Connect with Us

Bashkia i’u ndërpret ujin/ Qytetari:“Marrin lekë borxh për të blerë ujë me bot”

Aktualitet

Bashkia i’u ndërpret ujin/ Qytetari:“Marrin lekë borxh për të blerë ujë me bot”

Publikuar

-

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari i cili thotë se qindra familje në Kamëz  u është prerë funizimi me ujë të pishëm. Sipas tij  shumica e banorëve të papunë, detyrohen të marrin lekë boxh për të blerë ujë me Cmim 600-700 lekë të reja.

“Prsh i nderuar doktor! Uroj të jeni mirë! Duke qenë se jeni institucioni më i besueshëm në Shqipëri, po ju vë në dijeni për një shqetësim të qindra familjeve në Kodër/Kamëz, të cilët kanë ditë që në këtë vapë përvëluese nuk kanë ujë dhe shumica prej tyre të papunë detyrohen të marrin lekë borxh për të blerë ujë me bot me çmim 600-700 lekë të reja. E gjitha kjo vjen pasi Kodër /Kamzes i hiqet çuditërisht linja e Bovillës dhe ngelet me furnizim çfarë ngelet nga Kamza. Problemi i kësaj lagjeje ishte zgjidhur në vitin 2012 edhe në atë kohë falë insistimit tuaj. Uroj të marrë zgjidhje edhe tani.Respekt nga”, denoncon qyetatari Dixhital.

LEXO EDHE:  Skandal në Ksamil/ Si po u bën ndere të pista Rama militantëve të tij

Ndërkohë ish-Kryeminstri u bën thirrje të gjithve të ngrihen në protestë.

“Ju bej thirrje banoreve te ngrihen ne protesta kunder mafiozeve te pushtetit te perdorin etjen kunder tyre” Shkruan Berisha.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bota

Presidenti i SHBA hedh votën në Florida/ “Votova për njërin që quhet Trump”

Publikuar

-

Nga

Presidenti i SHBA hedh votën në Florida/ “Votova për njërin që quhet Trump”

Presidenti Donald Trump votoi të shtunën në shtetin e Floridas, ndërsa rivali i tij demokat ishte në Pensilvania në një aktivitet fushate.

Presidenti Trump ndryshoi vitin e kaluar regjistrimin nga Nju Jorku në Florida, duke e bërë banesën e tij verore në Florida adresën e tij kryesore gjë që bën të mundur që ai tani të votojë në Florida.

“Ishte votim krejt i sigurtë. Çdo gjë ishte perfekt,” tha presidenti në komente për gazetarët kur po largohej nga biblioteka e qytetit Palm Beach, e cila po përdoret si qendër votimi. “Ishte nder që votova”.

Kur u pyet për kë kishte votuar, presidenti u përgjigj “Për njërin që quhet Trump”.

Presidenti e vazhdoi ditën me një aktivitet fushate në Lamberton të Karolinës së Veriut. Ai ka gjithashtu plane për fushatë në Sërkëllvill të Ohajos dhe Uokesha të Uiskonsinit.

LEXO EDHE:  Foto-Detaji që nuk u vu re nga mediat/ Zbulohet “lidhja” mes Ramës, Vuçiç, Thaçit dhe Baton Haxhiut

LEXO EDHE:  “Nxori haletë e të shoqes në parlament”/ Berisha nuk përmbahet kundër Ramës

Ish-nënpresidenti Joe Biden, ndërkaq, zhvilloi aktivitet fushate ku pjesëmarrësit qëndruan në makinat e tyre, të parkuara në një qytezë në periferi të Filadelfias, një komunë ku zonja Clinton fitoi me një diferencë të ngushtë në 2016.

Fushata e kandidatit demokrat po përpiqet të zgjerojë mbështetjen edhe në Florida ku ish-presidenti Obama po zhvillon aktivitete në Majami në mbështetje të zotit Biden.

Mbi 52 milionë amerikanë kanë votuar deri tani. 100 milionë të tjerë pritet të hedhin votën para se të shpallet fituesi i zgjedhjeve presidenciale 2020./ VOA

LEXO TE PLOTE

Sociale

Ditëve me diell i erdhi fundi/ Ja çfarë na pret orët në vijim

Publikuar

-

Nga

Ditëve me diell i erdhi fundi/ Ja çfarë na pret orët në vijim

Ditëve të bukura me diell duket se i erdhi fundi, pasi fundjava rikthen reshjet e shiut dhe shtrëngatat.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, dita e shtunë, në orët e para dhe gjatë pjesë së parë të ditës, do të nis me diell, por vranësirat do të shtohen në pjesën e dytë të ditës, më të përqendruara në zonën e veriperëndimit.

Në mesnatën e ditës së diel nisin reshjet e shiut të cilat do të jenë të herëpashershme me intensitet të ulët dhe mesatar në formën e shtrëngatave shoqëruar me shkarkesa elektrike në pjesën më të madhe të vendit.

LEXO EDHE:  Skandali i inceneratorëve/ Arben Kraja e konfimon: SPAK ka nisur hetimet

LEXO EDHE:  Skandal në Ksamil/ Si po u bën ndere të pista Rama militantëve të tij

Temperaturat gjatë ditës së nesërme do të vijojnë në vlerat e ditëve të fundit ndërsa për ditën e diel pritet rënie e tyre për shkak të reshjeve të shiut./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

Politika në zi/ Koronavirusi i merr jetën një deputeti në Maqedoninë e Veriut

Publikuar

-

Nga

Politika në zi/ Koronavirusi i merr jetën një deputeti në Maqedoninë e Veriut

Një lajm i hidhur vjen për botën e politikës në Maqedoninë e Veriut.

Mësohet se ka ndërruar jetë në moshën 64 vjeçare deputeti Amdi Bajram.

Baramaj ka drejtuar për disa vite të tëra partinë e Lidhjes së Romëve.

Ai ishte shtruar në spital pasi ishte infektuar me Covid-19 dhe fatkeqësisht nuk ka mundur të jetojë.

LEXO EDHE:  Denoncimi/ Ja sa ka kushtuar Kongresi i Partisë Socialiste

LEXO EDHE:  Berisha feston ditëlindjen/ Publikon foton me bashkëshorten dhe ka dy fjalë për të gjithë

Mjekët deklarojnë se i ndjeri kishte probleme me zemrën përveçse se ishte me Covid-19./ CNA.al

LEXO TE PLOTE