Connect with Us

Shëndeti, dashuria, puna dhe financat/ Horoskopi i muajit Shtator, 2020

Horoskopi

Shëndeti, dashuria, puna dhe financat/ Horoskopi i muajit Shtator, 2020

Publikuar

-

Dashi

Puna: Në shtator do të përjetoni një situatë në punë ose në biznesin tuaj që mund të çojë në ndonjë humbje, vonesë ose ndërlikime të tjera. Vështirë se do të ketë një surprizë në një situatë të tillë dhe ju keni përvojë të mjaftueshme për të reaguar në mënyrë adekuate. Sidoqoftë, vendimet e vështira nuk përjashtohen.

Dashuria: Në përgjithësi, momentet e vështira në shtator nuk duhet t’ju trembin. Ata vetëm do të pastrojnë disa gjëra në jetën tuaj për të bërë të mundur disa ndryshime. Në shtator mund të merrni lajme interesante ose të përjetoni ngjarje të lidhura me të kaluarën tuaj. Një person i rëndësishëm do të rikthehet në jetën tuaj.

Financat: Në shtator do të përjetoni një situatë në punë ose në biznesin tuaj që mund të çojë në disa humbje, vonesa ose ndërlikime të tjera. Tani është e mundur të keni marrëdhënie të ndryshme financiare me një burrë ose të punoni me burra.Në përgjithësi, momentet e vështira në shtator nuk duhet t’ju trembin. Ata vetëm do të pastrojnë disa gjëra në jetën tuaj për të bërë të mundur disa ndryshime.

Shëndet: Do të jeni energjik, dinamik, i pandalshëm . Dhe ju do të dëshironi të bëni afërsinë tuaj të ndjehen me njerëzit që ju doni, megjithë defektet dhe lëkundjet e humorit dhe pengesat në dialog.

Demi

Puna: Gjatë këtij muaji ju monitoroni zhvillimin e projekteve tuaja të filluara për të cilat keni ndarë burime kohe ose financiare. Është e mundur që një burrë i ri të shfaqet në rrethin tuaj të miqve, kolegëve, të afërmve, fqinjëve dhe të tjerët.

Dashuria: Do të kuptoni që lumturia dhe paqja juaj janë në duart tuaja. Për beqarët do të jetë një muaj plot fat. Do të keni mundësinë të gjeni dashurinë e jetës tuaj. Çiftet do të përjetojnë emocione të forta dhe do të jetë muaji i surprizave.

Financat: Zhvillimi i çështjeve tuaja financiare mund t’ju bëjë të lumtur, por asgjë nuk do të ndodhë vetë. Veprimet tuaja do të jenë të rëndësishme, por ato duhet të jenë të mençura dhe të arsyeshme sipas situatës specifike.Në Shtator do të keni një kohë të favorshme për të zgjidhur dokumente ose kontrata të një natyre financiare.Gjatë këtij muaji ju monitoroni zhvillimin e projekteve tuaja të filluara për të cilat keni ndarë burime kohe ose financiare.

Shëndet: Do të gëzoni një gjallëri të vazhdueshme që do t’ju lejojë të përfshiheni në aktivitetet tuaja të zakonshme. Sidoqoftë, ju mund të keni mungesë të duhur për t’u përkushtuar në palestrës veçanërisht sportit.

Binjakët

Puna: Nëse keni lindur nën shenjën e Binjakëve, në shtator do të përjetoni ngjarje të papritura, të bezdisshme dhe të paparashikueshme që lidhen me punën ose biznesin tuaj. Ky do të jetë një muaj i ngjeshur, i përgjegjshëm, i vështirë, kryesisht psikologjikisht dhe fizikisht, në kryerjen e detyrave tuaja profesionale. Çdo ndryshim dhe zhvendosje në këto fusha të jetës tuaj është e mundur.

Dashuria: Në shtator do të jeni në gjendje të merrni më shumë qartësi në lidhje me ndjenjat tuaja në një lidhje dashurie, por vetëm nëse doni të shihni zhvillimin e saj të vërtetë. Çdo iluzion që krijoni vetë ose dikush ju jep mund t’ju çojë në drejtimin e gabuar.Në këtë mënyrë ju mund t’i shkaktoni vetes vuajtje për shkak të shpresave joreale dhe të përjetoni një humbje të pakëndshme të kohës.

