Connect with Us

Një fashioniste si Rita Ora/ Këngëtarja tërheq vëmendjen me veshjen si në vitet ‘90

Fashion

Një fashioniste si Rita Ora/ Këngëtarja tërheq vëmendjen me veshjen si në vitet ‘90

Publikuar

-

Këngëtarja me origjinë shqiptare Rita Ora ka spikatur për stilin e saj të të veshurit. Madje shumë prej stilistëve të mëdhenj e cilësuan atë si një nga këngëtaret që vishet më mirë dhe sipas tendencave të fundit të modës.

Së fundi ajo ka tërhequr sërish vëmendjen teksa shfaqet e veshur me një palë pantallona dyngjyrëshe dhe një këmishë të zezë të hapur që i tregon linjat perfekte.

Veshja e saj na ka kthyer paksa në modën e viteve ’90 dhe Rita duket më në formë se kurrë. Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fashion

Unazë apo shenjë?/ Lidhjet midis pushtetit dhe joshjes

Publikuar

-

Nga

Unazë apo shenjë?/ Lidhjet midis pushtetit dhe joshjes

Ka qenë një kohë kur ajo konsiderohej rreptësisht një simbol aristokratik . Një xhevahir i çmuar, që shpesh i përket familjes, i dhënë nga brezi në brez. Ne po flasim për “chevalier” (nga frëngjishtja) ose unazën e shenjës (në mënyrën angleze), ose unazën që duhet të vendosni në gishtin e vogël , një pasion krejt mashkullor. Cila është origjina e saj që është  e kopjuar tani edhe nga gratë?

Pse është bërë një instrument joshës ?

Unaza në gishtin e vogël u përdor fillimisht për të vendosur vula dhe shkronjat fillestare. Prandaj ishte përbërë prej lidhjeve dhe materialeve mjaft të dobëta. Duke filluar nga Mesjeta, ajo filloi të ishte një send zbukurues, duke marrë vlerë, pasi identifikonte familje fisnike dhe përshkruante prejardhjen e familjes.

LEXO EDHE:  FOTOT- Një fashioniste e vërtetë/ Nga flokët tek veshjet, Dua Lipa shfaqet plot stil

LEXO EDHE:  VIDEO-Do të habiteni/ Alban Skënderaj “shpluhuros” trofetë e fituara ndër vite

Më prestigjozët ishinato me ar dhe gurë të çmuar, në varësi të prejardhjes. Me kalimin e kohës kjo nuk ka qenë rastësi dhe “chevalier” ka humbur karakterin e tij ekskluziv dhe elitist. Sot janë në fakt trendet e momentit. E përballueshme për të gjitha buxhetet, është e dashur dhe e shquar në çdo rast, madje edhe nga yjet dhe njerëzit e famshëm të botës së sportit dhe showbizzit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Fashion

Stili i viteve ‘90/ Veshjet që të famshmit i rikthyen sërish dhe shkëlqyen

Publikuar

-

Nga

Stili i viteve ‘90/ Veshjet që të famshmit i rikthyen sërish dhe shkëlqyen

Stili i viteve ’90 është tronditës, i guximshëm dhe i ndritshëm. Ishte koha e top modeleve dhe aktoreve që u bënë ikona të stilit të vërtetë.

Kjo periudhë është një burim perfekt frymëzimi për ata që duan të provojnë diçka të re për ta, por edhe diçka me një histori.

Bright Side ka hyrë në arkiva dhe kanë përmbledhur tendencat më të ndritshme të viteve ’90  dhe të famshmit që i kopjuan shumë vite më pas.

LEXO EDHE:  “Ndihem vërtetë shqiptare”/Këngëtarja rrëfen për jetën e saj si emigrante

LEXO EDHE:  Ja për çfarë e "braktis" Amerikën Iggy Azalea

Julia Roberts (1991) – Zendaya (2019)

Naomi Campbell (1996) – Kim Kardashian (2019)

Claudia Schiffer (1994) – Margot Robbie (2020)

Naomi Campbell (1998) – Kim Kardashian (2018)

Julia Roberts (1990) – Kylie Jenner (2020)

Madonna (1991) – Dita Von Teese (2019)

Christy Turlington (1995) – Cindy Crawford (2018)

Princesha Diana (1997) – Hailey Bieber (2019)

LEXO TE PLOTE

Fashion

FOTOT- Modelet më të reja të flokëve për vitin 2021

Publikuar

-

Nga

FOTOT- Modelet më të reja të flokëve për vitin 2021

Viti i Ri 2021 është në prag dhe të gjithë jemi sy e veshë në trendet më të fundit që na tregojnë stilistët e flokëve.

Këtu do të gjeni prerjet ideale dhe modelet dhe ngjyrat që do të jenë më in vitin e ardhshëm.

Jo humë ndryshe nga ky vit, edhe në vitin 2021 do të kemi përdorimin e aksesorëve në flokë, një trend që u përhap shumë në masë dhe u kthye në një aksesor të pandashëm i vajzave.

LEXO EDHE:  Video/ Juria e ‘The Voice Germay’ nuk njeh Rita Orën

LEXO EDHE:  Video/ Juria e ‘The Voice Germay’ nuk njeh Rita Orën

Pë më tepër shihni galerinë e mëposhtme me modelet më të bukura të flokëve./ CNA.al

LEXO TE PLOTE