Connect with Us

Kush dhe pse ja hoqi titullin konsull nderi intelektualit mediatik Ylli Ndroqi?!

Aktualitet

Kush dhe pse ja hoqi titullin konsull nderi intelektualit mediatik Ylli Ndroqi?!

Publikuar

-

Kush dhe pse ja hoqi titullin konsull nderi intelektualit mediatik Ylli Ndroqi

Kohët e fundit kemi lexuar shumë reagime nga personazhe publike, jo publike, shërbëtorë të Yllit apo edhe njërëz afër dhe larg tij, se po bëhet një fushatë linçuese ndaj një pronari mediash apo kolegu siç e quajnë disa rëndom.

Në fakt nuk ka asnjë fushatë linçuese ndaj Ylli Ndroqit, kjo pasi CNA.al ka publikuar dosjen e tij më shumë se 3 vite më parë, me fakte dhe prova konkrete. Në atë kohë, Ylli që mohonte historitë e tij të drogës dhe gjeneralitetet e ndryshuara, pasi luftoi me gjyqtarë të kapur, çoi edhe kërcënime drejt redaksisë dhe drejtuesve të CNA.al, kërkoi marrëveshje, pazare etj etj.

Pse Ylli Ndroqi (Xhemail Pasmaçiu) nuk është koleg i gazetarëve

Sot kur pas 3 vitesh SPAK po e heton dhe Ambasada e SHBA-ve kërkon që gjithçka të jetë transparente dhe elementët e botës së krimit të marrin dënimin e merituar, pa pritur e pa kujtuar ngrihet stuhi në gotë dhe në vend që t’i përgjigjen akuzave Ylli dhe të tijët nga një krah kërkojnë mëshirë që të trajtohet si gazetar, nga një krah sulmojnë dhe akuzojnë. Gjithsesi kjo është zgjidhja e tyre, rruga e mbarë ju qoftë, por për një gjë nuk ka kompromis.

Ylli Ndroqi mund të jetë “intelektuali” modern i medias shqiptare por kurrësesi koleg gazetar dhe nuk po sulmohet aspak si pronar mediash por si trafikant droge që në fakt duhet hetuar edhe për njohjet e tij me terroristët ndërkombëtarë. Kush kërkon ta shohë Yllin si hero mediatik, rruga e mbarë i qoftë, për ne është një trafikant droge dhe kjo s’ka më asnjë diskutim.

LEXO EDHE:  Zbardhen emrat/ Policia: Arrestohen 3 organizatorë nga Tirana e Durrësi, ja 6 akuzat që rëndojnë mbi ta

Journalists cannot be the shield of the former drug trafficker

Në lidhje me aspektin e tij intelektual, analfabetizmin në mënyrën sesi shkruan apo faktin se ka ngelur që në klasën e dytë, kjo s’ka të bëjë aspak më çështjet e drogës. Ai ishte i tillë si Xhemail, sepse ashtu ka qenë fëmijë, kur u bë Ylli e shkëlqeu në media ai u bë intelektual i kalibrit kombëtar dhe ndërkombëtar.

Herë si këshilltar ministri dhe herë si konsull nderi i Meksikës me titull të hequr, që ende nuk e ka sqaruar pse. Se është dhe mik i ngushtë i Presidentit Meta, edhe ky duhet të dijë diçka. Në rast se do heshtë si për drogën apo njohjet me elementë terroristë ndërkombëtarë do ja themi serish ne./CNA.al

 

Ylli Ndroqi dhe lidhjet me elementët terroristë ndërkombëtarë

Pse Ylli Ndroqi (Xhemail Pasmaçiu) nuk është koleg i gazetarëve

Nga trafiku i drogës, tek celulat terroriste/ Lidhjet kriminale të Ylli Ndroqit dhe paralajmërimet e gazetarëve

Foto-fakt – Analfabetizmi i Ylli Ndroqit/ Trafikanti pronar mediash nuk di të shkruajë

Dosja e SPAK/ Si i vuri pasuritë Ylli Ndroqi?

E pabesueshme/ Xhemail Pasmaçiu ka qenë djalë i mirë, por u bë trafikant (Dokumenti i shkollës )

Nga regjistri i shkollës tek shkrimet në rrjetet sociale/ Trafikanti Xhemail Pasmaçiu ngel në klasë edhe në 2020-n

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Zgjedhjet e 25 prillit/ ODHIR vjen në Shqipëri nga datat 24-29 janar

Publikuar

-

Nga

Zgjedhjet e 25 prillit/ ODHIR vjen në Shqipëri nga datat 24-29 janar

ODIHR do të vijë në Shqipëri nga data 24-29 janar për të vlerësuar masat paraprake sesi do të zhvillohen zgjedhjet.

Në varësi të asaj çfarë do të vlerësojnë, do ndërmarrin edhe veprimet në vijim. Gjatë kësaj periudhe do zhvillojnë edhe takime me institucionet, përfaqësuesit e partive politike, shoqërinë civile etj.

