Connect with Us

Ndjenjat apo seksin/ Cilën preferojnë gratë sipas shenjës së horoskopit

Horoskopi

Ndjenjat apo seksin/ Cilën preferojnë gratë sipas shenjës së horoskopit

Publikuar

-

Dashi

Padyshim seksin. Të udhëhequr nga instinkti. Midis çarçafëve ai është impulsivnuk është i prirur për ëmbëlsi apo përkëdhelje. Pasi bën dashuri, ajo del nga shtrati dhe gatuan për veten dhe partnerin e saj  zakonisht kështu e shpreh përkushtimin e saj.

Demi

Ndjenjat dhe seksin, dy në një. Demi është i ëmbël, delikat, i butë, por në të njëjtën kohë shpreh një pasion të fortë. Partneri i demit do të ndjehet i mërzitur dhe i dashur, por në të njëjtën kohë ai do të dijë se mund të llogarisë tek një dashnor i cili është gjithmonë i gatshëm të plotësojë nevojat e tij dhe gjithmonë i gatshëm të bëjë dashuri, për një kohë të gjatë, me intensitet dhe në çdo vend

Binjakët

Seksin. Binjakët nuk janë aspak të prirur për të ndjerë. Gjithashtu, tenton të mbajë situata të shumta në të njëjtën kohë dhe kultivimi i dashurisë do të ishte disi i ndërlikuar. Prandaj ai preferon aspektin erotik, nga i cili është një dashnor i rafinuar. Pasioni, tek ai, shprehet gjithmonë me një intensitet dhe elegancë të caktuar.

Gaforrja

Kjo është shenja më e ndjeshme e horoskopit dhe normal që ndjenjat.Ajo i pëlqen përkëdheljet dhe puthjet e dashura të gjata, ajo pëlqen të kërcejë nën yje, mbase atëherë duke e lënë veten të shkojë në një moment të gjatë pasioni intensiv, të cilin akoma i vlerëson dhe i kultivon me shije. Përkundër asaj që mund të duket, kanceri është një shenjë shumë e lirë nga pikëpamja e seksualitetit, emocionet udhëtojnë në një paralel me eros .

Luani

Seksin. Termi lidh shenjën si në jetën private ashtu edhe në punë. Luani shprehet me intensitetin e veprimit – gjithashtu nga pikëpamja seksuale – lidhja e tij e thellë ndaj jetës. Mënyra e tij e konceptimit të erosit është mjaft e egër. Ndjenja është e rëndësishme, por duket më e fshehur.

Virgjëreshë

As ndjenjë dhe as pasion. Racional ashtu siç është, ai lufton për t’i dhënë vetes si njërit ashtu edhe tjetrit. Kjo bën që marrëdhëniet me një Virgjëreshë të duken, ndonjëherë, pak komplekse. Për të ndier ngrohtësinë e tij – nën lëkurën e vështirë të një individi gjithmonë të parashikuar drejt punës dhe biznesit – duhet të gërmoni për një kohë të gjatë nën sipërfaqe . Pas këtij operacioni, mund të dalë portreti i një shenje të gatshme për të dhënë të gjithë vetveten.

Peshorja

LEXO EDHE:  Fotot/4 pozicionet për ata që s’kanë kohë gjate aktit

Ndjenja . Shenja lëvizet nga idealet e bukurisë dhe harmonisë. Dhe, për idenë e tij, nuk do të ishte e ekuilibruar të çekuilibroni marrëdhëniet e çiftit ndaj përbërësit seksual ose sentimental: të dy aspektet duhet të ndërthuren.

Akrepi

Seksin . Për më tepër, është një nga shenjat në të cilat ky aspekt ka dorën e sipërme. Dhe erosi është sektori në të cilin akrepi shpreh veçantinë e tij në një mënyrë më identifikuese. Seksualiteti i saj vibron me emocione të forta, mënyra e saj e të jetuarit në marrëdhënie është krejtësisht tërheqëse, intriguese, ndonjëherë edhe histrionike dhe agresive.

Shigjetari

Seksin por pa agresionin e Akrepit . Shenja, e mbizotëruar nga Jupiteri, përjeton marrëdhënien në çift në një mënyrë shumë të fortë dhe ndjenja e bën rrugën e tij drejt tij shumë ngadalë, të gjitha të marra ashtu siç është nga dëshira e tij për pavarësi, autonomi dhe zbulim të botës.

Bricjapi

Marrëdhënia e çiftit përjetohet nga Bricjapi me dëshirën e djegur, e cila ndonjëherë karakterizohet nga një dozë e mirë agresioni dhe e kalitur me posedim dhe xhelozi. ,Shtë, padyshim, një mënyrë jashtëzakonisht e fortë për të jetuar marrëdhënien. Aq intensiv sa që mund edhe të jetë i tepërt.

Ujori

Miqësi erotike . Shenja e Ujorit jeton në një mënyrë shumë të fortë pavarësinë dhe autonominë e saj, prandaj ndjenja nuk hyn në sferën e interesave të saj. Ai ka një shije për pushtim, por preferon një marrëdhënie miqësore-dashnore, pikërisht në mënyrë që të mos ketë shumë kufizime. Pra, as pasioni dhe as ndjenja nuk pasqyrojnë plotësisht mënyrën e tij të të qenurit.

Peshqit

Ndjenja . I linduri i shenjës është në gjendje të shprehë një pasion të madh, por pa ndjenjën ai nuk ndihet i qetë. Peshqit janë të ëmbël, romantikë, të butë, të kujdesshëm, të vëmendshëm ndaj tjetrit. Ai pëlqen të mashtrohet edhe nëse nuk e tregon atë. Ajo pëlqen të planifikojë të ardhmen dhe të ëndërrojë me partnerin./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Fiksohen pas personave të gabuar/ Këto janë dy shenjat që bëhen “pre e lehtë”

Publikuar

-

Nga

Fiksohen pas personave të gabuar/ Këto janë dy shenjat që bëhen “pre e lehtë”

Gaforrja

Jeni të ndjeshëm dhe kur gjeni dikë me të cilin përshtateni, bini shpejt brenda. Zakonisht jepeni tërësisht pas njerëzve pasionant që ua bëjnë muajin e mjaltit një prej kujtimeve më të bukura të jetës. Problemi i njerëzve që pëlqeni ju? Ankohen tek ju gjatë gjithë kohës dhe bëhen gati mbytës! Janë pak si shumë të ngjitur.Dashi

Është shenjë ambicioze dhe ka ndjesinë e protagonizmit. Nëse një Dash del me dike, ai duhet të jetë: s*ksi, çmendurisht i mirë në s*ks, mundësisht me mjekër dhe shumë i suksesshëm në gjërat që bën. Problemi me këtë lloj partneri është se ata i kushtojnë kaq shumë vëmendje karrierës së tyre, sa nga një moment në tjetrin nuk janë më aty. Në çastin e parë që do t’i dukeni të “papërshtatshëm”, ata ikin nga ju./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Çfarë kanë rezervuar yjet për secilën shenjë

Publikuar

-

Nga

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Çfarë kanë rezervuar yjet për secilën shenjë

Dashi

Keni pasur probleme të mëdha, jeni zvarritur tashmë për ca kohë për çështjjet ligjore apo edhe ato sentimentale. Disa prej shenjave e kanë jetuar muajin gusht shumë keq, shenjat me afinitetin më të vogël ishin Dashi, Gaforrja dhe Peshorja. Impulsiviteti juaj shpesh e ndërlikon gjendjen tuaj, të jesh shumë i drejtpërdrejtë nuk është gjithmonë një avantazh.

Demi

Dita e sotme do të jetë një ditë interesante, ju jeni protagonistët e një të qeshuri të shkëlqyeshme, edhe nëse ka disa tensione që duhen rregulluar ose rregulluar. Shumë të dashuruar mund të duhet të merren me disa tensione, ndoshta partneri është i largët ose nuk ndan pikëpamjen tuaj për gjërat. Në çdo rast, ju jeni ndër të preferuarit e yjeve dhe keni mundësitë e duhura për të provuar vlerën tuaj.

Binjakët

Ky ka qenë një vit i ndërlikuar për të gjithë, por vitin tjetër ne do të rizbulojmë kënaqësinë për të bërë edhe gjëra të vogla. Siklet dhe kufizimet që duhej të mësonim të menaxhonim gjithashtu përfaqësojnë mundësinë e rizbulimit të kënaqësisë për të bërë gjëra që mund t’i kishim marrë si të mirëqena. Të jetosh në një mënyrë tepër kaotike ndoshta ka sakrifikuar në shumë mundësinë e vlerësimit të një ekuilibri të brendshëm të përbërë nga gjëra të vogla.

Gaforrja

Ju keni dy muaj që merreni me Satunin në një aspekt të veçantë, por tani ka ardhur koha ta heqni qafe atë! Vetëm nga dhjetori do të mund të merni frymë lehtësimi, por tashmë në këto ditë do të vini re zhvillime të ndryshme. Diçka ndryshon për mirë, do të ketë ndryshime bindëse dhe ju mund të mbështeteni në një përmirësim të madh.

Luani

Afërdita në shenjë është në një aspekt të favorshëm, ju lejon të përfitoni nga një fat më i madh. Ky është një moment i rëndësishëm, ju jeni më të dashur, doni të bëni gjëra më shumë, edhe nëse gjithmonë duhet të keni kujdes në lidhje me financat.

Virgjëresha

Zakonisht të lindurit e shenjës duan të jenë të suksesshëm mbi të gjitha nga pikëpamja profesionale. Shumë kanë nevojë të arrijnë kënaqësi së pari nga këndvështrimi i punës, në mënyrë që të jetojnë me një qetësi më të madhe, më shumë se ndjenjat dhe aspektet e tjera të jetës. Horoskopi Paolo Fox nesër dhe në ditët në vijim rekomandon që të mos ndaleni tani, yjet janë në anën tuaj.Peshorja

Gushti ishte një muaj veçanërisht i rëndë dhe i vështirë, gjatë të cilit nuk ishte aspak e lehtë të arrije të mbash një ekuilibër të caktuar në marrëdhëniet ndërpersonale. Shtatori është akoma një muaj i veçantë, por kur përqendrimi i planetëve në shenjën e Ujorit ndodh në muajt e ardhshëm , atëherë ju mund të ndjeni një pikë kthese të shkëlqyeshme. Ju do të përfitoni nga ndryshimi pozitiv. Ata që kanë pasur probleme në të kaluarën duhet të mendojnë për altenativa të mira për ta, zgjidhje të reja, të ndryshme nga ato të zgjedhura tashmë, dhe që i lejojnë ata të gjejnë rrugën e tyre.

LEXO EDHE:  Foto/ Kur gratë dalin për shopping, burrat…

LEXO EDHE:  Jemi të martuar po nuk bëjmë seks

Akrepi

Muajt e ardhshëm nuk do të jenë të vështirë, por këto ditë ju jeni të detyruar të merreni me një Venus të kundërt. Qëndrimi juaj shpesh është provokues, ju u jepni më shumë rëndësi disa problemeve sepse doni të shihni reagimin e partnerit. Ju shpesh provoni marrëdhëniet tuaja, por në këtë moment nuk ia vlen të merni një qëndrim të ekzagjeruar, sepse Hëna është gjithashtu në një aspekt të veçantë.

Shigjetari

Horoskopi i Paolo Fox sinjalizon se ju jeni një shenjë e përgjegjësisë së fortë, në këtë moment duhet të mbështeteni në potencialin tuaj. Kjo është koha e duhur për të lëvizur, për të parë larg dhe për të shqyrtuar me kujdes të ardhmen për të kuptuar se cila është zgjedhja më e mirë për të bërë. Ju duhet të veproni në një mënyrë konkrete dhe pragmatike, të qëlloni shigjetën tuaj për të goditur objektivin që dëshironi më shumë. Dhe me Venusin të favorshëm kjo mund të jetë koha e duhur për të fituar në dashuri. Ju duhet liri dhe projekte të reja.

Bricjapi

Vera ka qenë një sezon shumë me fat për shumë prej jush, të cilët kanë pasur reagime të mira si nga pikëpamja sentimentale ashtu edhe nga ajo profesionale. Ndërsa kishte shkurtime ose heqje dorë, ato në fund të fundit u treguan çliruese, dhe për disa duhet të ketë qenë si heqja e një palë këpucë të ngushta. Ju jeni gati të hapni mëngët, për të filluar punën për realizimin e një projekti të ri, duke marrë parasysh se ka kushte më të mira për ta bërë këtë.

Ujori

Sipas horoskopit të Paolo Fox në këtë periudhë ju jeni me kokën në re. Për shkak të shpërqendrimeve tuaja, shpesh ndodhin edhe telashe, të cilat vënë në dyshim cilësitë tuaja. Këto gabime ju penalizojnë, madje duke e vënë në pikëpyetje profesionalizmin tuaj. Gjithçka që ju dukej e duhur vitin e kaluar nuk ju intereson më. Ky tension duhet t’i jepet perspektiva e duhur. Horoskopi i nesërm ju sheh duke luftuar me një ditë të ngarkuar, e cila është gjithashtu një burim i stresit të madh. Duhet shumë maturi, madje edhe për të kapërcyer tensionet që mund të grumbullohen në dashuri.

Peshqit

Horoskopi i Paolo Fox sinjalizon se pjesa e parë e vitit ishte e vështirë për shkak të disa dhimbjeve të dashurisë që pësuat. Ka nga ata që kanë bërë sakrifica, kanë rënë dakord të bëjnë një sakrificë, por tani ju jeni duke pritur për shpërblimin e drejtë. Përjetoni romancën në një mënyrë shpesh dramatike, sepse e lini veten të dashurohet./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 15 shtator 2020

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 15 shtator 2020
DASHI 21. mars – 20. prill

Në dashuri do të jeni energjik dhe gjatë kësaj dite, do të arrini të bëni një listë me gjërat që doni të bëni me njeriun e zemrës. Edhe në punë, do të ketë zhvillime pozitive.

DEMI 21. prill – 21. maj

Ju duhet të rregulloni disa gjëra të mbetura pezull. Ka diçka që në dashuri nuk shkon siç duhet. Sa i takon punës, yjet do të jenë në anën tuaj. Do të keni mundësi që të mbyllni një biznes me rëndësi dhe të kapni fluturimthi një rast.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Në dashuri do të jeni mjaft të favorizuar dhe sfera sentimentale paraqitet mjaft pozitive. Edhe sa i takon punës nuk mund të ankoheni, pasi idetë e mira nuk do të mungojnë.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Çiftet që duan të ndërtojnë diçka të bukur dhe të qëndrueshme mund ta bëjnë, pasi situata në dashuri është mjaft pozitive. Sa i përket punës, do të jeni optimist, edhe nëse nuk do të arrini një marrëveshje. Keni dëshirë për ndryshim dhe ndoshta mund të jeni duke e bërë diçka të tillë.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Hëna është në shenjën tuaj dhe dashuria është mjaft e favorizuar, ndaj përfitoni. Situata paraqitet tejet pozitive edhe sa i takon punës. Do të keni mundësi që të projektoni diçka të re.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Hëna rikthehet sërish në shenjën tuaj dhe dashuria do të njohë përmirësim. Sa i takon punës keni kaluar një periudhë të vështirë dhe tani ndiheni të pavendosur. Nuk e dini ende nëse duhet të pranoni një propozim, apo të nisni një projekt të ri.PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Nëse jeni vetëm, nuk do e keni të lehtë që ta lini veten të lirë në sferën sentimentale. Javët e kaluara kanë qenë të mbushura me nervozizëm dhe dyshim. Ndërsa në punë do të jeni të vendosur dhe nuk do të bëni gjëra që nuk ju pëlqejnë. Kujdes duhet treguar me shpenzimet.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Hëna dhe Venusi do të kenë ndikim të kundërt, ndaj e marta nuk do të jetë shumë e lehtë në dashuri. Edhe në punë mund të përballeni me momente tensioni.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Në dashuri, pavarësisht problemeve të vogla, Hëna do të jetë në shenjën tuaj, shkruan noa.al. Edhe sa i takon punës, mund të rrini të qetë, pasi mundësitë e reja nuk do të mungojnë.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Kjo ditë do të jetë mjaft pozitive për dashurinë, ku do të keni mundësi që të merrni një përgjigje. Edhe në punë duhet të ndiheni pozitiv, pasi shumë shpejt do të keni mundësi të rinisni.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Hëna do të ketë ndikim të kundërt, duke ju krijuar probleme. Disa lidhje nuk do të funksionojnë më. Sa i takon punës, nëse po mendoni për një ndryshim, ruani qetësinë dhe bëni kujdes.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Në dashuri do të keni mundësi të rinisni. Kush nuk besonte tek ndjenjat, tashmë do e rigjejë besimin, veç bëni kujdes. Në punë, do të keni mundësi që të nisni një projekt të ri me afrimin e tetorit.

LEXO TE PLOTE