Connect with Us

Shenjat e ujit/ Pika më e fortë dhe e dobët e Gaforres, Akrepit dhe Peshqve

Horoskopi

Shenjat e ujit/ Pika më e fortë dhe e dobët e Gaforres, Akrepit dhe Peshqve

Publikuar

-

Gaforrja

Pika e fortë: Një nga shenjat më të ndjeshmet dhe emocionale të zodiakut. Ai është i thellë dhe intuitiv, ka një dhunti të jashtëzakonshme nga e cila nuk i shpëton asgjë, është i ëmbël dhe gjithmonë i gatshëm të dhurojë një përkëdhelje, një këshillë, një fjalë të këndshme, madje edhe ndaj atyre që e bënin të vuante. Kur hëna është në shenjë, ajo është e shkëlqyeshme në komunikim, lehtësisht midis të tjerëve. Partner i shkëlqyeshëm, mik, shok, fëmijë, prind, ai është një pikë referimi pikërisht për aftësinë e tij për të gjetur gjithmonë fjalët e duhura.

Pika e dobët: Kur hëna e dashur e braktis atë, shenja ka një predispozicion të dukshëm për të izoluar veten. Shpirti i tij është një shakullinë shumëvjeçare e emocioneve, ndonjëherë edhe e kundërta dhe shumë e fortë, ai nuk gjen qetësi, nëse jo për çaste të shkurtra. Vuajtjet e dashurisë e pushtojnë deri në atë pikë sa që në ato momente ai nuk ka më as aftësinë për të reaguar. Hipokondriak, ndonjëherë kapriçioz dhe i paqëndrueshëm.

Akrepi

Pika e fortë: Imagjinatë, origjinale, e ndjeshme, e pasionuar. Akrepi di të kthejë kokat e njerëzve përreth për shkak të ngarkesës së tij të lartë të magnetizmit. Shpirti i tij është i thellë, i aftë të ndiejë dhe të zgjojë emocione shumë të forta. Isshtë një shenjë e ndritshme, e fortë, e fuqishme dhe dinamike. Në të vërtetë, është një nga më të fortët në zodiak. I palëkundur dhe i pathyeshëm, edhe në momentet më të këqija ai e di se çfarë burimesh mendore të tërheq për të ecur përpara. Ai është një mik i shkëlqyeshëm, një nga ata që tërheq kompaninë, i pëlqen të argëtohet dhe të tregojë pamje origjinale dhe inovative. Ai nuk ka frikë të guxojë.

Pika e dobët: Është një shenjë jashtëzakonisht hakmarrëse. Ana e tij e errët, në fakt, ka tendencë të shfaqet kur lëndohet ose mashtrohet, kështu që ai do të bëhet një qen i aftë, duke kërkuar arsyet e vërteta që e çuan një person ta linte atë. Ai do të jetë në gjendje t’i vendosë ata që guxuan ta dëmtojnë në një dritë të keqe! Ai gjithmonë tundohet të kontrollojë jetën e të tjerëve dhe nëse diçka i shpëton ai bëhet i shqetësuar dhe nervoz. Ndonjëherë ai ka një tendencë të jetë histrionik, teatral në veprimet e tij.

LEXO EDHE:  Këto janë dy  shenjat më inteligjente  të horoskopit

Peshqit

Pika e fortë: Një nga shenjat më të thella të zodiakut. Duke qenë i fundit, është sikur të ishte më i moshuari, nga pikëpamja e pjekurisë: tek ai ndjenja e përgjegjësisë është gjithmonë shumë e pranishme, si dhe predispozicioni për angazhim dhe sakrifica personale për kauza të mëdha ose të vogla. Ai është gjithmonë në ballë në jetën e të dashurve të tij, gjithmonë i disponueshëm. Ai është shenja më altruiste e zodiakut: tek ai ndjenja e kujdesit për të tjerët arrin nivelet më të larta. Ai gjithmonë do të jetë i prirur të japë një ngritje, të japë një dhuratë, të rregullojë një shërbim, të punojë jashtë orarit.

Pika e dobët: Ka tendencë për viktimizim më shumë sesa shenjat e tjera. Ai shpesh e ndjen veten viktimë të ligësisë së botës. Shpesh është, sepse, duke qenë shumë i ndjeshëm, përfundon në mes të atyre që nuk janë, qan, dëshpërohet, ankohet se sa e padrejtë është bota. Ai ka shpërthime zemërimi dhe vetë-keqardhje që e bëjnë atë të izolohet nga bota duke refuzuar kërkesat për shpjegime dhe sugjerime./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi, e Diel, 11 Prill 2021

Publikuar

-

Nga

horoskop

Dashi

Aftësitë tuaja me kompjuterat dhe forma të tjera të teknologjisë duhet të rriten me shpejtësi. Kjo do të ishte një ditë e mirë për të mësuar diçka që në fillim ju dukej e papërshtatshme.