Përmes një note verbale, OSBE e njofton Ministrinë e Punëve të Jashtme në Shqipëri për vizitën dhe detajet./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Zërat për përplasjen me Metën/ Rrëfehet për herë të parë Silva Caka

Publikuar

-

Nga

Ish deputetja e LSI, Silva Caka ka folur për herë të parë për largimin nga LSI ndërsa thekson se nuk e ka parë si mundësi.

Caka shtoi se do të largohet nga LSI-ja vetëm kur ajo të bëhet si Rilindja e sotme, sipas së cilës ka shkatërruar vendin.

“Një furtunë e krijuar në një gotë 30 minuta pas një deklarate të Kryemadhit ku ka bërë të ditur që këto vemjet e bashkisë tentojnë që të tregojnë kryeministrit që po punojnë dhe po marrim element dhe nga opozita. Unë personalisht, për të paktën ato parime që ë karakterizojnë për mënyrën se si jam rritur, unë do të largohem nga LSI ditën që kjo forcë politike do të bëhet si Rilindja e sotme. Për asnjë arsye, unë e quajtur Rilidjen, fajtore për gjithçka për këtë arsye unë nuk jap asnjë lloj kontributi të të vazhduar këtë shkatërrim . Jam nënë e 2 fëmijëve dhe nuk kontribuojë në shkatërrimin e të ardhmes së tyre nëpërmjet një qeverisje tjetër të Edi Ramës, Erion Veliaj apo kujtdo qoftë që do të vazhdojë të ndjekë modelin e Edi Ramës. Jam juriste në profesion dhe janë formuar me idenë e institucioneve, me ndarjen e pushteteve dhe nuk mund të kontribuojë për asnjë qeverisje në botë që ka shkatërruar gjykatat, që e ka lënë vendin pa drejtësi, që ka shkatërruar cdo person që pret të marrë një vendi, nuk mund të jap kontributin tim për një qeverisje që cdo dy ditë nxjerr nga një të zgjedhur që e ka me rekorde kriminale. Për mua Rilindja është një kazan i madh ku në cdo moment që do fusësh dorën do të marrësh një kriminel, një njeri që është akuzuar për prostitucion, do nxjerrësh një që është marrë me drogë, dhe afera korruptive, as sot e as nesër”, tha Caka në një intervistë për Report Tv.

Gjithashtu ajo ka mohuar zërat që të ketë pasur një përplasje me Ilir Metën në Presidencë.

LEXO EDHE:  Akuza e fortë e serbëve/Hashim Thaçi, padroni i drogës dhe trafikimit të armëve e naftës

LEXO EDHE:  “Duhet të kërkoj 3 vetë në telefon të vini tek emergjenca”/ Prefekti i Qarkut bën për ujë të ftohtë drejtorët

“Kjo nuk është aspak e vërtetë dhe më vjen keq që po i jap zë një gjëje që doja ta përmendja”, tha Cakaj./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Berishën e vlerësoj shumë”/ Mediu tregon si u arritën negociatat me PD në vitin 2017

Publikuar

-

Nga

“Berishën e vlerësoj shumë”/ Mediu tregon si u arritën negociatat me PD në vitin 2017

Në vitin 2017, kreu i Republikanëve Fatmir Mediu u ul në tryezë me Sali Berishën për të diskutuar lidhur me negociatat që e çuan drejt një koalicioni të përbashkët me PD. Por a do të ketë sërish një takim me ish-liderin e selisë blu në prag të zgjedhjeve të 25 Prillit?

Kreu republikan u shpreh se Berisha është mes dy njerëzve që vlerëson më shumë në politikë, por shtoi se kësaj herë nuk ka kërkuar mendim prej tij. Mediu theksoi që nëse kreu aktual i PD do e bindë se qëndrimi i tij po e dëmton opozitën atëhërë do të tërhiqet nga ky qëndrim.

“Unë kam dy njerëz që i vlerësoj shumë , i pari është Sabri Godo dhe kujtoj çdo fjalë të tij . I dyti është Sali Berisha me një lidership shumë të qartë. Është e rëndësishme që raporti politik të ketë edhe një raport njerëzor. Unë nuk i kam kërkuar mendim këtë herë por ne ruajmë raport miqësor. Një nga miqtë e mi më të mirë është z. Besnik Mustafaj. Raporti njerëzor është me shumë vlerë se shumë pak miq në politikë.

LEXO EDHE:  Zbardhen emrat/ Policia: Arrestohen 3 organizatorë nga Tirana e Durrësi, ja 6 akuzat që rëndojnë mbi ta

LEXO EDHE:  Basha publikon shifrat e EUROSTAT/ Për 7 vite, Rama e ka rrënuar ekonominë

Unë nuk po kërkoj, por që bashkë me Bashën të gjykojmë si partitë tona të marrin fitoren. Atëherë Basha duhet të vijë të më thotë se kush janë pikat që na dëmtojnë. Nëse ai më thotë se kjo pikë e dëmton koalicionin unë do tërhiqem. Nëse kam vlerësuar diçka të shëndetshme në politikën e Lulzim Bashës është se ka mbajtur opozitën bashkë”, deklaroi Mediu në “ABC”./CNA.al

LEXO TE PLOTE