Connect with Us

 “Shpërndanin dekoraten “Naim Frasheri” dhe kishin harruar te dokoronin, vetë Naimin…”/ Artan Hoxha ironizon politikën

Politikë

 “Shpërndanin dekoraten “Naim Frasheri” dhe kishin harruar te dokoronin, vetë Naimin…”/ Artan Hoxha ironizon politikën

Publikuar

-

/
Vrasjet gjakatare në Tropojë/ Artan Hoxha rrëfen bisedën e panjohur me Arben Frashërin, ndëshkimi që mori për sakrificën e tij

Gazetari Artan Hoxha ka ironizuar klasën politike, e cila për vite ka shpërndarë dekoratën “Naim Frashëri”, por ndërkohë sipas tij kanë harruar të dekorojnë vetë poetin e madh.

Ndërsa i referohet një lajmi, sipas të cilit presidenti Meta do të dekorojë sot me urdherin “Nderi i Kombit”, rilindasin e madh, poetin kombetar, Naim Frasheri, Artan Hoxha shkruan se “Shpërndanin dekoraten “Naim Frasheri” dhe kishin harruar te dokoronin, vetë Naimin…”.

“Shpërndanin dekoraten “Naim Frasheri” dhe kishin harruar te dokoronin, vetë Naimin…

Sot, presidenti i Republikes, do te dekoroje ne fshatin Frasher te Permetit, me urdherin “Nderi i Kombit”, rilindasin e madh, poetin kombetar, Naim Frasheri…
Ne fakt duket ironike, qe Republika e Shqiperise, dekoron nga viti 1968, personalitete te rendesishem, vendas dhe te huaj, me urdherin “Naim Frasheri” i arte dhe “Naim Frasheri” i argjend, nderkohe qe kishte harruar te dekoronte vetë Naim Frasherin!!!
Dekorata me e rendesishme ne Republiken e Shqiperise, eshte “Dekorata e flamurit kombetar”. Personalisht mendoj se Rilindasi i madh, Naim Frasheri, me shume se askush tjeter, e meriton kete titull.
Dekorata “Nderi i Kombit”, eshte e treta ne hierarkine e dekoratave me te rendesishme ne Republikes e Shqiperise.
Gjithsesi, bereqavers edhe me kaq, eshte me mire sa pa hiç…

LEXO EDHE:  A do të jetë Meta kandidat për President? Ja si përgjigjet ai

Nderkohe, urdheri “Naim Frashëri” është një dekoratë nderi e Republikës së Shqipërisë që u jepet qytetarëve shqiptarë dhe të huaj, punonjësve të shkencës, artit, kulturës dhe arsimit për vepra dhe veprimtari të çmuara. Dekorata jepet me dekret nga Presidenti i Shqipërisë. Ky urdhër është i artë dhe argjendtë.”-shkruan Artan Hoxha.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Escobar dënoi dhunën në protestë/ Reagon ambasadorja Kim: A jeni lodhur nga “spin doktorët”?

Publikuar

-

Nga

“SPAK ka bërë shumë përparim”/ Yuri Kim: Reforma në Drejtësi nuk do jetë e përsosur

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim ka reaguar pas intervistës së zëvendësndihmës Sekretari i Shtetit për Evropën Jugore dhe Qendrore, Gabriel Escobar i cili dënoi dhunën e përdorur gjatë protestës së 8 janarit në selinë e PD.

Escobari, i pyetur për shpalljen non-grata të ish-kryeministrit Berisha dhe rikthimin e tij duke u ndjekur nga mbështetësit, tha se përcaktimi kishte të bënte me korrupsionin dhe se nuk kishte të bënte me politikën e mbështetësve apo me jetën e tij politike.Ambasadorja Kim përmes një postimi në rrjetet sociale, ka publikuar deklartata e Escobar ndërsa bashkëngjitur shkruan:  “Jeni lodhur nga “spin doktorët” (propagandues, manipulues)? Gjykojeni vetë. Ja çfarë tha në të vërtetë Zëvendës Ndihmës Sekretari Escobar. Ai gjithashtu diskutoi për integrimin ekonomik rajonal (përfshirë Ballkanin e Hapur dhe Procesin e Berlinit), Kosovë-Serbi, etj”, shkruan Kim.

LEXO EDHE:  “PS-ja e dh*erë, por krenare”/ Korab Lita: Meta i duhet Ramës për patericë

LEXO EDHE:  Meta nuk shkon në Komisionin e Ligjeve: Kam axhendë të planifikuar

Escobari, i pyetur për shpalljen non-grata të ish-kryeministrit Berisha dhe rikthimin e tij duke u ndjekur nga mbështetësit, tha se përcaktimi kishte të bënte me korrupsionin dhe se nuk kishte të bënte me politikën e mbështetësve apo me jetën e tij politike./ A.E-CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Kryetarët e degëve” ultimatum” Bashës/ Nuk rrihet më në zyrë!

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Zbardhen detaje nga mbledhja e Kolegjit të Kryetarëve që po mbahet në selinë blu. Mësohet se kryetarët e degëve të PD, kanë kërkuar nga Basha të dalë në terren dhe të takojë demokratët.

Sipas kryetarëve të degëve, nuk duhet të rrinë më nëpër zyra por duhet të dalin në terren të gjithë për të komunikuar me strukturat,

LEXO EDHE:  Meta nuk shkon në Komisionin e Ligjeve: Kam axhendë të planifikuar

LEXO EDHE:  A do të jetë Meta kandidat për President? Ja si përgjigjet aiKëtë kërkesë disa prej kryetarëve të degëve e kanë bërë për Kryetarin, nënkryetarët, Sekretarin, Kryesinë, deputetët.

Kësaj kërkese, Lulzim Basha, i është përgjigjur pozitivisht, për të dalë e për të takuar strukturën./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Sali Berisha i përgjigjet ‘flakë për flakë’ Bashës/ “Tempulli i demokratëve nuk mund të tjetërsohet nga bandat”

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Ish kryeministri Sali Berisha i është përgjigjur menjëherë, Lulzim Bashës pas reagimit për ndërtimin e projektit të kullave në truallin e selisë së PD.

Berisha ka deklaruar se projekti e zhduk selinë e PD, dhe se ndërtimi i kullave i bën bashkë prap Ramën dhe Bashën.

Lideri historik i PD ka paralajmëruar Ramën dhe Bashën se tempulli i demokratëve nuk mund të tjetërsohet nga bandat e narkoshtetit.

Pergenjeshtrim!

Lul Brava ne mediat qe paguan po kerkon te pergenjeshtoje lajmin e botuar ne mediat e vendit per nje kompleks gjigand e lluksoz kullash, i cili e zhduk seline e PD nga aty ku ndodhet, duke thene se ai projekt eshte firmosur nga une ne 2013.

Projekti qe une kam firmosur eshte ai i Xhamise se Madhe fillimi i punimeve te te ciles u inauguruan ne ate kohe ne prani te qindra besimtareve dhe nuk prekte seline dhe as oborrin e PD.LEXO EDHE:  Shënim/ Pse të protestojmë në datën 2 mars

LEXO EDHE:  Masakra në Velipojë/ Artan Hoxha “zbërthen” skemën: Si nisi ngjarja dhe “faji” i qeverisë

Projekti qe zbuluan mediat sot e zhduk seline e PD sepse do ndertohet aty ku eshte sot selia e PD, te SHQUP.

Pervec Portit te Durresit, projekti per ndertim e kullave te PD i ben prap bashke Ramen dhe Bashen.

Duke denuar kete afere te paster korruptive kriminale Rama – Basha paralajmeroj keta bashkehajdute se selia e PD eshte tempulli i demokrateve shqiptar dhe kurre nuk mund te tjeteresohet nga bandat e narkoshtetit shqiptar! Sb”, shkruan Berisha./ A.E-CNA.al

Kulla në vend të selisë së PD/ Çfarë do ndodhë me ‘shtëpinë’ e demokratëve

LEXO TE PLOTE