Connect with Us

“Shahini nuk po ikën me nder”/ Mustafaj: La një imazh katastrofik!

Politikë

“Shahini nuk po ikën me nder”/ Mustafaj: La një imazh katastrofik!

Publikuar

-

“Emrat e rinj nuk do sjellin asnjë ndryshim”/ Mustafaj komenton ndryshimet në qeveri

Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj, ka komentuar vendimin e ministers së Arsimit, Besa Shahini e cila do ta largohet nga qeveria dhe nga Shqipëria.

Sipas Mustafajt, Shahini nuk po largohet mne nder, pasi sicc thotë ish ministry, ajo la një imazh katastrofik.

“Shahini nuk po ikën me nder nga Shqipëria. Nuk duhet ta pranonte atë detyrë, duhet ta maste mirë mundësinë e vetes. La një imazh katastrofik pasi drejtimi i Arsimit nga Shahini ishte pa vision”, tha Mustafaj I ftuar në studion e “Opinion” në News 24./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Kuvendi rrëzon tre kandidatët për Këshillin e RTSH/ Bie Besnik Mustafaj

Publikuar

-

Nga

Sot mblidhet Kuvendi/ Këto janë temat që do të diskutohen

Kuvendi ka rrëzuar sot zgjedhjen e Besnik Mustafajt si anëtar i Këshillit Drejtues të RTSH.

Deputetët kanë votuar me 74 vota kundër dhe 23 vota pro dhe 6 abstenim për zgjedhjen e Mustafajt në këtë post të rëndësishëm në Radio Televizionin Shqiptar.

Gjithashtu në Kuvend është rërzuar edhe zgjedhja e Edmond Tullumanit dhe Helidon Halitit në të njëjtin post në RTSH. Tullumani ka marrë 71 vota kundër, 17 pro dhe 11 abstenim ndërsa Haliti72 vota kundër, 20 pro dhe 14 abstenim.

LEXO EDHE:  Situata pas tërmetit/ Mustafaj: Politika po mundohet të kapitalizojë kauzën në favorin e saj

LEXO EDHE:  Besnik Mustafaj: Meta ka ambicie për kryeministër/Shqipëria drejt një skenari maqedonas

Ndërkohë paraditen e sotme disa media raportuan se Mustafaj ishte përzgjedhur si anëtar i Këshillit Drejtues të RTSH. Si shpesherë ‘fakenews’ nuk mungon nëpër media të cilat “vrapojnë” të publikojnë lajmin ende pa marrë informacionin zyrtar ashtu si në këtë rast ku nuk u prit votimi në Kuvend./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Jemi të dënuar që të bashkëpunojmë”/ Peleshi përplaset me Ademin në Shkodër

Publikuar

-

Nga

Ministri i Mbrojtes, Niko Peleshi ka inspektuar sot nga afër zonat e përmbytura në bashkinë e Shkodrës.

Gjatë vizitës së tij në Shkodër ai është shoqëruar nga kryebashkiakja Voltana Ademi e cila është shprehur se qeveria duhet të pranojë që të shpallë gjendjen e emergjencës natyrore. Kryebashkiakja dhe Peleshi kanë debatuar pasi ky i fundit i ka kërkuar që të bashkëpunojnë dhe bashkia e të gjithë institucionet të bëjnë punën e tyre.

Pjesë nga debati:

Voltana Ademi: Po flas si është situata

Niko Peleshi: Ju kuptoj shumë mirë

Voltana Ademi: Unë po flas për situatën dhe për të vlerësuar atë

Niko Peleshi: Kjo nuk është një çështje se kush e ka topin

Voltana Ademi: Nuk e thashë ashtu

Niko Peleshi: Pushteti vendor s’ka nevojë për lejë për të bërë vlerësimin e dëmeve

Voltana Ademi: Ne e bëjmë gjithmonë, një gjë të tillë, kemi blerë koncentrat, por fondi i bashkisë nuk është për të blerë koncentrat

Niko Peleshi: Nëse nuk është fondi i bashkisë i mjaftueshëm, kemi fonde tona për tu mbështetur

LEXO EDHE:  Donald Trump largohet nga Shtëpia e Bardhë

LEXO EDHE:  Besnik Mustafaj: Meta ka ambicie për kryeministër/Shqipëria drejt një skenari maqedonas

Voltana Ademi: E keni për detyre

Niko Peleshi: E kemi detyrë të përbashkët

Voltana Ademi: Nëse nuk e dini atëherë po jua tregoj unë, po ta sqaroj tamam

Niko Peleshi: Mesazhi im është që do mbështesim familjet

Voltana Ademi: Mesazhi im është që të keni mundësi të ndihmoni sadopak këto banorë

Niko Peleshi: A e kuptoni se është e turpshme të bëjmë debate të tillë para banorëve, bashkëpunoni

Voltana Ademi: Mos e rreni popullin, mua nuk më gënjeni.

Niko Peleshi: Jemi të dënuar që të bashkëpunojmë, nuk kam ardhur për ju por për banorët./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Bashës i dështon prezantimi i programit ekonomik

Publikuar

-

Nga

110 mijë vende të reja pune/ Zotohet Basha: Do e bëj pagën minimale 36 mijë lekë

Partia Demokratike ka prezantuar programin ekonomik në kuadër të zgjedhjeve të 25 prillit.

Mësohet se prezantimi i programit është bërë gjatë ditës së djeshme dhe jo sot siç është transmetuar nga PD. Gjithashtu bëhet me dije se jo gjithçka ka shkuar mirë pasi gjatë prezantimit ka pasur disa probleme dhe kreut të PD, Lulzim Basha i është shkëputur fjala. Për këtë arsye lidhja është bërë disa herë me grupe më të vogla.

Prezantimi i djeshëm i programit ekonomik të PD ka dështuar totalisht, ndërsa sot publikohet për të bërë propagandë mediatike.

LEXO EDHE:  Mustafaj-Ramës/ “Nuk mbahet Parlamenti me një patericë”

LEXO EDHE:  “Largimi i Shahinit ishte vendim ekskluziv i Ramës”/ Veliaj: Zgjodhi të bëjë një ndërrim në momentin e fundit

E para që mori fjalën në këtë takim në selinë blu ishte ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, e cila theksoi se ekonomia ndodhet në situatë emergjente. Pas Tabakut ishte radha e Bashës i cili deklaroi se qeveria e ardhshme e drejtuar nga Partia Demokratike do të mbulojë shpenzimet arsimore për tarifat universitare për 90% të studentëve që vijnë nga familje me të ardhura me pak se 640 mijë lekë të vjetra në muaj./CNA.al

LEXO TE PLOTE