Financat: Ky muaj do të jetë bujar për ju në shumë mënyra. E gjitha do të varet nga pritjet tuaja, nga ato që mendoni se meritoni ose meritoni.Sa më realiste dhe praktike të shikoni jetën tuaj, aq më shumë të ngjarë keni për të arritur sukses të vërtetë.Surprizat tani do t’ju tregojnë se gjërat e mira në jetën tuaj kanë mënyrën e tyre për t’ju arritur.Paratë nuk ka gjasa të jenë një problem i madh këtë muaj nëse keni arritur të balanconi fondet tuaja.Mund të ketë tension mbi paratë që prisni të merrni në një mënyrë ose në një mënyrë tjetër.

Shëndet: Në dhjetë ditët e fundit do të jeni praktikisht të pandalshëm , për të mos përmendur edhe favoret astrale që do t’i pëlqejnë estetikës dhe bukurisë së lëkurës dhe flokëve.

Gaforrja

Puna: Gjatë këtij muaji, kini kujdes me pronat dhe punët e shtëpisë tuaj. Situatat ka të ngjarë të lindin që janë shumë të vështira për t’u zgjidhur në këtë fazë.Nëse jeni në proces riparimi ose ndërtimi, mos i detyroni situatat e drejtuara vetëm nga interesi juaj, sepse efekti i kundërt mund të ndodhë.

Dashuria: Nëse keni lindur nën shenjën e Gaforres në shtator do të jeni në gjendje të heqni qafe ndikimin negativ të një personi hipokrit ose ziliqar me të cilin keni qenë së bashku për arsye të ndryshme të jetës. Ka ardhur një kohë kur e kuptoni që një marrëdhënie e tillë vetëm ju krijon probleme dhe ju pengon zhvillimin.Gjatë këtij muaji do të zbuloni të vërtetën në lidhje me një intrigë ose një gënjeshtër që keni qenë viktimë e saj.

Financat: Gjatë këtij muaji, kini kujdes me pronat dhe punët e shtëpisë tuaj. Situatat ka të ngjarë të lindin që janë shumë të vështira për t’u zgjidhur në këtë fazë.Nëse jeni në proces riparimi ose ndërtimi, mos i detyroni situatat e drejtuara vetëm nga interesi juaj, sepse efekti i kundërt mund të ndodhë. Gjatë këtij muaji do të keni mundësi më të mira financiare ose një ide më të mirë të situatës suaj financiare deri në fund të vitit.

Shëndet: Këtë muaj do të shkoni në ulje-ngritje . Do të përjetoni disa momente në të cilat gjallëria do të jetë e mirë, por të tjera në të cilat nervozizmi dhe mendimet do të vjedhin forcë nga trupi dhe mendja .Ju do të keni nevojë për momente relaksimi dhe shumë përkëdhelje, për t’ju kushtuar mirëqenies tuaj. Vendoseni veten në qendër të vëmendjes, shkruan CNA.al.

Luani

Puna: Pritjet tuaja për zhvillimin e angazhimeve të paracaktuara dhe veprimeve të përbashkëta me kolegët ose partnerët e biznesit do të realizohen në mënyrën më të mirë.Shtatori do të jetë një kohë e mirë për të zhvilluar kontakte ose punë me burra.Gjatë këtij muaji do të jeni shumë më serioz në lidhje me planet dhe angazhimet e braktisura. Do të keni më shumë punë me dokumente, forma, kontrata dhe të gjitha llojet e dokumenteve.

Dashuria: Në dashuri do të jeni në gjendje të harmonizoni marrëdhënien tuaj, duke investuar më shumë ndjenja dhe arsye në stabilizimin e marrëdhënieve tashmë të krijuara ose në zhvillimin e marrëdhënieve të reja.

