Connect with Us

Horoskopi i fundjavës/ Zbuloni surprizat që kanë rezervuar yjet për secilën shenjë

Horoskopi

Horoskopi i fundjavës/ Zbuloni surprizat që kanë rezervuar yjet për secilën shenjë

Publikuar

-

Horoskopi i muajit Janar/ Çfarë kanë parashikuar yjet përsa i përket punës

Dashi

Ju do të dëgjoni shumë ndjesi që këndojnë në zemrën tuaj dhe sensualiteti që do të lëshoni do të jetë shumë. Mos hezitoni dhe përpiquni t’i bëni dëshirat tuaja të vërteta.Me Ujorin dhe Shigjetarin mirëkuptimi mund të funksionojë shumë mirë Ndërsa me një person që i përket shenjës së Peshores do të keni përplasje.

Demi

Mos u humbni në shumë gjëra dhe mos u merrni nga dëshira për të qenë të përsosur. Ju jeni në rregull siç jeni dhe kush nuk e pranon nuk ju meriton.

Binjakët

Argëtimi fluturon, pasioni ndizet, dashuria shkëlqen në sytë tuaj. E tëra që dëshironi është vetëm një takim shpirtrash që mund të kthehet në një takim të duarve prekëse.Do të jetë një fundjavë emocionuese!Po për Peshqit dhe Ujorin. Mendoni për këtë para se ta merrni për një vëzhgim të Peshores.

Gaforrja

Më mirë të jesh i qartë dhe të sigurohesh për detajet sesa të mos kesh nevojë për të tronditur një varg fjalësh jo të besueshme! Mund të jetë fundjava e bilbilave për fiasko , mbajeni më mirë këtë në mendje dhe planifikoni në përputhje me rrethanat. Do të shkoni mirë me Demin dhe Peshqit, preciz dhe të vëmendshëm ndaj jush, më pak me një Gaforre.

Luani

Do të thotë mundësi të shkëlqyera, me cilësi të shkëlqyeshme, mundësi të shkëlqyera për t’u argëtuar, për të takuar njerëz, për të pushtuar , dashuruar ose besuar.

Virgjëresha

Dëshironi të mendoni për zbukurimin e folesë , për të reflektuar në të ardhmen, për t’u rilidhur me njerëzit që kanë më shumë rëndësi për ju.Një fundjavë e qetë , ndoshta jo kërcitëse, por sigurisht e dobishme për drejtimin e detyrave tuaja dhe për t’u kujdesur për shumë çështje praktike.

Peshorja

LEXO EDHE:  Këmbëngulëse në dashuri/ Shenjat më të dhëna pas partnerit sipas horoskopit

Ju mund të përjetoni emocione të forta dhe të rizbuloni një bashkëpunim të habitshëm. Nëse jeni beqarë, shikoni me kujdes përreth .

Akrepi

Pak e pakënaqur apo thjesht inatçore? Në çdo rast, këtë fundjavë është e ndaluar të detyrosh veten të kënaqësh me programe që nuk i pëlqen ose të ndjekësh njerëz që të pëlqejnë edhe më pak.Më mirë vetëm se i shoqëruar keq. Përkëdhel veten dhe zgjidh ritmin tënd.

Shigjetari

Për pasionin, pushtimet, dashurinë, emocionet, gjallërinë dhe rastet, nga ato të thjeshtat për t’u argëtuar me miqtë ose familjen, te ato të papriturat që ndodhin herë pas here. Ju me siguri do ta kaloni kohën tuaj në një mënyrë të këndshme .

Bricjapi

Një fundjavë për të organizuar diçka me familjen ose miqtë. Keqkuptimet e shpeshta mund të shtohen  duke shkaktuar vonesa apo grindje.

Ujori

Do të dyndeni me ftesa dhe do të keni ide të shkëlqyera për të organizuar fundjavën ashtu si dëshironi. Njohje të reja, një udhëtim nëse është e mundur, apo edhe një fundjavë në një qytet të artit do t’ju kthejë buzëqeshjen! Do të shkoni mirë me Dashin dhe Binjakët, ndërsa me një Akrep do të keni shumë gjëra për të ndarë.

