Connect with Us

Ndoti ajrin nga furra e gëlqeres/ Procedohet 49-vjeçari në Krujë

Kronika

Ndoti ajrin nga furra e gëlqeres/ Procedohet 49-vjeçari në Krujë

Publikuar

-

Ndoti ajrin nga furra e gëlqeres/ Procedohet 49-vjeçari në Krujë

Një 49-vjeçar nga Kruja është proceduar penalisht, për veprën penale “Ndotja e ajrit”.

L. P., banor i fshatit Burizanë, Krujë, u konstatua duke djegur një furrë për prodhimin e gëlqeres në “Krastë”, duke shkaktuar ndotje të ajrit. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Krujë, për veprime të mëtejshme.

“Procedohet penalisht një 49-vjeçar, për veprën penale “Ndotja e ajrit”. Në vijim të kontrolleve për parandalimin e krimeve mjedisore, specialistët e Komisariatit të Policisë Krujë proceduan penalisht shtetasin: L. P., 49 vjeç, banues në fshatin Burizanë, Krujë, pasi në vendin e quajtur “Krastë”, Krujë, u konstatua duke djegur një furrë për prodhimin e gëlqeres, duke shkaktuar ndotje të ajrit. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Krujë, për veprime të mëtejshme”, shkruhet në njoftimin e policisë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Kronika

Plagosje me armë zjarri në Korçë

Publikuar

-

Nga

Plagosje me armë zjarri në Korçë

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur pak minuta më parë në qytetin e Korçës.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur pranë maternitetit të vjetër.

I plagosuri ka marrë plagë në këmbë dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Polica ndodhet në vendngjarje dhe po punon për kapjen e autorit./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Makina përplas motorin në rrugën e Kavajës/ Në gjendje të rëndë 21-vjeçari

Publikuar

-

Nga

Makina përplas motorin në rrugën e Kavajës/ Në gjendje të rëndë 21-vjeçari

Një tjetër aksident rrugor është regjistruar pasditen e sotme në kryeqytet.

Mësohet se një automjet ka përplasur rëndë një 21 vjeçar me motor pranë rrugës së Kavajës.

Njoftimi i plotë i policisë: Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 02.03.2021, rreth orës 16:05, në rrugën e Kavajës, mjeti me drejtuese shtetasen S. M., ka aksidentuar një mjet motorr me drejtues R. Ç., 21 vjeç. Si pasojë është demtuar drejtuesi i motorrit, i cili u dërgua në spital dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

LEXO EDHE:  Vetëdorëzimi i Balilit/ Klodiana Lala zbardh të tjera detaje

LEXO EDHE:  Ku çalon kërkesa e Policisë për hapjen e dosjes së “21 Janarit”

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Sherr mes të rinjve në Elbasan/ Plagoset një prej tyre

Publikuar

-

Nga

Sherr mes të rinjve në Elbasan/ Plagoset një prej tyre

Një sherr mes të rinjve ka ndodhur pasditen e sotme në fshatin Valas të Elbasanit.

Sipasojë e konfliktit, mësohet se një prej tyre ka mbetur i plagosur me sende të forta.

Ky i fundit është dërguar me auto-ambulancë drejt spitalit, ku po merr ndihmën e nevojshme mjekësore dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Ndërsa pesë të rinjtë e tjerë, janë shoqëruar për në komisariatin e policisë.

LEXO TE PLOTE