Connect with Us

Puna dhe dashuria në fokus/ Horoskopi sipas astrologut të famshëm italian

Horoskopi

Puna dhe dashuria në fokus/ Horoskopi sipas astrologut të famshëm italian

Publikuar

-

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Dashi

Këto ditë puna dhe dashuria kanë nevojë për ndihmë dhe shpresojmë se keni një të dashur pranë jush; edhe kur ky person nuk ekziston ju mund të gjeni veten duke debatuar shpesh dhe duke folur për gjëra që nuk janë të mira për ju. Kini kujdes që të mos prishni mirëkuptimin e një marrëdhënie vetëm sepse ka diçka të gabuar me gjithçka tjetër ! Është sikur të duhet të përleshësh për ndonjë konfirmim më shumë.

Demi

Këto ditë ju jeni më të qetë, por pasdite një shqetësim i caktuar mund të kthehet i cili gjithashtu mund të theksohet në një intolerancë të vogël ose siklet fizik . Një vëmendje e madhe do t’i kushtohet aspektit ekonomik , sepse tre ditët e ardhshme gjithashtu na ftojnë të rishikojmë disa llogari.Si familje, do të duhet të uleni për të kuptuar se si të ecni përpara dhe si ta menaxhoni më mirë të ardhmen tuaj.

Binjakët

Tani për tani ju doni të përjetoni dashuri të mëdha. Nëse keni partnerin e duhur pranë jush nuk ka probleme, gjithashtu sepse në Shtator Venus do të jetë përsëri i favorshëm, përndryshe është e rëndësishme të shikoni përreth. Marsi aktiv thotë se në periudhën nga korriku i kaluar deri në nëntor ju keni çliruar veten ose po hiqni qafe një peshë . Nuk janë të paktë ata që kanë pasur probleme me një kompani ose në një kompani, por ato janë probleme që mund të zgjidhen.

Gaforrja

Këtë mëngjes nuk mund të dëshironi të bëni asgjë dhe të shtyni çdo angazhim që keni bërë për këtë mbrëmje: megjithatë, në mes të ditës, ju mund të pendoheni! Fundi i ditës në fakt mund të ishte shumë më i butë, i lezetshëm dhe pozitiv nga sa mendoni. Sipas horoskopit të Paolo Fox, takimet favorizohen.

Luani

Sot ju shikon veçanërisht jotolerantë : dëshironi që disa situata me re dhe të paqarta të jenë më të përballueshme. Nëse keni një punë të kohëve të fundit ose një iniciativë të re në zhvillim e sipër, padyshim që nuk është e lehtë ta realizoni atë. Ndoshta ka shumë krahasime ose mbase ndjeheni shumë të fortë por në të njëjtën kohë e dini se po përballeni me një periudhë në të cilën nuk është e lehtë të fitosh . Megjithatë, kur e dini se një fitore është e vështirë për t’u arritur, atëherë jeni më të apasionuar pas kësaj!

Virgjëresha

Ju po përjetoni një periudhë hakmarrjeje të madhe . Të vetmit që nuk kanë asnjë lajm të madh janë ata që jetojnë shumë të qetë, të cilët janë shumë melankolikë. Zakonisht jeni shumë reflektues dhe mbi të gjitha ju e doni shumë jetën tuaj private. Nëse në të kaluarën ka pasur ndonjë ofendim ose një person është larguar nga ju, tani duhet të jetoni në një mënyrë më optimiste , sepse kjo është një periudhë që i ndihmon ata që shikojnë të ardhmen me pozitivitet.

Peshorja

Sot do të keni një vullnet të shkëlqyeshëm , sidomos në mëngjes, edhe nëse ky muaj i gushtit nuk ka dhënë ende emocione të sinqerta. Iftet që janë bashkë për ca kohë mund të kenë përjetuar një moment trazirash të mëdha të brendshme. Në një nivel profesional, gjithçka ndryshon , por kjo është gjithashtu pozitive sepse deri në nëntor mund të gjendeshit në një situatë të re, me njerëz të rinj përreth. Do të jeni më të kënaqur por kjo fazë tranzicioni peshon!

LEXO EDHE:  Financat sipas parashikimit të horoskopit/ Si do të jetë java e ardhshme për ju

Akrepi

Në pasditen e sotme ose në mbrëmje mund të keni një intuitë të mirë , dhe nëse kjo ka të bëjë me dashurinë edhe më mirë! Në fakt, projektet në çift dhe marrëdhëniet romantike favorizohen . Me Venusin në një aspekt të mirë, e Diela, E Hëna dhe E Marta do të jenë ditë me forcë të madhe nga ky këndvështrim.

Shigjetari

Gjithmonë është e rëndësishme për ju që të keni ndonjë projekt për t’u realizuar , dhe pasi ta keni arritur atë, tashmë po kërkoni atë që vijon. Tani jeni pikërisht në këtë gjendje: pasi të keni kaluar një fazë interesante në punë, tani i vendosni vetes një qëllim të ri dhe nëse nuk ka asgjë të re, rrezikoni të mashtroheni. Sentimentalisht, sipas horoskopit të Paolo Fox, ju po rikuperoni ngadalë pas një pranvere të vështirë.

Bricjapi

Këtë të Dielë ndjeheni se ekziston një forcë e madhe : megjithëse kjo fazë kalimi dhe kalimi është shumë e rëndë, në fund do të keni mundësi të bëni diçka të këndshme. Ju jeni gjithmonë të gatshëm për të punuar. Nëse ka një gjë që gjithmonë dëshironi të bëni është të shfaqeni falë lodhjes, por kohët e fundit ndoshta keni kuptuar që nuk thuhet se duke luftuar sjell garanci: duhet të bëni pak më pak dhe pak më mirë !Në nivelin sentimental, pasdita e sotme do të sjellë përsëri disa emocione pozitive .

Ujori

Pasditen e sotme, ju mund të ndjeheni mjaft të shpërqendruar, të lodhur, të mërzitur dhe pa frymë . Kur ju mendoni se nuk keni bërë gjithçka që keni dashur mirë, problemet që lidhen me nervozizmin janë shkaktuar dhe për këtë arsye sonte ata që janë më të shqetësuar mund të flenë keq.Në dashuri ka intemperanca të vogla ose në këto ditë ju po bëni një rrugë ose një rrugë që partneri ndjek, por për të cilën ai nuk është plotësisht i bindur.

Peshqit

Sot mund të gjesh një dëshirë të madhe për të dashur dhe për të qenë pranë dikujt me të cilin kishte një të kaluar të vështirë . Marrëdhëniet e reja janë gjithashtu shumë të mbrojtura dhe ju mund të përjetoni diçka më shumë me ata të lindur në Gaforre, Virgjëreshë dhe Akrep: këto janë shenja që ju qëndrojnë, por janë gjithashtu në gjendje të kuptojnë emocionet tuaja.Nëse ka pasur polemikë të fortë në fillim të vitit dhe doni ta bëni atë, mund të rikuperoheni./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë kjo ditë për të gjitha shenjat?

Publikuar

-

Nga

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë kjo ditë për të gjitha shenjat?

Dashi

Dita e sotme do të jetë një ditë plot pasion dhe dashuri për dashin. Marrëdhënia juaj do të përshpejtohet. Bëhuni gati për një mbrëmje plot emocione për ta ndarë me partnerin tuaj. Për sa i përket punës, gjithçka po shkon mirë por ki kujdes të mos e teproni.

Demi

Sot demi duhet t’i kushtojë vëmendjen më të madhe për të mos e tepruar me punën. Bëni kujdes sepse keni sytë e të tjerëve tek ju kështu që përpiquni të mos bëni gabime. Në dashuri, gjithçka shkon mirë dhe më në fund një problem i mbetur i pazgjidhur mund të zgjidhet.

Binjakët

Sa për binjakët, kjo e mërkurë do të ketë Marsin në krah. Në dashuri, përpiquni të kapni sinjalet e partnerit. Të lindurit nën këtë shenjë janë natyrshëm krenarë, por nga nesër ata duhet të përpiqen të lënë mënjanë krenarinë. Në punë, kushtojini vëmendje kolegëve, veçanërisht atyre më të ngutshmit.