Financat: Gjatë këtij muaji mund të arrini një rritje të vogël të të ardhurave në familjen tuaj. Gjatë këtij muaji, jini më të kujdesshëm kur punoni me dokumente financiare. Mund të krijoni pengesa ose vështirësi të padëshiruara vetë.

Shëndet: Vitaliteti do të jetë në krye. Prandaj mund të praktikoni sport, të përfshiheni në jetën e përditshme pa hequr dorë dhe të ndiheni protagonistët e jetës tuaj. Nëse kujdeseni për pamjen e jashtme, Venusi në Luan do t’ju lejojë të kujdeseni për bukurinë tuaj ashtu siç dëshironi dhe me rezultate të shkëlqyera, të dukshme sidomos në lëkurë dhe flokë.

Virgjëresha

Puna: Shtatori do të jetë përgjithësisht një kohë e mirë për të përfunduar çështjet që kanë filluar tashmë. Disa prej tyre kanë kaluar tashmë nëpër vështirësi ose vonesa të ndryshme, për arsye përtej kontrollit tuaj. Është e mundur që njerëzit me biznes të bëjnë investime më të mëdha, të cilat do të kufizojnë buxhetin e tyre në një farë mase ose do të kërkojnë hua.

Dashuria: Shtatori do të jetë përgjithësisht një kohë e mire për të krijuar lidhje të reja. Duhet të çliroheni nga e shkuara në mënyrë që të mund të hapni sërish dyert e zemrës.

Financat: Shtatori nuk do të jetë një nga muajt më të suksesshëm për të arritur të ardhura ose fitime më të larta. Këshilla ime nuk është që ta përqendroni vëmendjen tuaj në këtë drejtim, por më tepër në cilësinë e detyrave dhe planeve tuaja.Është e mundur që njerëzit me biznes të bëjnë investime më të mëdha, të cilat do të kufizojnë buxhetin e tyre në një farë mase ose do të kërkojnë hua.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 21 Maj 2021

Shëndet: Prirje e vazhdueshme, por e qëndrueshme , e kënaqshme dhe mbi të gjitha, për t’ju lejuar të merrni pjesë në detyrat tuaja pa shtuar as edhe një gram.Do të ndiheni mirë, por nuk do të jetë një nga ato kohërat kur mund t’ju duket si një reklamë e gjallë për një pije energjike. Sport po , por pa teprime, shkruan CNA.al

Peshorja

Puna: Në Shtator, do të dilni me një ide ose do të merrni një propozim për një aktivitet të përbashkët me një mik, i cili do të duket joshës dhe plotësisht i realizueshëm.

Dashuria: Gratë e Peshores do të kenë tendencë të kenë dashuri më të ndritshme ose marrëdhënie intime. Ana materiale e jetës suaj do të jetë shumë e rëndësishme për rehatinë tuaj të brendshme. Pakënaqësitë e çdo lloji do të ndikojnë shumë në gjendjen shpirtërore.

Financat: Gjatë këtij muaji do të keni një sërë arsyesh gëzimi, të rëndësishme për disa arsye. Do të jetë shumë e rëndësishme të jesh në gjendje të shijosh gjërat e vogla në jetën tënde. Mos u lakmoni për gjëra të mëdha, për sukseset e mëdha, për shumë para, shijoni atë që ju jep fati!Problemet shtëpiake ose pronësore mund t’ju habisin papritur dhe të krijojnë tension afatshkurtër në shtëpinë tuaj.

Shëndet: Vitaliteti nuk do të jetë në kulmin e tij dhe energjitë tuaja mund të jenë në rritje . Ju do të keni nevojë për pushim, por mbi të gjitha qetësi dhe relaksim , sepse shumë nga ky zemërim do të jetë për shkak të nervozizmit.Zgjidhni angazhimet tuaja me kujdes, shmangni lodhjen.

Akrepi

Puna: Gjatë këtij muaji, angazhime më serioze janë të mundshme në lidhje me pronën ose shtëpinë në të cilën jetoni. Jini të kujdesshëm, të saktë, diplomatikë në zgjidhjen e ndarjeve në lidhje me trashëgiminë ose angazhime të tjera të ngjashme.

