Connect with Us

Skandali me makinën 100 milionëshe/ Sandër Lleshaj nuk e fut dot në xhep BMW-në luksoze

Politikë

Skandali me makinën 100 milionëshe/ Sandër Lleshaj nuk e fut dot në xhep BMW-në luksoze

Publikuar

-

Skandali me makinën 100 milionëshe/ Sandër Lleshaj nuk e fut dot në xhep BMW-në luksoze

Rreth dy javë më parë, CNA.al raportoi në lidhje me një skandal, në të cilin është përfshirë ministri i  Brendshëm, Sandër Lleshaj.

Bëhet fjalë për blerjen e një makine luksoze, nga Policia e Shtetit, për Oficerin e Kontaktit në Ambasadën Shqiptare në Berlin, por që më pas mjeti është sjellë në Shqipëri, dhe është në përdorim nga ministri Sandër Lleshaj.(Lexo këtu).

Sikurse shikohet nga fotot më poshtë, mjeti me targa gjermane, fillimisht është parkuar tek Drejtoria e Përgjithshme e Policisë.

Makina me targa Gjermane, te Policia e Shtetit

Më pas mjetit i janë vënë targa shqiptare, dhe është dërguar tek Ministria e Brendshme.

Makina me targa shqiptare, te Ministria e Brendshme

Po ashtu disa ditë më parë, CNA.al publikoi foto të Sandër Lleshajt, në Korçë, ku sigurisht binte në sy edhe mjeti luksoz.

Lleshaj në Korçë

Gjithashtu, në seancën parlamentare ditën e hënë, Sandër Lleshaj la “gojë hapur” deputetët, pasi u paraqit pranë Kuvendit me BMW-në 100 milionëshe.

Lleshaj para Kuvendit

Por, përtej këtyre CNA.al ka investiguar më tej, në lidhje me skandalin në fjalë.

Nga investigimi kemi mësuar se mjeti që përdoret nga Sandër Lleshaj nuk figuron i regjistruar në asnjë prej Agjencive të Sigurimit të Automjeteve. (Lexo këtu)

Po ashtu, CNA.al zbuloi se mjeti në fjalë, është me targa falso.(Lexo këtu).

Kujtojmë këtu se për blerjen e këtij mjeti ka pasur edhe debate të ashpra.

Ambasada Shqiptare në Berlin dhe Ministria e Jashtme kanë kundërshtuar blerjen e mjetit.

LEXO EDHE:  Procedimet ndaj protestueve/ Lleshaj sqaron situatën

Po ashtu, edhe ish-nëndrejtoresha e Policisë së Shtetit, Aida Hajnaj, e cila katualisht është në krye të BKH-së, ka debatuar fort dhe ka kundërshtuar blerjen e mjetit.

Por, skandali qëndron edhe në disa detaje

Shuma e madhe e parave që janë përdorur për blerjen e tij gjatë pandemisë është një nga çështjet që të bën të ulërasësh.

Kur në Shqipëri nuk ka respiratorë, kur gjendja në spitale është katastrofë, kur kriza ekonomike po pllakos vendin, pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit dhe pas pandemisë së Covid-19, në vend që paratë të shpenzohen për respiratorë apo për të rregulluar shtëpi, Sandër Lleshaj urdhëron Policinë e Shtetit që t’i blejë makinë 100 milionëshe.

Me aq para bliheshin dhjetëra respiratorë për spitalet, rikonstruktoheshin disa shtëpi me vlerat, sipas atyre që ka nxjerrë shteti. Ndërsa Lleshaj merr një makinë luksoze, me targa gjermane, e cila qarkullon pa siguracion dhe me targa falso, vetëm sepse ministri i Brendshëm kërkon luks.

Nuk i mjaftonte makina që kishte, por do edhe një makinë tjetër./ CNA.al

Makina luksoze/ Qeveria kërkon të fshehë skandalin e Sandër Lleshajt

Ekskluzive-Sandër Lleshaj dhe Ardi Veliu kapen në mega-skandal/ Si u “përvetësua” makina 100 milionëshe

Skandali me BMW-në 100 milionëshe të Sandër Lleshajt/ Mjeti qarkullon pa siguracion

Skandali me BMW-në luksoze të Sandër Lleshajt/ Makina qarkullon me targa falso

Thellohet skandali me makinën 100 milionëshe/ Lleshaj “kyç” gojën, asnjë reagim për mjetin luksoz 

Makina 100 milionëshe e Sandër Lleshajt/ Thellohet skandali për blerjen e mjetit nga policia

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
1 Koment

1 Koment

  1. Viktor

    11 Shtator, 2020 at 12:52 pm

    Kryeministri hollandez shkon me biciklet ne pune, kurse katunaret dun luks ju fshift mortja qe s beheni njerez kurre

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Topalli prezantoi “Lëvizjen për Ndryshim”/ Hajdari: Gjë shumë e mirë, Basha i dha pushtet Ramës

Publikuar

-

Nga

Topalli prezantoi “Lëvizjen për Ndryshim”/ Hajdari: Gjë shumë e mirë, Basha i dha pushtet Ramës

Deputetja Rudina Hajdari, ka folur mbrëmjen e sotme për prezantimin e “Lëvizja për Ndryshim” të Jozefina Topallit.

Hajdari tha se krijimi i forcave të reja politike është një hap pozitiv që forcon frontin opozitar.