Peshqit

Hëna ju fton të kaloni më shumë kohë me familjen, ju kërkon të dëgjoni njerëzit që doni të pranoni kërkesat e tyre të vogla për vëmendje, madje dhe mbi të gjitha ato të heshturat. Dhe kështu do të përjetoni një fundjavë relaksuese, por të dobishme në të njëjtën kohë. Do të jeni mirë me Binjakët dhe Gaforre por mos e shkurajoni një Shigjetar./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Pse 8 Gushti është një nga ditët më me fat të vitit

Publikuar

-

Nga

Numri tetë konsiderohet si një nga numrat më me fat në numerologji dhe shpesh korrespondon me pasurinë dhe bollëkun. Vizualisht, një “8” është gjithashtu fjalë për fjalë një simbol i pafundësisë, i cili përfaqëson potencialin e tij të pakufizuar. “8/8 është numerologjikisht i rëndësishëm, pasi tetë është numri i bollëkut dhe prosperitetit,” thotë Broën. Duke qenë dita e tetë e muajit të tetë të vitit e ngarkon këtë datë me energjinë e suksesit dhe na mundëson të vendosim synime të qarta.

8/8 është një nga ditët më me fat të vitit për tu shfaqur, dhe këtë vit bie në të njëjtën ditë me hënën e re që do të thotë se është një kohë përrallore për të vendosur qëllimet dhe për të bërë një ritual personal. Vorbulla e magjisë astrologjike dhe numerologjike në 8/8 mund të na ndihmojë të “shfaqim menjëherë atë që duam”, sipas Broën. Këtu janë disa mënyra për ta shfrytëzuar atë:

1-Bëni një meditim në datën 8, një datë që përkon me hënën e re dhe ritualin e vendosjes së qëllimit. Vendosni kohëmatësin e telefonit tuaj për tetë minuta dhe lejoni vetes të pastroni mendjen nga çdo mendim kufizues Përqendrohuni në potencialin e pakufizuar të suksesit që simbolizon numri tetë në numerologji . Përqafoni energjinë e hënës së re dhe drejtojuni yjeve! Pas meditimit, shkruani qëllimet tuaja më të mëdha dhe rendisni tetë hapa të prekshëm që mund të bëni drejt tyre. Fuqia e hënës së re do të ndihmojë në realizimin e këtyre ëndrrave.

LEXO EDHE:  Horoskopi javor për financat/ Si do të jenë marrëdhëniet tuaja me paratë për ditët në vazhdim

2-Punoni me shërimin e kristaleve. Krijimi i një rrjeti kristalor ose programimi i kristaleve tuaj me synimet e hënës së re janë dy mënyra të shkëlqyera për të përfituar nga fuqia e shfaqjes natyrore që ofron kjo date. Zgjidhni kristale të verdhë ose ngjyrë ari për të përforcuar energjinë e yllit të kësaj date.

LEXO EDHE:  Sa hakmarrës jeni bazuar në shenjën tuaj të horoskopit?

3-Planifikoni portën e luanit personal/ritualin e hënës së re. Pavarësisht nëse jeni duke lexuar kartat tarot, ose thjesht dëshironi të përdorni një meditim të thjeshtë të udhëzuar, ka shumë rituale që do t’ju ndihmojnë të lidheni me energjinë mistike të ditës. Dhe për shkak se hënat e reja në astrologji janë ideale për fillimet e reja, është një kohë e shkëlqyeshme për t’u përqëndruar në qëllimet tuaja./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi për ditën e sotme, 5 gusht 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 13 nëntor 2020

Dashi

Ju mund të prisni një ditë të ngarkuar. Mos planifikoni asgjë shtesë! Shtëpia, familja ose bashkëshorti juaj ka të ngjarë të kërkojnë shumë nga ju. Në fakt, energjia juaj mund të shtrihet deri në pikën e thyerjes, prandaj kini kujdes që të mbani një forcë rezervë.

