Connect with Us

Krushqia dhe vilat që po kthejnë Bamir Topin në PD

Politikë

Krushqia dhe vilat që po kthejnë Bamir Topin në PD

Publikuar

-

Problemi nuk është Bamiri!

Ish-presidenti Bamir Topi, ditët e fundit, është shfaqur disa herë në publik, duke theksuar se ishte i zhgënjyer nga Edi Rama, komunikonte me Lulzim Bashën dhe mund të kthehej në PD.

Një lëvizje e menjëhershme, një vit para zgjedhjeve e ish-presidentit dhe ish-nënkryetarit të PD-së, i cili u nxor me “shqelma” nga selia e PD-së, nga ish-kryeministri Sali Berisha, pas asaj që ai e quajti “komploti i 21 janarit, me horra bulevardi”.

Gjithësesi kohët kanë ndryshuar. Kanë kaluar gati nëntë vite. Në vitin e ardhshëm zgjedhor bëhet gati një dekadë dhe do të duhet që Luli të ketë tani Bamir Topin në krah, si shenjë bashkimi.

Por, si dhe pse po kthehet Bamir Topi në këto momente?

Duket se partia e tij ka falimentuar. Të gjithë mbështetësit kanë ikur tek Lulzim Basha, ose i çoi ata më parë një e nga një për të shkuar më vonë edhe vetë, pasi të piqeshin kushtet.

Bamir Topi, i cili në fakt shfaqet i zhgënjyer me Edi Ramën, por duket në një “dashuri” të madhe me kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliaj, tha se komunikonte me Lulzim Bashën. Patjetër, nuk kishte sesi të ndodhte ndryshe.

Kalimi i Lulzim Bashës tek vilat e oligarkut Agron Papuli, është shenja e parë dhe dëshmia e qartë e një bashkëpunimi të fortë, që do të garantonte rikthimin e Bamir Topit në PD.

Gati një vit më parë, menjëherë pas tërmetit të shtatorit, Lulzim Basha u spostua në vilat rezidenciale në Long Hill, të Agron Papulit. Në atë kohë, Lulzim Basha e mohoi, por kanë kaluar kaq shumë muaj sa tashmë nuk e mohon dot më.

Agron Papuli është një ndër të ashtuquajturit oligarkë, të sulmuar shpesh nga PD-ja dhe Lulzim Basha, por më pas ky i fundit heshti dhe u strehua në vilat e tij.

Tha se po jetonte me qera në vilat e Papulit, sepse apartamenti i tij po rindërtohej, por në fakt ka disa muaj që CNA.al e ka vëzhguar nga afër dhe nuk ka asnjë ndryshim.

LEXO EDHE:  “Pse u çmendën të gjithë njëherësh”/ Rama ironizon Bashën: Ti s’ po ndalon dot aleaten tënde

Luli, thjeshtë dhe vetëm është spostuar nga apartamenti i tij mbrapa Stadiumit Kombëtar “Air Albania”, në një rezidencë në dy vila luksoze, ku sigurisht si gjithmonë në krah ka kunatin e tij të famshëm.

Luli, duke përdorur logon e PD-së, siguroi vilat në Long Hill, por jo vetëm kaq. Siguroi edhe Bamir Topin.

                  Nada Topi, Gruten Papuli

Ky i fundit ka një marrëdhënie të fortë familjare me Agron Papulin. Vajza e Bamir Topit bashkëshortja e  djalit të Agron Papulit.

Nuk mund të ndodhte ndryshe. Një histori dashurie brenda familjes së ish-presidentit dhe oligarkut, i cili më pas i jep vila kryetarit të opozitës, për të garantuar edhe rikthimin e krushkut të tij në PD.

Historitë me vila të Lulzim Bashës janë të njohura. Këtë herë duket se marrëdhënia me Agron Papulin është përtej vilave dhe ka garantuar edhe rikthimin e Bamir Topit në selinë e PD-së.

