Connect with Us

Situata në Kakavijë/ Pala greke premton se do të vijojë punën edhe gjatë natës

Sociale

Situata në Kakavijë/ Pala greke premton se do të vijojë punën edhe gjatë natës

Publikuar

-

Situata në Kakavijë/ Pala greke premton se do të vijojë punën edhe gjatë natës

Pala greke do të vijojë të punojë edhe gjatë natës për të kaluar emigrantët shqiptarë në pikën kufitare të Kakavijës.

Drejtori i Policisë Kufitare të Janinës Fotis Dijis dhe komandanti i Policisë Kufitare Greke të Janinës Thomas Betsis janë takuar me drejtuesit e Pikës së Kalimit Kufitar të Kakavijës ku kanë parë3 nga afër situatën e krijuar.

Duke parë volumin e punës dhe prezencën e shumtë te emigrantëve, ata u kanë kërkuar homologëve grekë shtyrjen e orarit të hyrjes së emigrantëve në Greqi edhe gjatë orëve të natës, deri në orën 06:00 të ditës së nesërme.

LEXO EDHE:  Tritan Kalo mesazh të fortë qytetarëve/ Ne do ta fitojmë këtë luftë, kjo është ajo që duhet të bëni

Prej ores 06:00 të ditës së nesërme çdokush që do hyjë në Greqi do t’i duhet të paraqesë PCR test dhe karantinim i detyruar 7 ditor./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Rëndohet gjendja e grevisteve në Ballsh/ Kërkohet ndërhyrja e mjekëve

Publikuar

-

Nga

Rëndohet gjendja e grevisteve në Ballsh/ Kërkohet ndërhyrja e mjekëve

Gjendja shëndetësore e grevisteve në uzinën e Ballshit është përkeqësuar.

Mësohet se njëra prej grevisteve ka kërkuar ndihmën e mjekëve, ndaj ka mbërritur me urgjencë stafi mjekësor.

Në përfundim të trajtimit mejkësor, grevistja nuk pranon të largohet nga uzina.

Nga ana tjetër edhe 4 gra të tjera janë në gjendje të rëndë. Mësohet se gratë kanë temperaturë, të vjella dhe rrahje të forta në zemër.

LEXO EDHE:  Tritan Kalo mesazh të fortë qytetarëve/ Ne do ta fitojmë këtë luftë, kjo është ajo që duhet të bëni

LEXO EDHE:  Aleati i Bashës thirrje qytetarëve/ Nesër gjunjëzoni krimqeverinë!

Ato nuk kanë pranuar që të shkojnë në spital por morën mjekimin në ambientet e grevës. Gratë greviste janë të vendosura në kauzën e tyre, pagat e prapambetura./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Harroni ditët me diell/ Moti bën kthesën e papritur

Publikuar

-

Nga

Harroni ditët me diell/ Moti bën kthesën e papritur

Pas disa ditëve me diell, situata meteorologjike mbi vendin tonë pritet të ndryshojë totalisht.

Sipas sinoptikanëve, nesër dhe pasnesër do të jetë kulmi i ndikimit afrikan dhe anticiklonik.

Masa ajrore jo të qëndrueshme dhe të freskëta me origjinë nga Atlantiku do të fillojnë të depërtojnë gradualisht mbi rajonin tonë duke kushtëzuar shtim të vranësirave dhe vende-vende edhe reshje shiu.

Nga e shtuna vonë dhe të dielën pritet ndryshim i motit./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Sociale

Familja në Bubq nuk pranon t’i shembet shtëpia e dëmtuar/ Kryefamiljari bën rezistencë me bidon me benzinë

Publikuar

-

Nga

Anëtarët e familjes Xhaferri në Bubq dhe kanë bërë rezistencë mëngjesin e sotëm ndaj forcave të Inspektoriatit të Ndërtimit që kishte shkuar për t’i prishur shtëpinë.

Kjo familje është prekur nga tërmeti i 26 nëntorit, por ata pretendojnë se nuk kanë marrë dëmshpërblimin ndaj nuk kanë lejuar që tu shembet shtëpia. Kryefamiljari dhe antërët e familjes janë nxjerr nga shtëpia nga forcat e policisë pasi kanë bërë rezistencë, ndërsa kishin dhe një bidon benzinë.

Disa prej tyre janë shoqëruara nga Policia, ndërsa të tjerët kanë nisur të largojnë orenditë./CNA.al

LEXO TE PLOTE