Connect with Us

U largua nga Tirana si kampion, Edon Hasani i surprizon të gjithë me klubin e ri

Sport

U largua nga Tirana si kampion, Edon Hasani i surprizon të gjithë me klubin e ri

Publikuar

-

Edon Hasani gjen menjëherë skuadër dhe madje jashtë Shqipërisë.  Ish-mesfushori që u largua nga Tirana si kampion pas përfundimit të kontratës, ka firmosur pak minuta më parë për klubin turk të Ligës ës Parë, Ankara Keçiorenguçu, që mbylli kampionatin e fundit në vendin e tetë, raporton “Panorama Sport”.

Mesfushori shkodran ka firmosur një kontratë 2-vjeçare me opsion rinovimi edhe për një sezon. Skuadra me bazë në kryeqytetin turk synon ngjitjen në Superligë në kampionatin e rid he ky transferim i Hasanit vjen në momentin më kulminant të karrierës. 28-vjeçari u kërkua edhe nga Vllaznia, por ofertë nga Turqia ishte e pa refuzueshme.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Zyrtare/ Futbollisti largohet nga Roma, transferohet te skuadra e Premier Ligës

Publikuar

-

Nga

Leiçester Siti ka njoftuar zyrtarisht nënshkrimin me Çengiz Underin, që është huazuar nga Roma me të drejtë blerjeje. “Dhelprat” kanë paguar 3 milionë euro për huazimin ndërsa 24 milionë të tjera do i paguajnë verën tjetër.Lajmi u konfirmua nga Roma në rrjetet sociale. “Çengiz Under ka kompletuar sot huazimin e tij tek skuadra e Premier Ligës, Leiçester Siti”, shkruajnë verdhekuqtë në rrjetet sociale.

LEXO TE PLOTE

Sport

Tronditet Kukësi, një tjetër titullar drejt largimit

Publikuar

-

Nga

Edis Maliqi mund të jetë largimi i radhës nga Kukësi, pas shumë ndryshimeve në këtë merkato. Mbrojtësit të djathtë i ka skaduar kontrata me Kukësin dhe për momentin është një lojtar i lirë.

Klubi verilindor dëshiron që të rinovojë kontratën me futbollistin, por deri tani nuk ka diçka konkrete. 25-vjeccari është pjesë e Kukësit prej 2 vitesh, kur në verën e 2018-ës transferohej nga skuadra e Shkupit.Në rast se nuk ndodh diçka me rinovimin, Maliqi si një lojtar i lirë do të fillojë të shikojë për destinacion tjetër, për të vazhduar karrierën e tij futbollistike.

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Forma e shkëlqyer, talenti shqiptar zgjidhet më i miri i sezonit

Publikuar

-

Nga

Arbnor Muçolli ka bërë një sezon fantastik sezonin e shkuar dhe për këtë është vlerësuar. Mesfushori i Shqipërisë është zgjedhur lojtari më i mirë sezonit në ligën e parë.

Vejle BK e ka konfirmuar diçka të tillë përmes një postimi në rrjetet sociale. Muçolli momentalisht është i dëmtuar dhe klubi danez mezi pret rikthimin e fantazistit.21-vjeçari i Vejle BK luajti 26 ndeshje, 17 prej të cilave i nisi nga minuta e parë. Muçolli tregoi edhe aftësitë për të shënuar, duke realizuar 7 gola për skuadrën e tij që u ngjit në Superligë.

LEXO TE PLOTE