Connect with Us

Puna, dashuria dhe financat/ Lexoni parashikimet e horoskopit për javën e fundit të Gushtit

Horoskopi

Puna, dashuria dhe financat/ Lexoni parashikimet e horoskopit për javën e fundit të Gushtit

Publikuar

-

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi javor, 09-16 Nëntor 2020

Dashi

Puna: Java sjell mundësinë e udhëtimit për punë ose qëllime të tjera specifike. Nëse keni nevojë për kontakte me institucione ose raste, çështjet tuaja do të zhvillohen në një mënyrë të mirë për ju.

Dashuria: Nëse keni lindur nën shenjën e Dashi, këtë javë lajme të ndryshme ose ngjarje do t’ju bëjnë të ndiheni të dëshpëruar herë pas here, duke ndjerë një dëshirë për izolim nga të tjerët. Në fakt, ju duhet kohë për të hequr qafe tensionin e grumbulluar brenda vetes, për të ngarkuar bateritë tuaja dhe të fokusoheni tek njohjet e reja.

Financat: Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni një kohë të favorshme për zhvillimin e çështjeve tuaja financiare, por vetëm nëse nuk lejoni një presion të caktuar, të qëllimshëm ndaj tyre.Nëse keni nevojë për kontakte me institucione ose raste, çështjet tuaja do të zhvillohen në një mënyrë të mirë për ju.

 

Demi

Puna: Nëse keni lindur nën shenjën e Demi, këtë javë do të keni më shumë biseda ose takime në lidhje me punën ose biznesin tuaj, me përfaqësues të institucioneve të ndryshme.Puna juaj do të jetë një temë bisede edhe me miqtë me të cilët do të jeni të gatshëm të diskutoni plane ose çështje të ndryshme që lidhen me pozicionin ose biznesin tuaj profesional. Është krejt e mundur që një ide e re ose një ofertë e re pune që do të lindë falë miqve.

Dashuria: Këtë javë mund të shijoni një surprizë që dikush ka përgatitur për ju. Kjo do të jetë diçka që do t’ju duhet, veçanërisht në këtë periudhë komplekse emocionale për ju.

Financat: Këtë javë, shumë prej jush do të kërkojnë punë shtesë për të ndihmuar në mbështetjen e buxhetit tuaj të familjes.

 

Binjakët

Puna: Do të duhet të bëni shumë kujdes në ambientet tuaja të punës. Projektet e mëdha që po përpiqeni të realizoni do të jenë edhe në synimin e dikujt tjetër.

Dashuria: Konfliktet në jetën tuaj personale këtë javë do të jenë më emocionuese. Ngjarja e tyre nuk do të jetë aksidentale dhe me siguri ka një përsëritje në to. Ndoshta këtë javë do të keni më në fund guximin të merrni disa vendime përfundimtare dhe të vështira. Sigurisht që java nuk do mbushet vetëm me kriza apo drama. Gjatë javës do të shijoni një bisedë ose propozim që do të merrni përmes një burri ose një personi që nuk e njihni personalisht.

Financat: Gjatë kësaj jave mund të lindin shpenzime që lidhen me trajtimin, terapinë, stomatologjinë, procedurat kozmetike, etj.Ju mund të bëni shpenzime të ngjashme për shkak të të afërmve të tjerë.

 

Gaforrja

Puna: Gjatë javës do të keni mundësinë për të zgjidhur problemet që lidhen me dokumentet, kontratën ose formalitetet e tjera, kështu që kushtojini vëmendje serioze atyre.

Dashuria: Nëse keni lindur nën shenjën e Gaforres, keni një javë përpara vetes në të cilën do të duhet të bëni kujdes me njerëzit që keni njohur kohët e fundit dhe për të cilët keni qenë i favorshëm deri më tani për arsye të ndryshme. Ndoshta këtë javë ata do të bëjnë përpjekje të ndrojtur ose të drejtpërdrejtë për të hyrë në hapësirën tuaj personale, diçka që nuk do ta lejoni patjetër.