Gaforrja

Gaforrja do të përjetojë një të Mërkurë plot situata të paqarta. Jo gjithmonë gjithçka është siç duket nga jashtë dhe sot do të kemi prova të prekshme për këtë. Nëse ju pëlqen dikush që vazhdon të ecë sipas mënyrës së vet, lëreni të qetë.

Luani

Ndërsa për shenjën e Luanit kjo e mërkurë do të kërkojë pak vëmendje, sidomos në mëngjes. Në punë do të ketë lajme edhe nëse jo menjëherë por do të duhet të prisni edhe disa ditë.

Virgjëresha

Virgjëresha ka Jupiterin në qiell dhe kjo i bën ata që kanë lindur nën këtë shenjë shumë magjepsës dhe të aftë për të bërë përshtypje personin të cilit po përpiqeni t’i afroheni për disa kohë. Mund të jetë një mik që ka nevojë për ju. Mos u tërhoq.

Peshorja

Shkalla ka mundësinë për të zgjidhur një biznes të papërfunduar. Në dashuri mund të jetoni një natë të paharrueshme me gjysmën tuaj tjetër dhe është gjithashtu koha të bëni hapa të mëdha në dashuri.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 26 shkurt 2021

LEXO EDHE:  Horoskopi i javës 7-13 Janar

Akrepi

Akrepi fillon këtë të Mërkurë në mënyrën më të mirë të mundshme me lajme të mira që do të sjellin një humor të mirë në jetën tuaj dhe madje do t’ju bëjnë të buzëqeshni. Vëmendja e vetme duhet t’i kushtohet mos krijimit të diskutimeve të panevojshme me dikë nga Dashi ose Virgjëresha.

Shigjetari

Shenja e Shigjetarit ka Jupiterin si një aleat që do ta lejojë atë të krijojë bashkëpunime të reja dhe të frytshme. Në këtë periudhë të fundit ju po zgjeroni rrethin e miqësive tuaja që ndihmon për të patur mundësi të reja. Në dashuri duhet të bëni ndryshime të mëdha.

Bricjapi

Bricjapët duhet të jenë të kujdesshëm ndaj daljeve të parave të gatshme sot, kështu që kini kujdes nga shpenzimet e papritura. Dashuria nuk po shkon me të vërtetë mirë për një kohë tani dhe ndoshta është edhe faji juaj. Shtyni çështjet jo urgjente për tu adresuar deri pasnesër.

Ujori

Ujorët sot kanë nevojë të qëndrojnë të qetë. Mund të lindin debate me partnerin dhe madje do ju duket se marrëdhënia juaj është realizuar por nuk është edhe aq. Mbaje pak më shumë dhe do të shohësh se do të bëhet gjithnjë e më mirë.

Peshqit

Kjo ditë për Peshqit fillon me pak negativitet. Por mos u shqetësoni, sepse pasdite do të fillojë të shkojë më mirë deri në pikën që dita të bëhet e mrekullueshme në mbrëmje. Ju do të keni mundësinë t’i tregoni të gjithëve se sa vleni, kështu që mos kini frikë të jeni vetvetja!/ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 3 mars 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 1 mars 2021

Dashi

Ju mund të zbuloni se instinktet tuaja janë të drejta, veçanërisht kur njerëzit e tjerë janë të shqetësuar. Kjo intuitë e rritur ka të ngjarë të ndihmojë ata që janë afër jush më shumë sesa keni pritur ndonjëherë. Shfrytëzojeni në maksimum ditën dhe mbani mend ato që mësoni.

Demi

Ngjarjet shoqërore dhe aktivitetet në grup mund të sjellin interesa të reja, të cilat ofrojnë një fushë të pasur njohurish për ju. Dikush mund të rekomandojë libra mbi këtë temë. Kjo mund të jetë shumë emocionuese, veçanërisht pasi shumë njerëz të rinj që ndajnë këtë interes mund të vijnë në jetën tuaj.

Binjakët

Ju mund të dëgjoni lajme në lidhje me zbulimet e fundit në disa fusha që ngjallin interesin tuaj. Ajo që do mësoni mund të ndikojë në jetën tuaj në një mënyrë thellësisht pozitive. Sa i përket aspektit sentimental, ndoshta do të kaloni disa momente të sikletshme.

