Connect with Us

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Publikuar

-

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë ky fillim jave për të gjitha shenjat?

Dashi

Sot do të jetë një ditë e mirë. Ju mund të gjeni një marrëveshje me një partner ose të merni dikë që t’ju ndihmojë të organizoni një projekt. Shkëmbimet, takimet dhe gjithashtu zgjidhja e çështjeve administrative dhe burokratike do të favorizohen shumë gjatë kësaj jave. Sidomos nesër kur falë aspektit të mirë të Mërkurit do të shpreheni me lehtësi të madhe dhe askush nuk do ju kundërshtojë.

Demi

Demi sinjalizon aspektin e shkëlqyeshëm të Diellit dhe Jupiteri do t’ju japë energji dhe vendosmëri të madhe. Kjo do t’ju lejojë të kërkoni diçka më shumë në punë.  Gjithashtu eshte e mundur që ju keni bërë një marrëveshje të mirë. Ndoshta keni marrë një kontakt të dobishëm ose që jeni një kandidat për të arritur një rezultat më të mirë profesional. Për disa, mund të ketë altenativa më të mira dhe më të vlefshme falë një date të re.

Binjakët

Këtë javë mund të ketë më shumë se një goditje fati. Ju mund të takoni dikë që ju pëlqen ose të jeni në gjendje të bëni një përshtypje të shkëlqyeshme në një intervistë me një punëdhënës. Nëse jeni duke kërkuar për një punë, ajo që do t’ju ofrohet mund t’ju interesojë shumë. Dhe nuk përjashtohet që t’ju bëhet një ofertë. Ndoshta vetëm nesër kur Hëna kalon në shenjën tuaj dhe ndriçon Venusin dhe Merkurin, të cilat janë në aspekt të mirë.

Gaforrja

Sot nëse keni një çështje ligjore për të zgjidhur, ose një çështje administrative nga kjo javë deri në fillim të Tetorit, do të keni mundësinë për të gjetur një zgjidhje të dobishme. Sigurisht, gjithmonë duhet të keni parasysh mundësinë që diçka mund të mos i përmbushë plotësisht pritjet tuaja. Por në përgjithësi ditët e ardhshme do të jenë interesante dhe të dobishme për të marrë zbritje dhe sugjerime të mira.

Luani

Jeni ndër shenjat e preferuara të javës, veçanërisht në fushën profesionale. Ka të ngjarë të ketë një datë ose propozim që mund të përmbushë pritjet tuaja. Në veçanti, nesër do të jetë një ditë veçanërisht e dobishme për kontaktet dhe takimet tuaja. Nëse, nga ana tjetër, ndiheni të paqëndrueshëm në një nivel profesional, apo edhe në një familje, nuk përjashtohet mund të ketë tensione. Gjithashtu sepse nuk do të hezitoni të kërkoni pritjet tuaja.

Virgjëresha

Horoskopi i ditës sinjalizon se pamja e shkëlqyeshme e Diellit dhe Jupiterit parashikon mirë, ju mund të keni një shpërblim. Ose edhe ndjehuni veçanërisht të motivuar dhe të sigurt në aftësitë tuaja. Jupiteri nuk do të jetë i drejtpërdrejtë, dhe për këtë arsye shumë aktiv deri pas të Dielës. Por gjithsesi keni kohë deri në 2 tetor për të realizuar mundësitë tuaja. Ju gjithashtu mund të prisni reagime ose konfirmime që do t’ju lejojnë të bëni diçka të re. Ndoshta një përvojë të re që keni pritur për një kohë të gjatë.

Peshorja

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas astrologut të famshëm/ Çfarë ka parashikuar Paolo Fox për secilën shenjë

Do jetë ditë shumë interesante, si për dashurinë, për financat apo për punën në përgjithësi. Në të vërtetë, Venusi në Luan dhe Mërkuri në Peshore janë padyshim burime të shkëlqyera për të marrë reagime të mira. Një propozim, ose një negociatë që përfundon në avantazhin tuaj, do t’ju ndihmojë të gjeni më shumë optimizëm dhe besim tek vetja juaj.

