Connect with Us

Video-“O kryemashtrues, nxjerr familjet që po vdesin për bukë”/ Ramës i dështon propaganda, “masakrohet” nga qytetarët

Politikë

Video-“O kryemashtrues, nxjerr familjet që po vdesin për bukë”/ Ramës i dështon propaganda, “masakrohet” nga qytetarët

Publikuar

-

Video-“O kryemashtrus, nxjerr familjet që po vdesin për bukë”/ Ramës i dështon propaganda, “masakrohet” nga qytetarët

Në vijim të ritualit të tij të përditshëm, kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm ka përshëndetur ndjekësit e tij në rrjetet sociale duke publikuar një video, që sipas tij tregon një nga punët e “mëdha” që pretendon se po bën qeveria e tij.

Në videon e publikuar nga Rama mëngjesin e sotëm, pretendon se po tregon zhvillimin e sektorit të bujqësisë gjatë qeverisë së rilindjes.

“Mirëmëngjes dhe me këtë videokartolinë nga fshati mes të shkuarës e të ardhmes, ju uroj një ditë të mbarë”-shkruan Rama.

Por, pas këtij postimi, qytetarët kanë shpërthyer në komente dhe kritika të forta në drejtim të kryeministrit Edi Rama, duke theksuar se nuk i besojnë më propagandës boshe të tij.

Qytetarët shprehen se projektet janë vetëm HD me kompjuter, ndërsa realiteti është krejt ndryshe.

Po ashtu disa qytetarë ngrejnë shqetësimin për braktisjen e fermerëve dhe sipas tyre prodhimet ose mbesin pa shitur ose shiten nën kosto.

“Mirmengjes !Shqiperia punon tokën por prodhimet po shiten nën kosto. Edhe pse jane cilesia e pare qepa dhe patatja kanë ngelur pa shitur ne Korcë. Dhe ato pak qe po shiten, cmimi i tyre eshte 50 lek te vjetra nen kosto. Ështe viti i dyte rresht ky qe qepa dhe patatja po ngelet pa shitur”-shkruan një qytetar.

LEXO EDHE:  PD sulmon Ramën/ Zbulohet skandali në spitalin e Fierit

Më tej, një tjetër qytetar shrkuan “Vetem ne sistemin komunisti me koperativa bujqesore jepeshin pamje te tilla dite per dite per te treguar arritjet e medha qe as buken e misrit nuk realizonin dot. Propagande e madhe per ndertimin e socializmit qe su ndertua kurre boll me kete propagande se seshte merite e qeverise por e vete popullit”.

Ndërsa një qytetar tjetër shkruan “Hahahaaa. “Arritje” e madhe. Sa e sa te tilla jane reslizu nga “arkitekti” i rilindjes por ne 3D ama. Bravo!”

Gjithashtu një qytetar shkruan “O kryemashtrus ,mos nxierr gjera pa lidhje ,por nxierr familjet qe po vdesin per bukë”.

Më poshtë disa nga komentet:

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Zbehet” roli i Rinasit/ Belinda Balluku: Aeroporti i Vlorës do jetë kryesori

Publikuar

-

Nga

“Zbehet” roli i Rinasit/ Belinda Balluku: Aeroporti i Vlorës do jetë kryesori

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, e pranishme në studion e “Ilva Now”, komentoi projektet ndërtuese për aeroportet e vendit. Ajo theksoi se qeveria shqiptare synon ta kthejë Aeroportin e Vlorës në aeroportin kryesor të Shqipërisë.

“Në Vlorën synojmë ta kthejmë në aeroportin kryesor të Republikës së Shqipërisë. Vlora do të ndërtohet me gjatësi tjetër piste. Tirana dhe Vlora do të jenë në garë me tyre, dhe kjo do të sjellë shërbime më të mira. Padyshim të gjitha këto që shkojnë në benefit të qytetarëve”, tha ajo.

Ajo gjithashtu u ndal edhe tek aeroporti i Kukësit, që sipas Ballukut është konceptuar që të shërbejë si aeroport rajonal, përfitues i të cilit do jenë jo vetëm kuksianët që ndodhen në emigracion, por edhe qytetarët nga Kosova. Më tej, znj, Balluku shtoi se aeroporti i Sarandës është menduar të jetë një aeroport sezonal, që në thelb do ti shërbejë sektorit të turizmit.

“Aeroporti i Kukësit është aeroport rajonal, nuk ndërtohet vetëm për Shqipërinë, por edhe për Kosovën, sepse me të vërtetë është Prishtina, por banorët e Ferizajt kanë më afër Kukësin.Është një aeroport për nevojat e asaj zone. Nëse ajo zonë ka emigracion, ato destinacione do të mbulojë. Aeroporti i Sarandës është aeroport sezonal që do të akomodojë nevojat e fluturimeve të posaçme, dhe flurimet do të jenë nga Prilli deri në tetor. Janë bërë të gjitha me studime”,  shtoi ajo.