Financat: Gratë e kësaj shenje do të përqendrohen në çështje të rëndësishme të parave, faturat e familjeve, borxhet e bankave, kreditë ose çështje të tjera financiare.

 

Luani

Puna: Në përgjithësi, kjo javë do të jetë e rëndësishme për punët tuaja familjare dhe shtëpiake.Gjatë këtyre shtatë ditëve, shfaqja e ngjarjeve të ndryshme ose rrethanave të reja në mjedisin ku jetoni do t’ju japë një shans për të ndryshuar jetën tuaj për mirë.

Dashuria: Ngjarjet në jetën tuaj të dashurisë do të rezultojnë të paparashikueshme këtë javë. Do të keni disa plane dhe gjëra të tjera do të ndodhin. Për të mbrojtur veten nga surprizat e pakëndshme, lini që marrëdhënia juaj të zhvillohet natyrshëm dhe mos i manipuloni ato sipas tekave tuaja.

Financat: Gjatë këtyre shtatë ditëve, shfaqja e ngjarjeve të ndryshme ose rrethanave të reja në mjedisin ku jetoni do t’ju japë një shans për të ndryshuar jetën tuaj për mirë. Kjo nuk do të thotë më shumë para ose fitime më të mëdha, por padyshim që do të shoqërohet me zhvillim të rëndësishëm shpirtëror për ju si një person.

 

Virgjëresha

Puna: Nëse këtë javë jeni përqendruar në plotësimin e planeve dhe angazhimeve tuaja që keni filluar në të kaluarën e fundit, atëherë përqendroni vëmendjen dhe energjinë tuaj tërësisht në këtë.Java ka një probabilitet të lartë të shtyrjes ose refuzimit të shqyrtimit të një gjykate ose çështjeje juridike për ata nga ju që janë të angazhuar në veprime të tilla.Kjo nuk do të jetë një javë e mirë për një fillim të ri ose ndryshime të mëdha, por nëse filloni një, veproni me kujdes dhe mendoni me kujdes për çdo veprim tuajin.

Dashuria: Kjo nuk do të jetë një javë e mirë për një fillim të ri ose ndryshime të mëdha, por nëse filloni një, veproni me kujdes dhe mendoni me kujdes për çdo veprim tuajin. Gjatë javës do të keni raste të ndryshme për tubime familjare ose do të përjetoni ngjarje interesante me të afërmit. Disa nga ju do të marrin pjesë në një grumbullim fejesash, dasme, etj.

Financat: Nëse keni lindur nën shenjën e Virgjëreshës keni një javë  përpara jush, në të cilën do t’ju kërkohet të jeni më aktiv dhe përgjegjës në çështjet tuaja financiare dhe në sigurimin e të ardhurave reale në buxhetin e familjes. Keni shpenzime më të larta para jush, të cilat nuk duhet të lejoni të ju befasojnë.Në shumicën e rasteve, ato do të jenë pagesa të lidhura ose blerje për një fëmijë ose për anëtarët më të rinj të familjes tuaj.

LEXO EDHE:  Fifi merr vendimin drastik/ "Nuk do të flas më…"

 

Peshorja

Puna: Java do të jetë e favorshme për çështjet gjyqësore dhe juridike, për sa kohë që nuk përfshiheni në korrupsion ose aktivitete të tjera të paligjshme. Java do të jetë e favorshme për udhëtime pune.

Dashuria: Ju mund të keni guximin të merrni disa vendime të guximshme këtë javë, por shumë shpejt pas kësaj do të ndiheni të pasigurt ose të hutuar. Vendimet tuaja janë të drejta por të vështira dhe ato do t’ju kthejnë në rrugën tuaj origjinale të jetës. Fatkeqësisht, kjo javë do të mbahet mend me një ndarje përfundimtare në disa familje që do të marrin vendimin përfundimtar për divorcin. Ndoshta kjo do të jetë me pëlqim të ndërsjellë dhe pa dramë të panevojshme.

