Connect with Us

Demokratët i tregojnë vendin Bashës/ Ti je njësoj si Rama, bëre pazare në kurriz të Shqipërisë

Politikë

Demokratët i tregojnë vendin Bashës/ Ti je njësoj si Rama, bëre pazare në kurriz të Shqipërisë

Publikuar

-

Basha e thotë troç/ Reformën Zgjedhore po e bëjmë vetëm se na e vendosi kusht BE

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e cilëson largimin e të rinjve nga Shqipëria si një ndër plagët me të mëdha që ka vendi.

Në një postim në rrjetet sociale, ai shkruan se Shqipëria është ndër vendet me largimin më të madh të të rinjve në rajon.

Basha akuzon Ramën se u ka marrë të rinjve më shumë lekë se çdo qeveri tjetër, si dhe në vend të tyre ka promovuar ata me rekorde kriminale.

Por, mesa duket qytetarët nuk kanë më besim tek Rama, por as tek Basha. Pas këtij postimi, ndjekësit e tij në rrjetet sociale, kanë shpërthyer në komente dhe kritika të forta, duke theksuar se të dy janë njësoj dhe se bëjnë pazare në kurriz të Shqipërisë.

“Per shkak tuajin e sojin tend ,jane larguar e po largohen ,prej hajdutëve te politikes se Katovices, po ti mos je me i mire !?”-shkruan një qytetar.

Ndërsa një tjetër shkruan “Po cfarë pret me, leri fjalet me vepra te cohemi te heqim diktatorin se po na pin gjakun Rama”.

Gjithashtu një tjetërn qytetar shkruan “Cuditet boten ju politqent. Kur jeni ne opozitë ju dhimset shumë popull po sa vini ne pushtet e harroni , apo e ke harru 21 janarin ,ti Saliu, Edi Iliri, Monika te terë nje surrat keni”.

LEXO EDHE:  Pse opozita i dogji mandatet?/ Kryemadhi flet për median italiane

Më tej, një tjetër shkruan “Shqiptaret kan per te ikur nga Shqiperia si me PS dhe ashtu me PD asgje seshtë bërë per popullin e as kanë per te bërë si te majtë e te djathtë e kjo dihet se 30 vjet demokraci njerzit po vuajnë per bukë”.

“Faj ke edhe ti Basha. Ti bo kompromis ne kurriz te popullit. A nuk je dhe ti i Sorrosit si gjithe koleget e tu”-shkruan një tjetër qytetar.

Po ashtu një qytetar shkruan “Prej teje po ikin dhe atyre shokve te tu qe boni kot sikur ziheni sikur do burgosni njoni tjetrin e ktej e vidhni këte popull nga të gjitha anet.
Po ishallah zot i madh e ka seriozisht Amerika me reformen ne drejtesi e te ndodhi nje Kroaci 2 qe te shpetojë ky popull nga ju plera m*ti”./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
1 Koment

1 Koment

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Agron Duka: Ikja totale e Berishës nuk i bën mirë PD-së

Publikuar

-

Nga

Bizneset në krizë nga pandemia/ PPA i kërkon qeverisë të miratojë me urgjencë paketën e tretë ekonomike

Jo pak herë është aluduar se kryetari i PD-së Lulzim Basha komandohet nga ish-kryeministri Sali Berisha, i cili dha dorëheqjen pas zgjedhjeve të 2013-ës.

Por kreu i PAA, Agron Duka, e mohoi këtë gjë, pasi theksoi se Berisha i ka lënë dorë të lirë Bashës në drejtim dhe nuk i dikton në vendime.

Duka tha në emisionin “Real Story” se shkëputja totale e Berishës nga politika do t’i shkaktonte impakt negative opozitës.

Kjo që do them unë nuk e përkrahin të gjithë. Ai i ka lënë dorë të lirë Bashës në drejtim. Nuk besoj kurrë që është munduar të diktojë në vendimet e tij. Nuk di se sa dakord mund të kenë qenë Berisha tek djegia e mandateve. Nuk besoj se ka qenë dakord. Kam parë që në marrëdhëniet me bashkëpuntorët e vet ka treguar qëndrueshmëri dhe një farë burrnie.

Në marrëdhënie personale me mua ka qenë pikante. Mund edhe të vija të isha bashkëpuntor i  Berishës. Edhe pse isha kundërshtar i tij. Shumë njerëz që kanë bashkëpunuar me Berishën kanë dalë të kënaqur. Ai duhet të jetë aq aktiv sa ta mendojë, se ka eksperienca. Ikja totale e tij nuk do ketë impakt pozitiv tek PD, sepse ndikon tek elektorati i djathtë”, deklaroi ai./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

PD-LSI me listë të përbashkët në zgjedhje?/ Agron Duka: Nuk bëhet or burrë

Publikuar

-

Nga

Agron Duka e pranon/ Nuk isha dakord të digjnim mandatet, mu dukte sikur po minoja aksionin opozitar

Një ndër dilemat më të mëdha në politikë, është nëse Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim do të dalin me një listë të përbashkët në zgjedhjet e 25 prillit.

Për këtë është pyetur mbrëmjen e sotme edhe kryetarit i PAA-së dhe ortaku i opozitës joparlamentare, Agron Duka.

Ai është treguar i prerë në përgjigjen e tij dhe deklaroi me bindje në emisionin “Real Story” se kjo gjë nuk ka për të ndodhur.

Nuk bëhet or burrë, ato i kanë të qarta ndarjet. Edhe në një komunikim që kam pasur me Bashën, ma ka thënë, ndaj ta garantoj që nuk dalin bashkë. Janë dy lista. Unë gjykoj që dy lista, një LSI dhe një PD. Do thoni ju pse PD do na fusë neve. Aty nuk të fut njeri për mik, por për vota. Doni apo s’doni, unë në Durrës mund të mos marr 9 mijë vota, po 8 mijë i marr. Këto partitë e vogla në qarqe të ndryshme të Shqipërisë mund të të heqin një kandidat”, theksoi Duka./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Agron Duka “shuplakë” Bashës/ Do vazhdoj ta sulmoj, duhet të nxitojë të…

Publikuar

-

Nga

Agron Duka “shuplakë” Bashës/ Do vazhdoj ta sulmoj, duhet të nxitojë të…

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, është kthyer pas në kohë dhe ka folur për negociatat me aleatët në zgjedhjet e 2017-ës.

Duka tha se Bashën do ta sulmojë edhe sot ashtu si në 2017-ën për mënyrën se si u bë negociata, ndërsa dha disa mesazhe të qarta për aleatin e tij.

Ai deklaroi në emisionin “Real Story” se Basha duhet të nxitojë të bëjë negociatat që të fillojë edhe zgjedhjet.

Nuk është e vërtetë që Basha në negociata me PAA në 2017 është treguar i padrejtë. Ishin lista të mbyllura. Iu ofruan 3 vende të sigurta gjykuar me të shkuarën e PD. Unë e sulmova dhe e sulmoj edhe sot sepse u bë aq shpejt ajo negociata, mes dy vetave, dhe ne ngelëm viktima. Në negociata me Bashën, mua mu dhanë i pesti në Fier, i pesti në Durrës, edhe një në Tiranë. Ju dhanë edhe dy jashtë listës. Kështuqë nuk është njëlloj me situatën tani.

Basha duhet të nxitojë tani të bëjë negociatat që të fillojmë edhe zgjedhjet. Nuk na ndalon të jemi aktivë në qarqet e Shqipërisë. Nëse janë të përcaktuara emrat, kryesisht të PD, se është lokomotiva kryesore, atëhere janë më produktivë në zona e qarqe të caktuara. Unë do kandidoj në Durrës. Edhe PD-së edhe opozitës, na konvergojnë interesat. Aty jam më produktiv”, nënvizoi kreu i PAA-së./ CNA.al

LEXO TE PLOTE