Gaforrja

Një partner i ri i mundshëm dashurie mund të shfaqet. Ndoshta do të jetë dikush nga një shtet i largët, nga një vend i huaj, ose në një fushë si ligji ose arsimi. Ju mund të keni shumë interesa të përbashkëta me këtë person. Sot aspekti financiar paraqitet i shëndetshëm.

Luani

Anëtarët e familjes mund të sjellin disa lajme befasuese për ju sot. Edhe pse pozitiv, një lajm mund t’ju zgjojë disa dyshime. Mos lejoni që emocioni të mbingarkojë logjikën tuaj. Kjo vlen edhe në marrëdhënien me partnerin.

Virgjëresha

Ftesa për disa ngjarje shoqërore interesante në lagjen tuaj mund të vijnë sot. Ju mund të dëgjoni nga disa miq që po planifikojnë të marrin pjesë, kështu që mund t’i prisni me entuziazëm këto ngjarje. Kini parasysh se mund të takoni edhe njerëz të rinj që dëshmojnë se janë kontakte të vlefshme biznesi.

Peshorja

Një lajm i mirë që përfshin një shumë të vogël parash, mund të vijë sot. Ftoni një mik për drekë. Të dy do të argëtoheni. Më pas, ju mund të dëshironi ta shpenzoni pjesën tjetër të parave në diçka joserioze, por mos shkoni aq larg.

LEXO EDHE:  Zbuloni frikën tuaj më të madhe bazuar në shenjën e Horoskopit

LEXO EDHE:  Zbuloni frikën tuaj më të madhe bazuar në shenjën e Horoskopit

Akrepi

Marrëdhëniet me miqtë e ngushtë duhet të përmirësohen nga komunikimi i shtuar. Një raport i ri intelektual mund t’ju afrojë më shumë në aspektin profesional. Marrëdhëniet romantike, në veçanti, intensifikohen përmes interesave të ndërsjella të zbuluara rishtas, ndoshta duke përfshirë kultura të huaja.

Shigjetari

Shumë detyra të papërfunduara mund të kenë nevojë për vëmendjen tuaj sot. Nëse nuk tregoheni i përpiktë, mund të hasni në disa pengesa veçanërisht në punë. Sa i përket dashurisë, ajo paraqitet në formë shumë të mirë.

Bricjapi

Disa lajme të shkëlqyera për fatin e mirë të një shoku mund të jenë emocionuese dhe ju mund të kaloni shumë kohë në telefon. Një lajm mund të ndryshojë jetën tuaj thellësisht në planin afatgjatë. Sa i përket aspektit financiar, përpiquni të mendoni për disa ide inovative.

Ujori

Kur bëhet fjalë për menaxhimin e parave sot, duhet të dëgjoni instinktin tuaj, pavarësisht nëse përfshin financa personale, shqetësime të lidhura me punën ose fondet e një grupi me të cilin jeni të lidhur. Bëni disa hulumtime për të verifikuar njohuritë tuaja dhe më pas ndiqini ato.

Peshqit

Bëni ndonjë shëtitje për të larguar mendimet negative që janë në kokën tuaj prej disa ditësh. Nëse filloni të mendoni pozitivisht, gjëra pozitive do të nisin të ndodhin. Ju keni nevojë për një ndryshim në marrëdhënien tuaj në çift.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Dashuria dhe puna/ Horoskopi sipas astrologut Italian, Paolo Fox

Publikuar

-

Nga

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë kjo ditë për të gjitha shenjat?

Dashi

Këtë të martë ju jeni mjaft i zhytur në mendime për shkak të një Hëne në opozitë . Kjo nuk do të thotë që gjërat nuk po shkojnë mirë, por, sipas astrologut, ju duhet të kapërceni bllokadën e muajve të fundit dhe të mendoni se si të kapërceni pengesat e vogla që janë ende para jush. Një gjë që mund të duket e çuditshme, por e dobishme për ju: sa më shumë që ndieni se keni pengesa, aq më shumë ngarkoni. Më shumë herë do të dëgjoni “nuk mund ta bëni” dhe aq më shumë përpiqeni ta bëni. Pra, pavarësisht nga periudha e shqetësimeve të mëdha, ju ndjeni një dëshirë të madhe për hakmarrje brenda jush dhe kjo është gjithashtu një pikënisje për dashurinë. Dy muajt e ardhshëm do të jenë shumë interesantë nga ky këndvështrim.

