Connect with Us

Klubi i Superligës bën merkato cilësore në Itali, firmos një 23-vjeçar

Sport

Klubi i Superligës bën merkato cilësore në Itali, firmos një 23-vjeçar

Publikuar

-

Kastrioti ka goditur në merkato, duke blinduar portën. Bëhet fjalë për ish-portierin e Tiranës, Alesio Abibi. 23-vjeçari ka firmosur ditën e sotme një kontratë 1-vjeçare, duke u rikthyer kështu në Kategorinë Superiore, pas eksperiencës në Serinë C me skuadrën e Avelinos. Lajmi për firmosjen e Abibit është bërë zyrtarë nga vetë klubi krutan nëpërmjet një njoftimi në faqen zyrtare.

NJOFTIMI I KASTRIOTIT:

Alesio Abibi është afrimi më i ri i Kastriotit

Portieri 23 vjeçar, ka firmosur ditën e sotme një kontratë që e bën pjesë të Kastriotit për sezonin në vazhdim. Abibi ka luajtur edhe më parë në superiore, pasi ka qenë pjesë e Tiranës, ndërsa sezonin e fundit u aktivizua me Avelinon në Seria C në Itali.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

EKSKLUZIVE/ Armah largohet nga Skënderbeu

Publikuar

-

Nga

Skënderbeu po mundohet të përforcohet në këtë merkato janari, por mesa duket në skuadër ka dhe firo. Pas Govorit, i larguari i radhës është Samuel Armah.

Ganezi i ardhur në verë nuk është përshtatur dot dhe është larguar nga klubi bardhekuq.

Lajmin e ka konfirmuar vetë lojtari për CNA.al, duke deklaruar se ka gjetur ekip të ri në vendlindjen e tij. Ai i eshte bashkruar ekipit te International Allies FC.

Nga Skënderbeu, priten edhe largime të tjera gjatë ditëve në vijim. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sport

Balaj e dreqos në Austri, ja çfarë i ndodhi sulmuesit shqiptar

Publikuar

-

Nga

Bekim Balaj, është “skuqur” ditën e sotme në kampionatin austriak. Sturm Graz luante ditën e sotme me Rapidin e Vienës, një ndeshje ku do të vendosej për vendin e parë, që tashmë e ka marrë Rapidi, pasi triumfuan në fund me rezultatin 4-1.

Balaj e nisi ndeshjen nga stoli, teksa u aktivizua në minutën e 66’, kur ndeshja ishte 3-1 në favor të Rapidit. Megjithatë sulmuesi i Kombëtares, qëndroi në fushë vetëm 4 minuta, pasi në minutën e 70’ u ndëshkua me karton të kuq, duke e lënë skuadrën e tij me 10 lojtarë.

Një karton i kuq ky që vjen në një ndeshje shumë të rëndësishme për të dyja ekipet, pasi luhej për vendin e parë.

LEXO TE PLOTE

Sport

VIDEO/ Tifozët i shkojnë te shtëpia Taulant Xhakës, shikoni çfarë i bëjnë

Publikuar

-

Nga

Taluant Xhaka po kalon një periudhë shumë të vështirë, teksa ka mbyllur sezonin, për shkak të një dëmtimi në ligamentin e gjurit të majtë.

Mesfushori i Kombëtares qëndron jashtë fushave nga gushti i vitit të kaluar, ku pësoi dëmtimin dhe pak ditë më parë mori lajmin e keq që duhej t’i nënshtrohej operacionit. Duke parë momentin e vështirë që po kalon lojtari, tifozët e Bazelit kanë menduar t’i gjenden pranë, duke e surprizuar me një veprim të bërë së fundmi.

Tifozët kanë shkuar te shtëpia e Xhakës, dhe jashtë saj kanë vendosur një banderolë të madhe, në të cilën shkruhej: “E kuqja është dashuri, e kaltra besnikëri. Bëhu më mirë Taulant!”

I surprizuar ka mbetur nga ky veprim i tifozëve edhe mesfushori i cili i ka falënderuar ata nëpërmjet  profilit zyrtar në “Instagram”.

LEXO TE PLOTE