Mendoj se në Shqipëri është gjë shumë e mirë që alternativat e reja po krijohen. Shqiptarët kanë nevojë për përfaqësim, e shtojnë konkurrencën në treg dhe i bëjnë më të përfaqësuara vendet e ndryshme në të gjithë Shqipërinë. Në një vend ku kemi 3 parti që kanë marrë peng vendin dhe kanë tentuar të luajnë me taksat e shqiptarëve, është e udhës që të forcojmë frontin opozitar. Të ftojmë të gjithë që të votojnë kundër Edi Ramës”, u shpreh ajo në Vizion Plus.

Ndërkohë për etiketimin nga gazeta Rilindja Demokratike si kukulla të Edi Ramës, deputetja deklaroi se më shumë se opozita e Lulzim Bashës, asnjë nuk i ka dhënë më shumë pushtet Ramës.

LEXO EDHE:  Mesazhi i fortë për qeverinë/ Anulo konçesionet dhe PPP për të rindërtuar Shqipërinë post-tërmet!

LEXO EDHE:  Mesazhi i fortë për qeverinë/ Anulo konçesionet dhe PPP për të rindërtuar Shqipërinë post-tërmet!

Mendoj që sa i përket këtij komentit nuk ka patur asnjë person më shumë sesa krerët e opozitës jashtëparlamentare që i kanë dhënë më shumë pushtet Edi Ramës. I lanë pushtetin ekzekutiv dhe pushtetin lokal. Shqiptarët i lanë të braktisur në mes të 4 rrugëve. Opozita jashtëparlamentare është bërë palë me Edi Ramën. Është një fakt dhe është e qartë që ne nuk mund të sillemi në mënyrë të papërgjegjshme. Një alternativë është më shumë se e nevojshme, kemi 30 vite që jemi futur në demokraci, por ky sistem është dëmtuar duke patur politikanë të papërgjegjshëm”, theksoi Hajdari./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Alimadhi i zhgënjyer nga Basha/ PD nuk ka qenë e ndershme, ka lënë shumë për të dëshiruar

Publikuar

-

Nga

Alimadhi i zhgënjyer nga Basha/ PD nuk ka qenë e ndershme, ka lënë shumë për të dëshiruar

Kryetari i Partisë Balli Kombëtar, Adriatik Alimadhi, deklaroi një natë më parë se është i gatshëm të bëjë pakt edhe me Partinë Socialiste, nëse kjo është në të mirën e Shqipërisë.

Këtë deklaratë e ka komentuar edhe mbrëmjen e sotme, ku ka theksuar se Partia Demokratike i ka zhgënjyer disa herë.

Sipas tij, PD-ja i ka lënë shumë për të dëshiruar dhe nuk ka qenë e ndershëm për të bashkëpunuar.

Unë nuk merrem me individin Basha. Fryma e majtë dhe komuniste që ka sot e 30 vite në vend madje edhe djathtas. PD nuk e ka konsoliduar mendësinë me të djathtën, pasi ka një program dhe një ideologji jo të plotë, prandaj gjërat kanë ecur kështu. Qëllimi i së majtës ka qenë që votat e partive të vogla t’ia shkëpusë të djathtës.

Për këtë fenomen kam dhënë kontributin tim që të mos humben nga e djathta dhe t’i shkojnë së majtës. Balli Kombëtar do të bëjë një politikë me identitet totalisht të pavarur. Sigurisht kjo varet edhe nga kushtëzimet e kodit të ri elektoral, ku pretendojmë që të marrim një mandat. PD-ja na ka lënë shumë për të dëshiruar dhe për t’i thënë PD-së se nuk kanë qenë të ndershëm për të bashkëpunuar me ne”, tha ai në emisionin “Arena”, në Ora News./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Dash Shehi kundër Bashës/ Jozefina Topalli nuk është vegël e Ramës

Publikuar

-

Nga

Dash Shehi zbulon asin nën mëngë/ Ja plani i opozitës nëse hiqen koalicionet parazgjedhore

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi, ka dalë sot hapur kundër kryetarit të opozitës Lulzim Basha dhe njëkohësisht aleatit të tij.

Ndryshe nga Basha dhe gazeta Rilindja Demokratike që e kanë cilësuar si tradhtare, Shehi tha Topalli nuk i bën dëm opozitës me lëvizjen e saj të re politike dhe se ajo nuk është vegël e Ramës.

Gjithashtu ai theksoi thirrjen që të gjithë të mblidhen brenda një harku opozitar me një dialektikë të brendshme për të rrëzuar kryeministrin Edi Rama.

Topallit i uroj një mirëseardhje në skenën politike. Nuk mendoj se Topalli i bën dëm opozitës. Ka shumë që thonë se po bën dëm. Merren votat e atyre që nuk ndihen të përfaqësuar. Mundet që brenda projektit të zonjës Topalli të gjejnë atë që po kërkojnë. Topalli është trashëgimi e së djathtës.

Nuk besoj se është diçka për t’u shqetësuar. Unë i kam ftuar të gjithë që të mblidhemi brenda një harku opozitar me një dialektikë të brendshme. Unë jam vetë si zonja Topalli para 20 vitesh, por nuk jam shqetësuar fare aso kohe. A do të bëjë mirë apo keq Topalli, këtë do ta tregojnë këto muaj para zgjedhjeve. Nuk e pranoj që Topalli është vegël e Ramës. E di që nuk i pëlqen Basha”, nënvizoi kryetari i LZHK-së në Ora News./ CNA.al

LEXO TE PLOTE