Connect with Us

Ndarja nga jeta e ish-ministrit Kondi/ Gjykata e Lartë mesazh ngushëllimi

Sociale

Ndarja nga jeta e ish-ministrit Kondi/ Gjykata e Lartë mesazh ngushëllimi

Publikuar

-

Ndarja nga jeta e ish-ministrit Kondi/ Gjykata e Lartë mesazh ngushëllimi

Gjykata e Lartë ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të ish-ministrit të Drejtësisë, juristit dhe avokatit Thimjo Kondi.

Gjykata e Lartë kujton se Kondi ka ushtruar detyrën e Kryetarit të Gjykatës së Lartë gjatë viteve 1999 – 2008.

Gjykata deklaron se ish-ministri ka qenë një nga figurat më të rëndësishme të drejtësisë shqiptare duke dhënë kontributin e tij të shkëlqyer në disa drejtime të së drejtës.

“Z.Thimjo Kondi ka qenë një nga figurat më të rëndësishme të drejtësisë shqiptare duke dhënë kontributin e tij të shkëlqyer në disa drejtime të së drejtës.

LEXO EDHE:  “Nuk u përgjigjem njerëzve që përpiqen të më ulin”/ Arjola Demiri jep mesazhin e fortë për të gjitha vajzat

Ndarja e tij nga jeta, ka trishtuar shumë bashkëpunëtorë të tij, kolegë e miq, në Gjykatën e Lartë.

Me anë të këtij mesazhi, dëshirojmë të shprehim edhe një herë falenderimet tona si gjykatë për mundësinë që patëm për tu drejtuar nga një jurist i shquar si Thimjo Kondi, njëkohësisht shprehim edhe ngushëllimet e trishtimin për ndarjen e tij nga jeta dhe njerëzit e afërt”, thuhet në reagim./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Prej ditësh i infektuar me Covid/ Mjeku i njohur tregon ku e mori virusin

Publikuar

-

Nga

Mjeku i njohur pneumolog, Arjan Mezini është infektuar me koronavirus.

Në një intervistë në “ABC News”, Mezini është shprehur se është në fazën e fundit të rikuperimit dhe sipas tij nuk është infektuar në spital.

Mjeku pneumolog tregoi se e ka kaluar virusin në formë të lehtë me temperaturë, dhimbje muskulore dhe djersë.

“Jam në fazën e rikuperimit. Unë e kalova. Është e pamundur ti shmangesh. Nuk besoj se e kam marrë në spital. Por kjo nuk është siguri absolute. Gjatë qëndrimit të gjatë nuk pata probleme. Besoj se mund ta kem marrë nga një burim i jashtëm.
Për një mjek nga ana psikologjike është më e lehtë. Unë kalova një formë pak më shumë se lehta. Me temperaturë dhe dhimbje muskulore dhe djersë gjatë natës. Unë nuk ndoqa asnjë protokoll me medikamente. Përdora vetëm vitamina, dhe ibuprofen”, tha Mezini./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Humbi 7 të afërm në tërmetin tragjik/ Evi Reçi kujton me mall njerëzit e dashur

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja dhe modertorja Evi Reçi ka kujtuar 7 të afërmit e saj që humbën jetën në tërmetin tragjik të 26 nëntorit.

Para një viti, Evi përloti njerëzit në rrjetet sociale me fjalët e ndjera ku u shpreh se po pranon të papranueshmen.

“Te pranosh te papranueshmen. Me ndodhi dhe mua. I ndodh kujtdo.
Sa e cuditshme! Ne momente te veshtira dhe te dhimbshme, te rikthehen ne mendje kujtimet me te bukura… ”,shkruante Evi para një viti.

Ditën e sotme Evi Reçi ka kujtuar të afërmit e saj dhe ka publikuar disa foto në Instastory.

LEXO EDHE:  Drejtori i kufirit mesazh qytetarëve që duan të shkojnë në Greqi/ Çfarë ju nevojitet për të kaluar

LEXO EDHE:  KLGJ e shkarkoi nga detyra/ Reagon Dvorani: Gafë e paimagjinueshme

Përkrah fotove moderatorja ka shkruar :“Më keni munguar shumë! Një vit pa ju!”. Familja e xhaxhait të Evit humbi jetën nën rrënoja. /CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Sociale

“Do bëhesha gjysh, por tani nuk jam më as baba”/ Rrëfimi rrëqethës i Albert Carës, si iu shua familja nga tërmeti tragjik

Publikuar

-

Nga

"Do bëhesha gjysh, por tani nuk jam më as baba"/ Rrëfimi rrëqethës i Albert Carës që iu shua familja nga tërmeti tragjik

Albert Cara, i vetmi i mbijetuar nga familja e tij pas tërmetit të 26 nëntorit, ka rrëfyer tragjedinë e familjes së tij dhe boshllëkune madh që i ka lënë ndatja nga jeta e familjarëve të tij.

Albert Cara ka rrëfyer momentet e tmerrit që përjetoi kur rrënojat e banesës e zunë poshtë së bashku me anëtarët e familjes. Me lot më sy ai tregon se priste të bëhej gjysh pasi nusja e tij ishte 2 muajshe shtatzënë, ndërsa tha se tani më nuk është as baba.

“Atë natë ra i pari i lehtë nga ora 8, Miri dhe nusja Stela ka ndenjur në kafe deri nga ora tre. Ajo që më ka ngelur pishman është pse u kthyen. Unë dola në koridor, kur ra tërmeti, nusja me djalin të përqafuar ishin në një kollonë, ndërsa dy fëmijët e vegjël nuk po ngriheshin dot në këmbë për shkak të lëkundjeve. Ka qenë tmerr e kujtoj nuk e di sesi po e përballoj. O zot thash u luta. Dy të vegjëlit më ikën para syve. Nga kati i pestë rash në katë të parë. Gruja më ka lënë sakat, e kisha shok kishim një marrëdhënie të jashtëzakonshme. Kur mendova se arrita gjithçka mu shkatarrua gjithçka. Do bëhesha gjysh, nusja ishte dy muajshe shtatzënë, por nuk jam as baba,” u shpreh për News24.

LEXO EDHE:  Ngatërrimi i himnit/ Macron mesazh Ramës, kërkon ndjesë

LEXO EDHE:  Ngatërrimi i himnit/ Macron mesazh Ramës, kërkon ndjesë

Kujtojmë që nga tërmeti tragjik Albert Cara humbi tre fëmijët, gruan, të fejuarën e djalit, nusen e xhaxhait dhe mbesën. Ai u nis menjëherë pasi u nxorr nga rrënojat drejt Italisë, ku qëndroi për më shumë se dy muaj./CNA.al

LEXO TE PLOTE