Connect with Us

Video/ Fitore mes drithërimash, Man United kualifikohet në shtesa falë një… penalltie

Premier Liga

Video/ Fitore mes drithërimash, Man United kualifikohet në shtesa falë një… penalltie

Publikuar

-

Manchester United është kualifikuar në gjysmëfinale ët Europa League. ”Djajtë e kuq” kanë mposhtur me shifrat 1-0 Copenhagen, falë golit të Bruno Fernandes në minutën e 94-të me penallti. Kujtojmë që koha e rregullt u mbyll me shifrat 0-0, teksa danezët u mbrojtën mjaft mirë. Manchester United është pretendenti kryesor për të ngritur lart trofeun në fund.

Manchester United përballet me Copenhagen në RheinEnergie Stadio të Gjermanisë, me fillim nga ora 21.00. Kjo sfidë e 1/8 të Europa League vlen shumë për ”djajtë e kuq”, të cilët do kërkojnë të shkojnë deri në fund të këtij kompeticioni. Trajneri Solsjkaer ka vendosur për lojtarët që do zbresë në fushë, ku në sulm janë të zakonshmit Martial dhe Rashford. Copenhagen kërkon të surpizojë, e se sa do ia dalë, mbetet të shihet.

FT| Mançester Junajtid-Kopenhagen 1-0

  1. Bruno Fernandesh 94′

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Arrihet akordi, Tottenhami merr futbollistin e Real Madridit

Publikuar

-

Nga

Totenhem ka arritur marrëveshje totale me Real Madridin për mbrojtësin Serxhio Reguilon. Klubi anglez do paguajë 30 milionë euro për spanjollin.

Marrëveshja pritet të zyrtarizohet të enjten. Në kontratë ka një klauzolë që e lejon Real Madridin ta marrë mbrapsht mbrojtësin për 35-40 milionë euro.Për Reguilon në garë ishte edhe Mançester Junajtid.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klubi i Premier Ligës i surprizon të gjithë, arrin akordin me futbollistin e Realit

Publikuar

-

Nga

Mançester Junajtid u duk se ishte shumë pranë arritjes së marrëveshjes me Realin për Regiulon, por duket se ndërhyrja “blic” e Totenhem e ka nxjerrë jashtë lojë klubin e “Djajve të Kuq”. Londinezët kanë arritur të hyjnë në mes dhe të marrin Regiulon.

Gazetari i njohur, Fabricio Romano raporton se Totenhem ka gjetur akordin me Realin dhe mbetet vetëm zyrtarizimi i yllit të “Los Blancos”. Operacioni i mbrojtësit të majtë arrin 30 milionë eurot, me Regiulon, që ka gjetur gjithashtu dakordësinë me klubin për kontratën.Mbetet të shihet nëse Real Madrid ka arritur të përfshijë klauzolën e të drejtës së riblerjes, e cila ishte edhe ngërçi prej disa ditësh mes tyre dhe Mançester Junajtid. Totenhem duket se ka qenë më i hapur në tratativa dhe ka mundur të marrë mbrojtësin e talentuar spanjoll, i cili sezonin e fundit ishte i huazuar te Sevija dhe tregoi një nivel shumë të lartë.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

U goditën me shkelma dhe grushta, tertorizohen motrat e futbollistit të Mançester Sitit

Publikuar

-

Nga

Dy motrat e yllit të Mançester Sitit, Rijad Mahrez, u sulmuan nga një bandë në sallonin e tyre të bukurisë. Sipas “The Sun”, Dujna dhe Ines u rrahën dhe u traumatizuan, ndërkohë që punonjësit e tjerë u goditën me shqelma dhe grushta.Banda, e cila përbëhej nga rreth 12 veta, shkatërroi edhe produktet e bukurisë, pasi një klient refuzoi të paguante trajtimin në dyqanin në Paris. Dujna, e cila u kap nga fyti, tha se ato mund të ishin në shënjestër për shkak të vëllait të tyre futbollist.

LEXO TE PLOTE