Connect with Us

Shpallet “Miss Arbëresha”/ Kush është bukuroshja që triumfoi duke rrëmbyer çmimin e madh

Showbizz

Shpallet “Miss Arbëresha”/ Kush është bukuroshja që triumfoi duke rrëmbyer çmimin e madh

Publikuar

-

Mbrëmjen e kaluar është mbajtur eventi i rëndësisshëm i bukurisë, Miss Arbëresha në Itali. Fituesja e këtij kompeticioni është bukuroshja me emrin Francesca Ferrara, e cila ka përfaqësuar Komunën e Piana degli Albanesi.

Në konkurs morën pjesë 18  vajza nga lokalitete të ndryshme të Kalabrisë, Sicilisë dhe provincave tjera në Jug të Italisë, për të demonstruar edhe kësaj radhe bukurinë dhe identitetin e tyre arbëror.

Francesca, sapo u zgjodh “Miss Arbëreshe” deklaroi: “Unë jam shumë krenare që jam arbëreshe, që flas arbëreshë dhe që vesh me dashuri këtë kostum të mrekullueshëm të trashëguar brez pas brezi në familjen time. Shumë emocionuese, një përvojë unike që do të mbetet përgjithmonë në jetën time.

LEXO EDHE:  “Kush ka sy të shikojë” / Rama i vendosur për shembjen e Teatrit, publikon fotot

Ajo është vetëm 23 vjeç dhe i pëlqejnë udhëtimet dhe përvojat e reja , ka punuar në Londër dhe Barcelonë. Më poshtë ne kemi përzgjehdur disa foto të Francesca të cilat mund t’i shihni në galerinë e mëposhtme./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Showbizz

“Nëse trëndafilat rriten në parajsë…”/ Morena Taraku rrëqeth me fjalët prekëse për nënën e saj

Publikuar

-

Nga

“Nëse trëndafilat rriten në parajsë…”/ Morena Taraku rrëqeth me fjalët prekëse për nënën e saj

Mamaja e këngëtares Morena Taraku nuk jeton më dhe ajo gjithnjë e kujton atë dhe i bën dedikime shumë rrëqethëse. Sot në Ditën e Gruas, ajo e ka uruar nënën e saj me fjalët më prekëse.

Nëpërmjet një psotimi në rrjetet sociale ajo shkruan:

Nëse trëndafilat rriten në parajsë , Zot të lutem zgjidh një tufë për mua. Vendosi në krahët e nënës sime dhe i thuaj që janë nga unë. I thuaj qe e dua dhe me mungon. Urime ditën e nënave.”/ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Koka jote duhet të qëndrojë lart”/ Shqipja del në mbrojtje të Antonelës dhe bën paralajmërimin e fortë

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e kaluar në “Përputhen Prime”, një deklaratë e fortë e Atdheut shkaktoi shumë debate në studio mes konkurrentëve, Atdheut dhe Antonelës.

Pas përballjes së Mevlanit, Antonelës dhe Ledianës, Atdheu tregoi se Antonela po bënte lojë me Mevlanin dhe ecën me skenare.

Konkurrenti ka treguar se rreth një muaji më parë është puthur me Antonelën pas inagurimit të lokalit të tij.

Pas kësaj deklarate është krijuar një debat ku Antonela shprehej se Atdheu po e përdor këtë nga inati se nuk doli në takim me të.

LEXO EDHE:  Mbulon fytyrën me duar/ Kylie dhe Travis “kapen mat” duke kaluar mbrëmjen bashkë

LEXO EDHE:  FOTOT-Trup i palestruar dhe shumë tërheqës/ Gabby Allen tregon muskujt me bikini

Ditën e sotme ish konkurrentja Shqipe Hysenajn ka reaguar në lidhje me deklaratën e Atdheut dhe I ka dalë në mbrojtje Antonelës duke shkruar në një postim:

“Koka jote duhet të qëndrojë lart dhe sytë e tu të jenë të qeshur. Shpejt do ta tregoj unë pse-në me pafytyrësitë që sapo pashë.”/ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Këngëtarja shqiptare e thotë troç: E dua burrin mysliman, janë të bërë synet

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare e thotë troç: E dua burrin mysliman, janë të bërë synet

Këngëtarja Romina Aliaj ka befasuar të gjithë ndjekësit, ku kohë më parë ka bërë një deklaratë ku ka pranuar se është raciste.

E ftuar së fundi në emisionin ExPuls , Romina ka treguar se cili është detaji që sheh tek një mashkull. Romina është përgjigjur shumë hapur duke u shprehur se detaji që vlerëson më së shumti tek një mashkull është pastërtia dhe pse jo të jetë mysliman, pasi ata janë shumë të pastër, marrin abdes 5 herë në ditë dhe janë të bërë synet.

Vlerësoj pastërtinë tek nnjë mashkull, pse jo edhe mysliman se marrin abdes 5 herë në ditë pse janë edhe të bërë synet.Mjafton të jetë shqiptar, i pranoj të gjitha llojet e feve”, është shprehur këngëtarja./ CNA.al

LEXO TE PLOTE