Connect with Us

Shpallet “Miss Arbëresha”/ Kush është bukuroshja që triumfoi duke rrëmbyer çmimin e madh

Showbizz

Shpallet “Miss Arbëresha”/ Kush është bukuroshja që triumfoi duke rrëmbyer çmimin e madh

Publikuar

-

Mbrëmjen e kaluar është mbajtur eventi i rëndësisshëm i bukurisë, Miss Arbëresha në Itali. Fituesja e këtij kompeticioni është bukuroshja me emrin Francesca Ferrara, e cila ka përfaqësuar Komunën e Piana degli Albanesi.

Në konkurs morën pjesë 18  vajza nga lokalitete të ndryshme të Kalabrisë, Sicilisë dhe provincave tjera në Jug të Italisë, për të demonstruar edhe kësaj radhe bukurinë dhe identitetin e tyre arbëror.

Francesca, sapo u zgjodh “Miss Arbëreshe” deklaroi: “Unë jam shumë krenare që jam arbëreshe, që flas arbëreshë dhe që vesh me dashuri këtë kostum të mrekullueshëm të trashëguar brez pas brezi në familjen time. Shumë emocionuese, një përvojë unike që do të mbetet përgjithmonë në jetën time.

LEXO EDHE:  Shpërthen Instagramin me format e saj/ Kjo modele do t’iu lërë pa gjumë me fotot e saj

Ajo është vetëm 23 vjeç dhe i pëlqejnë udhëtimet dhe përvojat e reja , ka punuar në Londër dhe Barcelonë. Më poshtë ne kemi përzgjehdur disa foto të Francesca të cilat mund t’i shihni në galerinë e mëposhtme./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“Përputhsat” i futen muzikës/ Në listë shtohet dhe ish konkurrentja

Publikuar

-

Nga

“Përputhsat” i futen muzikës/ Në listë shtohet dhe ish konkurrentja

Të shumtë janë konkurrentët e Përputhen që i janë futur botës së muzikës. Mevlan Shaba, Melisa Lleshi, Princ Mile, Julian Lala, këto janë vetëm disa prej emrave që kanë befasuar të gjithë ndjekësit me zgjedhjen e tyre.

Pak kohë më parë edhe ish konkurretja Ana Kauri shprehu dëshirën se në një të ardhme do të merrej me muzikë.

Pas këtyre emrave, një tjetër ish konkurrente, ka zbuluar surprizën, duke thënë se këtë javë ka nisur me xhirimet e projektit muzikor.

LEXO EDHE:  Shpërthen Instagramin me format e saj/ Kjo modele do t’iu lërë pa gjumë me fotot e saj

LEXO EDHE:  FOTO-Ronela Hajati e djeg Instagramin/ Tregon të pasmet me rroba banjo

Bëhet fjalë për Ana Lleshin, e cila e ftuar në emisioni “E diell” ka zbulaur shumë pak detaje për projektin e saj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“A të vjen keq që s’jam e jotja?”/ Ana Lleshi thumbon Arsimin

Publikuar

-

Nga

Ana Lleshi dhe ish konkurrenti i Përputhen, Arsim Abduli janë komentuar shumë në mediat rozë për një lidhje dahsurie mes tyre. Edhe pse dyshja nuk e konfirmoi asnjëherë se ishin në një lidhje fotot ku shiheshin bashkë tregonin të vërtetën.

Së fundi po përflitet se ata janë ndarë. Pak ditë më parë ishte Arsimi ai që hodhi dyshimet pasi në një postim të tijin në rrjetet sociale shkruante: “Unë personalisht ju prezantoj këtë çmim dhe ju të gjithë keni diçka të përbashkët, emri juaj fillon me A (njerëz të rremë)”.

LEXO EDHE:  FOTOT-E paragjykuan për operacionet plastike/ Chloe Ferry tregon gjoksin bombastik dhe belin e hollë

LEXO EDHE:  Shpërthyese dhe përvëluese/ Njihuni me modelen më s*ksi të Instagramit

Pas këtij thumbi nga ana e Arsimit nuk kanë munguar as thumbat e Anës. Ajo ka publikuar një foto ku krahas shkruan: “Kur për mua të pyet bota, a të vjen keq që s’jam e jotja ?!”.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Diana Lleshi (@_callmebeba_)

Nuk e dimë nëse këto thumbe janë për njëri-tjetrin, por presim reagimet në ditët në vijim./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Atdheu i Përputhen rrëfen detajet nga fëmijëria/ “Prej 5 vitesh kam bërë gjilpëra”

Publikuar

-

Nga

Konkurrenti i ‘Përputhen’, Atdhe Xharavina ka rrëfyer detaje nga fëmijëria e tij e vështirë.

I ftuar në emisionin ‘Glamour Zone’, ai ka treguar se prej 5 vitesh ka bërë gjilpëra edhe pse nuk vuante nga asnjë sëmundje duke mos e ditur këtë fakt.

“Në Kosovë, më thanë se kisha një infeksion në kocka, por nuk ishte e vërtetë. Terapia që kam pasur për 5 vite ka qenë e panevojshme dhe çdo muaj duhet të bëja një gjilpërë. Më ka bërë të ndihem shumë keq ajo periudhë, sepse ajo gjilpëra ishte si një lloj droge. Ditën që e bëja më hapte sytë, pastaj më vinte si në gjumë. Pastaj ika për tu kuruar në Stamboll, dhe mësuam që unë nuk kisha asnjë infeksion. Kisha një problem të vogël, që u kurua vetëm me 2 tablete.”, rrëfeu Atdheu./ CNA.al

LEXO TE PLOTE