Financat: Nëse keni lindur nën shenjën e Peshores, keni një javë përpara vetes në të cilën do të keni shqetësime ose vështirësi të shkurtër në veprimet financiare ose angazhimet financiare.

 

Akrepi

Puna: Burrat akrep do të duhet të sistemojnë informacionin e marrë këtë javë. Do të mësoni shumë gjëra të dobishme, por gjithashtu mund të jeni objekt i lajmeve të rreme ose letrave / postave elektronike. Gratë do të jenë të prirura për panik, lehtë të bien nën ndikimin e njerëzve negativ (pesimist). Shmangni përfshirjen në teori konspirative ose grupe që manipulohen në prapaskenë.

Dashuria: Nëse keni lindur nën shenjën e Akrepit, këtë javë shmangni marrjen e vendimeve të nxituara, duke ndjekur vetëm emocionet tuaja personale ose nën ndikimin e fjalëve të dikujt përreth jush. Kini kujdes kur bëni ose merrni premtime. Mos i bëni armiqtë vetë.

Financat: Gjatë kësaj jave, marrëdhëniet tuaja personale ose familjare do të kërkojnë vëmendje, në të cilën do të lindin keqkuptime, kryesisht të një natyre të brendshme ose financiare.

 

Shigjetari

Puna: Java do të jetë shumë e favorshme për realizimin e detyrave tuaja. Pothuajse gjithçka do të varet nga organizimi dhe përgatitja juaj. Sido që të keni zhvillimet në punët tuaja, mos u përpiqni të ndryshoni rrjedhën e ngjarjeve këtë javë!

Dashuria: Nëse keni lindur nën shenjën e Shigjetarit, keni një javë përpara vetes në të cilën do të përjetoni shumë ngjarje të rëndësishme emocionale në jetën e të dashurve, kryesisht grave.

Financat: Duhet të tregoheni të kujdesshëm me shpenzimet e panevojshme. Java që shkoi ka qenë jo dhe aq e mirë nga financat, por kjo gjendje po përmirësohet.

 

Bricjapi

Puna: Kjo javë do të hapë për ju një shans të ri për zhvillim, me mundësi më të mëdha për të treguar aftësitë dhe njohuritë tuaja. Është një kohë e rritjes së brendshme dhe ndryshimit brenda vetes. Nëse dikush duhet t’ju japë vendin e tij ose t’ju mësojë diçka në mënyrë që të mund të realizoni talentin tuaj, ju patjetër do të përfitoni nga ajo. Kjo do të jetë një javë në të cilën do të duhet të merrni të paktën një vendim të rëndësishëm për të ardhmen tuaj.

Dashuria: Këtë javë do t’ju kërkohet të bëni një paralele midis asaj që është e nevojshme dhe e panevojshme për ju në jetën tuaj personale, dashuri ose punë. Takimet që do të keni gjatë kësaj jave duhet të jenë me njerëz që dinë ta vlerësojnë kohën dhe mos e humbni atë me thashetheme dhe ankesa.

Financat: Financat do të jenë shumë të mira. Tani do të mund të bëni blerjet që kishit planifikuar por sigurisht do të ishte më mirë të këshilloheshit me një ekonomist para se të merrni vendime që mund të ndikojnë në buxhetin në të ardhmen.

 

Ujori

Puna: Ngarkesa më e rëndë e punës gjatë javës do t’ju bëjë të padurueshëm, të irrituar dhe ndonjëherë të konfliktuar.

Dashuria: Gjatë javës do të befasoheni nga një i njohur, email / letër ose bisedë telefonike me dikë që jeton afër jush.

Financat: Gjatë këtyre shtatë ditëve ju mund të merrni një konflikt që do të ketë të bëjë me paratë, por do të jetë me njerëz jashtë shtëpisë tuaj ose me përfaqësuesit e ndonjë institucioni.Në përgjithësi, interesat tuaja materiale ose pronësore do të kenë një zhvillim të mirë, por do të kaloni disa vështirësi.

