Connect with Us

Arrestohen 9 shtetas për vepra të ndryshme penale/ Ja për çfarë akuzohen

Kronika

Arrestohen 9 shtetas për vepra të ndryshme penale/ Ja për çfarë akuzohen

Publikuar

-

Policia e shtetit ka bërë të mundur arrestimin e 9 shtetasve për vepra të ndryshme penale.

Policia ka arrestuar shtetasin R. K., 59 vjeç, pasi gjatë kontrollit fizik  ka sekuestruar një sasi lënde të dyshuar heroinë, si dhe 7 kartëmonedha me prerje 5000 lekëshe, të dyshuara si të falsifikuara.

Ndërkaq shtetasi R. T., 26 vjeç,u arrestua pasi në vendin e quajtur “Pallati me Shigjeta”, iu gjet një sasi e vogël kokaine.

Gjithashtu policia ka bërë të mundur arrestimin në flagrancë të shtetasit Sh. D., 39 vjeç, pasi në rrugën “Ali Ibro”, i ka kundërshtuar duke i goditur me grusht për shkak të detyrës, punonjësit e policisë së rendit publik.

Është arrestuar edhe nje shtetas me iniciale A. Gj., 60 vjeç, sepse në rrugën “Muhamed Deliu”, në banesë, ka ushtruar dhunë të vazhdueshme psikologjike ndaj bashkëshortes dhe vajzës së tij, të cilave iu plotësua kërkesë-padia për lëshimin menjëhershëm të urdhrit të mbrojtjes.

Policia ka bërë të mundur edhe arrestimin në flagrancë të shtetasit E. D., 49 vjeç, pasi në rrugën “Ramush Haradinaj”, në banesë, në gjendje të dehur, ka ushtruar dhunë fizike ndaj djalit të tij, si dhe ka kundërshtuar me forcë punonjësit e policisë, për të shmangur shoqërimin e tij.

Nga ana tjetër policia rrugore arrestuar shtetasit me iniciale B. L., 53 vjeç dhe A. L., 36 vjeç, pasi u kapën në flagrancë duke drejtuar mjetet përkatëse në gjendje të dehur.

LEXO EDHE:  Dhunoi bashkëshorten në sy të fëmijëve/ Pranga vlonjatit

Shtetsasi A. A., 34 vjeç, pasi në rrugën “Petrit Radovica”, u kap duke mjetin drejtuar pa lejen përkatëse;

dërsa një 28 vjeç,u arrestua  pasi ka përplasur mjetin e policisë “Hyundai”, me drejtues I. H. ku si pasojë e përplasjes ka kryer një manovër të gabuar dhe ka aksidentuar biçiklistin N. M., i cili ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën. Në vijim u procedua penalisht edhe shtetasi I. H., drejtuesi i mjetit të policisë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

E rëndë në Tiranë/ Gjendet i pajetë një person

Publikuar

-

Nga

Tronditëse/ Dëshmitarja e Jehovait kishte ndërruar jetë 5 muaj më parë, e lyenin me vaj e uthull që mos mbante erë

Një person është gjetur i pajetë mbrëmjen e sotme në rrugën “Siri Kodra” në Tiranë.

Blutë bëjnë me dije se nfgjarja ka ndodhur rreth orës 18:30, ndërsa viktima është i moshës rreth 60 vjeça.

Shtetasi me iniciale A.P. u gjet në një magazinë të përshtatur në banesë, ndërsa në trupin e tij nuk janë vërejtur shenja dhune apo dëmtime të tjera fizike.

Më datë 24.11.2020, rreth orës 18:30, në rrugën “Siri Kodra”, në një magazinë (e kthyer në banesë), është gjetur pa shenja jete shtetasi A.P., rreth​ 60 vjeç.

Nga kqyrja paraprake nuk vërehen shenja dhune apo dëmtime të tjera fizike.

Grupi hetimor dhe sherbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe vijojnë për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, ku paraprakisht dyshohet për vdekje natyrale”, thuhet në njoftimin e policisë.

LEXO EDHE:  Kërkohej prej dy vitesh/ Arrestohet shtetasi

LEXO EDHE:  Video/ Rrihet barbarisht biznesmeni, policia hesht

Ndërkaq, janë hapur hetimet për zbardhjen e plotë të shkaqeve të vdekjes së 60-vjeçarit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shpërthen bombula e gazit/ Plagosen burrë e grua në Tiranë

Publikuar

-

Nga

Një bombul gazi ka plasur në ambientet e jashtme të një banese dhe për pasojë janë plagosur burrë e grua. Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Shefqet Kuka” në Tiranë rreth orës 12: 11.

Të plagosurit po marrin ndihmë mjekësore në spital.

“Më datë 24.11.2020, rreth orës 12:11, në rrugën “Shefqet Kuka”, në ambientet e jashtmë të banesës së shtetasit M.G., ka plasur një bombul gazi, dhe për pasojë janë dëmtuar lehtë shtetasi M.G dhe bashkëshortja e tij shtetasja D.G, të cilët u dërguan në spital, për ndihmë mjekësore.

Grupi hetimor dhe sherbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe vijojnë për sqarimin e rrethanave të ngjarjes“, thuhet në njoftimin e Policisë/ CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

OFL “troket” në Tiranë/ I kërkon deklarimin e pasurisë tre të dënuarve

Publikuar

-

Nga

OFL “troket” më Tiranë/ I kërkon deklarimin e pasurisë tre të dënuarve

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020.

Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime të rënda, OFL i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, shtetasve:

F. L., banues në Tiranë, i dënuar për veprën penale “Vrasja në rrethana të tjera cilësuese”, e mbetur në tentativë;

F. K., banues në Tiranë, i dënuar për veprën penale “Vrasja me dashje në lidhje me një krim tjetër”;

E. M., banues në Tiranë, i dënuar për veprën penale “Vjedhja me dhunë”, e kryer në bashkëpunim.

LEXO EDHE:  Video-“Menaxheri” arreston dy persona/ Sekuestrohet dy kg kokainë

LEXO EDHE:  Sherr në Kurbin/ Policia parandalon tragjedinë, arrestohen babë e bir  

Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së dhe më pas, përgjigjet e marra do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme.

OFL është në veprim të pandërprerë dhe në kryerje të veprimeve komplekse për vendosjen e sekuestrove emergjente mbi pasuritë e dyshuara të përfituara nga krimi, si dhe për dërgimin e formularëve të vetëdeklarimit të gjithë personave që janë subjekt i Ligjit Special./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE