Connect with Us

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Lexoni parashikimin e yjeve për ditën e sotme

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Lexoni parashikimin e yjeve për ditën e sotme

Publikuar

-

Dashi

Në këtë të Mërkurë keni një vitalitet të veçantë që do të shfrytëzohet deri të Premten. Astrologu jep këshilla paraprakisht sepse parandalimi është më i mirë se kurimi: nëse në dashuri keni përjetuar probleme, nëse ka teprica, përpiquni të kuptoni se ku dhe si dhe mbi të gjitha me kë ta kaloni gushtin , sepse përndryshe mes të Shtunës dhe të Dielës rrezikoni të përjetoni shumë polemika ose zgjoni një fjalim të vështirë që ishte lënë mënjanë në të kaluarën.

Demi

Duket se nervozizmi do të mbizotërojë këtë javë. Nuk do të jeni paqësor dhe do të keni një kohë të vështirë të kontrolloni reagimet tuaja. Ne ju këshillojmë të qëndroni larg konflikteve, të mos keni qëndrime tepër polemike. Disa gjëra nuk varen nga ju dhe kjo është pikërisht ajo që ju bën të keni ankth.

Binjakët

Binjakët të  jenë vetvetja, kjo është me të vërtetë një nga këshillat më të mira për t’u dhënë atyre që kanë lindur në këtë shenjë, e cila është e njohur për anën e saj kameleon. Ju shpesh merni pamjen e tjetrit, domethënë ju adoptoni idetë, mendimet e tyre dhe përpiqeni të jeni përfaqësimi i përsosur i idealit të tyre. Dhe duke bërë kështu, ju nuk jeni vetvetja: është sfida e jetës tuaj, të zbuloni se kush jeni vërtet.

Gaforrja

Sot do të ndiheni të frikësuar, por edhe më pak të dashuruar. Bërja e një zgjedhje do të jetë e nevojshme në një afat të shkurtër. Kjo vlen për ata që marrin kundërshtim nga Satuni, por ju me siguri e dini atë pasi ne kemi folur për të me muaj. Situata do të përmirësohet pasi Satuni do të kthehet përsëri drejtpërdrejt, dhe ngadalë do të jeni në gjendje ta zgjidhni problemin, ose ai do të ndalet më vete.

Luani

Do të jetë një javë aq e mirë sa ajo e mëparshmja. Mërkuri do të jetë në kundërshtim me Uranin, dhe mund të ketë keqkuptime: ose jeni ju që do të keni frymën e kundërshtisë, ose është një i dashur që nuk do të ndalet së ngacmuari dhe kundërtshtuar. Por gjithashtu mund të ndryshoni ndonjë nga planet tuaja në minutën e fundit: një situatë e papritur do t’ju detyrojë të rishikoni vendimet tuaja.

Virgjëresha

Sipas horoskopit Paolo Fox sot gjithçka duket të jetë më mirë, megjithatë Marsi në aspekt të veçantë mund t’ju ​​bëjë pak nervoz. Mund të ketë shumë konfuzion midis jush dhe të tjerëve, mbase sepse papritmas do të merrni në dorë fatin tuaj dhe do të doni të vendosni gjithçka dhe asgjë dhe askush nuk do t’ju frikësojë. Është një kohë e shkëlqyeshme për të filluar një punë të re dhe për të vërtetuar vlerën tuaj këtë vjeshtë .

Peshorja

LEXO EDHE:  Keni të drejtë të gëzoheni!/ Ja kush është shenja e horoskopit fatlume e kësaj jave

Venus është në një aspekt të favorshëm dhe ju mund të mbështeteni në një aftësi të shkëlqyeshme për joshje. Nëse ju pëlqen dikush, mos hezitoni të shkoni përpara. Miqësia është gjithashtu e favorizuar dhe një takim me një person me të cilin do të keni shumë prirje, do të mund t’ju linte të befasuar këndshëm. Zbulimi i vendeve të reja do të jetë gjithashtu pozitiv dhe gjithçka që shihni do të ju pëlqejë dhe do t’ju sjellë humor.

Akrepi

Do të ketë një përballje të vogël këtë javë, me një epror apo partner. Këshillat e yjeve janë mbi të gjitha për të mos e tepruar për të parë se sa larg mund të shkoni. Kjo është shpesh mënyra sesi reagoni ndaj provokimeve, por nëse nuk doni të bëni shumë polemikë, mos bëni presion ndaj personit tjetër.