Akrepi

Sot do të filloni një periudhë përparësie të madhe, e cila do të zgjasë deri në fillim të tetorit. Ju keni mundësinë të shfrytëzoni sa më shumë ambientin profesional dhe atë të punës. Ju mund të shfrytëzoni rastin për të ndjekur një kurs të ri ose për të marrë një kualifikim që ju lejon të dalloheni. Por gjithashtu mund të ndodhë që diçka të zhbllokohet në sferën profesionale. Dhe fitimet tuaja do të përmirësohen, ashtu si edhe performanca e biznesit tuaj, nëse jeni i vetëpunësuar.

Shigjetari

Të jetë i përgatitur për të zgjidhur ndoshta një problem financiar që është zvarritur prej muajsh. Ka kushte më të mira, por ato kërkojnë angazhim të madh dhe një frymë sakrifice. Shumë do të kenë një shans të fillojnë të punojnë për diçka të re që mund të duket e qartë në sytë e të tjerëve, por nuk do të jetë për ju. Mos lejoni që disa kritika ta zbusin entuziazmin tuaj.

Bricjapi

Do të jeni shumë të kënaqur me aspektin e mirë midis Diellit dhe Jupiterit që duket se ju premton një perspektivë më të mirë për të ardhmen. Do të ketë një rritje, ose mund të merni më shumë përgjegjësi. Ju do të jeni shumë të ngazëllyer për trazirat që puna juaj do të marrë gjatë ditëve të ardhshme. Jo vetëm shumë përpjekje, por edhe admirimi dhe pëlqimi do t’ju bëjnë të dalloheni për atë që vleni.

Ujori

Do të ketë një propozim që do ju bëjë lajka shumë, ose një takim me dikë të rëndësishëm për ju. Sido që të jetë, do të keni më shumë se një mundësi për të ndarë kohë të mira që do t’ju bëjnë të ndiheni mirë. Nuk është e pamundur për ju të keni një takim që do t’ju ​​rrahë zemrën. Një përvojë që mund të mos ketë ndodhur për një kohë të gjatë.

Peshqit

Një nga projektet tuaja mund të marrë një shtysë. Ndoshta me ndihmën e një shoku ose një eksperti profesional. Ky person do të ketë një intuitë të mirë dhe do t’ju vërë në kontakt me dikë që mund t’ju ndihmojë. Ju gjithashtu mund të gjeni një përgjigje, ose një zgjidhje për një pyetje në lidhje me marrëdhënien tuaj. Dhe më saktësisht partneri juaj i cili rezulton të jetë ndryshe nga ajo që keni menduar./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 14 maj 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 9 maj 2021

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Nëse diçka në dashuri ju shqetëson në mendime, do të jetë me vend që këtë të premte të adresoni çështjet siç duhet. Lidhur me punën, pavarësisht krizës së përgjithshme, diçka e mirë rezervohet në qiell. Tregoni vëmendjen e duhur!

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Sipas horoskopit(14 maj), për sa i përket dashurisë, fundjava do të sjellë rezultate të mira. Sa i përket punës duhet të merrni kohë para se të veproni. Përdorni mendimet siç duhet.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Nëse shkëndija nuk është ndezur për një kohë të gjatë, tani është koha për të ecur përpara. Sa i përket punës, falë një propozimi të ri, do të jetë e mundur të përballesh me disa risi.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Në dashuri ka ardhur koha të ktheheni në lojë, ndërsa në punë është e nevojshme t’i kushtoni vëmendje të madhe vendimeve që do të merren. Mos u ngutni.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Sipas kësaj fundjava do t’ju sjellë disa këshilla, por gjithashtu do të ngrejë dyshime në lidhje me ndjenjat. Sa i përket punës, gjithçka po shkon mirë falë një vetëvlerësimi në rritje. Vazhdoni kështu!

