Connect with Us

Ekzekutimi i kryekomisar Cukut/ Ministria e Drejtësisë letër Prokurorisë së Përgjithshme

Kronika

Ekzekutimi i kryekomisar Cukut/ Ministria e Drejtësisë letër Prokurorisë së Përgjithshme

Publikuar

-

Ekzekutimi i kryekomisar Cukut/ Ministria e Drejtësisë letër Prokurorisë së Përgjithshme

Ministria e Drejtësisë i ka dërguar një letër Prokuorisë së Përgjithshme lidhur me ekzekutimin e kryekomisarit Artan Cuku.

Ministria kërkon të dijë kërkon të dijë mbi fazën e gjykimit të Bledar Jambellit, i akuzuar si porositësi i vrasjes.

Gjithashtu Ministria e Drejtësisë ka kërkuar informacion nëse Greqia ka regjistruar ndonjë procedim për këtë ngjarje.

Ndërkohë, kujtojmë se Bledar Jambelli, akuzohet si porositësi i vrasjes së komisar Cukut, i cili u ekzekutua nga Mikel Shallari.

LEXO EDHE:  Kandidati për kryeministër/ Thaçi i shkruan për herë të katërt Kurtit

Jambelli, i njohur ndryshe si Rikard Muho, Jambelli ka qenë i arrestuar nga policia, si vrasës me pagesë në dhjetor të vitit 2012.

Kristaq Leci, dyshohet si bashkëpunëtori i Mikel Shallarit në ekzekutimin e Artan Cuku pranë banesës së tij në Tiranë. Ndërkohë, Shallari ka rrëfyer në gjykatën e krimeve të rënda të gjithë ngjarjen e plotë duke zbuluar edhe emrin e porositësit./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Atentati ndaj Preng Gjinit/ Artan Hoxha zbulon detaje: Ekzekutori është italian

Publikuar

-

Nga

Sekuestrimi i 2 ton kanabis/ Artan Hoxha paralajmëron zbulimin e paracelave të tjera: Kam dhe dy rrethe..

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka zbardhur detaje të reja nga atentati me eksploziv që tronditi mbrëmjen e 15 shtatorit kryeqytetin.

Hoxha tha se për atentatin e mbetur në tentativë, është përdorur një ekzekutor i huaj. Ai deklaroi në emisionin “Opinion” se autori ka qenë vrasës italian dhe sipas tij, kjo është arsyeja pse policia nuk e kap dot.

Kjo deklaratë u bë gjatë një debati që gazetarja Klodiana Lala bëri me ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj.

LEXO EDHE:  E ekzekutuan në derë të shtëpisë 11 vite më parë/ Gazetari zbardh motivin e vrasjes së Fatmir Xhindit

LEXO EDHE:  Albin Kurti: I kam shkruar Edi Ramës, por nuk mora kurrë përgjigje

Debati:

Klodiana Lala: Eksplozivi në mes të Tiranës, e ka parë e gjithë bota se ka shpërthyer eksplozivi në mes të Tiranës. Është akt terrorist i pastër.

Artan Hoxha: Klodi kanë ardhur vrasës italianë, nuk e kapin dot.

Klodiana Lala: A nuk ju shqetëson kjo gjë?

Artan Hoxha: Është italian ekzekutori…

Sandër Lleshaj: Definicionet duhet të jenë korrekte. Ai nuk është akt terrorist. Ka një definicion për aktet terroriste./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Del video/ Ja momenti kur u ekzekutua 47 vjeçari shqiptar në një lokal në Brazil

Publikuar

-

Nga

Del videoja e vrasjes së 47-vjeçarit shqiptar Ilir Zelka para dy ditësh, teksa ishte duke ngrënë mëngjes në një restorant, në rajonin qendror të Sãn Paulos në Brazil.

Siç shihet nga videoja, Zelka në momentin që është ekzekutuar ka qenë ulur në restorant duke ngrënë. Autori i maskuar me bluzë të kuqe dhe kokore, e ka shigjetuar mirë Zelkën dhe më pas e ka qëlluar nga jashtë xhamit, teksa ai ka qenë duke shkruar në telefon.

Zelka reagon menjëherë, duke tentuar të fshihet poshtë karriges, ndërkohë që autori largohet me shpejtësi me motor, duke humbur gjurmët.

Ajo çfarë dihet është se Zelka ka qëndruar në një hotel që nga 20 nëntori dhe në bar-restorant Zurich, ku u vra duke ngrënë mëngjes, shkonte çdo ditë, derisa u ekzekutua në datën 1 dhjetor. Pronari i hotelit ku u vra Zelka, e ka përshkruar shqiptarin si person të frikësuar dhe që dukej sikur ruhej nga diçka.

Ngjarja e rëndë ndodhi rreth orës 11:10 (të datës 1 dhjetor) me orën lokale. Si pasojë e plagëve të rënda që ka marrë ai ka ndërruar jetë në spital. Sipas të dhënave 47-vjeçari rezulton se ka qenë pronar i një kompanie që jepte prona me qera, me seli në Pragë, Çeki. Saktësisht kompania mban ende mbiemrin e tij. Ai ishte bashkëpronar në kompaninë imobiliare “Zelka and Co.” së bashku me një tjetër preson.

LEXO EDHE:  Albin Kurti: I kam shkruar Edi Ramës, por nuk mora kurrë përgjigje

LEXO EDHE:  Krimet që tronditën 2017/ Nga vrasja e Cukut te masakra e Lushnjës

Kompaninë e ka hapur më 20 mars të vitit 2010 ndërsa në 9 mars 2019 është larguar nga kompania si bashkëpronar dhe si anëtar bordi. Sipas një përllogaritje të bërë në bazë të të dhënave të publikuara, kjo kompani arrinte vlerën 10 mijë dollarë.

Celulari i viktimës do të jetë një pistë kyçe në zbardhjen e ngjarjes. Nuk dihet nëse autori dhe viktima njiheshin me njëri-tjetrin apo nëse ai ishte paguar për të kryer vrasjen. PAsi ka kryer vrasjen autori është lrguar me motorin e tij./CNA.al.


 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Artan Hoxha plas “bombën”/ Rrëmbehet një person për kanabis në Peshkëpi

Publikuar

-

Nga

gazetari inevstigativ, artan hoxha

Gazetari Artan Hoxha ka bërë  një denoncim në emision, teksa ka qenë duke folur për krimininalitetin në Shqipëri.

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj tha se rastet e pengmarrjeve janë zbuluar, ndërsa Hoxha e mohoi këtë deklaratë dhe tha se para një muaji është zhdukur një person në Peshkëpi.

Gazetari theksoi në emisionin “Opinion” se shtetasi Elton Gucaj është rrëmbyer rreth një muaj më parë për shkak të kanabisit dhe nuk është gjetur.

LEXO EDHE:  Albin Kurti: I kam shkruar Edi Ramës, por nuk mora kurrë përgjigje

LEXO EDHE:  Letra drejtuar fqinjëve: “Mos bëni seks me zë të lartë”

Humbi njëri sivjet dhe nuk po e gjejmë dot, para një muaji që ka lidhje me kanabisin. Elton Gucaj është rrëmbyer në Peshkëpi dhe nuk është gjetur më”, nënvizoi ai./ CNA.al

LEXO TE PLOTE