Connect with Us

Takaj i beson njohjes së vjetër, ish-portieri i Skënderbeut rikthehet te skuadra korçare

Sport

Takaj i beson njohjes së vjetër, ish-portieri i Skënderbeut rikthehet te skuadra korçare

Publikuar

-

Plotësohet pankina e Skënderbeut. Julian Ahmataj do të ketë në krahë dy korçarë. Fillimisht nuk ishte e qartë se cilët do të ishin pjesëtaret e stafit teknik, por gjithçka është zgjidhur me njohje të vjetra.

Nëse Gentian Liçi është emëruar me kohë si zv.trajner, tashmë klubi ka gjetur edhe pasuesin e Ilir Bozhiqit. Ai kishte lënë një gropë të madhe në këtë drejtim, por që Ardjan Takaj nxitoi ta mbushte me një njohje të vjetër si trajner portierësh.

Erion Llapanji është bashkuar prej ditësh me ekipin dhe duket si zgjedhja më e mirë për korçarët. Kjo edhe për faktin se ai ka punuar për një kohë të gjatë me Bozhiqin dhe pak a shumë ka fituar përvojë në këtë drejtim. Për më tepër që prej një viti mbante pozicionin e përgatitësit të portierëve tek U-19 e Jani Kaçit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

E BUJSHME/ Talenti shqiptar nënshkruan kontratë profesioniste me klubin e Premier Ligës

Publikuar

-

Nga

Brezi i futbollistëve shqiptarë që janë lindur dhe rritur në Angli nga emigrantët shqiptarë vetëm sapo ka nisur që të shpërthejë. Këtë herë bëhet fjalë për mesfushorin Adrion Pajaziti, që konsiderohet me të ardhme të madhe në Angli.

Talenti 17-vjeçar ka firmosur vetëm pak ditë më parë një kontratë profesioniste me Fulhamin. I dalë nga akademia e kësaj skuadre, drejtuesit e klubit besojnë shumë në aftësitë e tij dhe kjo ishte arsyeja e nënshrkimit të kontratës.

Aktualisht Pajaziti është pjesë e Fulhamit U-23 duke dhënë kontributin e tij në një kampionat që po e përgatit për shansin e parë që do të ketë me ekipin e parë. Sa i përket Kombëtares, Pajaziti ka zhvilluar dy takime për Shqipërinë U-17.

LEXO TE PLOTE

Sport

FOTO/ Klubi i Kategorisë së Dytë si Sëlltiku, shikoni çfarë kanë bërë

Publikuar

-

Nga

Sopoti i Librazhdit është duke i dhënë fund përgatitjeve për nisjen e kampionatit.

Stafi teknik dhe futbollistët janë mbledhur në ambientet e stadiumit, duke bërë edhe foton zyrtare të ekipit të sezonit të ri.

Janë prezantuar edhe uniformat e reja, që ngjajnë me ato të ekipit skocez të Sëlltikut, me vija të bardha dhe jeshile. Kujtojmë që Sëlltik është kampion absolut në Skoci prej 9 vitesh radhazi.

LEXO TE PLOTE

La Liga

TRONDITËSE NGA SPANJA/ Barcelona rrezikon të falimentojë, ja arsyeja

Publikuar

-

Nga

Një lajm tronditës është duke qarkulluar mëngjesin e sotëm në të gjithë  mediat prestigjioze spanjolle. Barcelona mund të shkoj drejt falimentit! Sipas “RAC1”, nëse klubi katalanas nuk arrin të reduktojë pagat në shumë e 190 milionë eurove brenda një jave, rrezikon të shkojë në kolaps.

Do të jetë një luftë me kohën për klubin prestigjioz spanjoll, sepse para 5 nëntorit të ardhshëm duhet të bihet dakord për reduktimin e pagave në masën 30%, në të kundërt, Barcelona mund të hyjë në procesin e falimentimit në janar.

Situata e Mesit është një nga më shqetësueset. Nëse ai vendos të mos rinovojë, klubi do të duhet t’i paguajë një bonus në fund të kontratës.

Karles Tuskuets, presidenti administrues i klubit, pas dorëheqjes së Bartomeut dhe bordit të tij, theksoi në paraqitjen e parë, të enjten, se sa e vështirë është situata:

“Shqetësimi ynë kryesor është ai financiar. Pandemia, veçanërisht po prek Barcelonën. Klubi varet nga turizmi dhe tani nuk ka aktivitet të tillë. Situata nuk është e rehatshme, ne duhet të mbledhim idetë e takimit të mëparshëm për të korrigjuar sëmundjet që na prekin”.

Barça ka parë të ulen të ardhurat e saj në mënyrë dramatike për shkak të pandemisë dhe gjithçka tregon se situata do të vazhdojë kështu, ndoshta deri në fund të sezonit. Dyqanet dhe muzeu i klubit janë prekur keq. Edhe premiot e Ligës së Kampionëve, gjithashtu kanë pësuar shkurtime, thuhet në artikullin e publikuar nga “AS”.

LEXO TE PLOTE