Connect with Us

Tirana i befason të gjithë, zyrtarizon largimin e 6 lojtarëve

Sport

Tirana i befason të gjithë, zyrtarizon largimin e 6 lojtarëve

Publikuar

-

Ashtu siç edhe pritje, Erando Karabeci, Edon Hasani, Lansinet Sidibe, Ismael Dunga, Mario Morina dhe Edvan Bakaj, e kanë mbyllur aventurën me Tiranën.

Këtë e ka konfirmuar vetë klubi bardheblu nëpërmjet faqes zyrtare, ku thuhet se këta lojtarë meritojnë një vend në histori, për atë që kanë dhënë për këtë klub dhe sidomos për titullin.

Tashmë lojtarët janë të lirë dhe po kërkojnë për skuadra të reja për të vazhduar karrierën e tyre.

“Faleminderit Kampionë! KF Tirana falënderon lojtarët, për gjithë kontributin e dhënë përgjatë viteve të tyre me fanellën bardheblu. Të gjithë meritojnë një vend në histori për gjithçka kanë dhënë dhe sidomos për titullin e fituar pas 11 vitesh. KF Tirana i uron suksese në vazhdim.”, shkruhet në postimin e Tiranës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Transferimi te Lacio, zbulohet numri që do të mbajë mbi shpinë Vedat Muriqi

Publikuar

-

Nga

Vedat Muriqi do të mbajë fanelën me numrin 94 te Lacio. Futbollisti më i ri i bardhekaltërve u prezantua në ambjentet se klubit italian së bashku me drejtorin Lacios Igli Tare.

Vetë Tare mori përsipër blerjen e sulmuesit të Kosovës nga Fenerbahçe. Operacioni kushtoi rreth 20 milionë euro dhe futbollisti firmosi kontratë 5 vjeçare. 

LEXO TE PLOTE

Seria A

VIDEO/ Interi me 5 “yje”, zikaltërit spektakël në miqësore

Publikuar

-

Nga

Interi zhvilloi sot miqësoren e parë për sezonin e ri futbollistik, teksa triumfoi ndaj skuadrës së Luganos me rezultatin e thellë 5-0. Trajneri Konte hodhi nga minuta e parë në këtë përballjen, edhe lojtarin e afruar në merkaton e verës, Hashraf Hakimi.

Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 4-0. Dalbert hapi serinë e golave në minutën e 4-t, ndërkohë që Kecskes, realizoi autogol në minutën e 36-të. Disa sekonda më pas ishte radha e Lautaro Martines për të shënuar golin e tretë, ndërkohë në minutën e 43-të, “demi”, realizoi dopietë personale, duke ngritur shifrat në 4-0.
Për të vendosur shifrat mendoi Lukaku, në minutën e 47-të, duke shënuar nga pika e bardhë e penalltisë. Vlen të theksohet fakti, se belgu u hodh në fushë në pjesën e dytë. Interi u mjaftua me 5 gola, duke mos shënuar më, pas këtij momenti.

LEXO TE PLOTE

Sport

VIDEO/ Tirana fiton me përmbysje në miqësoren ndaj Vllaznisë

Publikuar

-

Nga

Tirana triumfoi me përmbsyje 2-1 ndaj Vllaznisë, në miqësoren “klasike” të zhvilluar në “Selman Stërmasi”. Të dy trajnerët e kishin vlerësuar maksimalisht këtë përballje, duke hedhur në fushë, lojtarët më në formë të momentit.

Shkodranët kaluan në avantazh me anë të Dungës, në minutën e 17-të. Keniani realizoi nga pika e bardhë e penalltisë, ndërkohë që në fundin e pjesës së parë, Isufi realizoi autogol, duke vendosur baraspeshën. Për golin e fitores, mendoi sulmuesi Avdiaj, i cili i hedhur në fushën e lojës në minutën e 85-të, në vendin e Muçit, teksa i mjaftuan vetëm disa sekonda për të gjetur golin e fitores.

FT: TIRANA-VLLAZNIA 2-1

Isufi 44′  (autogol), Avdiaj 86′ / Dunga 17′ (p)

KOMENTI:

Përfundon takimi. 

86′ GOL TIRANA 2-1/ Bardheblutë përmbysin rezultatin me Albion Avdiajn. Vetëm disa sekonda i kanë mjaftuar sulmuesit pas futjes në lojë për të përmbysur rezultatin. Pas asistit të Kale, ai nuk ka falur në afërsi të pikës së penalltisë! 

Mbyllet pjesa e parë.44′ GOL TIRANA 1-1/ I pafat mbrojtësi i Vllaznisë Isufi, që realizon një autogol në portën e tij, pas një dueli me talentin bardheblut Ernest Muçi. 

17′ GOL VLLAZNIA 0-1/ Dunga tregohet i saktë nga pika e bardhë dhe kalon në avantazh skuadrën shkodrane. 

16′ Najdovski ndërhyn në mënyrë të gabuar ndaj Da Silvës, për gjyqtarin Meta kemi të bëjmë me penallti për Vllazninë.

1′ Fillon takimi.

FORMACIONET ZYRTARE:

TIRANA: Bekaj, Najdovski, Vangjeli, Ismajlgeci (Toli 35′), Toshevski, Celhaka (Stafa 74′),  Isak, Halili, Torasa, Kale, Muçi (Avdiaj 84′)

VLLAZNIA: Zogoviç, Gurishta, Isufi, Adili, Isaevski, Krymi, Marku, Kruja, Da Silva, Imeri, Dunga.

LEXO TE PLOTE