Krushqit festojnë, oligarku i Edi Ramës tashmë do të ketë përfaqësuesin e tij zyrtarisht brenda Republikës së Re të Lulzim Bashës. Bamir Topi duket se është zgjidhja. Vilat nuk e nxorën me duar bosh as Bamirin, as Agron Papulin dhe as Lulzim Bashën, i cili jo vetëm gjeti një strehë të qetë, por riktheu “horrin e Bulevardit”, në selinë e Partisë Demokratike./ CNA.al

Lulzim Basha mbledh në PD grupin e 21 janarit

Tre fiksimet e Luli Bashës/ Nga blerës likesh në vizash dhe vilash

Ekskluzive/ Vilat e fshehura të Lulzim Bashës

Ekskluzive/ Basha merr vilë pranë Ilir Metës në gjirin e Lalzit

Vilat e Lulzim Bashës në kompleksin e Papulit/ “Fiks Fare” sjell fakte të reja për denoncimin e bërë nga CNA.al

Skandali/ Vërtetohet me fakte, Lulzim Basha e përdor PD-në për gjoba ndaj biznesit dhe interesat e tij korruptive

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

A ka bërë Najada Çomo ndërhyrje në fytyrë? Flet kirurgu estetik

Publikuar

-

Nga

Panajot Papa është një kirurg estetik, i cili i ftuar mbrëmjen e sotme në “Zonë e lirë” ka dhënë mendimin e tij për disa politikanë të njohur shqiptarë nëse kanë bërë ndërhyrje estetike në fytyrë apo jo.

Në ekran është shfaqur edhe fotoja e kandidates për deputete nga PS dhe mjekes Najada Çomo.

“Në këtë lloj rasti, fotografia e dytë ka më shumë ndriçim. Fotografia në këtë lloj rasti duket sikur ka bërë një trajtim, por duhet parë pacienti. Ekzistojnë disa filtra në Instagram që mund të arrihet një foto e tillë. Mund të ketë bërë botoks tek balli”, tha doktori./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Sot biznesmen dhe politikan/ Agron Shehaj zbulon si e fitoi milionin e parë

Publikuar

-

Nga

Kandidati për deputet i PD, Agron Shehaj është pyetur se si e fitoi milionin e parë

I ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” ka treguar fillimet e tij në biznes dhe ndihmën që i kanë dhënë prindërit.

“Në 2005 mora 40 mijë euro borxh tek prindërit, prindërit e mi ishin punëtor në Itali. Me shumë punë, janë edhe mjeshtra të kursimit, i mblodhën këto para. Si e kam bërë milionin e parë? Kjo është pyetja ime e preferuar. Është suksesi i parë ai që më jep më shumë kënaqësi. Me shumë punë, mund dhe duke rrezikuar. Është falë prindërve të mi që kam arritur sukseset që kam arritur. Me 40 mijë euro fillova biznesin, përballova shpenzimet e para, pastaj me shumë punë, bëra nja ca borxhe kuptohet. Biznesin e kam krijuar këtë për tregun italian. Babait ia ktheva paratë pas 3 vitesh”, tha Shehaj./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Deklaratat e Yuri Kim/ Rama: Ambasadorja është keqpërdorur në mënyrën më brutale

Publikuar

-

Nga

Deklaratat e Yuri Kim/ Rama: Ambasadorja është keqpërdorur në mënyrën më brutale

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me deklaratat e ambasadores së SHBA në Tiranë, Yuri Kim, për shit-blerjen e votës.

Rama tha se Kim është përdorur në mënyrën më brutale nga opozita e Lulzim Bashës.

Kreu i qeverisë deklaroi në Vizion Plus se është shumë dakord me thirrjen e ambasadores për fenomenin e shit-blerjes së votës.

Ambasadorja amerikane është keqpërdorur në mënyrën më brutale, duke e kthyer krejt jashtë kontekstit, në ikonë propagande, të atyre që duan të kthehen në qeveri. Ambasadorja amerikane ka thënë një gjë që e dimë të gjithë, që jam 100% dakord, që ka bazë, lidhur me shit-blerjen e votës. Nuk ka fare diskutim! Nuk di çfarë të dhënash ka ajo, por nuk duhet të kesh të dhëna për të shprehur këtë shqetësim”, theksoi Rama./ CNA.al

LEXO TE PLOTE