Connect with Us

Situatë kaotike në Superligën Shqiptare, Komiteti Ekzekutiv miraton kërkesën e Ligës Profesioniste për bojkotin e kampionatit

Sport

Situatë kaotike në Superligën Shqiptare, Komiteti Ekzekutiv miraton kërkesën e Ligës Profesioniste për bojkotin e kampionatit

Publikuar

-

Klubet e kategorisë Superiore kanë vendosur të bojkotojnë kampionatin për shkak se qeveria nuk ka plotësuar kërkesat e tyre, siç është Ligji për Sportin. Ndaj, Superiorja nuk do të nisë në këtë fundjavë ashtu siç ishte parashikuar, ndërsa sot Këshilli Ekzekutiv i FSHF ka miratuar kërkesën që vjen nga ana e Ligës Profesioniste të Futbollit.

Kështu, futbolli në vend është në një ngërç duke qenë se nga ana e qeverisë nuk ka pasur ndonjë indicie se me sportin mund të merren së shpejti. Ndërkohë, këtë herë nga ana tjetër klubet janë të përgatitura t’i shkojnë deri në fund vendimit të tyre pasi nuk mund të veprohet si në sezonet e kaluara, ku pavarësisht problematikave kanë provuar të vazhdojnë normalisht aktivitetin.

“Komiteti Ekzekutiv i FSHF-së më datë 10.09.2020, pasi u njoh me kërkesën e paraqitur nga Liga Profesioniste për shtyrjen e datës së fillimit të kampionatit të Kategorisë Superiore, sezoni 2020/2021 vendosi të miratojë kërkesën e Ligës Profesioniste të Futbollit për shtyrjen e datës së fillimit të sezonit futbollistik 2020/2021 me afat të pacaktuar. Ky vendim hyn në fuqi menjëherë”, shkruhej në vendimin e Komitetit Ekzekutiv të FSHF-së.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

LAJM I FUNDIT/ Ndahet nga jeta Diego Armando Maradona

Publikuar

-

Nga

Ka ndërruar jetë kampioni i botës Diego Armando Maradona. Mediat ndërkombëtare bëjnë me dije se ai ndërroi jetë në spital.

Maradona ndodhej prej dy javësh i shtruar në spital ku edhe ka ndërruar jetë.

Ai sapo kishte mbushur 60 vjeç, ndërsa ka patur një gjendje shëndetësore të rënduar prej disa vitesh.

vijon…

LEXO TE PLOTE

La Liga

Boateng: Messi më bëri të mendoj tërheqjen nga futbolli

Publikuar

-

Nga

Kevin-Prince Boateng ka thënë se kur pa Lionel Messin se ishte aq i mirë gjatë qëndrimit të tij te Barcelona, mendoi të pensionohej nga futbolli.

Boateng iu bashkua skuadrës katallanë në një lëvizje të papritur në janar të vitit 2019, duke qëndruar gjashtë muaj i huazuar, kur arriti të fitonte titullin e La Ligas, pavarësisht periudhës së shkurtër atje.

33 vjerçari më pas u transferua te Fiorentina, Bestikas, dhe në fund te Monza, pjesë e të cilës skuadër është aktualisht.

“Gjashtë muajt e parë te Barcelona ishin të jashtëzakonshëm”, ka deklaruar fillimisht Boateng, përcjell lajmi.net.

“Fillimisht, nuk e besoja atë. Mendova se ishte Espanyol që më dëshironte mua, jo Barcelona reale”.

“Stërvitja me Messin më la pa fjalë mua. Unë gjithmonë kam thënë se Cristiano Ronaldo ishte më i miri në botë, por Messi është tjetër. Ai nuk është normal”.

“Derisa stërvitesha me të u ndjeva joadekuat për herë të parë në karrierën time. Ai po bënte gjëra të pabesueshme. Unë ndjeva sikur po thoja. Unë kam mbaruar, unë do të pensionohem”

LEXO TE PLOTE

Sport

LIVE’ Teuta-Vllaznia dhe Kukësi-Laçi/ Ja rezultatet në të dyja sfidat

Publikuar

-

Nga

Teuta-Vllaznia dhe Kukësi-Laçi janë dy përballjet e fundit të kësaj jave në Superiore. Të dyja kane nisur prej orës 16:45 dhe po luhen aktualisht….

LIVE’ TEUTA-VLLAZNIA 0-0

FORMACIONET:
Teuta: Frashëri, Todorovski, Hoxha, Arapi, Kouros, Aleksi, Avdyli, Daja, E. Vila, Bregu, Hebaj. Trajner: Edi Martini
Vllaznia: Zogovic, Gurishta, Adili, Imami, Isaevski, Krymi, Marku, Kruja, Imeri, Da Silva, Dilaver. Trajner: Thomas Brdaric

LIVE’ KUKËSI-LAÇI 0-0

FORMACIONET:
Kukësi
: Tafa, Dragoshi, Bytyçi, Lulaj, Demiri, Ymeri, Lulaj, Limaj, Taipi, Matheus Leiria, Ibraimi, Gashi, Eze. Trajner: Rraman Hallaçi
Laçi: Sherri, Marku, Ignjatovic, Selmani, Turkaj, Shehu, Deliu, Rapo, Teco, Xhixha, Harmon. Trajner: Armando Cungu.

LEXO TE PLOTE