Connect with Us

Kastrioti godet në merkato, firmos me 2 futbollistë brazilianë

Sport

Kastrioti godet në merkato, firmos me 2 futbollistë brazilianë

Publikuar

-

Kastrioti ka nisur merkaton dhe afrimet e para vijnë nga jashtë vendit. Bëhet fjalë për dy braziliani. Agnaldo Moraes, mesfushor që është aktivizuar për disa vite me Molde në Norvegji, do të luajë në Superiore. Ai ka firmosur me krutanët dhe pritet të zbarkojë në Shqipëri brenda kësaj jave.

Lojtari tjetër luan si sulmues dhe ai është Devid de Santana Silva. 24-vjeçari, shtatlartë, ka luajtur në kampionatet rajonale në Brazil dhe nuk është se ka spikatur me golat e shënuar. Në Krujë shpresojnë që të jetë një lojtar që mund t’u bëjë punë këtë sezon në Superiore.

Kastrioti ende nuk ka nisur përgatitjet, ndërkohë që po punohet që më parë grupi të plotësohet me lojtarë dhe trajneri Ramadan Ndreu më pas të mendojë për pjesën e stërvitjes. Drejtuesit e klubit krutan janë në bisedime me disa futbollistë, të cilët e njohin kampionatin tonë, por ende nuk ka marrëveshje.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

VIDEO/ Interi me 5 “yje”, zikaltërit spektakël në miqësore

Publikuar

-

Nga

Interi zhvilloi sot miqësoren e parë për sezonin e ri futbollistik, teksa triumfoi ndaj skuadrës së Luganos me rezultatin e thellë 5-0. Trajneri Konte hodhi nga minuta e parë në këtë përballjen, edhe lojtarin e afruar në merkaton e verës, Hashraf Hakimi.

Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 4-0. Dalbert hapi serinë e golave në minutën e 4-t, ndërkohë që Kecskes, realizoi autogol në minutën e 36-të. Disa sekonda më pas ishte radha e Lautaro Martines për të shënuar golin e tretë, ndërkohë në minutën e 43-të, “demi”, realizoi dopietë personale, duke ngritur shifrat në 4-0.
Për të vendosur shifrat mendoi Lukaku, në minutën e 47-të, duke shënuar nga pika e bardhë e penalltisë. Vlen të theksohet fakti, se belgu u hodh në fushë në pjesën e dytë. Interi u mjaftua me 5 gola, duke mos shënuar më, pas këtij momenti.

LEXO TE PLOTE

Sport

VIDEO/ Tirana fiton me përmbysje në miqësoren ndaj Vllaznisë

Publikuar

-

Nga

Tirana triumfoi me përmbsyje 2-1 ndaj Vllaznisë, në miqësoren “klasike” të zhvilluar në “Selman Stërmasi”. Të dy trajnerët e kishin vlerësuar maksimalisht këtë përballje, duke hedhur në fushë, lojtarët më në formë të momentit.

Shkodranët kaluan në avantazh me anë të Dungës, në minutën e 17-të. Keniani realizoi nga pika e bardhë e penalltisë, ndërkohë që në fundin e pjesës së parë, Isufi realizoi autogol, duke vendosur baraspeshën. Për golin e fitores, mendoi sulmuesi Avdiaj, i cili i hedhur në fushën e lojës në minutën e 85-të, në vendin e Muçit, teksa i mjaftuan vetëm disa sekonda për të gjetur golin e fitores.

FT: TIRANA-VLLAZNIA 2-1

Isufi 44′  (autogol), Avdiaj 86′ / Dunga 17′ (p)

KOMENTI:

Përfundon takimi. 

86′ GOL TIRANA 2-1/ Bardheblutë përmbysin rezultatin me Albion Avdiajn. Vetëm disa sekonda i kanë mjaftuar sulmuesit pas futjes në lojë për të përmbysur rezultatin. Pas asistit të Kale, ai nuk ka falur në afërsi të pikës së penalltisë! 

Mbyllet pjesa e parë.44′ GOL TIRANA 1-1/ I pafat mbrojtësi i Vllaznisë Isufi, që realizon një autogol në portën e tij, pas një dueli me talentin bardheblut Ernest Muçi. 

17′ GOL VLLAZNIA 0-1/ Dunga tregohet i saktë nga pika e bardhë dhe kalon në avantazh skuadrën shkodrane. 

16′ Najdovski ndërhyn në mënyrë të gabuar ndaj Da Silvës, për gjyqtarin Meta kemi të bëjmë me penallti për Vllazninë.

1′ Fillon takimi.

FORMACIONET ZYRTARE:

TIRANA: Bekaj, Najdovski, Vangjeli, Ismajlgeci (Toli 35′), Toshevski, Celhaka (Stafa 74′),  Isak, Halili, Torasa, Kale, Muçi (Avdiaj 84′)

VLLAZNIA: Zogoviç, Gurishta, Isufi, Adili, Isaevski, Krymi, Marku, Kruja, Da Silva, Imeri, Dunga.

LEXO TE PLOTE

Sport

Zyrtarizimi i Muriqit te Lacio, Teuta dhe Besa “fërkojnë duart”. Ja shifra që do të përfitojnë

Publikuar

-

Nga

Bomberi i Kosovës, Vedat Muriqi ka hedhur një hap galopant në karrierë, duke u transferuar te Lacio në Serinë A për shifrën 18 milionë euro. 26-vjeçari ka firmosur një kontratë 5-vjeçare me klubin italian, teksa pritet të përfitojë afro 2 milionë euro në sezon.

Nga ky transferim i bujshëm, përfitojnë edhe 2 klubet shqiptare, Teuta dhe Besa e Kavajës, për të drejtën e formimit të lojtarit deri në moshën 23-vjeç. Kujtojmë që Muriqi është aktivizuar me 2 klubet shqiptare në sezonin 2013-2014.“Panorama Sport” mëson  se Teuta përfiton plot 270 mijë euro nga shitja e Muriqit, ndërkohë që 90 mije euro do të përfitojë Besa e Kavajës.

 

LEXO TE PLOTE