Connect with Us

Ben Blushi si kuçedra/ Lë Dardhën pa uje dhe përleshet me banorët e fshatit

Lajme

Ben Blushi si kuçedra/ Lë Dardhën pa uje dhe përleshet me banorët e fshatit

Publikuar

-

Pas Violeta Sulkajt, Ben Blushi “fundos” një tjetër zyrtare?/ Zbulohet pse u shkarkua drejtoresha në Korçë

Ben Blushi kthehet në kuçedrën e Dardhës duke lënë banorët pa ujë dhe më pas konfliktohet me ta. Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar një tjetër skandal lidhur me Ben Blushin.

Duke iu referuar mesazhi të qytetarit dixhital, Berisha thotë se Ben Blushi është përleshur me fqinjët e tij në fshatin Dardhë. Qytetari dixital thekson se pasi i ka grabitur tokën, Ben Blushi tashmë ka lënë pa ujë gjithë fshatin ç’ka ka çuar në degradimin e situatës.

“Arben Malavita rrihet me fqinjet e tij ne Dardhe.
Zullumqari me pushtet si lake i Edvin Hajdutit, pasi ka grabitur 2000 m katror toke u merr fqinjeve ujin per pishinen e tij luksose dhe per te vaditur baçen e tij.

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital.
Denoj qendrimin banditesk dhe ju bej thirrje banoreve te Dardhes ta shporrin zullumqarin nga zona e tyre.
Ai nuk ka te ngopur. sb Pershendetje drBen Blushi konfliktohet deri ne perplasje fizike me banoret. Konflikti ka ndodhur dje pasdite ne fshatin turistik Dardhe. Pasi i ka lene pa uje duke e marre ujin dhe vaditur token. Ne dardhe eshte konflikti i rradhes pasi blushi ju grabiti 2 mije m2. Tani ju grabit ujin dhe fshati digjeet per nje pike uje. Ka share e kercenuar banoret konflikti ka degjeneruar deri ne perplasje fizike. Ujin e perdor per te mbushur pishinen qe ka ndertuar ne vilen e tij luksose pasi grabiti dhe legalizoi nje prone te paligjshme”, thuhet në postimin e Berishës./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

“Nuk isha ministër atë ditë/ Arben Ahmetaj sqaron aksidentin me Mirel Mërtirin

Publikuar

-

Nga

Bilanci i rindërtimit/ Ahmetaj: Brenda vitit shumë banorë do futen në banesa të reja

Debate të ashpra ka pasur sot në “Opinion” mes ministrit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj dhe panelit të gazetarëve, për çështjen e inceneratorit të Elbasanit.

Gazetarët kanë pyetur Ahmetajn pse ndodhej në një makinë me Mirel Mërtirin, ditën kur janë përfshirë në një aksident rrugor.

“Kur fasim për një aksident duhet të kemi kujdes sepse mbi të gjitha duhet t’i referohemi të dhënave zyrtare. Unë mund të udhetoj të ha, të pi me shuëm biznesmenë. Personi që përmendni nuk është kontraktor dhe unë nuk bëj procedurë. Për më tepër nuk kam qenë ministër kur jam aksidentuar”, u shpreh Ahmetaj./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Zhdukja e Remzi Hoxhës/ Djali: Mungon vullneti i institucioneve për të vënë drejtësi

Publikuar

-

Nga

Zhdukja e Remzi Hoxhës/ Djali: Mungon vullneti i institucioneve për të vënë drejtësi

Djali i Remzi Hoxhës, Ardian Hoxha, duke folur për zhdukjen e Remzi Hoxhës, deklaroi se rasti i babait të tij nuk është i komplikuar, por i thjeshtë.

Ardian Hoxha i ftuar në emisionin “Real Story” theksoi se për të zbardhur këtë ngjarje, mungon vullneti politik dhe institucional.

“Rasti i babait tim nuk është i komplikuar aspak, por i thjeshtë, por mungon vullneti politik dhe vullneti i institucioneve të drejtësisë që të merren siç duhet me këtë rast. Ne që kur ka ndodhur ngjarja, e kemi ditur si familje historinë. Nëntë persona e kanë marrë, sikur janë nga Kontrolli i Shtetit, kanë thënë se e po e marrin për verifikim personi, ia kanë vënë prangat dhe e kanë marrë.Rasti u denoncua në Komisariatin numër 3. Babanë tim e ka marrë SHIK-u. Që ditët e para ne kishim tre emra, Bashkim Gazidede, Arben Sefgjini, Ilir Kumbaro. Janë munduar ta fshehin trupin e babait tim dhe kanë përdorur çdo mekanizëm, sepse kanë pasur nën kontroll edhe Prokurorinë, edhe gjykatat”, tha djali i Remzi Hoxhës, Ardian Hoxha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Elia solli në jetë trashëgimtaren e Familjes Mbretërore/ Reagon për herë të parë Princ Leka

Publikuar

-

Nga

Në 18 vjetorin e humbjes së jetës së Mbretëreshës Shqiptare Geraldinë, Elia Zaharia ka sjellë në jetë një vajzë me Princ Lekën.

Pas këtij lajmi ka ardhur edhe reagimi i parë i Princ Lekës, i cili ka shpërndarë një njoftim në rrjetet sociale.

Ashtu siç raportuan edhe mediat, trashëgimtarja e Familjes Mbretërore Shqiptare lindi në spitalin “Mbretëresha Geraldinë” dhe është quajtur Geraldinë, ashtu si edhe gjyshja e Princ Lekës.

LEXO EDHE:  Ortek në Korçë/ Bllokohet rruga

LEXO EDHE:  Gjobëvënie ish të dashurës, e kërcënonte se do të publikonte foto intime

Ai tregon se edhe vogëlushja, edhe Princeshë Elia janë gëzojnë shëndet të plotë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE