Connect with Us

“Opozita e dashuruar me pushtetin”/ Nano: Një mandat i tretë me Ramën do ishte i neveritshëm

Politikë

“Opozita e dashuruar me pushtetin”/ Nano: Një mandat i tretë me Ramën do ishte i neveritshëm

Publikuar

-

“Opozita e dashuruar me pushtetin”/ Nano: Një mandat i tretë me Ramën do ishte i neveritshëm

Analisti Mustafa Nano ka kritikuar mbrëmjen e sotme ashtu si qeverinë edhe opozitën.

Nano tha se opozita nuk e pëlqen, pasi pretendon se opozitarët janë shumë të dashuruar me pushtetin, jo me ide të caktuara.

Analisti vijoi më tej me mazhorancën, për të cilën deklaron se nuk ka çfarë të japë. Përsa i përket kryeministrit Edi Rama, ai theksoi se një mandat i tretë do ta bënte edhe më të neveritshëm, por jo të rrezikshëm.

“Për mirë nuk besoj se kanë 8 vjet dhe e dimë se çfarë kanë bërë dhe çfarë do bëjnë. Dhe unë do të doja që të ngrinim zërin kundër një estabilishmenti që nuk ofron asgjë. Unë e dua kryetarin e opozitës me ide.

LEXO EDHE:  “Godet” ish-ministri i LSI/ Turp të injorohet opozita, mazhoranca ta ftojë urgjent në dialog

Rama ka një avantazh që është më i ditur dhe ka këtë përvojë 8 vjeçare. Edi Rama nuk është diktator është një politikan i keq. Edi Rama me një mandat të tretë do bëhet i neveritshëm por nuk është i rrezikshëm”, theksoi Nano./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
1 Koment

1 Koment

  1. Z

    8 Shtator, 2020 at 11:39 pm

    Nje tmerr me se i tmershem eshte te durosh Nanon medioker!

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Nishani paralajmëron Ramën/ PD do ju dërrmojë në zgjedhje, do tronditet thellë sistemi

Publikuar

-

Nga

Nishani paralajmëron Ramën/ PD do ju dërrmojë në zgjedhje, do tronditet thellë sistemi

Ish-presidenti Bujar Nishani, ka paralajmëruar se sistemi do të pësojë një tronditje të thellë më 25 prill.

Nishani tha në emisionin “Arena” në Ora News, se PD është e përgatitur për të sjellë rrotacion politik, ndërsa pretendon se do t’i dërrmojë socialistët në zgjedhjet paralamentare.

Interesat kanë ndryshuar dhe mendojnë shumë më ndryshe. Pavarësisht gjithë risive që kanë ndodhur, për mua është e pamjaftueshme për të bindur njerëzit se nuk do të ketë vetëm një rrotacion të thjeshtë, por ne do të sjellim një tronditje të thellë të sistemit.

Ne besojmë se PD është përgatitur për ë sjellë disa risi që mendohet se do ta bindin qytetarin shqiptar se PD-ja do të sjellë diçka ndryshe jo një zvarritje tjetër. Ne mendojmë se Rilindjen do ta dërrmojmë në zgjedhje. Kështu do t’i shërbejmë jo vetëm Rilindjes, por edhe gjithë Shqipërisë”, theksoi ai./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Landfilli i Sharrës/ Veliaj-Bashës: Kemi kursyer 3 milionë euro nga afera që kishe bërë gati

Publikuar

-

Nga

Landfilli i Sharrës/ Veliaj-Bashës: Kemi kursyer 3 milionë euro nga afera që kishe bërë gati

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i është përgjigjur me akuza kryetarit të Partisë Demokratike për Landfillin e Sharrës.

Veliaj pretendon se Basha kishte firmosur një projekt me kosto më të larta dhe sipas tij, qeveria e Ramës ka kursyer  3 milionë euro.

Kishin bërë një aferë gati. Të harxhojmë 24 milionë për sistemin, investimin dhe pastaj nga ai moment 37 euro për ton. Ne e kemi çuar në 29, 30% më pak dhe 0 për investimin. Ti thua se si investim, bëje vet, unë kam detyrim që për çdo ton të të paguaj dhe për aq kohë sa është më pak, është fitimi. Kështu që kjo është më se e verifikueshme se duket çfarë ka firmosur Lul Basha, çfarë kemi firmosur ne. Ju thoni çfarë janë 8 euro më shumë, janë 1000 ton në ditë, janë 8000 euro në ditë, në 365 ditë janë 3 milionë euro.

Qartazi, vajtojnë se pyetja që unë kam, nëse kjo u bëka me 3 milionë euro më pak, pse duhet të vazhdonim  me atë të Lulit? Këtu prap lind një dyshim. Do të thotë që ti i kishe mbyllur disa marrëveshje dhe për diçka që mund të bëje më pak, insiston që mund të bëhet me më shumë këtu kërcet dicka. Basha duhet të sqarojë përse mërzitet kur ne kursejmë para publike. Nëse do e kishim rritur 30%, do ishte e vështirë të jepnim përgjigje”, u shpreh socialisti në Fax News./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Afera e inceneratorëve/ Nishani: Grabitje më e dhunshme sesa ajo e Rinasit

Publikuar

-

Nga

Afera e inceneratorëve/ Nishani: Grabitje më e dhunshme sesa ajo e Rinasit

Ish-presidenti Bujar Nishani, njëherazi kryetar i komisionit të vlerësimit brenda PD, është i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Arena”, ku mes të tjerave ka folur dhe për aferën e inceneratorëve.

Nishani tha se inceneratorët janë një grabitje më e dhunshme sesa ajo e Rinasit, ku u vodhën rreth 6 milionë euro.

“Po marrim një rast që duhet të ulërijmë të gjithë, rasti i fundit i skandalit të inceneratorëve. Nuk po i hyjmë problemit ambienti, mafia, e të tjera.

Ka një tjetër fakt ulëritës, është një grabitje e dhunshme, më e dhunshme se grabitja që u krye në Rinas. Nuk po hyj të analizojë, po marr një fakt; Në një ditë krijohet firma, aplikon, pa konkurrentë, fiton, nënshkruan kontratën, konsumohen ankimimet, çohen paratë, brenda 24 orëve”, tha ai./CNA.al

LEXO EDHE:  Dhunimi i studentëve/ Reagon deputeti demokrat

LEXO EDHE:  “Qeveria synon kapjen e drejtësisë”/ Ja si i përgjigjet Rama opozitës

LEXO TE PLOTE