Connect with Us

Skandali me laboratorët e analizave/ Ja si mashtrohen qytetarët

Denoncim

Skandali me laboratorët e analizave/ Ja si mashtrohen qytetarët

Publikuar

-

International Turkish Hospital

Një skandal në lidhje me laboratorët e analizave në vendin tonë është denoncuar sot në redaksinë e CNA.al.

Një qytetar ka pasur një kredi në një bankë dhe për ti bërë sigurimin e kredisë, kompania e sigurimeve i ka kërkuar që të bëjë analizat.

Deri këtu në rregull, kështu funksionon kudo. Kreditë duhen siguruar, siguracionikërkon analizat e shëndetit, e këto janë gjëra shumë normale që ndodhin.

Por, çfarë ndodh?

Klinikën e zgjedh kompania e sigurimeve. Qytetari në fjalë ka shkuar tek klinika International Turkish Hospital dhe ka bërë analizat.

Sikurse shikohet në foton më poshtë, klinika e ka nxjerrë me Hepatit C. (HCV Pozitiv)

Qytetari është shokuar. Ka kaluar një ditë të tërë në ankth në stress. Çfarë ka ndodhur? Klinika i ka thënë ke dalë me Hepatit, ke probleme, duhet të vizitohesh, e të tjera si këto.

Të nesërmen ka shkuar në një klinikë tjetër, Intermedica, e cila është një nga brandet më të mira në Shqipëri dhe shihet si një nga klinikat më serioze, dhe ka vajtur e ka bërë analizat dhe i kanë dalë normal.

LEXO EDHE:  Ekskluzive-SKANDALI/ Durrës-Kukës dhe koncensioni korruptiv që grabit taksat e shqiptarëve

Gjithashtu i ka përsëritur edhe në një laborator tjetër privat dhe analizat i kanë dalë normal.

Askush nuk mban përgjegjësi për atë çfarë ka ndodhur me këtë qytetar. Dhe pasojat e një palë analizave nga një staf i papërgjegjshëm, që u shkakton njerëzve trauma.

Nuk është kjo hera e parë e një skandali të tillë në laboratorët e analizave. Ka ndodhur edhe në shtet, ka ndoshur edhe në laboratorë të tjerë privatë.

Emisioni Fiks Fare ka bërë disa denoncime. STOP në Klan gjithashtu ka bërë disa denoncime.

Por, sërish analizat duket të jenë problematike për shqiptarët./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Denoncim

Sandër Lleshaj, “kapteri” me limuzinë

Publikuar

-

Nga

The scandal with the 100 million car/ Sander Lleshaj cannot put in his pocket the luxurious BMW

Erdhi si ministër i Brendshëm me imazhin e gjeneralit, dorëzoi edhe gradat e tij. Por Sandër Lleshaj duket se tashmë është kthyer në “kapterrin” publik me limuzinë. Megjithëse makina e tij është një BMW luksoze, të cilën nuk e ka as kryeministri dhe asnjë ministër tjetër në Shqipëri.

Makina me targa Gjermane, te Policia e Shtetit

Një mjet që i duhej “kapterr Lleshit” për të shitur mend, apo për t’u rehatuar kohët e fundit të pushtetit të tij, si ministër.

Makina me targa shqiptare, te Ministria e Brendshme

Njeriu i skandaleve, i një pasurie të dyshimtë dhe të fshehur në Gjirin e Lalzit. Një vilë e padeklaruar, që nuk është në emrin e tij.

Bëhet ministër i Brendshëm dhe mbyt qytetarët me gaz lotsjellës. Më pas disa skandale përfshijnë Ministrinë e Brendshme. Që nga emërimet në Policinë e Shtetit, tenderat e zhvilluara dhe së fundi një mjet me një vlerë 100 milionëshe blihet me një formulë ekstraligjore, sillet në Shqipëri me targa gjermane.

Një mjet i blerë për Oficerin e Kontaktit në Ambasadën Shqiptare në Berlin, që tashmë shëtit në Tiranë me targa falso, pa siguracion dhe në të “shtrihet” Sandër Lleshaj, “kapterri” në krye të Ministrisë së Brendshme, që udhëheq Policinë e Shtetit dhe strukturat më të rëndësishme të qeverisë shqiptare.

Lleshaj me makinën luksoze para parlamentit

Përgjegjësi për rendin dhe sigurinë duhej të kishte mjetin e tij luksoz për strategjitë politike të institucionit. Dhe tani është fshehur pas “gishtit”.

