Connect with Us

Nga Dua Lipa tek Maluma/ Lista e fituesve të MTV VMA-s 2020

Showbizz

Nga Dua Lipa tek Maluma/ Lista e fituesve të MTV VMA-s 2020

Publikuar

-

Mbrëmjen e kaluar është mbajtur një nga kompeticionet më të mëdha të muzikës. Edhe pse në kushte pandemie, MTV Video Music Awards u finalizua me sukses.

Artistët si Ariana Grande dhe Lady Gaga kryesuan listën e nominimeve me 9, 7 prej të cilave janë për bashkëpunimin e dyshes “Rain on Me”. Afër tyre u renditën Billie Eilish dhe The Ëeeknd me nga 6 nominime secili.

Ndryshe nga vitet e tjera, këtë herë MTV shtoi dy kategori të reja, në nder të muzikës së krijuar gjatë pandemisë: videoja më e mirë nga shtëpia dhe performanca më e mirë gjatë karantinës.

Kjo është lista e fituesve në MTV VMA

Videoja e vitit = The Weeknd – “Blinding Lights”

Artisti i vitit = Lady Gaga

LEXO EDHE:  Kandidatët e PD/260 emrat politikë në tavolinën e Bashës

Performanca më e mirë e karantinës = CNCO – Unplugged At Home

Videoja me regjinë më të mirë = Taylor Sëift – “The Man” – realizuar nga Taylor Sëift

Kinematografia më e mirë= Lady Gaga ëith Ariana Grande – “Rain On Me” – Cinematography by Thomas Kloss

Realizimi artistik më i mirë= Miley Cyrus – “Mother’s Daughter” –  realizuar nga Christian Stone

Efektet vizuale më të mira= Dua Lipa – “Physical” – realizuar nga EIGHTY4

Koreografia më e mirë= BTS – “On” – koreografia nga Son Sung Deuk, Lee Ga Hun, Lee Byung Eun

Editimi më i mirë= Miley Cyrus – “Mother’s Daughter” – realizuar nga Alexandre Moors, Nuno Xico./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Showbizz

“Në mendjen time…”/ Amarda Toska zbulon nëse do të rikthehet në ekran

Publikuar

-

Nga

“Në mendjen time...”/ Amarda Toska zbulon nëse do të rikthehet në ekran

Amarda Toska është një nga personazhet e shoëbizit shqiptar që i ka dedikuar shumë vite ekranit. Prej kohësh ajo nuk është më pjesë e ekranit por a është në planet e saj një rikthim apo e ka mbyllur përfundimisht me televizionin?

E ftuar në emisionin “Dua të të bëj të lumtur”, ajo është përgjigje që nuk ka hequr dorë përfundimisht nga ekrani por momentalisht i është përkushtuar projekteve të tjera të saj.

Në mendjen time nuk e kam mbyllur. Nuk them kam hequr dorë, por kam krijuar një rrugëtim me disa gjëra të mia dhe të them të drejtën nuk kam një shtysë aq të madhe sa të marr pjesë. Ose ndoshta dhe s’ka qenë projekti i duhur”, u shpreh ajo.

LEXO EDHE:  Alfred Peza: ‘Opozita e rrugës’ po bën sebep listat për të bllokuar procesin

LEXO EDHE:  Hidhet shorti për KED/PS kundër: Publikoni listat, konkurrencë e pandershme KLD-Prokurori

Kujtojmë se ditën e djeshme Ami ka festuar 39-vjetorin e lindjes ku ka marrë shumë surpriza nga Ermali dhe Joeli./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Rrëfehet Tea/ Nga historia me Beartin tek marrëdhënia që ka me Andin pas daljes nga emisioni

Publikuar

-

Nga

Rrëfehet Tea/ Nga historia me Beartin tek marrëdhënia që ka me Andin pas daljes nga emisioni

Tea Trifoni është kthyer në një nga personazhet më të përfolur të momentit. Ish konkurrentja e “Përputhen” ka qenë mbrëmjen e kaluar e ftuar në emisionin “Dua të të bëj të lumtur” ku ka rrëfyer historinë e saj me Beratin si dhe ka treguar se çfarë marrëdhënie ruan sot me Andin Shehin, ish konkurrentin e Përputhen, me të cilin bëri lojën dhe dolën çift nga emisioni.

Ajo është shprehur se historia e dashurisë me Beartin ka nisur që në momentin që ai është larguar nga emisioni dhe për këtë të gjithë e dinin.

Thonë që çudia më e madhe tri dit zgjat, por kjo e imja zgjati për 3 javë. Historia ime dhe e Beartit nisi pasi ai u largua nga programi dhe të gjithë e dinin këtë gjë, madje dhe vetë produksioni’, thotë Tea.

LEXO EDHE:  Kandidatët e PD/260 emrat politikë në tavolinën e Bashës

LEXO EDHE:  Kandidatët e PD/260 emrat politikë në tavolinën e Bashës

Ndërsa përsa i përket marrëdhënies që ka sot me Andin ajo është shprehur: “Andi është një mik i mirë i imi, asgjë më shumë. Publiku i gjerë kishte krijuar imazhin e tyre për mua, por unë nuk mund të zgjedh dashurinë e jetës sime në bazë të mendimeve të tyre. Falë ‘Përputhen’ gjeta partnerin e jetës sime e për këtë nuk pendohem”, shprehet më tej Tea./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Shpallet fituesi i Sanremo 2021/ Ermal Meta renditet i treti

Publikuar

-

Nga

Shpallet fituesi i Sanremo 2021/ Ermal Meta renditet i treti

Mbrëmjen e kaluar është mbajtur nata finale e festivalit të njohur, Sanremo 2021. Fituesi i këtij edicioni u shpall Maneskin me këngën “Zitti e buoni”.

Gara ishte shumë e fortë dhe në këtë garë vendine dytë e zuri Fedez e Francesca Michielin me këngën “Chiamami per nome”, ndërsa Ermal Meta u rendit në vendin e tretë me këngën “Un milione di cose da dirti”.

Në klasifikimin artistik, pa përfshirë atë të publikut, Ermali mbante vendin e parë dhe u vlerësua si kënga me tekstin më poetik.

LEXO EDHE:  “Gjithmonë iu ikën intervistave”/ Labi tregon kush është artistja më mendjemadhe në showbizz

LEXO EDHE:  Hidhet shorti për KED/PS kundër: Publikoni listat, konkurrencë e pandershme KLD-Prokurori

Por edhe pse në vendin e tretë nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Ermali shihet shumë i lumtur dhe falënderues./CNA.al

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ermal Meta (@ermalmetamusic)

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ermal Meta (@ermalmetamusic)

LEXO TE PLOTE