Shigjetari

Pamja e shkëlqyer e Venusit garanton se do të keni një javë shumë interesante për ndjenjat. Sidoqoftë, duhet thënë se rrezikoni të jeni në gjendje të keqe në fund të javës. Në fakt, do të keni disa arsye për t’u ndier i zemëruar. Ju gjithashtu mund të ktheheni në punë të hënën e ardhshme dhe të kaloni një fundjavë të pakëndshme duke paketuar dhe duke shkuar në shtëpi. Ju nuk do të doni të ktheheni në punë!

Bricjapi

Janë ditë që sjellin zgjidhje, është e mundur që një mosmarrëveshje ose konflikt të përfundojë më vonë gjatë javës. Në disa raste, ju mund të keni hasur në dikë që është shumë tërheqës, por krenaria juaj do t’ju bëjë që të mos bëni hapin e parë. Energjia juaj do të jetë në krye nga e shtuna.

Ujori

Do të përjetoni marrëdhënie pasionante dhe intensive me Diellin, Venusin dhe Marsin në paraqitje të mirësot. Do të ketë gjithashtu një pajtim po aq sensacional. Dhe nëse jeni beqar, nuk është e pamundur të keni një shtypje të vërtetë ndaj dikujt shumë të ndryshëm nga ju , të cilin do ta admironi.

Peshqit

Do të jeni nw formë të mirë dhe do tw keni nerva çeliku. Sidoqoftë, aspekti i veçantë i Marsit mund të krijojë një luftë për pushtet. Ju nuk do të dini se si të reagoni ndaj një provokimi, nëse zemëroheni dhe nuk thoni asgjë, edhe nëse vërtet dëshironi. Sidoqoftë, nuk përjashtohet mundësia që disa të kenë dëshirë të zgjedhin./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Fiksohen pas personave të gabuar/ Këto janë dy shenjat që bëhen “pre e lehtë”

Publikuar

-

Nga

Fiksohen pas personave të gabuar/ Këto janë dy shenjat që bëhen “pre e lehtë”

Gaforrja

Jeni të ndjeshëm dhe kur gjeni dikë me të cilin përshtateni, bini shpejt brenda. Zakonisht jepeni tërësisht pas njerëzve pasionant që ua bëjnë muajin e mjaltit një prej kujtimeve më të bukura të jetës. Problemi i njerëzve që pëlqeni ju? Ankohen tek ju gjatë gjithë kohës dhe bëhen gati mbytës! Janë pak si shumë të ngjitur.Dashi

Është shenjë ambicioze dhe ka ndjesinë e protagonizmit. Nëse një Dash del me dike, ai duhet të jetë: s*ksi, çmendurisht i mirë në s*ks, mundësisht me mjekër dhe shumë i suksesshëm në gjërat që bën. Problemi me këtë lloj partneri është se ata i kushtojnë kaq shumë vëmendje karrierës së tyre, sa nga një moment në tjetrin nuk janë më aty. Në çastin e parë që do t’i dukeni të “papërshtatshëm”, ata ikin nga ju./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Çfarë kanë rezervuar yjet për secilën shenjë

Publikuar

-

Nga

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Çfarë kanë rezervuar yjet për secilën shenjë

Dashi

Keni pasur probleme të mëdha, jeni zvarritur tashmë për ca kohë për çështjjet ligjore apo edhe ato sentimentale. Disa prej shenjave e kanë jetuar muajin gusht shumë keq, shenjat me afinitetin më të vogël ishin Dashi, Gaforrja dhe Peshorja. Impulsiviteti juaj shpesh e ndërlikon gjendjen tuaj, të jesh shumë i drejtpërdrejtë nuk është gjithmonë një avantazh.

Demi

Dita e sotme do të jetë një ditë interesante, ju jeni protagonistët e një të qeshuri të shkëlqyeshme, edhe nëse ka disa tensione që duhen rregulluar ose rregulluar. Shumë të dashuruar mund të duhet të merren me disa tensione, ndoshta partneri është i largët ose nuk ndan pikëpamjen tuaj për gjërat. Në çdo rast, ju jeni ndër të preferuarit e yjeve dhe keni mundësitë e duhura për të provuar vlerën tuaj.