LEXO EDHE:  “Këshilla e Berishës”/ Basha jep përgjigjen epike

LEXO EDHE:  “Shqiptarët nuk i blen dot”/ Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar paralajmëron Ramën: Do të takohemi

Gazetari Neritan Sejamini u shpreh i bindur se aeroporti i Vlorës nuk ka për t’u ndërtuar kurrë.

“Aeroporti i Vlorës nuk ka për t’u bërë kurrë”, tha ai.

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Kontrata për inceneratorët u bë brenda ditës”/ Ahmetaj: Janë katër muaj punë

Publikuar

-

Nga

“Kontrata për inceneratorët u bë brenda ditës”/ Ahmetaj: Janë katër muaj punë

Ministri i Shtetit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj, u pyet mbrëmjen e sotme lidhur me kontratën e inceneratorëve, e cila sipas gazetarit Mentor Kikia është bërë brenda një dite.

Ahmetaj tha se kontrata nuk ëhstë bërë brenda një dite, ndërsa pretendon se është hartuar dhe negociuar për një afat kohor prej 4 muajsh.

Ai dekaroi në emisionin “Opinion se ditën e hartimit janë paguar 5.57 milionë euro pa TVSH, ndërsa impianti bën 21.6 milionë euro pa TVSH.

“Procedura ka filluar më 11/8 dhe që atë ditë ka filluar një procedurë në Ministrinë e Mjedisit, që kulmon më 16 dhjetor 2014. Fakti është që në 16 janë mbyllur procedurat. Kontrata nuk është negociuar për një ditë, ka ardhur dhe është paraqitur në ministri, është diskutuar, është çuar për aprovim në Këshillin e Ministrave. Të gjitha këto janë konseguencë e 4 muajve punë në emergjencë. Një qeveri që vendos të pastrojë plehrat, dhe do vazhdojë t’i pastrojë edhe në mandatin e tretë, ditën e parë foli me qytetarin e Elbasanit. Nuk është një ditë punë, është kulmimi i katër muajve punë. Duhet të çmontojmë një gënjeshtër. Nuk u hartua dhe negociua kontrata brenda një dite, por ishin 4 muaj punë. Ditën e hartimit janë paguar 5.57 milionë euro pa TVSH, ndërkohë që impianti bën 21.6 milionë euro pa TVSH.

LEXO EDHE:  Zbulohen ushtarët e Bashës/ Bombarduan Ramën me komente në “Porta a porta”

LEXO EDHE:  Berisha: Edi Rama grabiti sipërfaqet e gjelbërta të Tiranës

Ky është një investim publik. Në periudhën që privati ka ndezur veprën dhe e ka kolauduar ka marrë nga buxheti i shtetit 5.57 mln euro dhe ka paguar 21.6 mln euro. Vërtetojeni këtë që them unë dhe nëse nuk është kështu, atëherë unë nuk e di çfarë do bëj. Ky është një partneritet publik-privat tipik, ku ditën që është dorëzuar aseti, dhe që funksionon, atë ditë gjithë aseti kushtonte 21.6 milionë euro, të cilat janë investuar nga privati, i cili nga shteti ka marrë deri në atë ditë 5.57 mln euro, pra gati ¼ më pak të këtij investimi. Autoriteti Kontraktor, që është Ministria e Mjedisit, ka paguar me firmë deri më atë ditë 5.57, dhe entiteti ka investuar gjithë asetin”, tha Ahmetaj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Basha ka 7 vite që dështon”/ Kulluri: Në listën e PD, kandidatë që kanë punuar për përçarjen e partisë

Publikuar

-

Nga

“Basha ka 7 vite që dështon”/ Kulluri: Në listën e PD, kandidatë që kanë punuar për përçarjen e partisë

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Edvin Kulluri, është i ftuar mbrëmjen e sotme në “Repolitix” ku komentoi listën e kandidatëve për deputetë nga demokratët.

Kulluri tha se lista e PD-së do të jetë më keq se lista në vitin 2017. Gjithashtu ai tha se disa prej deputetëve në listën e 2017 kanë punuar për përçarjen e PD-së.

“Lista e ardhshme do të jetë më keq. Me disa përjashtime, 80 përqind e listës së 2017 ishte katastrof. Këtë herë do jetë më keq. Ne kemi përjetuar regjimin komunist në Shqipëri.

Degradimi demokratik do të jetë më i keq. Sa më shumë masivizon garën, aq më shumë ndriçon kryetarin.

LEXO EDHE:  Videomontazhi/ Bardhi i kthehet Ramës: Po përpiqet të heqë vëmendjen nga dështimet

LEXO EDHE:  Ndryshon Kodi Civil/ Fshirja e komenteve fyese nga mediat online do të jetë detyruese

Po ky që ka 7 vite që dështon, çfarë do të ndriçojë. Nuk më vjen keq fare për këta figura. Në atë listë kanë kontribuar për përçarjen e PD-së. Kanë qenë bashkëpunëtorë të hapur të Ramës. Janë njerëz që i kanë thënë marshalla djegies së mandateve. Zëvendësimi i tyre me disa të tjerëve, nuk ndryshon asgjë. Lista do të jenë ripërsëritje të anonimatit” ,tha Kulluri./CNA.al

LEXO TE PLOTE