Connect with Us

“Hapja e kazinove rikthen skenën e krimit”/ Teliti zbulon kërkesat e miqve të Ramës: Po qarkullojnë para të pista

Politikë

“Hapja e kazinove rikthen skenën e krimit”/ Teliti zbulon kërkesat e miqve të Ramës: Po qarkullojnë para të pista

Publikuar

-

“Hapja e kazinove rikthen skenën e krimit”/ Teliti zbulon kërkesat e miqve të Ramës: Po qarkullojnë para të pista

Këshilltari për Ekonominë në Partinë Demokratike, Dorian Teliti, ka folur sot për rihapjen e kazinove në qendër të Tiranës.

Teliti deklaron se rihapja e kazioneve ka në thelb interesa të ngushtë klienteliste dhe rikthen skenën e krimit.

“Është një rikthim në skenën e krimit. Atë që kryeministri me shumë pompozitet dy vjet më parë e deklaronte nga foltorja e Kuvendit dhe nga shumë ambiente të tjera, madje edhe në median tuaj, se do të mbyllte lojërat e fatit në Shqipëri, se do të mbyllte kazinotë dhe bastet, tashmë ka bërë hapa mbrapa. Aty ku po ndërtohen me dhjetëra e qindra metra katrorë kulla, mesa duket po u jepet edhe një favor shtesë që të kenë akses edhe në biznesin e kazinove. Nuk ka asnjë arsyetim ekonomik, nuk ka asnjë arsyetim financiar sepse humbjet që vijnë në ekonominë shqiptare, në mirëqenien dhe në ekonominë e familjeve shqiptare nga hapja e kazinove mund të jenë shumë më të madhe se ato 3 lekë taksa që ato mund të sjellin në buxhet”, u shpreh ai për Abc News.

Sipas tij, pas vendimit të rihapjes fshihen shumë kërkesa nga miq dhe shokë të kryeministrit Edi Rama për të hapur kazino të tjera.

LEXO EDHE:  Trafikantët shkëmbejnë makinat dhe drogën në rrugë/Nuk i shpëtojnë policisë

“Në këtë moment kemi një nivel të lartë evazioni, kemi një nivel shumë të lartë të parave të pista që qarkullojnë, ekonomia e familjeve shqiptare është dërrmuar fillimisht nga tërmeti dhe tani nga pandemia dhe gjëja më negative që mund të bëhej sot është rihapja e kazinove dhe lojërave të fatit. Në këtë mënyrë edhe ato pak para që mund t’i kenë ngelur në xhep qytetarëve shqiptarë rrezikojnë t’i shpenzojnë në veprimtari jo produktive”, tha Teliti./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Koncert atje ku çdo ditë vdesin njerëz”/ Paloka ‘masakron’ Ramën

Publikuar

-

Nga

“Koncert atje ku çdo ditë vdesin njerëz”/ Paloka ‘masakron’ Ramën

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka është shprehur i revoltuar, pas koncertit që u mbajt sot tek spitali Covid-2 (Shefqet Ndroqi) në Tiranë, ku në ballkone dolën bluzat e bardha dhe pacientët.

Me tone të forta kritike, Paloka shkruan se vetem Rama mund të japë concert atje ku cdo ditë vdesin njerëz nga papërgjegjshmëria e tij.

“Vetem Rama mund tja dale qe te prezantoj deputetet ne vendgrumbullimet e plehrave , te flase per “arritje” e progres mbi germadha , te tregoj barcaleta ne varreza , e te jap koncert atje ku cdo dite vdesin njerez prej papergjegjshmerise se tij…!”/CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Po gënjejnë njëri-tjetrin …”/ Patozi tregon se çfarë mund ta shpëtojë opozitën

Publikuar

-

Nga

Koordinatori i Bindjes Demokratike Astrit Patozi i ftuar në “Top Talk” është shprehur se se e vetmja gjë që mund të shpëtojë opozitën është që alternativa e re të ndezë.

Patozi u shpreh më tej që ai që duhet të ishte lokomotive e opozitës, pra Basha nuk është në fushatë.

Më tej koordinatori i BD tha se ata po gënjëjnë njëri-tjetrin duke thënë se po presin “Venecian”.

“E vetmja gjë që mund të shpëtojë opozitën është që lëvizja jonë të ndezi. Nëse kjo gjë nuk ndodh Shqipëria është në kurthin e tre partive. Po ditëm ta bëjmë mirë këtë mision ne shpëtojmë veten dhe Shqipërinë.

Nuk kemi shumë kohë në dispozicion, por dhe pa kohë s’jemi. Ai që duhet të ishte lokomotivë e opozitës, nuk është në fushatë. Po gënjejnë dhe njëri-tjetrit duke thënë se po presin ‘Venecian’.

Jam duke folur para shqiptarëve që kjo është e vetmja rruge”, tha Patozi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Janë hedhur themelet te shkolla Sami Frashëri”/ Tabaku nxjerr zbuluar mashtimin e Erion Veliajt

Publikuar

-

Nga

“Janë hedhur themelet te shkolla Sami Frashëri”/ Tabaku nxjerr zbuluar mashtimin e Erion Veliajt

Ish deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku ka nxjerrë zbuluar mashtrimin e kryebashkiakut Erion Veliaj. Me një postim në Twitter, Tabaku ka publikuar foto nga trualli i shkollës ‘Sami Frashëri’, ku sipas saj, nuk po ndodh asgjë.

Tabaku ka publikuar fotot, pasi kryebashkiaku i Tiranës është shprehur dy ditë më parë se janë hedhur themelet e gjimnazit të njohur.

LEXO EDHE:  Paloka: Rama sot priste një telefonatë nga SHBA

LEXO EDHE:  Basha zbulon shumën/Sa para i dha Rama Metës për t’i mbyllur gojën!

“Jane hedhur themelet te Samiu” paska thene EV. Keto jane mashtrues ordiner dhe per gjera qe vertetohen lehte, imagjino per te tjera qe nuk duken! Qe heren e fundit para 3 javesh kur PD ishte atje nuk ka asnje ndryshim”, shkruan Tabaku./CNA.al. 

 

 

LEXO TE PLOTE