Binjakët

Ky ka qenë një vit i ndërlikuar për të gjithë, por vitin tjetër ne do të rizbulojmë kënaqësinë për të bërë edhe gjëra të vogla. Siklet dhe kufizimet që duhej të mësonim të menaxhonim gjithashtu përfaqësojnë mundësinë e rizbulimit të kënaqësisë për të bërë gjëra që mund t’i kishim marrë si të mirëqena. Të jetosh në një mënyrë tepër kaotike ndoshta ka sakrifikuar në shumë mundësinë e vlerësimit të një ekuilibri të brendshëm të përbërë nga gjëra të vogla.

Gaforrja

Ju keni dy muaj që merreni me Satunin në një aspekt të veçantë, por tani ka ardhur koha ta heqni qafe atë! Vetëm nga dhjetori do të mund të merni frymë lehtësimi, por tashmë në këto ditë do të vini re zhvillime të ndryshme. Diçka ndryshon për mirë, do të ketë ndryshime bindëse dhe ju mund të mbështeteni në një përmirësim të madh.

Luani

Afërdita në shenjë është në një aspekt të favorshëm, ju lejon të përfitoni nga një fat më i madh. Ky është një moment i rëndësishëm, ju jeni më të dashur, doni të bëni gjëra më shumë, edhe nëse gjithmonë duhet të keni kujdes në lidhje me financat.

Virgjëresha

Zakonisht të lindurit e shenjës duan të jenë të suksesshëm mbi të gjitha nga pikëpamja profesionale. Shumë kanë nevojë të arrijnë kënaqësi së pari nga këndvështrimi i punës, në mënyrë që të jetojnë me një qetësi më të madhe, më shumë se ndjenjat dhe aspektet e tjera të jetës. Horoskopi Paolo Fox nesër dhe në ditët në vijim rekomandon që të mos ndaleni tani, yjet janë në anën tuaj.Peshorja

Gushti ishte një muaj veçanërisht i rëndë dhe i vështirë, gjatë të cilit nuk ishte aspak e lehtë të arrije të mbash një ekuilibër të caktuar në marrëdhëniet ndërpersonale. Shtatori është akoma një muaj i veçantë, por kur përqendrimi i planetëve në shenjën e Ujorit ndodh në muajt e ardhshëm , atëherë ju mund të ndjeni një pikë kthese të shkëlqyeshme. Ju do të përfitoni nga ndryshimi pozitiv. Ata që kanë pasur probleme në të kaluarën duhet të mendojnë për altenativa të mira për ta, zgjidhje të reja, të ndryshme nga ato të zgjedhura tashmë, dhe që i lejojnë ata të gjejnë rrugën e tyre.

LEXO EDHE:  Pasion, fantazi dhe tradhti/ Ja shenjat e horoskopit që do të jenë ‘zjarr’ këtë muaj

LEXO EDHE:  Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi i yjeve për ditën e sotme

Akrepi

Muajt e ardhshëm nuk do të jenë të vështirë, por këto ditë ju jeni të detyruar të merreni me një Venus të kundërt. Qëndrimi juaj shpesh është provokues, ju u jepni më shumë rëndësi disa problemeve sepse doni të shihni reagimin e partnerit. Ju shpesh provoni marrëdhëniet tuaja, por në këtë moment nuk ia vlen të merni një qëndrim të ekzagjeruar, sepse Hëna është gjithashtu në një aspekt të veçantë.

Shigjetari

Horoskopi i Paolo Fox sinjalizon se ju jeni një shenjë e përgjegjësisë së fortë, në këtë moment duhet të mbështeteni në potencialin tuaj. Kjo është koha e duhur për të lëvizur, për të parë larg dhe për të shqyrtuar me kujdes të ardhmen për të kuptuar se cila është zgjedhja më e mirë për të bërë. Ju duhet të veproni në një mënyrë konkrete dhe pragmatike, të qëlloni shigjetën tuaj për të goditur objektivin që dëshironi më shumë. Dhe me Venusin të favorshëm kjo mund të jetë koha e duhur për të fituar në dashuri. Ju duhet liri dhe projekte të reja.

Bricjapi

Vera ka qenë një sezon shumë me fat për shumë prej jush, të cilët kanë pasur reagime të mira si nga pikëpamja sentimentale ashtu edhe nga ajo profesionale. Ndërsa kishte shkurtime ose heqje dorë, ato në fund të fundit u treguan çliruese, dhe për disa duhet të ketë qenë si heqja e një palë këpucë të ngushta. Ju jeni gati të hapni mëngët, për të filluar punën për realizimin e një projekti të ri, duke marrë parasysh se ka kushte më të mira për ta bërë këtë.

Ujori

Sipas horoskopit të Paolo Fox në këtë periudhë ju jeni me kokën në re. Për shkak të shpërqendrimeve tuaja, shpesh ndodhin edhe telashe, të cilat vënë në dyshim cilësitë tuaja. Këto gabime ju penalizojnë, madje duke e vënë në pikëpyetje profesionalizmin tuaj. Gjithçka që ju dukej e duhur vitin e kaluar nuk ju intereson më. Ky tension duhet t’i jepet perspektiva e duhur. Horoskopi i nesërm ju sheh duke luftuar me një ditë të ngarkuar, e cila është gjithashtu një burim i stresit të madh. Duhet shumë maturi, madje edhe për të kapërcyer tensionet që mund të grumbullohen në dashuri.

Peshqit

Horoskopi i Paolo Fox sinjalizon se pjesa e parë e vitit ishte e vështirë për shkak të disa dhimbjeve të dashurisë që pësuat. Ka nga ata që kanë bërë sakrifica, kanë rënë dakord të bëjnë një sakrificë, por tani ju jeni duke pritur për shpërblimin e drejtë. Përjetoni romancën në një mënyrë shpesh dramatike, sepse e lini veten të dashurohet./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 15 shtator 2020

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 15 shtator 2020
DASHI 21. mars – 20. prill

Në dashuri do të jeni energjik dhe gjatë kësaj dite, do të arrini të bëni një listë me gjërat që doni të bëni me njeriun e zemrës. Edhe në punë, do të ketë zhvillime pozitive.

DEMI 21. prill – 21. maj

Ju duhet të rregulloni disa gjëra të mbetura pezull. Ka diçka që në dashuri nuk shkon siç duhet. Sa i takon punës, yjet do të jenë në anën tuaj. Do të keni mundësi që të mbyllni një biznes me rëndësi dhe të kapni fluturimthi një rast.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Në dashuri do të jeni mjaft të favorizuar dhe sfera sentimentale paraqitet mjaft pozitive. Edhe sa i takon punës nuk mund të ankoheni, pasi idetë e mira nuk do të mungojnë.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Çiftet që duan të ndërtojnë diçka të bukur dhe të qëndrueshme mund ta bëjnë, pasi situata në dashuri është mjaft pozitive. Sa i përket punës, do të jeni optimist, edhe nëse nuk do të arrini një marrëveshje. Keni dëshirë për ndryshim dhe ndoshta mund të jeni duke e bërë diçka të tillë.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Hëna është në shenjën tuaj dhe dashuria është mjaft e favorizuar, ndaj përfitoni. Situata paraqitet tejet pozitive edhe sa i takon punës. Do të keni mundësi që të projektoni diçka të re.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Hëna rikthehet sërish në shenjën tuaj dhe dashuria do të njohë përmirësim. Sa i takon punës keni kaluar një periudhë të vështirë dhe tani ndiheni të pavendosur. Nuk e dini ende nëse duhet të pranoni një propozim, apo të nisni një projekt të ri.PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Nëse jeni vetëm, nuk do e keni të lehtë që ta lini veten të lirë në sferën sentimentale. Javët e kaluara kanë qenë të mbushura me nervozizëm dhe dyshim. Ndërsa në punë do të jeni të vendosur dhe nuk do të bëni gjëra që nuk ju pëlqejnë. Kujdes duhet treguar me shpenzimet.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Hëna dhe Venusi do të kenë ndikim të kundërt, ndaj e marta nuk do të jetë shumë e lehtë në dashuri. Edhe në punë mund të përballeni me momente tensioni.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Në dashuri, pavarësisht problemeve të vogla, Hëna do të jetë në shenjën tuaj, shkruan noa.al. Edhe sa i takon punës, mund të rrini të qetë, pasi mundësitë e reja nuk do të mungojnë.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Kjo ditë do të jetë mjaft pozitive për dashurinë, ku do të keni mundësi që të merrni një përgjigje. Edhe në punë duhet të ndiheni pozitiv, pasi shumë shpejt do të keni mundësi të rinisni.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Hëna do të ketë ndikim të kundërt, duke ju krijuar probleme. Disa lidhje nuk do të funksionojnë më. Sa i takon punës, nëse po mendoni për një ndryshim, ruani qetësinë dhe bëni kujdes.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Në dashuri do të keni mundësi të rinisni. Kush nuk besonte tek ndjenjat, tashmë do e rigjejë besimin, veç bëni kujdes. Në punë, do të keni mundësi që të nisni një projekt të ri me afrimin e tetorit.

LEXO TE PLOTE