Dashuria: Jeta juaj e dashurisë në shtator do të varet tërësisht nga emocionet dhe gjendjet shpirtërore të partnerit tuaj. Shprehjet e xhelozisë ose keqkuptimeve që mund të shkaktojnë konflikte ose ftohje të marrëdhënies tuaj nuk përjashtohen. Burrat akrep do të marrin vëmendje dhe dashuri të mjaftueshme nga gratë në jetën e tyre. Ju vetë do të jeni bujar ndaj tyre, por mos u teproni me ndjenjat, duke i shndërruar ato në ato si ato janë tuajat Gratë do të jenë po aq emocionuese dhe bujare, por sipas seksit të kundërt. Gëzimi juaj këtë muaj do të jetë gëzimi në sytë e të dashurve tuaj.

Financat: Nëse jeni të përfshirë në një gjykatë ose çështje juridike të një natyre financiare, mund të prisni një zhvillim të favorshëm, por këto gjëra nuk do të përfundojnë saktësisht këtë muaj. Gjatë këtij muaji, angazhime më serioze janë të mundshme në lidhje me pronën ose shtëpinë në të cilën jetoni. Jini të kujdesshëm, të saktë, diplomatikë në zgjidhjen e ndarjeve në lidhje me trashëgiminë ose angazhime të tjera të ngjashme.

Shëndet: Vitaliteti do të jetë i matur dhe do t’ju lejojë të kujdeseni për çështjet tuaja personale dhe të biznesit pa probleme.Por mbi të gjitha do të dëshironi të përmirësoni pamjen tuaj , të angazhoheni në sport dhe të merrni vëmendjen në të gjitha fushat që do të shërbejnë për të arritur qëllimin tuaj .

Shigjetari

Puna: Nëse keni lindur nën shenjën e Shigjetarit, një nga gjërat më të rëndësishme që ju jepen në Shtator është një shans dhe fat për të zgjidhur probleme të rëndësishme që lidhen në një farë mënyre me shtëpinë ose pronën që posedoni. Tani rrethana të ndryshme do t’ju ndihmojnë të zgjidhni problemet pronësore ose materiale.

Dashuria: Në shtator do të përjetoni momente të lumtura ose një ngjarje të rëndësishme që lidhet me një grua. Surprizat këtë muaj do të jenë të larmishme. Do të përballeni me një person mjaft të rëndësishëm nga e kaluar, i cili do të trazojë sërish ndjenjat tuaja.

Financat: Nëse keni lindur nën shenjën e Shigjetarit, një nga gjërat më të rëndësishme që ju jepen në Shtator është një shans dhe fat për të zgjidhur probleme të rëndësishme që lidhen në një farë mënyre me shtëpinë ose pronën që posedoni. Tani rrethana të ndryshme do t’ju ndihmojnë të zgjidhni problemet pronësore ose financiare.

Shëndet: Shtatori do të ngrihet ngadalë edhe për sa i përket gjallërimit .Por pavarësisht fillimit të vështirë, pasi do të rikuperoheni mirë dhe mund ta mbaroni muajin të pandalshëm dhe energjik .Ndërkohë, çështjet e bukurisë dhe estetikës gjithashtu do të favorizohen nga yjet.

Bricjapi

Puna: Shtatori mund të jetë një muaj shumë i suksesshëm, me shanse për rritje dhe përparim.Një artikull apo sugjerim i lajmeve këtë muaj do t’ju bëjë të mendoni seriozisht dhe plotësisht përpara se të jepni një përgjigje.

Dashuria: Jeta juaj e dashurisë do të jetë e shqetësuar, me përvoja të ndryshme emocionale. Është e mundur të përjetoni një krizë të shkurtër në marrëdhënien tuaj, e cila do të tregojë se sa të forta ose reale janë ndjenjat dhe dëshirat tuaja. Një lidhje e vjetër dashurie ose martese mund t’ju ​​sjellë pak ankth.

Financat: Gjatë këtij muaji do të keni marrëdhënie financiare të rëndësishme ose interesante me një grua.Shtatori do të jetë një muaj i mbarë për të gjetur burime të reja të ardhurash në familje.

