Connect with Us

Zjarri “përpin” disa hektarë pisha/ Ndërhyhet me helikopter në Patos, Mallakastër dhe Roskovec

Kronika

Zjarri “përpin” disa hektarë pisha/ Ndërhyhet me helikopter në Patos, Mallakastër dhe Roskovec

Publikuar

-

Zjarri “përpin” disa hektarë pisha/ Ndërhyhet me helikopter në Patos, Mallakastër dhe Roskovec

Disa vatra zjarri janë regjistruar në zonën e fshatit Drenie mes 2 bashkive Roskovec dhe Mallakastër dhe në Patos.

Mësohet se zjarri është përhapur me shpejtësi dhe ka djegur disa hektarë me pisha.

Ndërhyrja e forcave zjarrfikëse ishte e pamundur për shkak të terrenit të thyer, ndaj është dashur të ndërhyhet me helikopter.

Forcat e Armatosura kanë nxjerrë në terren helikopterin “Cougar”, i cili po punon për vënien e flakëve nën kontroll.

LEXO EDHE:  Zjarret drejt përmirësimit/ Brenda 24 orëve 8 vatra, ja qarqet

Ndërkohë, raportohet se zjarri ka përfshirë pyllin prej tre ditësh dhe rrezikon disa banesa të banorëve aty pranë./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Kronika

Hidhet nga kati i pestë/ Humb jetën 56 vjeçari në Fier

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur paraditen e sotme në Fier.

Dyshohet se një person është vetëhedhur nga kati i pestë i pallatit dhe ka ndërruar jetë shtetasi

“Sot rreth orës 10:30, në lagjen “Kryengritja”, Fier, dyshohet se është vetëhedhur nga kati i pestë i pallatit dhe ka ndërruar jetë shtetasi P. Sh., 56 vjeç, i cili vuante nga probleme të shëndetit mendor. Grupi hetimor po kryen veprimet proceduriale për zbardhjen e plotë të ngjarjes”, njofton policia./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Foto-Shkrumbohet një makinë në Tiranë

Publikuar

-

Nga

Një makinë është shrkumbuar nga flakët sot në Tiranë

Mësohet se ngjarja ka ndodhur pranë qendrës “Kristal”, ndërsa nuk ka persona të lënduar. Mjeti tip “Benz A Class”, me targa AA 110 GT është përfshirë nga flakët dhe me gjithë ndërhyrjen e zjarrikësve është djegur plotësisht.

Policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

I shpallur në kërkim për dy vepra penale/ Arrestohet 47 vjeçari

Publikuar

-

Nga

I shpallur në kërkim për dy vepra penale/ Arrestohet 47 vjeçari

Policia e Tiranës ka vënë në pranga një 47 vjeçar i cili ishte shpallur në kërkim për veprën penale “Armëmbajtje pa leje” dhe “Përkrahja e autorit në krim”.

Sekuestrohen 1 armë zjarri dhe municion luftarak.

Në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim kombëtar dhe vënien e tyre përpara përgjegjësisë penale, nga shërbimet e Komisariatit Nr. 4, në bashkëpunim me shërbimet e Komisariatin e Policisë Nr. 5, u bë kapja dhe ekzekutimi i urdhrit të ndalimit për shtetasin A. K.,. 47 vjeç, të cilit Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprat penale “Armëmbajtja pa leje” dhe “Përkrahja e autorit në krim”.

Ky shtetas, më datë 19.01.2021, ka marrë dhe ka fshehur armën e zjarrit me të cilën shtetasi S. T. (i arrestuar po në atë datë) ka kanosur shtetasin P. Ll.

LEXO EDHE:  Zjarri në Peqin/ Dëmtohet rrjeti elektrik, rrezikohen banesat

LEXO EDHE:  Digjet makina e shefit të paraburgimit në Vlorë/ Automjeti shkrumbohet totalisht

Gjatë kontrollit fizik, shtetasit A. K. iu gjet dhe u sekuestrua arma e zjarrit e dyshuar e përdorur në ngjarjen e datës 19.01.2021, si dhe disa fishekë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme./CNA.al

LEXO TE PLOTE