Demi

Shkurtin e kaluar mbase keni humbur edhe para ose duhet të shpenzoni më shumë para për shtëpinë ose ka pasur shpenzime të veçanta. Në këtë moment duhet të gjeni pak qetësi: nuk është e lehtë por ju këshillohet të relaksoheni për një moment. Në fushën e punës, veçanërisht për profesionistët e pavarur, ka pasur momente komplekse; madje mund të keni braktisur një projekt. Shkurti vuri në pikëpyetje tërë jetën tuaj! Në përgjithësi, ky 2021 është një vit në të cilin duhet të rizbuloni ndjenjën e dashurisë dhe të mendoni pak më pak për çështje praktike .

Binjakët

Këtë të martë mund të mbështeteni në Jupiter dhe Saturn në favor dhe ka gjithashtu një surprizë sepse nga e enjtja Marsi është përsëri aktiv . Ky është padyshim një horosokop plot vullnet të mirë, plot mundësi: shpresa e astrologut është që në këtë periudhë të mos jeni të detyruar të mendoni vetëm për çështje shëndetësore, sepse ne e dimë që që nga dhjetori ka pasur ca në deponi. Sido që të jetë, idetë rrjedhin shpejt dhe ky është një qiell që sjell përparime të mira, madje edhe biseda të rëndësishme!

Gaforrja

Në këtë të Martë të veçantë ju mendoni se ajo gjë është e gabuar, por do të ketë një rikuperim të mirë duke filluar nga e Mërkura . Hëna disonante: çfarë do të thotë kjo? Se po ndiheni pak të lodhur, pak të frustruar dhe madje edhe pak të trazuar. Hëna rregullon shenjën tuaj dhe për këtë arsye është normale që kur ylli i zbehtë nuk është në një pozicion shumë të mirë, ju mund të ndiheni pak poshtë në deponi dhe shumë nervoz. Mundohuni të mos ushqeni mosmarrëveshjet!

Luani

Ky Mars me siguri do të jetë një muaj i rimëkëmbjes : astrologu ju dëshiron të keni një kënaqësi të vogël ose të madhe. Në këtë moment nuk është e mundur të presësh gjëra të mëdha, por një kthim në skenë tashmë mund të jetë i rëndësishëm. Në shkurt keni qenë të pavendosur nëse do të bëni apo jo një gjë të caktuar, nëse do të ‘hidheni’ në një projekt të caktuar, nëse do ta vazhdoni, ndërsa tani duket se keni ide shumë më të qarta. Nëse ka pasur ndryshime rrënjësore mos i merrni ato keq, sepse sa më shumë që ndryshoni në jetë, aq më shumë keni mundësinë të përqafoni lajmet.

Virgjëresha

Vazhdoni të keni sukses të mirë! Java e kaluar ishte vërtet e vështirë ndërsa kjo duket si një javë shumë më e menaxhueshme. Ka projekte të mira, por nervozizmi rritet dhe do të rritet, veçanërisht nga e enjtja. Në çdo rast, është gjithashtu një agjitacion pozitiv, sepse nëse në këtë periudhë angazhoheni për një çështje pune, nëse tensioni juaj lidhet me një lloj provimi që duhet të kaloni, në të gjitha përjetoni një tension stimulues. Sidoqoftë, mos harroni se ky shqetësim mund të jetë paksa kompleks për dashurinë , në kuptimin që ata me një histori të vështirë ose ata që janë pak të shqetësuar për arsye pune, ju gjithashtu mund të acaroheni me partnerin tuaj.

Peshorja

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Si do të jetë ky fillim jave për të gjitha shenjat?

LEXO EDHE:  Horoskopi javor, 25-31 Janar/ Çfarë kanë parashikuar yjet përsa i përket punës?

Ky tranzit i Hënës në shenjën tuaj është një shenjë pozitive, por ju jeni gjithmonë mjaft të shqetësuar , përkundrazi të shqetësuar për të ardhmen. Understandshtë e kuptueshme që ju hezitoni të mendoni se ky do të jetë një vit që përfundimisht do të sjellë një zgjidhje, por astrologu është shumë i sigurt në tranzitin e Jupiterit, i cili është në një aspekt të mirë për shenjën tuaj dhe që i jep një shtysë të madhe krijimtarisë suaj. . Pra, horoskopi juaj është gjithashtu shumë i rëndësishëm për të bërë zgjedhje për të ardhmen . Kjo është një ditë mjaft interesante edhe për kontaktet.

Akrepi

Duhet të përpiqesh të bësh gjithçka me shumë qetësi sepse je mjaft e hutuar. Nëse keni një marrëdhënie me shenjat e Dashit dhe Bricjapit, do të keni nevojë për vëmendje të dyfishtë sepse mund të zemëroheni. Ju keni një natyrë të dyfishtë sepse e merrni shumë, zemëroheni, por më pas në të vërtetë do të dëshironit të jetonit një ekzistencë paqësore: dhe dy gjërat padyshim që kundërshtojnë!

Shigjetari

Të gjithë ata që kanë një dashuri që nuk funksionon, ata që kanë përjetuar vështirësi në jetën e një çifti, janë pak më të sprovuar. Këshilla e astrologut është që të jetë i kujdesshëm sidomos nëse ka pasur probleme në fundjavën e fundit. Pastaj tani vjen Marsi, në kundërshtim që nga e enjtja: pakënaqësia mund të rritet brenda jush. Ata që bëjnë gjithmonë të njëjtën jetë ose që ndoshta prisnin ndonjë konfirmim në punë, janë të shqetësuar . Ndoshta nuk varet nga ju por është e nevojshme vetëm të prisni disa kohë para se të merrni konfirmimin. Diçka po ndryshon:nëse keni marrëdhënie me shefa ose njerëz që duhet t’ju japin përgjigje, ndoshta disa joproduktive që nuk i duroni dot .

Bricjapi

Për nga natyra ju jeni të fortë, të mençur dhe arrini të jeni mburoja, një referencë edhe për të tjerët. Por ju jeni gjithmonë një qenie njerëzore dhe ka raste kur do të keni një dëshirë të madhe për të hedhur gjithçka larg, për të thënë mjaft. Në realitet, kur duhet të rimbushesh, e izolon veten dhe kjo është një ditë në të cilën vetëm për të shmangur tensionin, mund ta lini veten mënjanë!

Ujori

Ju mund të mbështeteni në Hënën, Jupiterin dhe Saturnin e rëndësishëm. Përveç disa problemeve fizike, ky është një moment shërimi, gjithashtu për të imagjinuar jetën tuaj në kushte dhe situata të tjera. Mërkuri, Jupiteri dhe Saturni të kombinuar së bashku mund të çojnë gjithashtu në një dëshirë për ndryshim, madje edhe në një lëvizje me kalimin e kohës. Janë disa nga ju që mendojnë se do të ishte e rëndësishme të jetonit diku tjetër (në të vërtetë, duke pasur parasysh sa po jetojmë, është e vështirë të lëvizësh), të realizosh një ëndërr nga larg, por të pëlqen të besosh në utopi. Në këtë periudhë, dashuria bëhet protagoniste.

Peshqit

Ju duhet të ripërtërini dëshirën tuaj për të dashur: ky është një mesazh veçanërisht për njerëzit e pakënaqur. Edhe për ata që kanë një marrëdhënie të mirë, ata kanë qenë të dyshimtë kohët e fundit. Ka pasur ditë kur ishte edhe e vështirë për të mbajtur intervistën apo edhe një ekuilibër të caktuar. Momentet e reja që propozon horoskopi janë interesante, si dhe intervistat e reja: emocione të bukura gjithashtu në pikëpamje të së ardhmes. Mos nënvlerësoni emocionet që mund të bëhen diçka më shumë gjatë javëve të ardhshme .

LEXO TE PLOTE