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Venusi filloi me një tranzit të veçantë dhe kjo do t’ju çojë të jeni shumë tolerant në diskutime. Durimi do të jetë i nevojshëm edhe në punë.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Nëse ka pasur një krizë në dashuri, diçka mund të ndryshojë në orët e ardhshme. Sa i përket punës, ka ardhur koha të ndryshojmë dhe të shikojmë pak përreth.

LEXO EDHE:  Horoskopi i fundjavës/ Çfarë kanë parashikuar yjet për secilën shenjë sipas Paolo Fox

LEXO EDHE:  Foto/ Angelina Jolie gjen dashurinë pas ndarjes nga Brad Pitt

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Hëna nuk është më kundër jush. Dallimet duhet të zgjidhen sa më shpejt, që të jetë e mundur. Në vendin e punës nuk jeni plotësisht të kënaqur: disa vështirësi ju fusin në krizë të madhe.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Hëna ka qenë në opozitë për disa ditë, por nuk duhet të dorëzoheni. Mos u dorëzo kurrë. Sa i përket punës, e premtja do të jetë një ditë për tu marrë me energjinë e duhur.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Ndryshimet që ekzistojnë në çift mund të zgjidhen me një komunikim të mirë. Sa i përket punës, ju mund të bëni disa gabime, për shkak të shpërqendrimit tuaj.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Takimet e këtyre ditëve do të jenë shumë interesante, për të ardhmen. Kjo vlen si për dashurinë ashtu edhe për mjedisin e punës.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Para se të thoni ndonjë gjë, mendohuni dhe përpiquni të përdorni fjalët e duhura. Për sa i përket punës, lodhja ju bën të ndjeshëm: nervozizmi juaj rrjedh gjithashtu nga kjo situatë.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 13 maj 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 9 maj 2021

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Lajm i mirë për dashurinë, ndër të tjera me një person të lindur nën shenjën e Binjakëve mund të keni një histori të mirë. Ju dëshironi të lëshoni, por gjithashtu duhet të kapërceni një pengesë. Në punë, tani mund të ndryshoni dhe të filloni diçka të re gjithashtu!

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Lajm i mirë për dashurinë: një mirëkuptim i mirë mund të lindë me ata që kanë lindur nën shenjën e Binjakëve, por kujdes për ish-in. Në punë, jeni paksa i trazuar dhe keni Jupiterin dhe Saturnin përballë. Mundohuni të qëndroni të qetë dhe mos u dorëzoni!

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Hëna, Mërkuri dhe Venusi janë në anën tuaj, një lajm i shkëlqyeshëm për dashurinë. Në punë, mos mendoni negativisht tani!

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Yjet tani janë premtues dhe ata që janë bashkë për një kohë të gjatë gjithashtu mund të bëjnë projekte të rëndësishme. Në punë, lajme të mira.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Për ndjenjat, situata është pak e veçantë, ju mund të keni mendime të dyta. Ëhtë më mirë të jesh i kënaqur me atë që vjen në vend që të nervozohesh!

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Venusi dhe Hëna janë disonante dhe dashuria ndikohet shumë nga kjo. Në punë, nëse po kërkoni një bonus, prisni javën tjetër!

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Hëna, Merkuri, Venusi, Jupiteri dhe Saturni janë në anën tuaj dhe kjo do të thotë që për dashurinë gjithçka po shkon mirë, përfitoni prej saj. Në punë, ka pak entuziasëm në ajër, por nëse filloni një projekt herët mund të keni një lajm të mirë!

LEXO EDHE:  Foto/ Angelina Jolie gjen dashurinë pas ndarjes nga Brad Pitt

LEXO EDHE:  Aurela Gaçe publikon foton e ëmbël me bashkëshortin/ Edhe pak, 10 vjet bashkë!

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Mundohuni të qëndroni të qetë dhe të shtyni një përballje deri të hënën e ardhshme, tani është më mirë të shmangni argumentet në dashuri. Në punë, momenti është delikat: pranoni atë që ju ofrojnë, përpiquni të mos hapni mosmarrëveshje dhe mosmarrëveshje!

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Hëna dhe Venusi janë të kundërta, është më mirë të qëndroni të qetë në dashuri. Në punë, përpiquni të merreni me të gjitha problemet!

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Çiftet më pak të qëndrueshme mund të kenë keqkuptime dhe komplikime gjatë fundjavës. Në punë, jeni të pavendosur dhe nuk dini në cilën rrugë të shkoni!

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Hëna është e favorshme dhe tani ka ardhur koha për të folur, për të përfituar nga këto mundësi të bukura. Në punë, moment shumë pozitiv: filloni të planifikoni për të ardhmen!

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Në dashuri ka shumë polemika, më mirë për të mbajtur diskutimet larg. Në punë, ju jeni të lodhur, por mund të ndodhë që një bashkëpunëtor t’ju zemërojë.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 11 maj 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 9 janar 2021

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Ditë interesante për marrëdhëniet, nuk është e nevojshme ta shtyni veten të dashurojë, nëse mendoni se dikush ju pëlqen ju shkoni për të. Në punë do të ishte e përshtatshme të përqendroheni në projekte që ju çojnë larg.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Duket se ju vërtet dëshironi të dashuroheni: duhet të kujtojmë se Afërdita nuk është tashmë në shenjën tuaj. Në punë ka një ngarkesë të energjisë pozitive që ju mbështet, ju gjithashtu mund të kapërceni problemet.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Mund të gjesh përsëri një dashuri të humbur.. të pasigurtat e vetme mund të lindin për ata që kanë përjetuar një ndarje, në këtë rast do të jetë e nevojshme të presësh deri në datën 20 për një takim. Në punë duhet të zhvilloni projekte të reja, por është koha e mirë për ta bërë atë.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Situata acarohet në ato marrëdhënie dashurie që kushtëzohen nga mërzia. Në punë situata përmirësohet, ju dëshironi të ndryshoni, të përfshiheni, por ka ende probleme me paratë.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Vëmendje ndaj fjalëve, gjesteve dhe mbi të gjitha maturisë maksimale në marrëdhëniet që tashmë kanë probleme. Në punën që mendoni para se të flisni, sot shmangni ndërlikimet.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Nëse ka probleme, ato duhet të adresohen menjëherë, Hëna është e favorshme dhe do t’ju ndihmojë. Në punë këto ditë, stresi po ju shkakton probleme; vështirësitë e mundshme në përqendrim dhe në marrëdhëniet me të tjerët.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Është koha e duhur për t’u njohur, ka shumë planetë të favorshëm. Në punë, shumë para janë shpenzuar për familjen, megjithatë perspektivat mbeten të mira.

LEXO EDHE:  Beso i Taiwanit “dashurohet” me Veliajn pas largimit të Ndroqit

LEXO EDHE:  Horoskopi i fundjavës/ Parashikimi i Paolo Fox për çdo shenjë

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Mos i trondit gjërat shumë në dashuri! Në punë, nëse ka diçka për të sqaruar, ndoshta është më mirë ta shtyni atë për disa ditë.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Dita është përgjithësisht pozitive por mos bëni zgjedhje të nxituara në dashuri. Sot në punë do të jetë më mirë të vëzhgoni sesa të veproni, idetë tuaja po fitojnë ju duhet vetëm kohë.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Hëna është e favorshme dhe Venusi neutral: në këtë muaj mund të luhet e ardhmja e një dashurie. Në punë, nëse ka diçka për të zgjidhur, është më mirë të lëvizni në këtë periudhë.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Fillon përsëri pas një periudhe të vështirë: Hëna disonante flet për distancat që duhen tejkaluar .. sikur personi që dashuroni të ishte larg jush. Në punë këto janë ditë pozitive, nga marta do të ketë një situatë të favorshme për takime.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Nëse duhet të harroni një person, ndoshta është më mirë ta bëni sa më shpejt të jetë e mundur për t’u larguar. Në punë, nëse jeni duke pritur për një telefonatë, mund të ketë disa probleme!

LEXO TE PLOTE