Shëndet: Shumë nervozizëm dhe shumë mendime në mendjen tuaj : kjo është arsyeja e rënies së mundshme dhe të shpeshtë në energjinë tuaj.Përkundër kësaj, falë fuqisë tuaj të vullnetit dhe gjallërimit të matur, do të jeni në gjendje të kryeni rutinën tuaj pa probleme .

Ujori

Puna: Gjatë këtij muaji do të entuziazmoheni për realizimin profesional të një të ri nga familja juaj, i cili mund të studiojë ose të punojë në një qytet ose vend tjetër.Në përgjithësi, në Shtator do të keni më së shumti kontakte me persona më të rinj se ju. Disa nga këto kontakte do të lidhen me punën ose projektin tuaj aktual me të cilin jeni angazhuar.

Dashuria: Burrat do të bëjnë njohje dhe kontakte të reja, me përfaqësuesit e shenjës tokësore që janë shumë të rëndësishme. Beqarët do të kenë mundësojnë të takojnë njerëz interesant, ndërsa çiftet duhet të zhvillojnë më shumë eksperiencat intime.

Financat: Financiarisht, do të keni të ardhura të mira. Mundësitë për të reja do të shfaqen, varësisht nga ambicia dhe aktiviteti juaj personal. Shpenzimet tuaja do të jenë të larta, kështu që planifikoni mirë buxhetin tuaj.

Shëndet: Vitaliteti do të jetë në krye.Jo vetëm kaq: do të shkoni nga e mira në më të mirë, në kuptimin që nga një fazë e parë, shumë e gjallë dhe e favorshme, do të kaloni në një fund të mahnitshëm të muajit me vjeshtë që do t’ju shohë të etur për të luajtur sport dhe për t’u rikthyer në formë.

Peshqit

Puna: Në shtator do të zhvilloni një takim për të cilin do të keni pritshmëri të mëdha. Premtimet që do t’ju jepen ka shumë të ngjarë të jenë të paplotësueshme ose hipokrite. Kini kujdes nëse mbështeteni në to për të zhvilluar planet tuaja.

Dashuria: Ky muaj në përgjithësi do t’ju sjellë emocione dhe gjendje shpirtërore shumë të kundërta.Ato do të ndikojnë shumë në jetën tuaj emocionale, martesën ose familjen.Ndarjet e përkohshme (për një ditë, dy ose pak më shumë për arsye të ndryshme) ose konfliktet me ish-partnerët janë të mundshme.Në Shtator do të zhvilloni një takim për të cilin do të keni pritshmëri të mëdha. Gjatë këtij muaji, ju mund të jeni i bezdisur ose i mërzitur nga ndërhyrja e dikujt në jetën tuaj personale ose marrëdhëniet profesionale.

Financat: Në shtator do të zhvilloni një takim për të cilin do të keni pritshmëri të mëdha. Ky takim do të jetë burimi i madh për financat tuaja. Gjithashtu do të fitoni të ardhura shtesë nga burime të tjera.

Shëndet: Natyrisht që mirëqenia juaj do të varet nga sa mirë keni qenë më parë, nëse keni probleme të mëparshme etj. Nëse nuk ka asnjë nga këto dhe ju keni qenë të kujdesshëm për shëndetin tuaj, nuk do të ketë asnjë lajm./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë java e ardhshme për të dashuruarit?

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë java e ardhshme për të dashuruarit?

Dashi

Ju jeni mjaft i sigurt se nuk keni alternativa të tjera këtë javë, të cilat mund t’ju ndihmojnë të merrni një vendim që i kënaq të gjithë, dhe në vend të kësaj ka një rrugëdalje. Thjesht zgjidhni atë që ju bën të lumtur.

Demi

Ju mund të ndiqni rrugë të ndryshme, krahasuar me atë që është bërë më parë, por ju e dini se cila do të jetë pasoja e secilës, kështu që ju mbetet juve të zgjidhni. Mund ta rigjeni të kaluarën ose të shkoni në të ardhmen.

Binjakët

Herët ose vonë do të duhet të ndërmarrësh hapin më të gjatë, si për të kuptuar nëse mund ta bësh, ashtu edhe për të provuar veten dhe për të kapërcyer pengesën tënde më të madhe. Mos u fsheh pas frikës.

Gaforrja

Nëse doni t’i vërtetoni dikujt diçka, tani është koha ta bëni. Nëse duhet të merrni një vendim, nëse duhet të lini mënjanë hezitimet dhe dyshimet tuaja , nuk mund të jeni gati tani. Rrallë do të ketë mundësi të tjera.

Luani

Në javën e ardhshme, ju mund të dëshironi të konsideroni të qenit të sinqertë gjatë gjithë rrugës me njerëzit që ju pëlqen , njerëzit me të cilët po dilni dhe ata që sapo keni takuar , duke zbuluar ndjenjat tuaja ndërsa i përjetoni.

Virgjëresha

Ka disa situata që do të kërkojnë mbështetjen tuaj këtë javë, të cilat do t’ju lënë mjaft të impresionuar, nga mënyra se si do të jeni në gjendje të dilni nga ajo, kjo falë afërsisë së atyre që doni dhe që ju duan.

Peshorja

Java do të jetë shumë interesante, të kujdeseni për veten dhe ëndrrat tuaja, për ndjenjat e humbura, për ato që gjenden përsëri, por edhe për ata që ende rezistojnë pavarësisht nga koha që ka kaluar.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 21 Maj 2021

LEXO EDHE:  Si të arrini objektivat tuaja? Mësoni të përdorni forcën e vullnetit

Akrepi

Të gjitha planet tuaja për javën do të duhet të shoqërohen nga disa momente pauzë, për t’i dhënë hapësirë ​​dhe konsideratë njerëzve që janë afër jush, nëse ata janë një pjesë integrale e jetës tuaj, nëse ata po bashkohen vetëm me të.

Shigjetari

Të gjitha hezitimet që keni pasur në javët e kaluara janë zhdukur, falë një ndërgjegjësimi më të mirë për veten dhe për njerëzit që janë pranë jush. Ju keni reflektuar saktë në marrëdhëniet tuaja, kështu që mund të jeni krenar për veten tuaj.

Bricjapi

Ju mund të dëshironi të merrni në konsideratë ndryshimin e disa gjërave në marrëdhëniet tuaja këtë javë për t’i bërë ato edhe më të gazuar. Jeni mirë në rrugën tuaj për projekte të reja, por gjithashtu duhet t’i hidhni një sy jetës së përditshme.

Ujori

Është mirë të jesh në gjendje të thuash se ke frikë nga ndjenjat që po ndjen , sepse kjo do të thotë që diçka e fortë po të merr. Për të qenë në gjendje t’i kodoni ato, gjithçka që duhet të bëni është të flisni rreth tyre dhe të kërkoni përgjigje atje ku nuk i prisni.

Peshqit

Edhe nëse gjërat po bëhen më të qarta për ju, nuk ka domosdoshmërisht kaq shumë mundësi për të treguar dashurinë tuaj ndaj dikujt, prandaj është më mirë të mos mendoni dy herë kur të krijohet mundësia./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi javor, 13-20 Qershor/ Parashikimi i yjeve përsa i përket punës

Publikuar

-

Nga

Horoskopi javor, 13-20 Qershor/ Parashikimi i yjeve përsa i përket punës

Dashi

Nëse keni lindur nën shenjën e Dashit, këtë javë mund të keni një larmi planesh ose angazhimesh që mund të lidhen me familjen tuaj, miqtë ose marrëdhëniet e biznesit me njerëz nga distanca të ndryshme.Ngjarje të ndryshme këtë javë mund t’ju kërkojnë të merrni një vendim të rëndësishëm. Kjo do të jetë një javë e mbara për të ndërmarrë hapa konkretë drejt një ndryshimi që nuk ka qenë në planet tuaja deri më tani.

Demi

Në karrierën tuaj, ngjarjet e javës do të kontribuojnë në zhvillimin e suksesshëm të biznesit në internet, biznesit në shtëpi ose biznesit familjar.Disa prej jush mund të diskutojnë për një ide të re biznesi që mund të jetë premtuese dhe e suksesshme.