 

Peshqit

Puna: Takimi, biseda ose kontakti juaj me një person nga vendi ku jetoni do të duhet të konsiderohen me kujdes përpara se të reagoni me pëlqim ose premtim (angazhim). Kini kujdes, pasi mund të ketë përpjekje për manipulime ose veprime që mund t’ju diskreditojnë dhe dëmtojnë reputacioni. Gjatë javës do të ketë momente ankthi në lidhje me udhëtimet ose ngjarjet që ndodhin në një qytet tjetër (vend).

Dashuria: Nëse keni lindur nën shenjën e Peshqve, keni një javë para jush, në të cilën do të duhet të krijoni harmoni dhe mirëkuptim në marrëdhëniet midis njerëzve që kanë marrëdhënie problematike Burrat do të kenë një javë dinamike me më shumë takime dhe biseda me njerëz afër dhe larg.

Financat: Gjatë kësaj jave, shumë do të gëzojnë të ardhura të mira nga puna, shitjet më të mira ose më shumë klientë dhe më shumë.Një klient, menaxher ose partner biznesi do t’ju ndihmojë të keni sukses ose do të përfitoni financiarisht nga veprimet tuaja së bashku, në një ekip.Kjo javë premton se do të merrni para nga një pagë, nga një angazhim i biznesit i përfunduar ose nga një institucion bankar./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi, e Premte, 18 Qershor 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë kjo javë për çiftet dhe beqarët?

Dashi
Një mbrëmje në kinema, teatër ose darkë me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj do t’ju ngrejë humorin. Vlerat tuaja të brendshme së bashku me një qëndrim pozitiv do të sjellin sukses në vendin e punës. Nuk do të shqetësoheni për fjalët që mund të hedhë ndaj jush një kolegu juaj.

Demi
Mos u ndërhyni pa nevojë në punët e bashkëshortit përndryshe do të shkaktoni zemërimin e tyre. Nëse mendoni se i dashuri juaj nuk ju kupton, atëherë merrni pak kohë për të kaluar me ta. Flisni hapur dhe flisni me zemër.

Binjakët
Miqtë do të jenë mbështetës dhe do t’ju bëjë të ndiheni të lumtur. Do të jeni të aftë të fitoni para pa ndihmën e askujt. E vetmja gjë që ju nevojitet është të besoni në veten tuaj. Fëmijët do t’ju ndihmojnë të kryeni punë të vështira në shtëpi.

Gaforrja
Mos e humbni kohën tuaj duke ndërtuar në ajër. Kurseni energjinë për të bërë diçka kuptimplote. Ju do të diskutoni çështje financiare me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj dhe do të bëni plane për të ardhmen.

Luani
Shëndeti juaj do të jetë perfekt sot. Do të dilni me ide të reja të shkëlqyera që do të sjellin fitime financiare. Kushtojini kohë të mjaftueshme familjes suaj, lërini të ndiejnë se ju kujdeseni për ta.

Virgjëresha
Një burim i ri i të ardhurave në jetën tuaj, mund të gjenerohet përmes dikujt që njihni. Bëni kujdesni lidhjen tuaj në çift, pasi ka gjasa që gjërat të mos shkojnë ashtu siç ju dëshironi. Sa i përket jetën profesionale, pritet një ditë e mbarë.

Peshorja
Sot do të keni kohën dhe prirjen për të bërë gjëra që do të përmirësojnë shëndetin dhe pamjen tuaj. Ju mund të merrni disa vendime të rëndësishme për të forcuar biznesin tuaj, për të cilat dikush afër jush mund t’ju ndihmojë financiarisht. Përgjegjësitë familjare do të rriten, duke shtuar shqetësimet në mendjen tuaj.

LEXO EDHE:  Horoskopi i financave/ Surprizat që ju presin javën e ardhshme

LEXO EDHE:  Fifi merr vendimin drastik/ "Nuk do të flas më…"

Akrepi
Gëzimi dhe lumturia juaj do të tejkalojnë çdo ndjenjë zhgënjimi që mund të përjetoni. Shmangni skemat financiare të tepruara. Mund të ndjeni mungesën e partnerit/partneres suaj sot. Nëse po luftonit në punë që prej shumë ditësh, do të jetë një ditë me të vërtetë e mirë për ju.

Shigjetari
Tregohuni të durueshëm me fëmijët. Dhimbja e dashurisë do t’ju bëjnë të paaftë të përqendroheni në punën. Megjithatë përpiquni të përqendroheni pasi sot do të jetë një ditë, kur duhet të tregoni patjetër aftësitë tuaja.

Bricjapi
Bëni kujdes teksa ngisni makinën, sidomos në kthesa. Neglizhenca e dikujt mund të sjellë probleme për ju. Dikush afër jush do të jetë në një gjendje shumë të paparashikueshme. Mos lejoni që asnjë zhgënjim në jetën tuaj të dashurisë t’ju dekurajojë.

Ujori
Ata që do të dalin për t’u argëtuar do të përjetojnë kënaqësi të madhe. Dilni me miq që janë pozitivë dhe mbështetës. Ju mund të shqetësoheni nga problemet shëndetësore sot dhe kjo mund të kërkojë një formë të kujdesit mjekësor. Kolegët tuaj do t’ju kuptojnë dhe do të jenë në sinkron me mënyrën tuaj të të menduarit.

Peshqit
Nëse jeni duke udhëtuar, atëherë kujdesuni posaçërisht për gjërat tuaja me vlerë. Të vepruarit me pakujdesi mund të rrisë rrezikun e vjedhjes ose të vendosjes së gabuar të sendeve tuaja. Disa njerëz do të priren të premtojnë më shumë sesa mund të japin.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi, e Enjte, 17 Qershor 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë kjo javë për çiftet dhe beqarët?

Dashi
Ndarja e lumturisë me të tjerët do t’ju mbushë me energji pozitive. Ju mund të bëni para shtesë sot, nëse luani “kartat” si duhet. Sjellja e ashpër e fëmijëve do të krijojë vetëm pakënaqësi. I dashuri/e dashura juaj mund të kërkojë diçka nga ju sot, por ju nuk do të jeni në gjendje të përmbushni dëshirat e tij/saj.

Demi
Do keni një diskutim rreth investimeve financiare dhe kursimeve me anëtarët e tjerë të familjes sot. Këshillat e tyre do të provojnë se janë të dobishme në përmirësimin e situatës tuaj financiare. Shumica e çështjeve që kanë të bëjnë me jetën personale do të jenë nën kontroll.

Binjakët
Mundësitë e reja për të bërë para do të jenë fitimprurëse. Udhëzimet e dikujt do të përmirësojnë një marrëdhënie në jetën tuaj. Entuziazmi dhe natyra juaj inovative do t’ju falë një ditë mjaft argëtuese.

Gaforrja
Praktikimi i meditimit do t’ju mbushë me energji. Fitimet në biznes mund të sjellin gëzim në fytyrat e shumë tregtarëve dhe biznesmenëve sot. Dikush që i besoni mund të mos ju tregojë gjithë të vërtetën për një çështje të rëndësishme. Aftësia juaj për të bindur të tjerët do t’ju ndihmojë të zgjidhni problemet e ardhshme.

Luani
Mënyra logjike e të menduarit të një shoku do t’ju inkurajojë të zgjidhni një problem. Shqetësimet në lidhje me paratë mund të zgjidhen sot dhe ju do të shijoni një stabilitet financiar. Ditë e mirë për të komunikuar me njerëz tëcilët i takoni rrallë.

Virgjëresha

Pavarësisht një dite të vrullshme, ju përsëri do të jeni në gjendje të mblidhni energjitë. Sot ju mund ta kaloni pjesën më të madhe të kohës me gjëra që nuk janë të nevojshme ose të rëndësishme. Ushqimi I mirë dhe romancë parashikohen për ju sot.

