga policia, ngjarja ka ndodhur rreth orës 18:30, në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, për motive ende të paqarta.

E reja u dërgua menjeherë në spital dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve. Grupi hetimor dhe sherbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

LEXO EDHE:  Kosova merr donacion 100,000 teste PCR për koronavirus

LEXO EDHE:  “Shpërthen” Albin Kurti: Serbia po fiton gjithçka që synoi, Kosova asgjë

Informacion paraprak

Më datë 20.10.2020, rreth orës 18:30, në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, për motive ende të paqarta, një shtetase ende e paidentifikuar, rreth 30 vjeçe, dyshohet se ka dëmtuar veten duke prerë damarët e duarve, e cila u dërgua menjeherë në spital dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Motorçikleta përplas këmbësoren në Tiranë/ 75-vjeçarja përfundon në spital

Publikuar

-

Nga

Motorçikleta përplas këmbësoren në Tiranë/ 75-vjeçarja përfundon në spital

Një aksident rrugor është regjistruar mbrëmjen e sotme në kryeqytet.

Mësohtet se një motor ka përplasur një 75-vjeçare në rrugën “Tre Dëshmorët”.

Burime zyrtare nga policia bënë me dije se motori me drejtues shtetasin me inicialet K.N., ka aksidentuar këmbësoren shtetasen me inicialet V.Z., e cila u dërgua në spital, dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Drejtuesi i mjetit u shoqërua në Komisariatin e Policisë Nr.6, për veprime të mëtejshme.

LEXO EDHE:  “Shpërthen” Albin Kurti: Serbia po fiton gjithçka që synoi, Kosova asgjë

LEXO EDHE:  Ambasadori i BE-së apel shqiptarëve/ "Respektoni masat kundër Covid-19"

Grupi hetimor ndodhen në vendngjarje dhe vijojnë punën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE