Connect with Us

Financat/ Zbuloni se si do të jetë marrëdhënia juaj me paratë për javën e ardhshme

Horoskopi

Financat/ Zbuloni se si do të jetë marrëdhënia juaj me paratë për javën e ardhshme

Publikuar

-

Horoskopi i financave/ Çfarë ka rezervuar java e ardhshme për ju?

Dashi

Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni një kohë të favorshme për zhvillimin e çështjeve tuaja financiare, por vetëm nëse nuk lejoni një presion të caktuar, të qëllimshëm ndaj tyre.Nëse keni nevojë për kontakte me institucione ose raste, çështjet tuaja do të zhvillohen në një mënyrë të mirë për ju.

Demi

Këtë javë, shumë prej jush do të kërkojnë punë shtesë për të ndihmuar në mbështetjen e buxhetit tuaj të familjes.

Binjakët

Gjatë kësaj jave mund të lindin shpenzime që lidhen me trajtimin, terapinë, stomatologjinë, procedurat kozmetike, etj.Ju mund të bëni shpenzime të ngjashme për shkak të të afërmve të tjerë.

Gaforrja

Gratë e kësaj shenje do të përqendrohen në çështje të rëndësishme të parave, faturat e familjeve, borxhet e bankave, kreditë ose çështje të tjera financiare.

Luani

Gjatë këtyre shtatë ditëve, shfaqja e ngjarjeve të ndryshme ose rrethanave të reja në mjedisin ku jetoni do t’ju japë një shans për të ndryshuar jetën tuaj për mirë. Kjo nuk do të thotë më shumë para ose fitime më të mëdha, por padyshim që do të shoqërohet me zhvillim të rëndësishëm shpirtëror për ju si një person.

Virgjëresha

Nëse keni lindur nën shenjën e Virgjëreshës keni një javë  përpara jush, në të cilën do t’ju kërkohet të jeni më aktiv dhe përgjegjës në çështjet tuaja financiare dhe në sigurimin e të ardhurave reale në buxhetin e familjes. Keni shpenzime më të larta para jush, të cilat nuk duhet të lejoni të ju befasojnë.Në shumicën e rasteve, ato do të jenë pagesa të lidhura ose blerje për një fëmijë ose për anëtarët më të rinj të familjes tuaj.

Peshorja

LEXO EDHE:  Horoskopi 16 Qershor 2016

Nëse keni lindur nën shenjën e Peshores, keni një javë përpara vetes në të cilën do të keni shqetësime ose vështirësi të shkurtër në veprimet financiare ose angazhimet financiare.

Akrepi

Gjatë kësaj jave, marrëdhëniet tuaja personale ose familjare do të kërkojnë vëmendje, në të cilën do të lindin keqkuptime, kryesisht të një natyre të brendshme ose financiare.

Shigjetari

Duhet të tregoheni të kujdesshëm me shpenzimet e panevojshme. Java që shkoi ka qenë jo dhe aq e mirë nga financat, por kjo gjendje po përmirësohet.

Bricjapi

Financat do të jenë shumë të mira. Tani do të mund të bëni blerjet që kishit planifikuar por sigurisht do të ishte më mirë të këshilloheshit me një ekonomist para se të merrni vendime që mund të ndikojnë në buxhetin në të ardhmen.

Ujori

Gjatë këtyre shtatë ditëve ju mund të merrni një konflikt që do të ketë të bëjë me paratë, por do të jetë me njerëz jashtë shtëpisë tuaj ose me përfaqësuesit e ndonjë institucioni.Në përgjithësi, interesat tuaja materiale ose pronësore do të kenë një zhvillim të mirë, por do të kaloni disa vështirësi.

Peshqit

Gjatë kësaj jave, shumë do të gëzojnë të ardhura të mira nga puna, shitjet më të mira ose më shumë klientë dhe më shumë.Një klient, menaxher ose partner biznesi do t’ju ndihmojë të keni sukses ose do të përfitoni financiarisht nga veprimet tuaja së bashku, në një ekip.Kjo javë premton se do të merrni para nga një pagë, nga një angazhim i biznesit i përfunduar ose nga një institucion bankar./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 24 korrik 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 23 korrik 2021

Dashi (21 Mars – 20 Prill)

E keni të vështirë të ecni përpara, duket sikur diçka ju step. Jepini vetes më shumë liri. Tani është momenti sepse po ndjeni se dëshira juaj për të shijuar jetën po karikohet sërish dhe gjithçka po shkon mirë, për sa kohë që nuk e lini veten të pas dore dhe dhe përballeni me probleme shëndetësore.

Demi (21 Prill – 20 Maj)

Do të jeni më komod në shoqëri dhe është koha të kuroni marrëdhëniet tuaja në mënyrën e duhur, jo vetëm ato shoqërore por edhe me partnerin/en. Duhet të kujdeseni për veten për të kompensuar periudhat e deritanishme, që ta themi troç, i keni neglizhuar rëndshëm. Kontrolloni dietën ditore në mënyrë që ta korrigjoni atë.

Binjakët (21 maj – 21 qershor)

Mos e merrni çdo gjë shumë seriozisht. Ju e merrni gjithçka fjalë për fjalë, e analizoni dhe kjo ju shpie në ujëra të trazuara duke ndjerë veç siklet. Mjaft më, po ezauroheni!

Gaforrja (22 qershor – 22 korrik)

Mos mendoni se nuk e keni një talent. Është Ai që shumë njerëz e duan por nuk e kanë: aftësinë për të fituar simpatinë e njerëzve. Dhe ky sharm i juaj do t’ju hapë dyert! Nga ana tjetër, nëse punoni me veten dhe ia dilni për të përmbajtur padurimin që ju karakterizon, do të përfitoni. Optimizmin e keni shumë Higher dhe vetëm në rritje. Kjo është gjë e mirë sepse forcon energjinë tuaj.

Luani (23 korrik – 23 gusht)

Ju luftoni për të duruar mungesën e ndjeshmërisë që shihni tek disa dhe më në fund do të kuptoni lojën e këtyre njerëzve. Yjet ju sjellin përfitimin e një tranziti energjie dhe do të jeni të vendosur të punoni për egon tuaj. Ka kaq shumë punë për të bërë!

Virgjëresha (24 gusht – 22 shtator)

Aktivitetet në grup dhe puna në ekip do të jenë të mira për egon tuaj sot. Por rrezikoni të bëni nervozë disa njerëz përreth jush! Kurseni nervat tuaja dhe gjithashtu ato të të tjerëve!

Peshorja (23 shtator – 22 tetor)

Humori është i tensionuar në sferën e marrëdhënies tuaj. Do të gjeni gjuhë të përbashkët, prandaj mendoni si t’ia dilni. Rrethanat ju lejojnë të qëndroni të qetë dhe të racionalizoni jetën tuaj private në mënyrë që ta përmirësoni atë.

LEXO EDHE:  Gushti do të jetë një muaj i nxehtë për çiftet/ Horoskopi sipas Paolo Fox

LEXO EDHE:  Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë java e ardhshme për të gjitha shenjat?

Akrepi (23 tetor – 22 nëntor)

Kjo ditë është e dedikuar për familjen, por ka vend dhe për shoqërinë, madje ky është vendi më i mirë për të rimbushur bateritë. Gjendja emocionale po ndikon në vitalitetin tuaj më shumë se zakonisht. Merruni vesh me të tjerët dhe përpiquni të komunikoni.

Shigjetari (23 nëntor – 21 dhjetor)

Do të jeni plotësisht të lirë të shprehni atë që keni në mendje dhe të arrini rezultate pozitive. Ju nuk po merrni mjaftueshëm energji dhe kjo po jua ul ritmin. Kontrolloni shëndetin dhe hani më shumë fruta stine.

Bricjapi (22 dhjetor – 20 janar)

Bricjapi me Venusin në aspekt të mirë dhe Diellin që nuk është më i kundërt, kanë një lajm të mirë për ju dhe ai po vjen. Fundi i gushtit do të jetë gjithashtu i rëndësishëm. Ajo që duhet të bëni është që të jeni të qëndrueshëm në gjërat që bëni. Çdo gjë duket të jetë në përputhje me pritshmëritë tuaja. Edhe raporti në çift duket të jetë në “qiellin e shtatë”.

Ujori (21 janar – 19 shkurt)

Duke përdorur imagjinatën tuaj do të jeni në gjendje të gjeni një mënyrë për ta bërë veten më të kthjellët, pa qenl nevoja të mërziteni për asgjë. Nuk ia vlen! Po qëndroni në mënyrë të palëkundur në formë dhe energjitë tuaja janë në ekuilibër. Përdorini këtë avantazhe si një shans për të rivlerësuar shëndetin tuaj.

Peshqit (20 Shkurt – 20 Mars)

Këtë ditë të parë të fundjavës, gjetja e kompromisit në çift mund të jetë pak më e komplikuar. Por vëmendja juaj tani përqendrohet kryesisht te puna, ku ka disa zhvillime të rëndësishme për tu mbajtur parasysh. Pra, para se të merreni ca si shumë me veten, merrni parasysh mirë pro dhe kundra që hasni në punë. Nëse keni pasur një zhgënjim në të kaluarën, mund të mos jeni të gatshëm t’i jepni hapësirë ​​dikujt që nuk ju sjell ndonjë sadisfaksion të paparë. Frika nga vuajtjet është e madhe dhe ju nuk jeni aspak gati që ta lini veten t’i jepeni rastësisë.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Të gjithë duan të jenë si ato/ Dy shenjat më të forta të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Të gjithë duan të jenë si ato/ Dy shenjat më të forta të horoskopit

Akrepi

Nëse ka një shenjë që është vazhdimisht e hapur për ndryshim dhe mendim është Akrepi.

Me Jupiterin në Ujor, jo vetëm që do të ndiheni aventureskë dhe me shpirt të lirë, por do të dëshironi të shihni mundësi të reja për të bërë atë që keni ëndërruar gjithmonë .

Shigjetari

Vetëvlerësimi është një derë rrotulluese për ju derisa planeti juaj sundues të shkruajë emrin tuaj në planifikuesin e tij të ngjarjeve kozmike dhe t’iu drejtojë drejt vetëvlerësimit dhe dashurisë për veten.

LEXO EDHE:  Horoskopi javor, nga 20 maj deri në 26 maj 2019/Paolo Fox tregon çfarë do të ndodhë me ju këtë javë

LEXO EDHE:  Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë java e ardhshme për të gjitha shenjat?

Dashuria ndaj vetes ju duket mahnitëse dhe kjo do t’ju çojë përpara në një moment, ku të gjithë rreth jush do të dëshirojnë të jenë si ju./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 23 korrik 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 23 korrik 2021

Dashi

Do e kuptoni më mirë gjatë kësaj dite se marrëdhënia në çift nuk i përmbush të gjitha objektivat e duhura, prandaj mund të merren vendime me rëndësi.

Demi

Ditë e veçantë kjo e premte 23 korrik për të gjithë ata që janë në një lidhje. Do të merreni vesh për mrekulli me parterin tuaj dhe do të argëtoheni pa fund së bashku.

Binjakët

Do t’i jepni rëndësinë e duhur nesër jetës suaj në çift dhë gjithçka do të shkojë ashtu si e kishit ëndërruar. Nuk pritet të ndodhë asgjë e keqe. Por me financat duhet të bëni kujdes maksimal.

Gaforrja

Ditë goxha e tensionuar pritet të jetë kjo e premte për ata që janë në një lidhje. Gjithsecili do të kërkojë t’i dalë e tija dhe askush nuk do të hapë rrugë.

Luani

Dita e premte do të jetë më e qetë për ata që janë në një lidhje. Më në fund do t’i sqaroni mosmarrëveshjet e vogla që keni pasur dhe do të jeni më të qetë.

Virgjëresha

Pesimizmi juaj këtë ditë të fundit në prag fundjave, në jetën sentimentale do të jetë tërësisht i pajustifikuar. Nëse mbylleni në vetvete keni për ta humbur njëherë e përgjithmonë partnerin.

Peshorja

Do të keni të njëjtat ide dhe mendime me partnerin tuaj dhe do të bashkëpunoni për gjithçka me të. Dita do të jetë plot diell dhe e mbushur me emocione.

LEXO EDHE:  Gushti do të jetë një muaj i nxehtë për çiftet/ Horoskopi sipas Paolo Fox

LEXO EDHE:  Horoskopi i fundjavës/ Çfarë kanë parashikuar yjet për secilën shenjë

Akrepi

Do të keni probleme goxha të mëdha gjatë kësaj ditë në jetën tuaj në çift dhe do të ndiheni shpeshherë keq. E mira do të jetë që të gjeni mënyrën për të folur me partnerin, jo të kërkoni ngushëllim në krahët e dikujt tjetër.

Shigjetari

Do të përballeni me shumë zhgënjime këtë të premte juve që jeni në një lidhje dhe do të vuani tej mase. Sikur të kishit bërë kujdes më parë nuk do të përballeshit kurrsesi me një situatë të tillë.

Bricjapi

Do të bekoheni nga yjet gjatë kësaj dite dhe marrëdhënia në çift do ecë më së miri. Si ju ashtu edhe partneri do të jeni të gatshëm ta dëgjoni tjetrin dhe të shkëmbeni mendime për çdo gjë.

Ujori

Do të tregoheni shumë të hapur dhe të disponueshëm ndaj partnerit gjatë kësaj dite. Marrëdhënia në çift nuk do të ketë asgjë për çfarë të shqetësoheni.

Peshqit

Do t’i shtoni dozat e intimitetit në çift gjatë kësaj dite dhe do të kaloni çaste të lumtura në krahët e partnerit. Shumë gjëra kanë për të qenë ndryshe për ju.

LEXO TE PLOTE