LEXO EDHE:  Dashuria dhe puna/ Horoskopi sipas astrologut Paolo Fox

LEXO EDHE:  Dashuria, financat dhe karriera/ Shenjat më me fat të 2021

Peshorja
Përpiquni te mbani nën kontroll emocionet tuaja. Sot, një vëlla ose motër mund t’ju kërkojë ndihmë financiare. Mos u tregoni të pasjellshëm me kolegët tuaj. Sjellja juaj jo vetëm që do të shqetësojë kolegët rreth jush por edhe do të ndikojë negativisht në reputacionin tuaj.

Akrepi
Shmangni mbingarkesën dhe mbani nën kontroll peshën tuaj. Së shpejti do të ju të kuptoni se zemërimi dhe zhgënjimi vetëm do të prishin qetësinë tuaj mendore. Sot jeta juaj e dashurisë do të lulëzojë.

Shigjetari
Një detyrë mund të mbetet në pritje në punë dhe mund t’ju duhet të kushtoni kohën tuaj në mbrëmje, për ta përfunduar. Sot, do ta kuptoni se të gjitha zotimet e dhëna në ditën e dasmës tuaj ishin të vërteta. Bashkëshorti/bashkëshortja juaj është pjesë e shpirtit tënd.

Bricjapi
Besimi në vetvete do t’ju ndihmojë për të hapur dyert që çojnë në realizimin e aspiratave tuaja. Një marrëveshje e re financiare do të finalizohet. Kushtojini kohë e duhur familjes suaj. Kaloni pak kohë cilësore me ta dhe mos i jepni askujt arsye për ankesa.

Ujori
Investimet në aksione dhe fonde të përbashkëta mund të jenë produktive për ju, për fitime afatgjata. Situata në jetën tuaj në çift do të jetë disi e paparashikueshme. Planifikoni një surprizë dhe bëjeni këtë një ditë më të bukur, të paharrueshme.

Peshqit
Do të jeni mjaft aktiv dhe të shkathët sot. Do të ndiheni të fortë dhe të shëndetshëm. Aftësia juaj për të reaguar shpejt ndaj problemeve do t’ju vijë mjaft në ndihmë sot. Mund të ndiheni të mbytur në jetën tuaj në çift për shkak të mungesës së lirisë sot.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

3 shenjat e horoskopit që nuk mund të ndalojnë së mashtruari

Publikuar

-

Nga

3 shenjat e horoskopit që nuk mund të ndalojnë së mashtruari

Peshqit

Kjo do të jetë tronditëse, por shenja e zodiakut që ka më shumë të ngjarë të mashtrojë janë Peshqit.
Normalisht e ndjeshme dhe super-emocionale , ajo nuk mund të mos veprojë sipas ndryshimit më të vogël të humorit.

Në të njëjtën kohë, ajo ka më pak të ngjarë të largohet nga një marrëdhënie edhe nëse është e pakënaqur për shkak të frikës së saj se mund të dëmtojë atë me të cilin është e lidhur. Ironikisht, ajo mund të zgjedhë në vend të humbjes. Ndoshta thellë brenda saj ajo shpreson të kapet duke mashtruar.

Binjakët

Binjakët janë shumë nevojtarë në një marrëdhënie, kështu që nëse nuk mund t’i kushtoni vëmendje gjatë gjithë ditës, ajo do të gjejë dikë tjetër.

LEXO EDHE:  Dashuria dhe puna/ Horoskopi sipas astrologut Paolo Fox

LEXO EDHE:  Horoskopi i fundjavës/ Zbuloni surprizat që kanë rezervuar yjet për secilën shenjë

Sa i përket shenjave të zodiakut që nuk janë besnikë, Binjakët ka shumë të ngjarë të mashtrojnë.

Peshorja

Peshoret janë flirtuese të mëdha, prandaj kaq shumë njerëz hezitojnë të nisin një marrëdhënie me ta. Dhe mbase kanë të drejtë që hezitojnë.

Ndërsa do të mendonit se flirti do të ndalonte sapo Peshorja të jetë në një lidhje të përkushtuar, nuk ndodh kështu. Dhe edhe pse zakonisht është i padëmshëm, ndonjëherë shkon shumë larg./ CNA.al

LEXO TE PLOTE