Connect with Us

Një fashioniste si Rita Ora/ Këngëtarja tërheq vëmendjen me veshjen si në vitet ‘90

Fashion

Një fashioniste si Rita Ora/ Këngëtarja tërheq vëmendjen me veshjen si në vitet ‘90

Publikuar

-

Këngëtarja me origjinë shqiptare Rita Ora ka spikatur për stilin e saj të të veshurit. Madje shumë prej stilistëve të mëdhenj e cilësuan atë si një nga këngëtaret që vishet më mirë dhe sipas tendencave të fundit të modës.

Së fundi ajo ka tërhequr sërish vëmendjen teksa shfaqet e veshur me një palë pantallona dyngjyrëshe dhe një këmishë të zezë të hapur që i tregon linjat perfekte.

Veshja e saj na ka kthyer paksa në modën e viteve ’90 dhe Rita duket më në formë se kurrë. Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fashion

Stili i të “zhveshurit”/ Fustanet më të guximshme që prezantuan yjet në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Stili i të “zhveshurit”/ Fustanet më të guximshme që prezantuan yjet në tapetin e kuq

Personazhet e famshëm shpesh shtrijnë kufijtë e modës në tapetin e kuq , nga veshja e fustaneve të modeluar si trupi i një mjellme  tek veshjet e bëra tërësisht nga shishet e ricikluara.

Por një trend më i madh që ka marrë hov vitet e fundit është veshja “e zhveshur” , fustanet dhe veshjet e dizajnuara për të treguar lëkurën maksimalisht. Trendi është ende aktual në 2020.

Për më tepër në galerinë e mëposhtme shihni disa nga veshjet më të guximshme që kanë veshur yjet në tapetin e kuq./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Fashion

8 trendet më të veçanta nga “Sezoni i Pranverës” 2021

Publikuar

-

Nga

Ndryshimi më i madh nga veshjet që shkëlqenin në ekranet tona është se, për herë të parë pas një kohe të gjatë, këto dukeshin si veshje që mund të visheshin. Ironia dhe mosrespektimi i të gjitha atyre sezoneve që vallëzojnë në buzën e një vullkani me fustane i ka lënë vendin diçkaje më të menduar dhe realiste këtë sezon.

Ekziston një intimitet në veshjet e trikotazhit të lëkurës që shihen në Rick Oëens dhe Thebe Magugu dhe në materialet strukturore dhe të punuara me dorë të përdorura nga Kenneth Ize dhe Jonathan Anderson i Loewe.

Fustanet janë me mëngë të rregullta dhe në mënyrë të ndërlikuar të viteve ’40 në Rodarte, Coach dhe Chopova Loëena, një siluetë mjaft e rehatshme për tu veshur në shtëpi dhe mjaft e bukur për tu veshur për një darkë të distancuar nga shoqëria./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Fashion

Në prag të Halloween-it/ Stilistët prezantojnë maskat që i përshtaten festës

Publikuar

-

Nga

Në prag të Halloween-it/ Stilistët prezantojnë maskat që i përshtaten festës

Halloween po afrohet shpejt, dhe market e famshme kanë gati maskat m motive feste që i kushtohen pikërisht Halloween.

Ndërsa Qendrat për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve rekomandojnë që njerëzit të mbajnë maska ​​për të parandaluar përhapjen e koronavirusit , Etsy dhe shop Disney ofrojnë shumë maska argëtuese për fytyrën të frymëzuara nga filma klasikë si “The Nightmare Before Christmas” dhe “Hocus Pocus” për t’ju tërhequr.

Këtu janë disa nga maskat më të mira për fytyrën për t’u mbajtur në Halloween./ CNA.al

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: