Connect with Us

Video/ Inter i frikshëm, likuidon Bajern Leverkusenin dhe shkon në gjysmëfinale

Seria A

Video/ Inter i frikshëm, likuidon Bajern Leverkusenin dhe shkon në gjysmëfinale

Publikuar

-

Interi kalon në gjysmëfinale të Ligës së Europës, pasi ka mposhtur me rezultatin 2-1 Bajer Leverkusenin.

Ndeshja nisi mirë për të besuarit e Kontes, të cilët gjetën golin që në minutëne  15- të me anë të Nikolo Barelës. 6 minuta më vonë ishte Lukaku që dyfishoi shifrat, por kjo zgjati shumë pak, pasi Haverc ngushtoi shifrat në minutën e 24’.

Më këtë rezultat u mbyll pjesa e parë, ndërsa në të dytën , aoavrësisht rasteve të shumta nga të dyja skuadrat, përsëri nuk u shënua asnjë gol. Kujtojmë se arbitri akordoi dy penallti në këtë ndeshje për Interin, të cilat u anuluan më pas nga VAR. Në gjysmëfinale Interi do të përballet me fituesin e çiftit Shaktar Donjetsk-Bazel.

Junajtid-Kopenhagen 0-0

FT| Inter-Leverkusen 2-1

Barela 15′, Lukaku 21’/ Haverc 24′

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E bujshme/ Mamaja e futbollistit të Juventusit bëhet presidente e klubit të futbollit

Publikuar

-

Nga

Mamaja dhe njëkohësisht menaxherja e Adrien Rabiot, Veronika është zgjedhur presidente e klubit Alfortville Lions. Ky ekip është një ekip i vogël në Francë ku Rabiot luajti kur ishte fëmijë.

“E lumtur dhe e nderuar me titullin”, shkruan Veronika në rrjetet sociale. Ndërsa futbollisti i Juventusit bëri këtë postim në rrjetet sociale: “Unë nuk doja ta bëja këtë video të vogël e cila i drejtohet Alfortville, një klub ku kam luajtur gjatë rinisë sime, thjesht për t’ju dhënë mbështetjen time në këtë periudhë të vështirë duke pasur parasysh situatën aktuale të klubit.Doja të ju thoja që unë jam pas jush dhe se ju mund të mbështeteni tek unë. ”

LEXO TE PLOTE

Seria A

Skandali me testin e gjuhës së Suarezit, tani rrezikon edhe… Juventus

Publikuar

-

Nga

Në fillim u duk se ishte jashtë skandalit, por në të vërtetë pozicioni i Juventus në çështjen “Suarez” mund të kompromentohet seriozisht. Sulmuesi uruguajan akuzohet se falsifikoi testin e gjuhës, që do t’i hapte rrugën pajisjes së tij me pasaportën italiane dhe transferimit te kampionët e Serie A. Sipas “Corriere Della Sera” ekzistojnë disa biseda telefonike të regjistruara nga Guardia Di Finanza, që kishte nisur më herët hetimet për Universitetin e Perugia.

Duke qëndruar në atë që raporton e përditëshmja përtej Adriatikut, në këto përgjime del një tjetër rol i klubit bardhezi në këtë çështje. Avokatia që përfaqëson Juventusin, Maria Turco ka ndërhyrë te drejtori i përgjithshëm i Universitetit për të afruar datën e provimit të Luis Suarez nga data 22 e parashikuar në 17 shtator.E gjithë kjo ka ndodhur me premtimin e avokates se do të afronte lojtarë të tjerë me Universitetin për të bërë testin e gjuhës italiane. Hetuesit kanë në dorë edhe videon gjatë testimit të Luis Suarez, i cili dyshohet se ka marrë më parë pyetjet. Ndërkohë edhe prokurori sportiv në Federatën e Futbollit ka nisur një hetim paralel për “falsifikim” të provimit për të marrë pasaportën italiane.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Situatë kaotike te Milani, një futbollist rezulton pozitiv me Koronavirus

Publikuar

-

Nga

Rast me koronavirus te Milani. Kuqezinjtë i janë nënshtruar tamponëve përpara sfidës së nesërme ndaj Bodo/Glimt në Europa League dhe përgjigjet kanë nxjerrë pozitiv Leonardo Duarte.

Mbrojtësi brazilian, i cili luajti në sfidën e së hënës në kampionat kundër Bolognas, është infektuar me Covid-19. “Të gjithë pjesëtarët e tjerë të klubit kanë rezultuar negativë“, shkruan Milani në postimin e bërë në Twitter.24-vjeçari është izoluar menjëherë dhe do të qëndrojë rreth një javë në karantinë. Një lajm që shqetëson trajnerin Pioli, i cili nuk ka shumë alternativa për repartin e mbrojtjes për momentin.

LEXO TE PLOTE