LEXO EDHE:  Denoncim: “Haraçi në Rinas, largoi 15 policë nga puna”/ Si paguhej shefi i komisariatit për kalime të paregjistruara?

LEXO EDHE:  Alarmon qytetari/ Gjirokastra rrezikon të dalë nga UNESCO

Ai makinën nuk e fut do në xhep, as qeveria nuk mund të fshehë skandalin, tentoi që të shmangë përgjigjet zyrtare, duke fshehur dokumentat.

Policia e Shtetit nuk i përgjigjet të dhënave që kërkohen në lidhje me mjetin. Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor gënjen publikisht, duke thënë se nuk jep të dhëna private.

Në fakt Sandër Lleshaj, “kapterri” në krye të Ministrisë së Brendshme, nuk mund ta fshehë dot mjetin e tij.

Ne e kemi paralajmëruar disa herë. Ai skandal nuk ka për t’u fshehur dhe nuk ka për t’u ndalur, deri ditën e fundit dhe çdo lloj justifikimi që do të përdorë, thjeshtë dhe vetëm do të thellojë më tej skandalin e “kapterrit” Lleshaj, me limuzinë./ CNA.al

SKANDALI/ DPSHTRR fshehu të dhënat për BMW-në e Lleshajt

Makina luksoze/ Qeveria kërkon të fshehë skandalin e Sandër LleshajtSkandali me BMW-në 100 milionëshe të Sandër Lleshajt/ Mjeti qarkullon pa siguracion

Ekskluzive-Sandër Lleshaj dhe Ardi Veliu kapen në mega-skandal/ Si u “përvetësua” makina 100 milionëshe

Skandali me BMW-në luksoze të Sandër Lleshajt/ Makina qarkullon me targa falso

Ministri i Brendshëm përfshihet në skandal/ Fshehu një vilë në Gjirin e Lalzit?

“Ministri i Lalzit”/ Sandër Lleshaj hesht për vilën luksoze

Foto+Video/ Zbulohet vila e ministrit të Ramës në Gjirin e Lalzit

LEXO TE PLOTE

Denoncim

Skandali-Arrestohen në flagrancë tatimorët/ Policia fsheh ngjarjen

Publikuar

-

Nga

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari, sipas të cilit mbrëmjen e djeshme në Tiranë janë arrestuar në flagrancë 4 punonjës të Tatimeve, por lajmi nuk ëshrë bërë public për mediat.

Sipas denoncuesit, arsyeja pse po fshihet lajmi është se kanë frikë se hetimet do të arrijnë deri lart në krye të drejtorisë së Përgjithshme të Tatimeve.“Pershendetje doktor te uroj shendet.Doja tju tregoja nepermjet jush te gjithe shqipetareve se si po behet cdo gje per te mbyllur nje skandal te madh ne Drejtorine e Pergjithshme te Tatimeve.Jane arrestuar Dorjan Flamuraj, Klodian Islami, Erion Trungu, Elis Tushe me para ne xhep e flagrance te gjithe banda gjobevenese e Tatimeve me ne krye kapobanden e famshme Romeo Shehun e Dritan Boci po bllokohet dalja e lajmit ne media se kane hall qe hetimet do arrijne deri lart ne krye te drejtorise. Arrestimi eshte bere dje ne darke ne rrugen e Barrikadave te ne nje bar kafe tek Galeria”-thuhet në denoncim.

LEXO TE PLOTE

Denoncim

Video-Skandali në Zyrat Arsimore në Peshkopi/ Mësuesi qëndron në Londër por vijon të paguhet

Publikuar

-

Nga

Emisioni “Stop” në Tv Klan këtë të mërkure është ndalur në Peshkopi pas shumë problemesh të raportuara që lidhen me Zyrën Arsimore dhe drejtuesen e këtij institucioni, Brikena Dani.

“Stop” pas një investigimi të bërë ka zbuluar disa problematika për emërimet që janë bërë në këtë zyrë arsimore, por dhe për drejtuesit e shkollave në këtë rreth.Brikena Dani nga ana tjetër rezulton se është komanduar në krye të ZA Dibër, edhe pse nuk plotëson kriteret, pasi është diplomuar për gjuhë-letërsi me sistemin part-time. Edhe pse vijon detyrën në kundërshtim me ligjin, Dani ka lënë pa punë dhe 300 mësues, pasi u ka ndërprerë kontratat.

LEXO EDHE:  Denoncimi i Berishës/ Ish-shefi i Krimeve drekon me Habilajt

LEXO EDHE:  Alarmon qytetari/ Gjirokastra rrezikon të dalë nga UNESCO

LEXO TE PLOTE