Connect with Us

Skandali me makinën 100 milionëshe/ Kur do flasë Sandër Lleshaj për BMW-në luksoze?

Politikë

Skandali me makinën 100 milionëshe/ Kur do flasë Sandër Lleshaj për BMW-në luksoze?

Publikuar

-

Skandali me makinën 100 milionëshe/ Sandër Lleshaj nuk e fut dot në xhep BMW-në luksoze

Për disa ditë me radhë, CNA.al ka sjellë detaje në lidhje me një mjet, me të cilin qarkullon ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj.

Një mjet i blerë nga Policia e Shtetit për Oficerin e Kontaktit, në Ambasadën Shqiptare në Gjermani. Por, mjeti ka ardhur në Tiranë, dhe më pas i janë hequr targat gjermane dhe i janë vënë targa shqiptare.(Lexo këtu)

        Makina me targa gjermane, parkuar te Policia e Shtetit
      Makina me targa shqiptare, te Ministria e Brendshme

CNA.al i është drejtuar me një shkresë zyrtare Policisë së Shtetit, dhe DPSHTRR për të kërkuar informacion në lidhje me dosjen dhe targimin e këtij mjeti.

Por deri në sjelljen e informacionit zyrtar shtetëror dhe përgjigjen e tyre për skandalin e një makine 100 milionëshe, blerë nga Policia e Shtetit, është vetë ministri ai që duhet të japë përgjigje. Është vetë ministry ai që duhet të flasë.

LEXO EDHE:  Skandali me memorialin turk/ Meta, zhvatësi që i lëpihet Erdoganit

Por, Lleshaj tashmë ka zgjedhur të shëtisë nëpër qytete dhe ende nuk ka thënë asnjë fjalë të vetme për skandalin ku është përfshirë. Duke futur kështu në një problematikë të madhe edhe disa institucione, përfshirë këtu Ambasadën Shqptare në Berlin që e ka kundërshtuar, Ministrinë e Jashtme, apo edhe ish-nëndrejtoreshën e Përgjithshme, Aida Hajnaj, që e ka kundërshtuar blerjen e këtij mjeti.

Pra, strukturat që e kanë realizuar këtë blerje duket se janë përfshirë në një skandal, i cili nuk do të mbyllet kaq lehtë sa ç’pretendon ministri me heshtjen e tij./ CNA.al

Skandali me makinën 100 milionëshe/ Tre faktet që akuzojnë Sandër Lleshajn

Ekskluzive-Sandër Lleshaj dhe Ardi Veliu kapen në mega-skandal/ Si u “përvetësua” makina 100 milionëshe

Foto+Video-Skandali me makinën 100 milionëshe/ Sandër Lleshaj zbarkon në Korçë me BMW luksoze

Zbulohen detaje të reja nga skandali i makinës 100 milionëshe të Sandër Lleshajt

Makina 100 milionëshe e Sandër Lleshajt/ Thellohet skandali për blerjen e mjetit nga policia

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Përfundon mbledhja e PD/ Zbardhet plani i demokratëve për nesër

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Partia Demokratike ka mbledhur mbrëmjen e sotme Grupin Parlamentar.

Sipas asaj që raportohet temë kryesore e diskutimit ka qenë seanca nesërme plenare, e cila pritet të miratojë qeverinë e re dhe programin qeverisës “Rama3”.

Pritet që ditën e nesërme nuk do të ketë bojkot në Kuvend nga Partia Demokratike, e cila ka vendosur të qëndrojë në sallë gjatë gjithë seancës.

LEXO EDHE:  Skandali me memorialin turk/ Meta, zhvatësi që i lëpihet Erdoganit

LEXO EDHE:  Rekord rastesh të infektuarish në Gjermani/ Merkel bën thirrje për ashpërsim masashNë seancë plenare, e cila pritet të jetë maratonë, çdo deputetë do të ketë mundësi të flasë 10 minut.

PD do ta përqendrojë diskutimin te 3 çështje kryesore, si pandemia e Covid-19, tërmeti dhe kriminaliteti në vend./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Lëvizja e Ramës për të shpëtuar Bashën

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Sot sërish, bashkëpunimi Rama-Basha ka dalë hapur. Kryeministri ka bërë lëvizjen e tij, për ti dhënë një dorë kreut të opozitës që të marrë ‘frerët’ e drejtimit të një beteje gjoja parlamentare, kundër mazhorancës nesër ku votohet qeveria.

Si asnjëherë më parë, kryeministri Rama ka urdhëruar sot publikimin e programit qeverisës pa e lexuar vetë.

Në fakt tradita ka qenë që kryeministri shpaloste programin dhe qeverinë e tij në Parlament më pas i jepej kohë opozitës për të studiuar atë program, për ta lexuar dhe për të mbajtur qëndrim.

Ndërsa sot ka ndodhur krejt ndryshe. Edi Rama fjalën e tij, pra programin dhe strategjinë e qeverisë e ka publikuar online, për t’ia bërë të ditur Lulzim Bashës se kush ishte programi dhe të tijëve që më pas nesër të shkojnë dhe të bëjnë ‘betejë’ formale në Parlament.

LEXO EDHE:  Skandali me memorialin turk/ Meta, zhvatësi që i lëpihet Erdoganit

LEXO EDHE:  Skandali/ Kompania merr 4.8 mln euro pagesa nga qeveria pa nisur investiminPra Rama sot i tha Lulit urdhëro disa ‘armë’ për të luftuar nësër, për tu dukur si një opozitar i ashpër kundër meje, se ti e ke seriozisht kundër meje, pak kohë sa të qetësohen ujrat me Berishën dhe më pas për ta marrë Lulin nën sqetullën e tij në qeverisje.

Është e qartë tashmë se beteja është Luli në qeveri me Ramën, por a do të jetë më kryetar Lulzim Basha për të shkuar në qeveri me Edi Ramën pas disa javësh!?

Ky është i vetmi problem që ai ka sepse shumë shpejt, Lulzim Basha do të japë dorëheqjen. Ndihma e Ramës dhe Rilindjes duket se nuk i jep më atij asnjë shpresë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“PD-ja në periudhën më të vështirë”/ Kokalari: Kryesia e ka të nevojshme një shkundje radikale

Publikuar

-

Nga

Kcna lajme politik

Aktivistja shqiptare Evi Kokalari, ka reaguar lidhur me situatën në Partinë Demokratike, ku sipas saj konfliktet në Kryesi janë një shenjë e mirë.

Kokalari shkruan se Kryesia e ka të nevojshme një shkundje radikale dhe se shancet janë të rikthehet pikërisht aty ku duam ta shohim.

“PD-ja po kalon periudhën e saj më të vështire. Konfliktet në kryesinë e saj janë shenjë pozitive, që gjërat po ecin përpara.LEXO EDHE:  Skandali me memorialin turk/ Meta, zhvatësi që i lëpihet Erdoganit

LEXO EDHE:  Rekord rastesh të infektuarish në Gjermani/ Merkel bën thirrje për ashpërsim masash

Kryesia e ka të nevojshme një shkundje radikale si kjo. Çdo gjë është në shesh e hapur, dhe gati për një ballafaqim rrënjësor.

Bëni durim gjatë këtij cikli. Shanset janë që PD-ja do kthehet pikërisht aty ku shumë nga ne duan ta shohin; në një linjë të pastër konservatore që do ketë guximin e duhur të luftoj Ramën dhe PS-në.“/CNA.al

 

LEXO TE PLOTE