Binjakët

Gjatë kësaj jave do të keni mundësinë të tregoni veten dhe aftësitë tuaja. Mos u ndrydhni, është momenti që do të vendosë fatin tuaj dhe karrierën.

Gaforrja

Nëse po udhëtoni këtë javë, jini shumë të kujdesshëm me dokumentet personale dhe gjithçka tjetër që do të përcaktojë suksesin e këtij udhëtimi. Do të jetë një udhëtim që do të ndikojë shumë në karrierën tuaj.

Luani

Nëse keni lindur nën shenjën e Luanit, këtë javë do të jeni të lumtur të arrini rezultate konkrete të angazhimeve tuaja, të cilat i keni filluar disa muaj më parë.

Zhvillimi i tyre i favorshëm këtë javë mund të jetë për shkak të shfaqjes së rrethanave të reja, ose marrjes së ndihmës nga njerëz të rëndësishëm.

LEXO EDHE:  Nëse keni pranë një person të shenjës së Dashit, mos e largoni kurrë nga jeta juaj

LEXO EDHE:  Keni të drejtë të gëzoheni!/ Ja kush është shenja e horoskopit fatlume e kësaj jave

Virgjëresha

Java do të jetë sfiduese për ata prej jush që duhet të marrin vendime të rëndësishme për ndryshime. Ngjarjet e këtyre shtatë ditëve do t’ju japin mësime dhe njohuri të rëndësishme për jetën.

Peshorja

Këtë javë jo vetëm që do të keni më shumë punë në shtëpi, por edhe në punë. Jini të mirëorganizuar dhe mos i shtyni detyrat tuaja për nesër!

Akrepi

Gjatë javës do të keni një bisedë ose takim me një person i cili do të rëndohet nga shumë probleme personale ose profesionale. Ju nuk ka gjasa t’i ndryshoni ose t’i zgjidhni ato, pasi ato janë rezultat i gabimeve serioze nga e kaluara e afërt.

Shigjetari

Do të jeni mjaft të angazhuar me punë. Jo vetëm në vendin tuaj të punës por edhe në shtëpi.

Bricjapi

Nëse keni lindur nën shenjën e Bricjapit, keni këtë javë shumë ditë të ngarkuara. Do të lindin detyra që do të kenë një afat të shkurtër.

Ujori

Java do të jetë e favorshme për zgjidhjen e një çështje ligjore ose gjyqësore.Këtë javë mund të habiteni nga informacioni që do të zbulojë disa detaje në lidhje me një ngjarje nga e kaluara juaj.

Peshqit

Gjatë këtyre shtatë ditëve ju do të konsideroni ide dhe plane të ndryshme dhe do të përpiqeni të përfundoni çdo detyrë ditore pa vonesë. Arsyeja për këtë do të jetë në ndërgjegjësimin për rëndësinë e tyre dhe kohën e kufizuar për zbatimin e tyre./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi, e Shtunë, 12 Qershor 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 11 qershor 2021

Dashi

Kjo ditë që keni përpara do t’ju përshtatet, por nuk duhet të prisni mrekulli. Tani është koha e shërimit. Në javët në vazhdim ju do të rivendosni harmoninë në energjitë tuaja dhe do të rigjeni mënyrën më të mirë të jetesës. Aspekti juaj emocional gjithashtu merr një zgjidhje.

Demi

Ndoshta do të duhet të zgjoheni dhe të bëni më shumë përpjekje se zakonisht për të shpëtuar nga zakonet tuaja të vjetra. Do të befasoheni këndshëm nga ajo që ndodh sot. Energjia planetare e bën një ngjarje, ndoshta të lidhur me karrierën tuaj, në diçka shumë më interesante, pasi zbuloni se dikush në veçanti ju tërheq për shkak të pasionit dhe angazhimit të tij.

