Connect with Us

FOTO/ Gafa epike e Nejmar, ngatërron emrin e Bajern Mynih dhe uron skuadrën e…

BundesLiga

FOTO/ Gafa epike e Nejmar, ngatërron emrin e Bajern Mynih dhe uron skuadrën e…

Publikuar

-

Pikëllimi i humbjes së trofeut prestigjioz të Ligës së Kampioneve duket se e ka shpërqëndruar yllin e PSG-së Nejmar.

Futbollisti brazilian u shpreh publikisht në rrjetet sociale duke uruar rivalin Bajern Mynih për suksesin e arritur. Por, 28-vjeçar ka neglizhuar një shkronjë të emrit të fituesve të “tripletës” së sezonit 2019-2020. Nejmar i drejtohet gabimisht Bajer (Levekusenit) në “Twitter”, gjë që nuk ka kaluar pa u vënë re nga “aspirinat”. Ata reaguan në faqen zyrtare të klubit në “Twitter”duke iu përgjigjur me një “emoji” (fytyrën e habitur), ndërsa i kanë kthyer dhe një përgjigje ironike brazilianit.

“Të humbasësh  është pjesë e sportit. Ne bëmë gjithçka për ta fituar Ligën e Kampioneve, luftuam deri në fund. Faleminderit të gjithëve për mbështetjen dhe ngrohtësinë. Komplimente Bajerit!”, shkruan Nejmar.

“Nuk jam i sigurtë se përse na uron sikur jam në pushime dhe po luaj ‘Play-Station’…por faleminderit!”

11111111111111

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Shakaja në mes të natës, shikoni çfarë iu bën Alphonso Davies shokëve të skuadrës

Publikuar

-

Nga

Shaka të improvizuara dhe pak të çuditshme që shpesh mund të shihen në rrjetet sociale, si ajo që Alphonso Davies u ka bërë shokëve të skuadrës.

Mbrojtësi i Bayern Munich u ka telefonuar në mes t ë natës për t’u thënë se “do t’ju marr mbrapsht”, duke i lënë pa fjalë.

Një   gjetje argëtuese nga ana e yllit të Bayern-it, i cili ka publikuar në Twitter reagimet e lojtarëve dhe miqve të cilët kanë qenë “viktimat” e tij.

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

VIDEO/ Bajerni ndalet nga Verderi i Rashicës, ja rezultatet e të gjitha sfidave të Bundesligës

Publikuar

-

Nga

Përfundon 1-1 ndeshja midis Bajernit të Mynihut ndaj Verder Bremenit të Milot Rashicës ku i cili e nisi titullar dhe u zëvendësua në minutën e 91-të. Ndeshja nisi në malore për skuadrën bavareze ku pësoi gol në fundin e pjesës së parë nga Egestein në minutën e 45-të. Goli i barazimit erdhi në minutën e 62 nga Kingsli Koman.

Bajern me këtë barazim ruan kreun e klasifikimit në kuotën e 19 pikëve. Ndërkohë në javën e 8-të të Bundesligës gjermane u luajtën dhe katër sfida të tjera ku ndeshja më spektakolare ishte ajo midis Hofenheimit dhe Shtutgartit me rezultatin 3-3.

Bajer Leverkusen triumfon në transfertë 1-2 ndaj Arminia Bielefeldit. Borusia Mynshegladbah-Augbsburg përfundoi në barazim 1-1 dhe Shalke mundet në shtëpi nga Volfsburgu me shifrat 0-2.

Ndeshjet e përfunduara të Bundesligës –

Bajern Mynih 1-1 Verder Bremen

Koman 62’ / Egestein 45’

Arminia Bielefeld 1-2 Bajer Leverkusen

Hradeki (autogol) 47’ / Beili 27’, Dragoviç 88’

Borusia Myshengladbah 1-1 Augsburg

Nojhaus 5’ / Kalixhuri 88’

Hofenheim 3-3 Shtutgart

Baumgartner 16’, Sesenjo 48’, Kramariç (Penallti) 71, / Gonzalez 18’, Vamangituka 27’, Kemf 90+3’

Shalke 0-2 Volfsburg

Vegorst 3’, Shlager 24’

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“France Football” e anuloi, por Levandovski merr dhuratë… “Topin e Artë”

Publikuar

-

Nga

Robert Levandovski zhvilloi një sezon të suksesshëm, teksa ia doli të fitojë gjithçka me Bajernin, duke e merituar pa diskutim “Topin e Artë”, por në fund diçka e tillë nuk ndodhi.

“France Football” që jep këtë çmim, vendosi ta anulojë “Topin e Artë” për këtë vit, me justifikimin se nuk ka qenë një vit i zakonshëm nga pandemia. Shumë i zhgënjyer nga kjo ishte sulmuesi i polak, i cili padyshim do ishte fituesi i këtij çmimi.

Megjithatë për ta ngushëlluar disi sulmuesin, kanë menduar shokët e tij te Polonia. Këta të fundit i kanë bërë një dhuratë te kombëtarja Levandovskit, ku shfaqej një kopje e “Topit të Artë”, për shkak se nuk iu dha ai origjinali.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: