Connect with Us

Drejtori Olsi Rama jep lajmin e madh: Ja kur do të jetë gati kompleksi i Partizanit

Sport

Drejtori Olsi Rama jep lajmin e madh: Ja kur do të jetë gati kompleksi i Partizanit

Publikuar

-

Partizani prej më shumë se një dekade po vuan mungesën e pasjes në pronësi të një kompleksi stërvitor, ose më thjesht, të një fushe stërvitore me kushte optimale.

Prej katër vitesh të kuqtë kanë nisur ndërtimin e shtëpisë së re, që brenda saj do të ketë edhe një stadium me kapacitet 4-5 mijë vende, për të zhvilluar ndeshjet si pritës. Afatet e dorëzimit të shtëpisë së re të Partizanit janë shkelur disa herë, ku i fundit kishte të bënte me fillimin e sezonit të ri, pasi parashikohej që Partizani ndeshjen e parë si pritës ta zhvillonte në stadiumin e ri. Ky afat është shtyrë sërish, madje drejtori i përgjithshëm Olsi Rama në prezantimin e trajnerit Daja foli edhe për kompleksin, por e pranoi se për disa arsye nuk mund të japë datë ekzakte se kur do të jetë gati shtëpia e re e Partizanit.

Pjesa dërrmuese e punimeve janë kryer, ku sa i përket stadiumit ka mbetur vendosja e stolave të dy tribunave dhe shtrimi i tapetit të fushës dhe arredimi i pjesës së brendshme të godinës. Madje prezantimi i trajnerit Daja ishte menduar të zhvillohej në kompleksin e ri të klubit, por duke parë se aty akoma punohet, zyrtarizmi u bë në ambient e një hoteli në ish-Bllok, që është në pronësi të presidencës. Vonesat në përfundimin e punimeve kanë pasur të bëjnë me zgjidhjen e çështjes së pronave të një hapësire ku do të shtriheshin dy fushat stërvitore të këtij kompleksi.

Ky ngërç mësohet se është zgjidhur dhe shumë shpejt pritet që ekipi të ketë në dorëzim një fushë stërvitore me bar natyral, që është edhe kërkesë parësore e trajnerit Ilir Daja. Në lidhje me punimet në kompleks dhe se kur do të jetë gati shtëpia e re e “demave”, në prezantimin e trajnerit Daja drejtori Olsi Rama u shpreh:

“Në fakt pritshmëritë i kishim që të ishte gati për në shtator, por ritmet janë ngadalësuar pak për shkak të pandemisë, megjithatë stërvitja në fushën me bar mund të nisë nga fundi i shtatorit. Kjo në fakt ishte edhe kërkesa e trajnerit Daja, që në vend të një sulmuesi që shënon 20 gola, donte një fushë me bar ku lojtarët të stërviten dhe të përmirësohen, ndaj e admiroj për këtë”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Merr fund pritja, Muriqi zbarkon në Romë

Publikuar

-

Nga

Më në fund! Pas shumë peripecish Vedat Muriqi ka zbarkuar në Romë dhe është gati t’i nënshtrohet vizitave mjekësore dhe të firmosë kontratën me klubin e Lacios. 26-vjeçari ka shkrepur fotot e para si lojtar i kryeqytetasve, teksa nesër do i nënshtrohet vizitave mjekësore dhe do firmosë kontratën 5-vjeçare, nga e cila do përfitojë 2.2 milionë euro në sezon.

Lacio arriti të bindë Fenerbahçen me 18 milionë euro, plus dy të tjerë në formë bonusesh. Mesfushori në mbërritjen e tij ka thënë fjalët e para si lojtar i Lacios.“Jam i përshtatshëm për stilin e lojës së Lazios. Në shumicën e ndeshjeve të sezonit të kaluar kam luajtur me skemën me dy sulmues. Drejtuesit më thanë se kanë nevojë për një sulmues me karakteristikat e mia. Edhe unë i dhashë menjëherë përparësi Lazios.

Në fillim vjen suksesi kolektiv, më pas ai individual. Shpresoj ta ndihmoj ekipin tim të ri me golat që do të shënoj. Dua të jap më të mirën për Lazion, në të ardhmen shpresoj të bëhem pjesë e klubeve më të mëdha në botë“, u shpreh Muriqi.

LEXO TE PLOTE

Sport

Frikë nga Koronavirusi, Volfsburg merr vendimin e papritur për sfidën ndaj Kukësit

Publikuar

-

Nga

Klubi i Volfsburgut ka vendosur të organizoje ndryshe konferencën për shtyp në prag të sfidës të ditës së enjte me Kukësin për raundin e dytë të Ligës së Europës. Në një komunikatë të shpërndarë për mediat, klubi gjerman bën me dije se konferenca e radhës do të organizohet në Zyrën e Shtypit në Gjermani dhe jo në Shqipëri.

Situata e vështirë e shkaktuar prej koronavirusit në vendin tonë i ka stepur drejtuesit e Volfsburgut për t’u nisur menjëherë drejt Shqipërisë. Zyra e shtypit të klubit njofton se pyetjet duhet të dërgohen në anglisht.Kujtojmë që Volsburgu ofroi për Kukësin 400 mijë euro në mënyrë që ndeshja me ta të luhej në stadiumin e gjermanëve, por ky propozim u hodh poshtë nga UEFA.

LEXO TE PLOTE

Sport

Zyrtare/ Futbollisti 21-vjeçar shpall “divorcin” me Tiranën, ja ku do të transferohet

Publikuar

-

Nga

Pano Qirko nuk është më portier i Tiranës. “Gardiani” largohet pas një viti nga kampionët e Shqipërisë, duke falenderuar presidentin Halili dhe klubin për bashkëpunimin. Lojtari 21 vjeçar nuk ka marrë shumë minuta në portë, pasi bardheblutë kanë besuar te Lika.Afrimi i Visar Bekaj ka sjellë largimin e Qirkos, që ka gjetur akordin me Bylis për vijimin e karrierës. Newsport.al mëson se portieri do t’i bashkohet shumë shpejt ballshiotëve, duke kërkuar më shumë minuta në Superligë.

LEXO TE PLOTE