Binjakët

Energjia astrale e sotme do të thotë që mund të ketë një diskutim ose një takim të rëndësishëm virtual që ju njofton për praninë e dikujt shumë të veçantë. Sa më shumë përpara dhe të drejtpërdrejtë të jeni në lidhje me idetë tuaja, aq më shumë do t’u bëjë përshtypje të tjerëve.

Gaforrja

Nuk ka kuptim të fshiheni sa i përket një personi të veçantë. Konfigurimi aktual astral nënkupton që ai person është mëse i vendosur për të folur me ju, pasi ai ka një sens të brendshëm që të dy do të shkonit shumë mirë së bashku. Tregoni guxim dhe bëni një hap para. Tani për tani, nuk keni asgjë për të humbur.

Luani

Aspekti aktual e bën jetën tuaj sentimentale shumë më emocionuese dhe aventureske. Ju keni më shumë të ngjarë të takoni një kandidat të përsosur romantik, nëse përfshiheni në çështje që lidhen me botën e akademisë. Filloni të flisni me dikë me të cilin ndjeni atë raport të menjëhershëm. Gjërat mund të përparojnë shpejt nga këtu.

Virgjëresha

Ju nuk mund ta vlerësoni energjinë përreth nëse ndiheni disi dembelë ose të qetë. Aspekti aktual do të thotë që partneri juaj romantik dëshiron veprim. Partneri duhet të ndiejë se po bëni dhe po arrini diçka të dobishme. Prandaj, çohuni nga divani dhe përfshihuni, dilni dhe bëni një aventurë së bashku nëse jeni në gjendje.

LEXO EDHE:  Keni të drejtë të gëzoheni!/ Ja kush është shenja e horoskopit fatlume e kësaj jave
LEXO EDHE:  Horoskopi sipas astrologut italian/ Si do të jetë dita e sotme për të gjitha shenjat e zodiakut

Peshorja

Energjitë planetare aktivizojnë jetën tuaj shoqërore në masën që ju të pyesni veten se çfarë po ndodh. Një takim i rastësishëm në internet mund të jetë me fat për sa i përket romancës, megjithëse mund të mos e njihni menjëherë këtë potencial te personi që takoni.

Akrepi

Ju mund të ndjeni se dikush po përpiqet t’ju shtyjë më shpejt në një marrëdhënie. Rreshtimi i planetëve krijon një atmosferë shumë energjike në të cilën ata që janë mjaft të vendosur e kanë të vështirë të durojnë ndonjë pengesë. Sa i përket aspektit financiar, sot mund të hasni në ndonjë vështirësi.

Shigjetari

Energjia e sotme astrale ju bën të veproni dhe të ndjeheni si një milioner. Nëse kohët e fundit keni filluar një marrëdhënie të re, që është ende në atë fazë emocionuese dhe pasionante, atëherë prisni që sot ta rrisni edhe më shumë ritmin. Nëse jeni duke kërkuar romancë, atëherë do ta gjeni kudo.

Bricjapi

Dashuria është e zjarrtë, me energjitë e sotme planetare. Nëse jeni duke biseduar me video me dikë për herë të parë, atëherë të dy do ta dini menjëherë se ajo që keni midis jush është shumë më tepër sesa një çështje e rastësishme. Ju gjithashtu e dini që do të zgjasë shumë më gjatë se disa javë të shkurtra.

Ujori

Ju mund të jeni të ndjeshëm, por edhe këmbëngulës. Valët që keni përjetuar javët e fundit vetëm sa kanë forcuar vendosmërinë tuaj. Sidoqoftë, do të duhet të jeni të kënaqur me këtë periudhë. Javët në vazhdim do të jenë shumë më të qeta. Përdorni kohën për të rimarrë në kontroll jetën tuaj sentimentale.

Peshqit

Ndoshta javët e fundit ju bëjnë përshtypje si një nga periudhat më intensive të këtij viti. Ju me siguri do të pranoni që çdo gjë që lidhet me punët e zemrës ishte e pajisur me një kuptim të thellë dhe të qëndrueshëm. Tani është koha për një pushim fizik dhe psikologjik në mënyrë që t’ju lejojë të integroni plotësisht përvojat tuaja.

LEXO TE PLOTE