Demi

Është e lehtë të imagjinohet një mik që vjen në shtëpinë tuaj për të pirë një filxhan kafe dhe përfundon duke ju transmetuar të gjithë energjinë e tij. Le të shpresojmë se kjo nuk do të ndodhë sot, sepse atëherë do të keni probleme për të fjetur. Mos besoni gjithçka që dëgjoni.

Binjakët

Ju mund të ndjeni një nevojë urgjente për të ripërtërirë energjinë fizike dhe mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të merreni me sport. A bëni mjaft stërvitje? Nëse jo, kjo mund të jetë një kohë e mirë për të shkuar në palestër. Edhe më mirë do të ishte pjesëmarrja në një aktivitet sportiv në grup. Gjeni atë që ju pëlqen dhe lëvizni.

Gaforrja

Në një ditë si kjo e sotmja do të mësoni një të vërtetë të vjetër. Njerëzit i harrojnë shpejt vështirësitë që kanë pasur në jetë dhe mbajnë mend periudhat e lumturisë për një kohë të gjatë. Do të jeni të mbushur me energji sot dhe mundohuni ta shfrytëzoni sa më mirë.

Luani

A keni dëshirë të bëni një udhëtim larg vendit ku jetoni? Doni të jetoni në Evropë, apo Azi? Këto janë dëshirat që mund të keni për shkak të shtimit të mundësive, kohës dhe parave. Shihni nëse mund të vendosni seriozisht për një projekt të këtij lloji.

Virgjëresha

Çfarë po ndodh në marrëdhëniet tuaja miqësore? Duket se po kërkoni një luftë. Arsyeja mund të jetë ngaqë dikush ju ka vjedhur një pozicion drejtues që ju e donit. Juve ju pëlqen të jeni në krye të grupit dhe tani jeni përballur me rezistencë. Planifikoni të shkoni në një udhëtim.

Peshorja

Ka momente kur të gjithë e ndiejnë se ku qëndron fati i tyre dhe sot për ju do të jetë një nga ato momente. Së shpejti mund të dëshironi t’i jepni jetës suaj një orientim thelbësisht të ndryshëm, që do të jetë i vlefshëm për disa vjet. Nuk është vetëm profesioni që do t’ju preket, por çdo fushë në jetën tuaj.

LEXO EDHE:  Çfarë tregon shenja juaj e zodiakut për inteligjencën?

LEXO EDHE:  Këmbëngulëse në dashuri/ Shenjat më të dhëna pas partnerit sipas horoskopit

Akrepi

Pas disa kohësh apati, dita në vazhdim do t’i japë energjisë suaj një shtysë të re. Çdokush që përpiqet t’ju pengojë, më mirë të ketë kujdes, sepse nuk do të jeni në gjendje të toleroni kundërshtimet. Sot ju nuk mund të jeni të përmbajtur dhe kjo është një kohë e shkëlqyer për të përforcuar reputacionin si një kapiten i shkëlqyer i ekuipazhit tuaj!

Shigjetari

Sot mund të ndikoheni nga një person, i cili nxjerr llojin e vendosmërisë që prodhohet nga një kombinim i forcës dhe besimit shpirtëror dhe intelektual. Takimi me këtë person ka të ngjarë t’ju frymëzojë që të angazhoheni për një punë të mirë, ndoshta për të fituar më shumë para. Në dashuri sot mund të hasni në një keqkuptim.

Bricjapi

Ju mund të keni pasur një tendencë për të shkuar në rutinën tuaj të përditshme në mënyrë letargjike kohët e fundit, por sot “ora me zile” ju zgjon. Ju mund ta kuptoni që ndihma juaj është urgjente dhe nuk ka kohë për të humbur. Mund të prisni që të harxhoni një pjesë të madhe të energjisë në një qëllim të vetëm, por të përcaktuar mirë.