Demi

Ju duhet të ndiheni veçanërisht të fortë, të motivuar dhe të përqendruar. Qëllimet tuaja duken më të arritshme dhe kjo ju duket inkurajuese. Marrëdhëniet me të tjerët duhet të jenë të ngrohta, shoqërore dhe bashkëpunuese sot

Binjaket

Zhvillimet e papritura pozitive në lidhje me familjen mund të sjellin një ndryshim të madh në të ardhmen tuaj. Ju mund të jeni në vendin e duhur në kohën e duhur për të takuar personin e duhur sot.

Gaforrja

Aspekti profesional mund t’ju mbajë të zënë, ashtu si detyrat e vogla që ende kanë nevojë për kujdesin tuaj. Në një moment, dokumentet financiare mund të marrin shumë nga koha juaj, Tregoni kujdes me investimet.

Luani

Sot mund të zbuloni një talent të ri që kurrë nuk e dinit se e kishit. Ju mund të habiteni, por do të dëshironi të zhvilloni këtë aftësi të re. Mund të përfshijë teknologji në një farë mënyre, ose mund të kërkojë punë në aspektin financiar.

Virgjeresha

Rezistojini tundimit për ta kaluar pasditen duke luajtur! Ju duhet të jeni veçanërisht aktiv tani, kështu që kjo është një kohë e mirë për të organizuar ose marrë pjesë në aktivitete fitimprurëse. Në mbrëmje nuk do të mungojë argëtimi.

Peshorja

LEXO EDHE:  Ngritja e SPAK/ Murrizi: “Peshqit” e mëdhenj goditen brenda vitit

LEXO EDHE:  Kanë një shpirt sakrifikues dhe vetëmohues/ Kjo është shenja më e ëmbël e horoskopit

Bashkimet emocionale me miqtë ose të afërmit që nuk keni parë prej kohësh mund të ndodhin sot. Disa nga këto mund të jenë të paplanifikuara. Mbrëmjen do ta kaloni me të dashurit tuaj.

Akrepi

Një grindje me një mik mund t’ju bëjë që t’i vendosni të gjitha kartat tuaja në tryezë dhe t’i tregoni atij ose asaj saktësisht se si ndiheni. Nuk është gjithmonë e lehtë të jesh kaq i sinqertë, por sot forca e sinqeritetit tënd do të lërë mbresa.

Shigjetari

Nëse keni menduar të nisni një karrierë të re, kjo është dita për të filluar. Eshtë gjithashtu një ditë e mirë për t’u marrë me disa dokumenta financash. Në aspektin sentimental do të keni të gjithë vëmendjen e partnerit.

Bricjapi

Mund të planifikoni ose të përgatiteni për një udhëtim të gjatë sot. Çështjet shpirtërore mund të jenë në mendjen tuaj tani, ashtu siç janë ato sentimentale. Me paratë do të duhet të tregoni kujdes.

Ujori

Lajme të dobishëm financiare mund të vijnë në drejtimin tuaj. Kjo është një kohë e mirë për të investuar ose për të filluar një plan të ri kursimesh. Sa i përket dashurisë, sot do ta ndjeni më shumë mungesën e partnerit.

Peshqit

Sot do të ishte një ditë e mirë për të ndjekur disa çështje profesionale. Ndonjë punë që e keni shtyrë shumë do të ishte e këshillueshme ta përfundonit. Me partnerin do të kaloni një pasdite shumë të këndshme.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 10 prill 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 9 janar 2021

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Kjo e shtunë është një ditë që funksionon veçanërisht mirë, sidomos në punë ku ju prisni shumë duke pasur parasysh angazhimin e madh që keni bërë për të. Ki durim dhe gjithçka do të jetë ashtu sikundër shpreson.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Bëni kujdes me financat tuaja te shtunen. Shpenzimi i tepërt nuk është i mirë, veçanërisht nëse doni të realizoni projektin që keni në mendje për disa kohë deri në verën e ardhshme.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Do të jeni në gjendje të arrini diçka më shumë, edhe nëse gjendja në lidhje me dashurinë mbetet e ndërlikuar. Përdorni këtë ditë për të hedhur një hap drejt partnerit tuaj dhe për të zgjidhur çështjet që ju kanë tërhequr gjatë kësaj kohe.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Do të jetë ditë pozitive teksa Hëna do të hyjë në shenjën tuaj duke favorizuar ndjenjat. 48 orë ju presin me energji të madhe dhe motivim të madh.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Kjo e shtunë do të jetë një ditë goxha e çuditshme. Ju jeni duke studiuar strategji të reja për t’u zbatuar në ditët në vijim, mbase duke filluar nga java tjetër. Ky ligjërim mund të jetë i vlefshëm si në vendin e punës ashtu edhe në sferën sentimentale.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Kur ka probleme, veçanërisht në çifte, gjëja ideale është të peshoni mirë fjalët tuaja dhe të matni ndërhyrjet tuaja për të shmangur diskutimet që mund të dëmtojnë vetëm të dy.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Do të jetë një ditë e rënduar, e lodhshme dhe stresuese. Ndërsa angazhimet e shumta të cilave ju nënshtroheni në punë ju nervozojnë, nga ana tjetër ato ju japin kënaqësi të madhe.