Ujori

Dita do të jetë e mbushur më shumë me ngjarje. Ekziston një shans që ju të ndiheni të detyruar që më në fund të zgjidhni një çështje të lodhshme, ose detajet e një projekti, ose një problem në lidhje me jetën tuaj shtëpiake. Nuk do të pushoni derisa të përfundojë dhe nuk do të shpërqendroheni. E vetmja gjë që do të ketë rëndësi për ju do të jetë zgjidhja e këtij problemi.

Peshqit

Tani është koha për të rindezur një mundësi të artë profesionale dhe për ta rikthyer në jetë. Shpërblimet janë pranë. Mjafton të mos hiqni dorë përballë pengesave. Në raport me partnerin, sot do t’ju duhet të merrni një vendim.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Kanë lindur për sukses/ Këto janë shenjat më ambicioze të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Dikush mund të dëshirojë të bëjë një karrierë, të bëhet i pasur, i famshëm, të tjerët të mbushin murin me diploma ose përshkojnë një distancë të caktuar, për të humbur peshë ose për të gjetur dashurinë e jetës.

Në përgjithësi, gjithkush vendos diçka në mendjen e vet dhe përpiqet të ketë sukses. Sa më i lartë të jetë qëllimi, aq më i suksesshëm konsiderohesh, nëse arrin qëllimin sigurisht.

Dhe si gjithmonë yjet kanë vendosur edhe kësaj here për ju:

Demi: Nuk kishte si të ndodhte ndryshe, shenja që udhëheq horoskopin është gjithashtu pararendëse e ambicies. Dashi është konkurrues nga natyra, i guximshëm,i gatshëm të hyjë brenda në “në zjarr” dhe në fund të dalë fitimtar. Ai ka atë që ne e quajmë guxim të mirë dhe nuk ka frikë të provojë asgjë.

Demi: Në qoftë se në rrethin tuaj familjar ose miqësor keni një Dem, tashmë e dini që kur ai vendos një synim nuk ekziston mundësia të zbrapset edhe sikur bota të përmbyset. Ai është elastik, kokëfortë, i palëvizshëm, i zellshëm, nuk dëgjon askënd, nuk ndikohet nga opinionet e palës së tretë dhe nuk frikësohet nga pengesat që gjen në rrugën e tij për të arritur suksesin. Ai mund të gjakoset, të përplasë kokën shumë herë, por ai prapë do t’ia dalë mbanë.

LEXO EDHE:  Kanë një ndjeshmëri të madhe/ Shenjat më intuitive të horoskopit

LEXO EDHE:  Puna, dashuria, shëndeti dhe financat/ Horoskopi i muajit Tetor, 2020

Luani: Luani është një lider i lindur dhe këtë e tregon në çdo hap që hedh. Ai është shumë i guximshëm, i bindur dhe besnik ndaj vetvetes dhe nuk humbet mundësitë për të shfaqur aftësitë e tij.

Akrepi: Nuk ka asnjë shenjë më me vullnet dhe vendosmëri se Akrepi. Ndryshe nga shenjat e tjera që e kultivojnë ambicien duke u fokusuar tek qëllimet e tyre, Akrepi nuk i lë asgjë rastësisë dhe ka gjithmonë një plan rezervë. I gatshëm të përballet me perënditë dhe demonët për ta arritur atë që do, Akrepi është përfundimisht sinonim i ambicies dhe idealistit fitimtar.

Bricjapi: Qëllimi i Bricjapit është të arrijë majat në atë që bën. Ai përpiqet shumë, punon pafundësisht, nganjëherë bëhet i ftohtë apo edhe i vështirë, por vazhdon të mësojë dhe përmirësohet vazhdimisht, duke mbuluar zbrazëtitë e tij dhe shtuar diturinë. Sado “shuplaka” të hajë, në fund do të shpërblehet dhe do të triumfojë.

LEXO TE PLOTE