LEXO EDHE:  Kanë shumë vetëbesim/ Shenjat e horoskopit që pretendojnë se janë më të mirët

LEXO EDHE:  Nuk ka arrestime të peshqve të mëdhenj, do kënaqeni vetëm me cironka

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Venusi do të hyjë në shenjën tuaj, kjo tregon se më në fund mund të ktheheni duke përjetuar emocione të papritura dhe që sinqerisht e meritoni pas një periudhe të ndërlikuar.Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Do të jetë një ditë e mërzitshme për dikë me një histori që nuk funksionon. Edhe në vendin e punës, përgjigjet që prisnit nuk mbërrijnë, gjithashtu duke marrë parasysh punën e shkëlqyer të bërë deri më tani, jini të durueshëm nga java tjetër gjithçka do të jetë në rregull.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Është një periudhë e rëndësishme për të gjithë ata që duan të rikuperojnë dëshirën për të dashur. Nëse një marrëdhënie nuk është më e rikuperueshme, është më mirë të hiqni dorë dhe të shikoni përreth, nëse jo, jepini vetes një mundësi tjetër, mund të jetë zgjedhja e duhur.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Falë hyrjes së Hënës në shenjën tuaj, duke filluar nga e shtuna do të gjeni energjitë fizike dhe mendore të shpenzuara ditët e fundit për shkak të ngarkesave të tepërta të punës.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Disa prej jush kanë pasur një dilemë të vogël kohët e fundit. Kjo e shtunë do të shërbejë për të kuptuar që ju duhet t’i bëni gjërat me qetësi pa nxituar në kohën e zgjedhjeve tuaja.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë dita e sotme për të gjitha shenjat?

Publikuar

-

Nga

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë dita e sotme për të gjitha shenjat?

Dashi

Kjo është një ditë interesante. Çiftet e qëndrueshme gjejnë forcë, ata që kërkojnë dashuri ndihen më të motivuar. Sot në punë mund të jeni viktimë e pasigurisë.

Demi

Nëse një histori nuk funksionon më, ju mund të jeni ai që kërkoni sqarim. Në punë duket se ekziston mundësia e përballjes me një periudhë positive. Sidoqoftë, aspekti ekonomik ende duhet të plotësohet.

Binjakët

Ju jeni të pakënaqur dhe ndoshta ky nuk është një moment që kalon. Shtyni punët e dashurisë për sot. Në punë nuk është e lehtë të mbani hapin me ju, sot ju jeni i lirë nga përqëndrimi ose ndoshta shumë i ngarkuar me detyra.

Gaforrja

Një person i njohur gjatë kësaj periudhe mund të bëhet i rëndësishëm në gjysmën e dytë të muajit. Në punë, mos prisni që gjërat të ndodhin: punoni shumë për t’i realizuar ato.

Luani

Mos u merrni me çështjet e dashurisë, e diela do të jetë një ditë e mirë për të pastruar gjithçka që nuk funksionon. Në punë është më në fund një moment i rëndësishëm: mbase do të duhet të vendosni nëse do të hidhni hapin e madh.

Virgjëresha

Hëna është e kundërt, asgjë serioze, por ju mund ta ndjeni zemrën tuaj të hutuar. Në punë duhet të zgjidhni një problem të vogël personal: dini të përshtateni me situatat e reja, të merrni ndihmë nga racionaliteti juaj.

LEXO EDHE:  Këto janë dy  shenjat më inteligjente  të horoskopit

LEXO EDHE:  Kanë vetëm fjalë/ Shenjat e horoskopit që bëjnë premtime boshe

Peshorja

Sot mund të përjetoni ndjesi të çuditshme: nëse ka dy histori në lojë, kërkohet kujdes maksimal. Në punën e tij, kur është e mundur, ai bën një vlerësim të situatës.

Akrepi

Është një ditë e rëndësishme për dashurinë dhe për ata që kërkojnë të rregullojnë një marrëdhënie. Në punë, nëse duhet të bëni një propozim, është më mirë ta bëni menjëherë. Nëse prisni një përgjigje, lajmi i mirë po vjen.

Shigjetari

Situata e përgjithshme sugjeron më shumë vëmendje në dashuri: diçka nuk është në rregull. Në punë tani për tani po përjetoni pak lodhje, mbase është ajo që i kufizon iniciativat tuaja. Bricjapi. Hëna është interesante, por gjatë fundjavës, grindjet në dashuri mund të lindin. Në punë sot ka nervozizëm në ajër, nga e mërkura e ardhshme ne fillojmë përsëri.

Ujori

Qielli është pozitiv, por mos e teproni: mos u nxitoni në dashuri edhe nëse dëshironi. Në punë do të keni mundësi të mira,  mos u frikësoni, shfrytëzojini ato.

Peshqit

Të lindurit nën shenjën e Peshqve që duan të përjetojnë një dashuri të re do të kenë yje në favor. Në punë Hëna në shenjë mund të sjellë një përqendrim të mirë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE